Test HPV- oferta specjalna Groupon

Test HPV- oferta specjalna Groupon

Test DNA na obecność 12 typów wirusa HPV wraz z pobraniem materiału na terenie Warszawy oraz konsultacją lekarską mogą Państwo wykonać w cenie 149,90 zł.

Aktualizacja: 22-12-2016r

OFERTA NIEAKTUALNA


Pobór materiału oraz konsultacja lekarska:

Dr Grzegorz Południewski

Gabinet Ginekologiczno- Położniczy
ul. Krucza 6/14, 00-537 Warszawa
tel. 660 418 999
Pytania dotyczące wykonania testu można również kierować na adres: biuro@testdna.pl

ZAKAŻENIA HPV- INFORMACJE OGÓLNE

Problem zakażenia wirusem HPV dotyka głównie ludzi młodych, aktywnie seksualnych oraz osób posiadających wielu partnerów seksualnych, dlatego program badań profilaktycznych powinien trafiać przede wszystkim do nich.

Infekcje Wirusem Brodawczaka Ludzkiego ( z ang. Human Papilloma Virus – HPV) są jednymi z najczęstszych schorzeń przekazywanych drogą płciową.
Do tej pory zidentyfikowano ponad 100 typów wirusa HPV z czego 30 jest przekazywanych przez kontakty seksualne.
Typy wirusa HPV przekazywane przez kontakty seksualne zostały zgrupowane w trzy grupy w zależności od niesionego ryzyka nowotworowego:

  • wirusy wywołujące łagodne zmiany niskiego ryzyka (typy 6 i 11)
  • wirusy niosące umiarkowane ryzyko działania nowotworowego (typy 33, 35,58,52)
  • wirusy związane z wysokim ryzykiem potencjalnego działania onkogennego (16,18)

Do głównych objawów zakażenia wirusem HPV należą:

kłykciny kończyste ( brodawki) – pierwsze symptomy zakażenia wirusem HPV, które pojawiają się zwykle na narządach płciowych. Są one łatwo przenoszone na inne osoby poprzez kontakty seksualne. Początkowym epizodem w powstawaniu kłykcin jest uraz (otarcie nabłonka, prącia lub sromu) i wniknięcie wirusa do komórki. Wieloletnie nieleczone brodawki mogą przybrać postać dużych tworów kalafiorowatych.
rak szyjki macicy – najbardziej niebezpieczny objaw zakażenia wirusem HPV. Dotyczy to głównie kobiet z wieloletnim przebiegiem infekcji.
U mężczyzn również bardzo często pojawiają się brodawki na napletku, żołędziach, na trzonie prącia, w mosznie i okolicach okołoodbytniczych, którym towarzyszy zakażenie cewki moczowej, Istnieją również dane na temat, pojawienia się raka prącia u mężczyzn z długotrwałym przebiegiem zakażenia HPV.

RAK SZYJKI MACICY

1. Według ogólnoświatowych statystyk, w Polsce na 100 000 kobiet umiera 7,8 z powodu raka szyjki macicy, co w porównaniu z Finlandią ( 1,3 kobiet na 100 000) plasuje nasz kraj na wysokiej pozycji pod względem umieralności.

2. Do czynników wystąpienia raka szyjki macicy należą:
– wiek ( 25-55 lat)
– infekcje wirusem HPV
– wczesna inicjacja seksualna
– duża liczba partnerów seksualnych ( szczególnie ci, którzy mieli infekcje HPV)
– duża liczba porodów
– palenie papierosów

3. Główne objawy raka szyjki macicy:

– Krwawienia po urazowe ( szczególnie po stosunkach)
– Nieregularne krwawienia międzymiesiączkowe
– Krwawienia pomenopauzalne
– Ropne, cuchnące upławy
– W późniejszych stanach występują bóle w dole brzucha, okolicy lędźwiowej, obrzęk kończyn, częste oddawanie moczu, trudności w oddawaniu stolca

NA CZYM POLEGA BADANIE

Metoda opiera się na analizie jakościowej identyfikującej obecność 12 typów DNA wirusa HPV: 16,18,31,33,35, 39, 45, 52, 56, 58, 59, 66. Przy oznaczeniu DNA wirusa wykorzystywana jest reakcja PCR. Detekcja DNA wirusa możliwa jest poprzez elektroforetyczny rozdział w świetle promieniowania ultrafioletowego.
Aby wykryć jak najmniejsze ilości wirusa HPV za pomocą metod molekularnych, należy wykonać wymaz ze śluzówki szyjki macicy u kobiet oraz wymaz z cewki moczowej u mężczyzn. Z wymazów tych izolowane jest DNA, które następnie poddawane jest analizie pod kontem obecności określonych typów wirusa HPV.

DLACZEGO DIAGNOSTYKA MOLEKULARNA

Prawie 100 % czułość wykrywania pojedynczych kopii genów wirusa HPV.
Niewątpliwie nowoczesne metody diagnostyczne zrewolucjonizowały pogląd na temat identyfikacji wirusów i bakterii we wczesnych etapach zakażenia. Dzięki zastosowaniu tak czułych metod jak PCR, stało się możliwe wykrycie nawet pojedynczej kopii genu wirusa HPV. Metody molekularnej diagnostyki w porównaniu z metodami tradycyjnymi (badania cytologiczne) mają prawie 100 % czułość w wykrywaniu patogenów.
Oprócz wysokiej czułości, stosowanie tych metod posiada dodatkowe zalety:

  • Identyfikuje wirusa we wczesnej fazie, podczas której metody tradycyjne zawodzą.
  • Zmniejsza ilość dodatkowych badań jeśli pacjentka nie jest zakażona wirusem HPV wysokiego ryzyka.
  • Eliminuje niepotrzebne obawy wywołane dwuznacznym wynikiem badania cytologicznego.
  • Można z łatwością określić czy pacjentka w przyszłości podlega ryzyku powstania raka szyjki macicy oraz zdecydowanie ułatwia lekarzowi monitorowanie zdrowia pacjentki.
[/su_list

 

 

Wszystkie artykuły
Back to Top