Uwaga! W chwili obecnej badanie w kierunku określenia predyspozycji do wystąpienia choroby Alzheimera zostało wycofane z naszej oferty.

Częste problemy z pamięcią – czy to choroba Alzheimera?

Częste problemy z pamięcią – czy to choroba Alzheimera?

Czy zauważyłeś(aś), że ostatnio często się zapominasz? Zdarza się, że nie pamiętasz nazw otaczających Cię przedmiotów ani ludzi? Być może to chwilowy spadek Twojej formy umysłowej, jednakże jeśli taka sytuacja trwa od dłuższego czasu być może jesteś zagrożony rozwojem choroby Alzheimera.
Czy wiesz, że jednym z czynników warunkujących zachorowanie na chorobę Alzheimera (AD) są genetyczne predyspozycje, które mogą być dziedziczone?

alzheimer-wypowiedz_eksperta
Uważa się, iż 85% zachorowań to zachorowania sporadyczne, a ok 15% uwarunkowanych jest genetycznie (chociaż być może udział czynników genetycznych jest znacznie większy).[1] Istnieje bowiem postać choroby Alzheimera (ok. 10% przypadków), która występuje rodzinnie i jest dziedziczona w sposób autosomalny dominujący. W toku badań wykryto przynajmniej 4 geny odpowiedzialne za pojawienie się choroby. Wśród nich wymienia się gen ApoE kodujący białko apolipoproteinę E.[2]

Oczywiście na rozwój choroby Alzheimera wpływ mają zarówno czynniki genetyczne jak również środowiskowe, pośród których wymienia się:

  • wiek,
  • przebyte urazy głowy,
  • zaburzenia gospodarki lipidowej w organizmie (wysoki poziom cholesterolu, miażdżyca naczyń krwionośnych),
  • nadciśnienie tętnicze.
..

Więcej informacji na temat testów genetycznych na chorobę Alzheimera znajdziesz tutaj…

Źródła:

[1]. http://www.czytelniamedyczna.pl/medycyna_rodzinna-262#kod
[2]. http://www.poradnia.pl/choroby/uklad-nerwowy/490-choroba-alzheimera-objawy-badania-leczenie


Chętnie doradzimy

Jeśli nie wiedzą Państwo, jaki typ testu będzie odpowiedni, chcą uzyskać więcej informacji na temat samego badania lub mają inne pytania, zapraszamy do kontaktu z nami.

Telefonicznie
Pod bezpłatnym numerem: 800 007 771 (dla tel. stacjonarnych i kom.) lub 32 445 34 36 . Nasze linie telefoniczne są czynne od poniedziałku do niedzieli (także w święta) w godzinach od 8:00 do 21:00
E-mailowo
Pod adresem e-mail:  biuro@testdna.pl (od poniedziałku do piątku 8.00 do 17.00).

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!