Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

Dlaczego przeprowadza się badania płci poronionego płodu?

 

Określanie płci po poronieniu to popularne badanie. Decydują się na nie rodzice po utracie ciąży. Poznanie płci dziecka umożliwia rodzicom skorzystanie z nabytych praw. Dla niektórych stanowi także ukojenie i umożliwia pożegnanie z dzieckiem. Polskie prawo od znajomości płci dziecka uzależnia przyznanie rodzicom nowych praw. Wynika to z konieczności wypełnienia kompletu dokumentów przez urzędy.

Po poronieniu rodzice zyskują prawo do:

  • Przeprowadzenia pogrzebu
  • Urlopu macierzyńskie w wymiarze 56 dni
  • Zasiłku pogrzebowego w wysokości 4000 zł

 

Pogrzeb po poronieniu, to ceremonia różniąca się od klasycznego pożegnania zmarłego. Ma ona charakter bardziej intymny i wielu rodziców decyduję się na jego przeprowadzanie.

Urlop po poronieniu jest bardzo potrzebny kobiecie i nie powinno się z niego rezygnować. Czas jest konieczny aby wrócić do równowagi.

Zasiłek po poronieniu, to przydatny dodatek finansowy, który ułatwia przeprowadzenie pogrzebu i odpowiednich badań.  Kwota 4000 zł pokrywa wszelkie wydatki związane z poronieniem. Jeżeli rodzice decydują się na pogrzeb, koniecznie powinni ubiegać się o wsparcie.

W wypadku, kiedy do poronienia doszło w bardzo wczesnym okresie ciąży, badania genetyczne są jedyną możliwością stwierdzenia płci płodu. W momencie kiedy płeć jest znana, rodzice otrzymują komplet dokumentów: kartę martwego urodzenia dziecka oraz kartę zgonu. Te dokumenty potrzebne są do zarejestrowania dziecka w Urzędzie stanu Cywilnego.

Badanie dostępne tutaj

Więcej informacji na stronie:

www.poronilam.pl

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.