Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Chcesz przebadać rodzinę?badanie celiakia

Celiakia to choroba zapisana w naszych genach i jak wszystkie choroby genetyczne jest dziedziczna. Jeżeli ktoś choruje w twojej rodzinie, warto przebadać wszystkich członków. Wykonując badanie w pakiecie rodzinnym, oszczędzasz jeszcze więcej.

 

celiakia badanie

 

 

.

Badanie 3 os.      Zamawiam

Badanie 4 os.      Zamawiam

Badanie 5 os.      Zamawiam

 

.

.

Aby zamówić badanie w promocyjnej cenie, zadzwoń do nas lub napisz na czacie.

Celiakia w rodzinie

W co 8 rodzinie jest osoba chora na celiakię. Celiakia w rodzinie w większości przypadków oznacza zmiany – najczęściej na lepsze.  Osoby ze zdiagnozowaną chorobą, muszą całkowicie zrezygnować z glutenu i unikać go przez całe życie. Zazwyczaj rodzina przyłącza się do żywienia bezglutenowego. Dzięki temu wszystkim jest łatwiej a osoby bezglutenowe nie czują się źle. Odpowiednio wprowadzona dieta bezglutenowa przynosi wyraźne korzyści dla całej rodziny. Wynika to z tego, że ta dieta wymaga uwagi i odpowiedzialnego podejścia.

 

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kiedy w rodzinie pojawiła się celiakia

celiakia-w-rodzinieCeliakia jest chorobą genetyczną, więc jeśli pojawiła się w Twojej najbliższej rodzinie powinieneś również się przebadać. Najlepiej wykonać test genetyczny – jeśli nie masz genów typowych dla celiakii nie możesz być chory. Takie badanie jest bardzo proste (wykonuje się je z wymazu z policzka), a szybkie wykrycie celiakii pozwala uniknąć wielu groźnych powikłań w tym nawet nowotworu.

Nie mam objawów więc nie mogę mieć celiakii

Pacjenci często myślą, że skoro sami nie mają objawów, to badanie w ich przypadku jest niepotrzebne. Celiakia to podstępna choroba i często bardzo długo nie daje żadnych symptomów lub zdarza się, że pacjent ma objawy ale nie kojarzy ich celiakią. Może to być np. złe samopoczucie, bóle brzucha pojawiające się od czasu do czasu, biegunki czy zaparcia. U dzieci bardzo często mamy do czynienia z niskim wzrostem i słabym przybieraniem na wadze, apatią i zmęczeniem. Brak objawów nie oznacza, że jesteśmy bezpieczni. Celiakia powoduje powolne wyniszczenie organizmu. Prowadzi do stopniowego zaniku kosmków jelitowych przez co chory nie przyswaja witamin i składników odżywczych. Latami nieleczona celiakia może nawet doprowadzić do raka jelita cienkiego

Ja nie mam celiakii więc moje dziecko też nie może być chore…

Niektórzy uważają, że skoro celiakia jest chorobą genetyczną, a sami są zdrowi, to badanie dziecka pod kątem tego schorzenia jest zbędnym wydatkiem. To błąd! Rodzic może mieć pewność, że nie ma celiakii tylko wtedy, gdy sam wykona badanie genetyczne, które wykaże brak genów typowych dla tej choroby (HLA DQ2 i HLA DQ8). Zdarza się, że rodzic ma geny typowe dla celiakii ale u niego choroba nie „aktywowała się”. Z kolei u dziecka już tak.

badanie celiakia przychodniaCo zrobić, gdy celiakia pojawiła się w rodzinie?

Przede wszystkim cała rodzina musi zmienić dietę. Trudno jest utrzymać dietę bezglutenową tylko u jednego członka rodziny. Osoba z celiakią nie może spożywać nawet śladowych ilości tego białka. Trzeba więc używać osobnych garnków i uważać na każdy produkt. Dlatego jeśli u jednego z członków rodziny zostaje stwierdzona celiakia, często wszyscy przechodzą na dietę bezglutenową. Z tym, że w przypadku zdrowych członków rodziny dieta ta  nie musi być tak restrykcyjna.
.

