Chcesz urodzić zdrowe dziecko? Uważaj na infekcję chlamydia trachomatis!

chlamydia trachomatisCzy wiesz, że wiele infekcji układu moczowo-płciowego (w tym także właśnie zakażenie chlamydią) w początkowych stadiach rozwoju przebiega całkowicie bezobjawowo? Są one przy tym naprawdę bardzo niebezpieczne dla Ciebie i Twojego dziecka! Nieleczone zakażenie chlamydialne prowadzi nawet do bezpłodności, poronień, zakażeń dziecka podczas porodu oraz bolesnych stanów zapalnych! U kobiet w ciąży stanowią realne zagrożenie dla zdrowia i życia płodu!

.

.

.

W związku z tym, że większość infekcji chlamydia trachomatis początkowo przebiega bezobjawowo lekarze ginekolodzy bardzo rzadko zlecają rutynowe badania wykluczające obecność wyżej wspomnianej bakterii. Dopiero, gdy kobieta ma problem z zajściem w ciąże lub tez poroni sprawdza się czy przyczyną tego nie jest zakażenie chlamydialne.

Biorąc pod uwagę fakt, jak groźne powikłania powoduje nieleczone zakażenie chlamydią warto zdecydować się na badanie w kierunku jej diagnozy już na etapie planowania ciąży.

.

W jaki sposób mogę sprawdzić, czy jestem zakażona chlamydią trachomatis?

Najczulszymi i najbardziej swoistymi metodami potwierdzającymi zakażenie Chlamydia są metody z wykorzystaniem biologii molekularnej (genetyczne) np. łańcuchowa reakcja polimerazy (PCR). Czułość i swoistość tych metod wynosi około 100%.

Porównanie metody PCR z innymi badaniami dostępnymi na rynku…

.