Zespół GilbertaCzym jest Zespół Gilberta?

Zauważyłeś u siebie zażółcenie oczu lub skóry, którego intensywność okresowo zwiększa się lub zmniejsza? Doskwiera Ci gorsze samopoczucie, osłabienie, bóle brzucha lub wymioty o charakterze przemijającym? A może stwierdzono u Ciebie okresowo podwyższony poziom bilirubiny?

Czy wiesz, że za taki stan rzeczy odpowiedzialny może być ZESPÓŁ GILBERTA?

Zespół Gilberta to łagodna choroba metaboliczna o podłożu genetycznym, związana z zaburzeniami przemian bilirubiny w wątrobie. Mutacje, które powodują chorobę, występują u ok. 7% populacji, przy czym znacznie częściej u mężczyzn, niż u kobiet. Objawy, które pojawiają się w przebiegu choroby, mogą sugerować występowanie niebezpiecznego, wirusowego zapalenia wątroby, tymczasem Zespół Gilberta jest niegroźnym schorzeniem, z którym można normalnie żyć!

Dlaczego warto się badać?

Diagnostyka zespołu Gilberta jest o tyle ważna, że jego objawy nie są charakterystyczne, w związku z tym istnieje podejrzenie wystąpienia innych, poważnych chorób. Pacjenci są często leczeni na inne schorzenia, tymczasem proste badanie genetyczne może zaoszczędzić wielu niepotrzebnych nerwów, czas, a także przyczynić się do poprawy komfortu życia dzięki unikaniu pewnych czynników nasilających objawy chorobowe.

U osób z zespołem Gilberta wiele różnych leków – zwłaszcza tych przyjmowanych przez dłuższy czas – może doprowadzić do uszkodzenia wątroby, co również może objawiać się żółtaczką. Zalecane są zatem w tym przypadku środki ostrożności. Warto więc się przebadać, a o wyniku poinformować swojego lekarza!

Obawiasz się, że występujące u Ciebie objawy mogą świadczyć o chorobie?

Pamiętaj! że Zespół Gilberta przebiega bardzo często bezobjawowo, a schorzenie wykrywane jest przy okazji wykonywania innych, rutynowych badań krwi.

Prawidłowe zdiagnozowanie schorzenia pozwala lekarzowi na dalsze odpowiednie prowadzenie Pacjenta, co umożliwia wyeliminowanie lub znaczne osłabienie pojawiających się objawów, jak również na zapewnienie prawidłowego funkcjonowania wątroby!

Skontaktuj się z nami, jeżeli masz pytania dotyczące samego schorzenia lub jego diagnozowania!
Samo badanie można zamówić korzystając ze Sklepu Internetowego testdna.pl


Chętnie doradzimy

Jeśli nie wiedzą Państwo, jaki typ testu będzie odpowiedni, chcą uzyskać więcej informacji na temat samego badania lub mają inne pytania, zapraszamy do kontaktu z nami.

Telefonicznie
Pod bezpłatnym numerem: 800 007 771 (dla tel. stacjonarnych i kom.) lub 32 445 34 36 . Nasze linie telefoniczne są czynne od poniedziałku do niedzieli (także w święta) w godzinach od 8:00 do 21:00
E-mailowo
Pod adresem e-mail:  biuro@testdna.pl (od poniedziałku do piątku 8.00 do 17.00).

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!