Trombofilia wrodzona – badanie

badanie_rekomendowaneWykonując pakiet badań na trombofilię wrodzoną zyskujesz szansę na zachowanie swojego zdrowia. Możesz ustrzec się przed groźnymi powikłaniami  takimi jak zakrzepica, zator tętnicy płucnej, poronienia, miażdżyca, choroby naczyniowe czy choroby serca. To także ważne badanie dla przyszłych matek, ponieważ u kobiet z mutacją genu MTHFR obserwuje się zwiększone ryzyko urodzenia dziecka z wadami cewy nerwowej. Ten jeden prosty test pozwoli Ci tak wiele zrobić dla Twojego zdrowia i Twoich najbliższych.

4 korzyści z badania na trombofilię wrodzoną

01Szeroka diagnostyka oraz oszczędność czasu i pieniędzy
Wykonując to jedno badanie będziesz mógł uchronić siebie i swoich najbliższych przed zakrzepicą, zawałem serca, udarem mózgu czy też przed poronieniem.
Szansa na odpowiednie leczenie
Zdecydowanie szybciej możesz rozpocząć odpowiednie leczenie, które zmniejszy ryzyko wystąpienia u Ciebie powikłań spowodowanych obecnością mutacji m.in. poronienia, zakrzepicy.
 

Wygoda i komfort
Badanie możesz wykonać samodzielnie w domu lub w przychodni – 200 placówek w całej Polsce.

Zestawy wysyłamy również za granicę

Specjalistyczna opieka
Rezultat badania oraz swój stan zdrowia możesz omówić ze specjalistą z 15-letnim stażem. Dzięki temu dowiesz się, jakie podjąć dalsze kroki.

trombofilia kto powinien wykonac badanie

Jak wykonam badanie na trombofilię wrodzoną?

domek
Samodzielnie w domu

Wystarczy, że zamówisz zestaw do badania, w którym znajdują się wymazówki. Za ich pomocą  możesz samodzielnie pobrać wymaz. Następnie kontaktujesz się z nami, a my wyślemy do Ciebie kuriera, który odbierze pobrany materiał.

przychodnia
W najbliższej placówce

Badanie możesz także wykonać w 1 z 200 naszych placówek.Wykwalifikowany personel pobierze od Ciebie wymaz i przekaże nam go do badania. Pobranie wymazu trwa zaledwie kilka sekund i jest bezbolesne!

 

.

Co badamy?

co_badamy_02
V-R2---czynnik

Badanie wykonywane  z wymazu jest przy tym tak samo pewne jak badanie krwi (jest to badanie genetyczne opierające się na analizie DNA, a nasze DNA
jest niezmienne bez względu na to, skąd zostało wyizolowane). Do realizacji badania wykorzystujemy certyfikowane odczynniki IVD CE i jest wykonywane metodą QF – PCR.

.

Wybierz pakiet najlepszy dla Ciebie

Zależy Ci na szybszym wyniku, konsultacji z genetykiem lub pobraniu w placówce?

.

Wybierz pakiet, który spełni Twoje oczekiwania.

.

W każdym z pakietów badamy 6 zmian: mutację czynnika V Leiden, genu protrombiny, dwie mutacje genu MTHFR (C677T i A1298c), PAI-1, V R2.
.

Pakiet STANDARD:

 • 6 mutacji
 • wynik 10-14 dni roboczych
 • kurier gratis
 • cena 330 zł

samodzielnie-w-domu

Pakiet PLUS:

 • 6 mutacji
 • wynik express (5 dni roboczych)
 • kurier gratis
 • pobranie w placówce
 • cena 443 zł

przejdź do sklepu

Pakiet PREMIUM:

 • 6 mutacji
 • wynik express (5 dni roboczych)
 • kurier gratis
 • konsultacja telefoniczna
  z genetykiem (30 minut)
 • cena 443 zł

przejdź do sklepu

 

 

trombo

Badanie obejmuje:
-czynnik V Leiden

-mutację genu protrombiny G20210A

-mutację C677T genu MTHFR

-mutację A1298C genu MTHFR

-PAI-1/SERPINE1

-V R2

 


Jeśli chcesz:

 • uzyskać więcej informacji
  na temat badania trombofilii wrodzonej
 • zamówić zestaw lub umówić się na pobranie w 1 z 200 placówek

zadzwoń i porozmawiaj z naszą konsultantką medyczną, która udzieli Ci szczegółowych informacji.

 

 


renata posmykCzy masz lekarza, z którym możesz omówić wynik przeprowadzonego badania?

Jeśli nie –  w takim przypadku możesz umówić się na konsultację telefoniczną ze specjalistą z zakresu genetyki klinicznej dr n. med. Renatą Posmyk. Podczas rozmowy dowiesz się jakie znaczenie dla Twojego zdrowia mają wykryte mutacje oraz czy i jakie wskazane jest dla Ciebie dalsze leczenie.

Skontaktuj się z nami i dowiedz o termin i koszt konsultacji.

 

Badanie na trombofilię wykonasz m.in. w: Augustów, BełchatówBiałystokBydgoszcz, Częstochowa, ElblągGdańsk, Gorzów Wielkopolski, InowroclawJelenia Góra, KaliszKatowice, KielceKrakówLublin, Nowy Targ, OlsztynOpolePoznań, StarachowiceSzczecinToruńWrocław, Warszawa, Zakopane, Zielona Góra


Źródła:
1. Seremak-Mrozikiewicz: Znaczenie metabolizmu folianów w rozwoju powikłań u kobiet ciężarnych. Ginekol Pol. 2013, 84, 377-384. Klinika Perinatologii i Chorób Kobiecych, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
2. Seremak Mrozikiewicz: Zaburzenia metabolizmu folianów w etiologii poronień nawracających. Perinatologia, Neonatologia i Ginekologia, tom 6, zeszyt 2, 111-112, 2013. Klinika Perinatologii i Chorób Kobiecych, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
3. Stosowanie złożonych źródeł folianów w profilaktyce wad cewy nerwowej oraz innych zaburzeń spowodowanych niedoborami folianów w okresie planowania ciąży i w ciąży– State of the Art 2015

tagi: trombofilia badanie, badanie na trombofilię