Ekspertyza sądowa Zagadnienia wybrane

Ekspertyza sądowa Zagadnienia wybrane

Informacja prasowa z dnia 01-03-2017

Jedna z ekspertek testDNA Laboratorium Sp. z o.o. – dr Paulina Wolańska-Nowak – wzięła niedawno udział w wyjątkowym przedsięwzięciu. Jest współautorką nowej pozycji książkowej z zakresu ekspertyz sądowych, związanych z testami DNA – Ekspertyza sądowa. Zagadnienia wybrane. To publikacja unikatowa, przy której pracowało aż 37 autorów-specjalistów.

Ekspertyza sądowa Zagadnienia wybrane – autorzy publikacji

Książka została stworzona przez 37 autorów – wybitnych specjalistów z obszaru nauk sądowych, z których większość na co dzień zajmuje się właśnie wydawaniem ekspertyz. Są to więc nie tylko osoby o rozległej wiedzy teoretycznej, ale także praktycznej, które dzielą się swoim doświadczeniem.

 

Jednym z autorów jest dr Paulina Wolańska-Nowak – ekspert ds. identyfikacji osobniczej i kryminalistyki testDNA Laboratorium Sp. z o.o. z ponad 20-letnim doświadczeniem pracy w Instytucie Ekspertyz Sądowych. Dr Wolańska-Nowak zajmuje się głównie dochodzeniem spornego ojcostwa, identyfikacją i analizą materiałów z miejsca zdarzenia.

Ekspertyza sądowa Zagadnienia wybrane – co zawiera książka?

Znajdują się w niej omówienia 25 rodzajów różnych ekspertyz sądowych. Ekspertyzą nazywa się zbadanie sprawy bądź rzeczy przez eksperta (biegłego) w danej dziedzinie. Publikacja opisuje m.in. ekspertyzy: antropologiczną, genetyczną, pisma ręcznego, wypadku drogowego czy toksykologiczną. Co więcej, książka zawiera również rozdziały na temat metodyki (realizacji) oraz interpretacji statystycznej wyników ekspertyzy. Informacje podane są w sposób rzetelny i wyczerpujący.

Ekspertyza sądowa Zagadnienia wybrane – do kogo książka jest skierowana?

Skierowana jest przede wszystkim do tych osób, które zlecają realizację ekspertyz i które zajmują się ich wykonywaniem. Warto, aby zapoznali się z nią zarówno biegli i eksperci, jak i sędziowie, adwokaci, prokuratorzy, policjanci oraz inni praktycy. Dzięki temu możliwe będzie wzajemne zrozumienie potrzeb i problemów, które pojawiają się w czasie współpracy tych dwóch grup. Jest także doskonałym źródłem informacji dla studentów, którzy zajmują lub chcieliby zająć się naukami sądowymi (np. prawa czy chemii lub biologii).

Wszystkie artykuły
Back to Top