Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Celiakia a poronienie

Portrait of the young pregnant womanNieleczona celiakia to jedna z przyczyn poronień na wczesnym etapie ciąży. Celiakia może również przyczynić się do trudności zajściem w ciążę. Wynika to z niedoborów substancji odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W efekcie zarodek nie otrzymuje potrzebnych do rozwoju składników. Wczesne zdiagnozowanie celiakii i podjęcie leczenia zdecydowanie zwiększa szanse na zajście i utrzymanie ciąży.

Jak celiakia wpływa na przebieg ciąży?

Celiakia czyli trwała nietolerancja glutenu, upośledza działanie układu trawiennego i uniemożliwia przyswajanie niezbędnych do zdrowego rozwoju ciąży substancji odżywczych takich jak: magnez, cynk, selen, żelazo oraz witamin: A,D,K,E i kwasu foliowego. Braki tych podstawowych mikroelementów prowadzą do osłabienia organizmu. Uniemożliwia to zagnieżdżenie się zarodka i utrzymanie ciąży. Można tego uniknąć wcześnie diagnozując celiakię oraz wprowadzając pod opieką specjalisty dietę bezglutenową.
Ryzyko poronień w przypadku nieleczonej celiakii jest dziesięciokrotnie wyższe niż przypadku chorych, u których całkowicie wyeliminowano z diety gluten.

Kiedy celiakia może być przyczyną poronienia?

Celiakia powoduje wyniszczenie organizmu poprzez niedobory składników odżywczych i tym samym uniemożliwia właściwy rozwoju płodu. Dlatego jeśli dotychczasowe badania wykluczyły inne przyczyny poronienia oraz wystąpiły objawy jak: anemia i niedobory witamin czy też zakłócenia w działaniu układu pokarmowego (bóle brzucha, wzdęcia, wymioty), warto wykonać badanie w kierunku celiakii. Jest to szczególnie ważne gdyż lekarze często nie łączą celiakii z poronieniem. Wynika to z faktu, że u osób dorosłych może przebiegać bezobjawowo i uaktywnia się dopiero pod wpływem silnych bodźców jak np. ciąża.

Celiakia – badanie genetyczne pomoże w ustaleniu przyczyny poronienia

Celiakia jest chorobą genetyczną. Aby ją zdiagnozować sprawdza się czy w DNA obecne są geny HLA-DQ2 i HLA-DQ8. Występują one wyłącznie przy celiakii, zatem ich brak pozwala na całkowite wyeliminowanie choroby. Jeśli jednak ich obecność zostanie zdiagnozowana zaleca się wykonanie badania serologicznego pod okiem lekarza. Badania genetyczne poleca się szczególnie ze względu na możliwość uniknięcia biopsji jelita.

 

 

Jak wykonać badanie na celiakię?

Zestaw do badania na HPV

Aby wykonać badanie wystarczyumow_badanie_w_placowce_2

zadzwonić do nas i zamówić zestaw

do samodzielnego pobrania wymazów.

Możesz też nabyć taki zestaw korzystając

z formularza zamówienia na stronie internetowej.

Cena badania: 297 zł

kup-teraz

 

 

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bezpłatna rozmowa i czat – pomoc 7 dni w tygodniu
Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta

Pon-pt: 7:00 – 23:00
Weekendy i święta: 8:00 – 21:00

 

.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.