Czy siostra i brat mają wspólnego ojca i matkę?
Prosty test w trudnych sprawach rodzinnych

Adopcje, spotkania po latach, lub niewyjaśnione sytuacje w rodzinie bardzo często wymagają dogłębnego zbadania. O ile kilkanaście lat temu wiele z tych przypadków nie dało się rozwikłać to dzisiaj jest znacznie prościej. Bez udziału ojca lub matki możecie Państwo ustalić pokrewieństwo między bratem i siostrą.

Badanie dna siostry i brata

Możemy ustalić czy brat i siostra mają tego samego ojca, badając dodatkowo np. próbkę od ich matki.

Kiedy siostra i brat nie wiedzą czy mają wspólnego ojca

Jaki przypadek badało testDNA Laboratorium Sp. z o.o.:
Zgłosiły się do laboratorium 2 dorosłe osoby (brat i siostra), które do tej pory sądziły, że mają tę samą biologiczną matkę i ojca. Po śmierci ojca w rodzinie pojawiły się pogłoski o tym, że młodszy brat został spłodzony w czasie kiedy mąż przebywał na delegacji. Rodzina zmarłego ojca nie dawała spokoju matce  i samemu wnukowi.
Czy w takiej sytuacji można ustalić czy rodzeństwo pochodzi od tego samego ojca?

Odpowiedź:
Tak, jest to możliwe mając do dyspozycji materiał od obydwojga dzieci i ich matki.
>

Co zrobiono w tym przypadku:
W tym przypadku u brata, siostry i ich matki ustalono profile genetyczne – tak jak w przypadku ustalania ojcostwa.  Profile te następnie wykorzystano do analizy statystycznej, która bardzo dokładnie (z wysokim prawdopodobieństwem) potwierdziła, że brat i siostra mają tego samego biologicznego ojca.

W tego typu problemach możemy zaproponować Państwu różne rodzaje badań. Wystarczy, że opiszą nam Państwo swoją historię a my zaproponujemy Państwu dobre rozwiązanie.


Bezpłatna rozmowa i czat – pomoc 7 dni w tygodniu
Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta

Pon-pt: 7:00 – 23:00
Weekendy i święta: 8:00 – 21:00

 

.