Dieta jest jedynym sposobem leczenia celiakii. Samej choroby nie można nigdy wyleczyć, ale dzięki odpowiedniej diecie pacjent może normalnie żyć. Co ważne ustępują objawy choroby, kosmki jelitowe odbudowują się, a ryzyko raka z każdym miesiącem na diecie bezglutenowej maleje. Im wcześniej celiakia zostaje zdiagnozowana, tym mniejsze spustoszenie wywoła w naszym organizmie i szybciej wróci on do normy po zastosowaniu odpowiedniej diety.

Przygotowaliśmy bardzo atrakcyjne pakiety badań rodzinnych – zapytaj nas o ich cenę

 


.

Dieta osoby z celiakią to nie tylko dieta bez glutenu!

W początkowym etapie leczenia celiakii chory nie tylko musi zrezygnować z glutenu ale często też z laktozy. Stan zapalny w jelicie cienkim prowadzi do zmniejszonego wydzielania enzymu trawiącego cukier mleczny. Po wprowadzeniu diety bezglutenowej powoli wszystko wraca do normy i z czasem laktoza może wrócić do jadłospisu osoby chorej na celiakię.

Zanim samodzielnie przejdziemy na dietę bezglutenową warto skonsultować menu ze specjalistą. Musimy uzupełnić niedobory, które spowodowała choroba. Często konieczne jest dodatkowe przyjmowanie witamin i minerałów. Ważne jest też odpowiednie zaplanowanie posiłków, tak aby pomimo rezygnacji z niektórych produktów nadal dostarczać organizmowi wszystkiego, czego potrzebuje.

Badanie celiakia najpewniejsze poprzez test genetyczny?

Badanie DNA to jedyne badanie, które z tak dużą skutecznością i pewnością  pozwala wykluczyć celiakię oraz uniknąć biopsji jelita cienkiego. W przeciwieństwie do innych badań, wynik fałszywie dodatni lub ujemny jest niemożliwy. Badanie DNA jest  również odpowiednie dla osób przebywających na diecie bezglutenowej. Test genetyczny w 2012 uzyskał rekomendację Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci (ESPGHAN), które opracowuje m.in standardy diagnozowania celiakii obowiązujące w całej Europie.

Próbkę do badania mogą Państwo pobrać samodzielnie

Domowy test na celiakię

(pobierz próbkę sam i odeślij do laboratorium)

Cena: 297,-

domowy_zestaw_testowy

Pewny wynik:

  • także dla osób na diecie bezglutenowej
  • brak możliwości uzyskania fałszywego wyniku
  • test rekomendowany przez ESPGHAN
  • pozwala uniknąć biopsji jelita cienkiego
  • bezbolesny i łatwy w wykonaniu

.

Próbką do badania jest wymaz z policzka. Jest ona tak samo pewna jak krew ponieważ nasze DNA jest niezmienne bez względu na to skąd zostało pobrane.
Nie ma możliwości zafałszowania testu przez złe pobranie próbki.

Badanie DNA celiakia:

Warto wiedzieć:

..

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Badanie DNA celiakia:

  • Daje pewny wynik – wynik nie może wyjść fałszywy tak jak ma to miejsce w przypadku badań serologicznych
  • Jest proste, wygodne i można je zrobić samemu w domu lub w jednej z 200 placówek w całej Polsce
  • Pozwala na szybką diagnozę
  • Może zastąpić biopsję jelita
  • Możliwość wykonania badania ekspresowego wynik już od 3 do 5 dni roboczych – zapytaj nas o to

Warto wiedzieć:

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bezpłatna rozmowa i czat – pomoc 7 dni w tygodniu
Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta

Pon-pt: 7:00 – 23:00
Weekendy i święta: 8:00 – 21:00

 

.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.