Test na ojcostwo – jakie próbki oddać do badań

test na ojcostwo

Jest wiele przedmiotów, na podstawie których wykonuje się dziś testy na ojcostwo. Ludzkie DNA znajduje się zarówno w wymazie z policzka, jak i w wosku usznym zebranym przy pomocy patyczka kosmetycznego. Nośnikiem informacji genetycznej będzie też niedopałek papierosa, guma do żucia czy szczoteczka do zębów.

 

Niezależnie od tego jaką próbkę wyślecie Państwo do nas – laboratorium wyda pewny i jednoznaczny wynik, który albo potwierdzi ojcostwo mężczyzny względem dziecka, albo je wykluczy.

 

 

Testy na ojcostwo – próbek nadających się do zbadania jest więcej

 

Testy na ojcostwo można przeprowadzić również z udziałem DNA wyizolowanego z maszynki do golenia, kilku sztuk włosów wyrwanych wraz z cebulkami, chusteczki z katarem, podpasek, tamponów, plam krwi zaschniętych na tkaninie, głęboko wyciętych paznokci, śladów wydzielin biologicznych (np. spermy), kubka, szklanki, sztućców, słomki czy puszki po napoju. Wszystkie ww. próbki są dobre i w takim samym stopniu nadają się do przebadania w teście na ojcostwo.

 

Test na ojcostwo – duży wybór próbek pozwala ustalić ojcostwo w każdej sytuacji

 

Szeroki zakres próbek analizowanych w testDNA Laboratorium Sp. z o.o. stwarza możliwość pewnego ustalenia ojcostwa nawet w sytuacji, kiedy dostęp do poszczególnych uczestników badania jest ograniczony czy wręcz niemożliwy – np. kiedy matka dziecka nie żyje, lub gdy nie wiadomo gdzie przebywa. Wtedy, żeby zrealizować test na ojcostwo, wystarczy być w posiadaniu jakiś rzeczy osobistych, należących do badanej osoby. Próbki, na podstawie których klient chce zrobić swój test na ojcostwo można pobrać w domowym zaciszu przy pomocy specjalnego, zakupionego wcześniej zestawu, a potem odpowiednio zabezpieczone wysłać pocztą lub przynieść do placówki.

 

Test na ojcostwo jest pewny nawet jeśli odbywa się z udziałem tylko dwójki uczestników – ojca i dziecka. Na pewność ogromny wpływ ma ilość badanych markerów. Profile, które tworzymy w toku analizy genetycznej, i które porównujemy potem ze sobą w celu określenia biologicznego pokrewieństwa,  zawsze składają się z 24 takich markerów. Test na ojcostwo, w którym przeanalizowano aż tyle fragmentów DNA (bo markery to właśnie określone fragmenty DNA) jest zawsze pewny, a jego wynik nie pozostawia żadnych wątpliwości.


Bezpłatna rozmowa i czat – pomoc 7 dni w tygodniu
Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta

Pon-pt: 7:00 – 23:00
Weekendy i święta: 8:00 – 21:00

 

.