Często podróżujesz? Możesz być narażony na zakrzepicę!

Jesteś osobą aktywną i wiele podróżujesz? Często latasz samolotem? A może większość swojego dnia – z uwagi na pracę – spędzasz za kółkiem? Jeżeli na chociaż jedno z powyższych pytań odpowiesz twierdząco, oznacza to, że możesz być zagrożony zakrzepicą! Na zakrzepicę może chorować w zasadzie każdy z nas. Istnieją jednak grupy ryzyka, w których prawdopodobieństwo zachorowania jest podwyższone. Jeżeli narażony jesteś na częste, długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej, sprawdź, czy zakrzepica nie zagraża i Tobie!

Zakrzepica jest bardzo często utożsamiana z trombofilią. Nawet w praktyce klinicznej terminy te funkcjonują często jako równoznaczne. Pod tym drugim pojęciem kryje się pewna skłonność do powstawania zakrzepów. Oznacza to, że osoba mająca trombofilię, jest dużo bardziej  narażona na rozwój zakrzepicy. Dlatego też wszyscy pacjenci, którzy chcą mieć pewność, że trombofilia ich nie dotyczy powinni wykonać test genetyczny w tym kierunku.
>

Domowy test w kierunki trombofilii (zakrzepicy)

pakiet1pakiet2pakiet3

Czy wiesz, że…

Ryzyko zachorowania na zakrzepicę wzrasta u Ciebie, jeżeli dotyczy Cię przynajmniej jedno ze stwierdzeń:

  • w Twojej rodzinie stwierdzono zakrzepicę,
  • przekroczyłeś 40-tkę,
  • cierpisz na otyłość,
  • prowadzisz siedzący tryb życia,
  • palisz papierosy,
  • stosujesz antykoncepcję hormonalną,
  • masz żylaki

Przebieg zakrzepicy w wielu przypadkach może być na początku zupełnie bezobjawowy! Rozległa zakrzepica żył kończyny dolnej może objawiać się silnym bólem, obrzękiem nogi, a także jej zasinieniem bądź zaczerwienieniem. Dostępne są już testy genetyczne, które określają predyspozycje do wystąpienia choroby.

.

Warto wiedzieć:

.


Bezpłatna rozmowa i czat – pomoc 7 dni w tygodniu
Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta

Pon-pt: 7:00 – 23:00
Weekendy i święta: 8:00 – 21:00

 

.