Kiedy chcesz wiedzieć, czy jesteś nosicielem mukowiscydozy?

Depositphotos_2593274_originalByć może Twoi rodzice to nosiciele mukowiscydozy, być może chcesz wiedzieć czy Twój partner nie przenosi wadliwego genu? Boisz się o zdrowie Twojego przyszłego dziecka i zastanawiasz się co można by zrobić aby temu zapobiec? Czy wiesz, że nosiciele mukowiscydozy to osoby całkowicie zdrowe, nie posiadające wyraźnych objawów chorobowych? Nosiciel mukowiscydozy może normalnie funkcjonować.

 

 

 

 

 

Problem pojawia się wtedy kiedy na swojej drodze spotka drugiego nosiciela lub osobę chorą na mukowiscydozę i zapragną razem mieć dziecko. Jeśli oboje partnerów jest zdrowymi nosicielami wadliwego genu wówczas istnieje ok. 25% ryzyko urodzenia dziecka chorego. Z kolei, w przypadku kiedy jeden z partnerów jest nosicielem a drugi choruje na mukowiscydoze wówczas ryzyko wystąpienia choroby u dziecka wynosi 50%!

Mukowiscydoza u dorosłych to poważna choroba genetyczna, która powinna być zdiagnozowana jak najwcześniej. Więcej informacji na temat diagnozowania mukowiscydozy…

Mukowiscydoza jest chorobą dziedziczną, dlatego jeśli w Twojej rodzinie występowała wcześniej ta choroba to istnieje ryzyko zachorowania u twojego dziecka.

.

opinia-Mukowiscydoza

 

UWAGA! Nie wykonujemy opisanego wyżej badania, a artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą badań testDNA Laboratorium Sp. z o.o.

 


Bezpłatna rozmowa i czat – pomoc 7 dni w tygodniu
Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta

Pon-pt: 7:00 – 23:00
Weekendy i święta: 8:00 – 21:00

 

.

.