Pozbądź się nieprzyjemnych dolegliwości, odzyskaj zdrowie i dobre samopoczucie. Daj szansę swojemu dziecku na zdrowy rozwój.

celiakia badanie opinia lekarzaTrwała nietolerancja glutenu czyli celiakia może być powodem wielu uciążliwych dolegliwości w tym bólu brzucha, ciągłych wzdęć, biegunek ale też problemów z hormonami, poronień, niskiego wzrostu, osłabienia, przemęczenia, braku sił i złego samopoczucia a nawet depresji. Im później wykonasz badanie, tym dłużej Twój organizm narażony jest na skrajne wyniszczenie. Brak odpowiedniej diety znacznie zwiększa ryzyko raka jelita, padaczki oraz wielu innych poważnych schorzeń. Szybko postawiona diagnoza pozwoli Ci tego uniknąć. Dzięki odpowiedniemu leczeniu masz szansę w szybkim czasie powrócić do zdrowia -pozbyć się dolegliwości i odzyskać dobre samopoczucie.
.

Kiedy w szczególności powinieneś wykonać badanie w kierunku celiakii:

  • Jeśli ktoś w Twojej rodzinie choruje na celiakię lub badania przeciwciał wskazują, że Ty też możesz ją mieć
  • Jeśli jesteś na diecie bezglutenowej
  • Jeśli masz Hashimoto lub inną chorobę autoimmunologiczną albo cukrzycę typu I
  • Jeśli masz nietolerancje pokarmowe
  • Jeśli zauważyłeś, że Twoje dolegliwości nasilają się po zjedzeniu produktów zawierających gluten
  • Jeśli Ty lub Twoje dziecko macie niski wzrost, anemię i brak witamin
  • Jeśli towarzyszy Ci ciągłe uczucie zmęczenia lub złe samopoczucie
  • Jeśli masz problemy skórne, łuszczycę lub cierpisz na łysienie plackowate

Najbardziej dokładny pakiet badań genetycznych na celiakię

Wybierając badanie na celiakię warto sprawdzić jego zakres. Aby mieć 100% pewność badanie powinno obejmować haplotypy DQ2.2 (DQA1*05, DQB1*02), HLA DQ2.5 (DQA1*02, DQB1*02), HLA DQ8 (DQA1*03, DQB1*03).  Oprócz najszerszego zakresu badania na celiakię otrzymasz od nas również zalecenia lekarza oraz dietetyka klinicznego. Przeczytaj więcej na temat pewności wyników badania na celiakię ….

Odczynniki stosowane do wykonania naszego testu na celiakię posiadają certyfikat IVD. Dzięki temu mają Państwo gwarancję, że mogą być stosowane w diagnostyce medycznej. Nie wszystkie testy na  na rynku posiadają ten certyfikat ponieważ kontrola jakości jest kosztowna. Daje jednak pacjentowi bezpieczeństwo i pewność wyniku dlatego my szczególnie o nią dbamy.


celiakia badanie

297,-

Badanie obejmuje:
Wszystkie geny związane z celiakią– jeśli nie masz genów DQ2.2 i DQ2.5 oraz DQ8 to oznacza, że możesz być spokojny ponieważ nigdy nie zachorujesz na celiakię
Zalecenia lekarskie do wyniku – do Twojego wyniku dołączymy zalecenia lekarza oraz dietetyka klinicznego, dzięki temu będziesz wiedział jaka jest dalsza ścieżka postępowania. Będziesz miał również pod ręką przykładowy jadłospis przygotowany przez specjalistę. 

 

Czym jest celiakia?

Celiakia jest trwałą (to znaczy trwającą przez całe życie) nietolerancją glutenu, która zapisana jest w naszych genach. To znaczy, że tylko te osoby, które mają pewne geny (DQ2 (DQ2.2/ DQ2.5) i DQ8) mogą na nią zachorować. Innymi słowy jeśli nie masz predyspozycji genetycznych nigdy nie zachorujesz na celiakię. Dlatego najlepszym badaniem na celiakię jest test genetyczny.

.


Jeśli zauważyłeś, że gluten może Ci szkodzić koniecznie powinieneś wykonać badanie genetyczne. Dlaczego? Sama nadwrażliwość na gluten choć jest uciążliwa bo powoduje ból brzucha, wzdęcia, zaparcia, bulgotanie w brzuchu i ogólny dyskomfort nie wpływa tak bardzo na ogólny stan Twojego organizmu jak celiakia. Celiakia prowadzi do zaniku kosmków jelitowych. Te z kolei są odpowiedzialne za wchłanianie składników  z pożywienia. Jeśli kosmki zanikną, to Twój organizm nie będzie mógł czerpać z pożywienia składników, które są mu potrzebne. To doprowadzi do jego stopniowego wyniszczenia.
.

Im bardziej kosmki jelitowe są zniszczone tym organizm staje się słabszy. Pogłębia się niedożywienie, co ma wpływa na wszystkie organy również na mózg. Osoba chora na celiakię spożywając gluten naraża się na wiele uciążliwych i często także niebezpiecznych dla zdrowia konsekwencji m.in
– depresję,
– anemię,
– problemy ze szkliwem,
– brak energii do życia,
– apatię,
– podatność na choroby – niską odporność,
– osteoporozę (również u dzieci!)
– a nawet na nowotwór
– zapalenie jamy ustnej

Im szybciej zostanie u Ciebie zdiagnozowana celiakia, tym lepiej dla Twojego zdrowia – będziesz miał szansę uniknąć wielu chorób i w tym raka jelita!


.

 

Dowiedz się więcej:

 


   Bezpłatna rozmowa i czat – w trosce o rzetelną informacje o badaniach

Pon-pt: 7:00 – 23:00
Weekendy i święta: 8:00 – 21:00

 

   Rozwiązujemy wątpliwości!

mgr. Ewa Gwiaździńska

.

Tagi: łuszczyca leczenie, łuszczyca leczenie dietą, łysienie plackowate leczenie, łysienie plackowate objawyproblemy skórne, egzema, azs, atopowe zapalenie skóry leczenie, egzema leczenia