Nadżerka, ból podczas stosunku, zapalenie cewki moczowej, infekcje grzybicze, ból podbrzusza i pleców, zaczerwienienie członka …

…to tylko niektóre objawy zakażenia chlamydią trachomatis!

Chlamydia trachomatis objawyObjawy zakażenia chlamydią pojawiają się w ciągu 60 dni od stosunku płciowego z zainfekowaną osobą. Niektóre z nich są bardzo uciążliwe i choć nie stanowią zagrożenia dla życia pacjenta należy wiedzieć, że nieleczona infekcja chlamydia trachomatis może prowadzić do bardzo groźnych powikłań! W tym m.in bezpłodności i problemów z zajściem w ciążę, poronień i powtarzających się bolesnych stanów zapalnych.

UWAGA!! Zakażenie bakterią Chlamydia trachomatis, nie zawsze przebiega w sposób objawowy. Często zakażona osoba nie ma w ogóle świadomości choroby ponieważ nie dostrzega ona żadnych bardziej lub mniej wyraźnych objawów infekcji. Szacuje się, że sytuacja taka ma miejsce u około 75% kobiet oraz 50% mężczyzn.

.

W jaki sposób mogę sprawdzić, czy jestem zakażony chlamydią trachomatis?

Najczulszymi i najbardziej swoistymi metodami potwierdzającymi zakażenie Chlamydia są metody z wykorzystaniem biologii molekularnej (genetyczne) np. łańcuchowa reakcja polimerazy (PCR). Czułość i swoistość tych metod wynosi około 100%.

Porównanie metody PCR z innymi badaniami dostępnymi na rynku…

.