Badania po poronieniu Kraków

Po poronieniu w naszej placówce w Krakowie przy ul. Mehoffera 6 możesz wykonać szereg badań, które pozwolą Ci poznać przyczynę poronienia. Dzwoniąc do nas wskażemy Ci od czego warto zacząć i jak przygotować się do kolejnej ciąży.

pakiet badań po poronieniu Kraków, badanie płci płodu Kraków, przyczyny poronienia Kraków, nawykowe poronienia Kraków, badanie wad genetycznych Kraków, przyczyny poronienia Kraków

 Badanie płci po poronieniu
(dzięki temu możecie skorzystać z praw, które przysługują po poronieniu)
 Badanie genetycznych przyczyn poronienia
(najczęstsze choroby płodu takie jak zespół Downa, Edwardsa itp.)
 Pakiet badań po poronieniu (trombofilia wrodzona + celikia)
Badanie kariotypu
Badanie trombofilii wrodzonej (mutacja czynnika V Leiden, mutacja genu protrombiny, wariant C677T i A1298C genu MTHFR, PAI-1/SERPINE1, V R2.
Badanie immunofenotypu
Badanie CFTR

 

Badania genetyczne po poronieniu w Krakowie – dlaczego warto wykonać

 Po pierwsze,dzięki badaniu płci po poronieniu możesz skorzystać ze świadczeń, które Ci przysługują (zasiłek pogrzebowy, skrócony urlop macierzyński, rejestracja dziecka w USC).

 Po drugie, dowiesz się,czy choroby genetyczne takie jak, np. zespół Downa, Edwardsa, Patau dziecka spowodowały poronienie.

 Po trzecie, dowiesz się, czy masz zmiany w genach, które mogły przyczynić się do utraty ciąży.

 Po czwarte, dzięki uzyskanym informacjom i rozmowie z genetykiem będziesz wiedziała w jaki sposób przygotować się do kolejnej ciąży.


Badania po poronieniu w Krakowie – adres placówki

Adres
Badania po poronieniu – Kraków
ul. Mehoffera 6
30-114 Kraków
.
Informacja telefoniczna i umawianie wizyt
(12) 444 69 73
kom: 665 761 131
Bezpłatny numer 800 007 771
.
Godziny otwarcia:
Poniedziałek – piątek: 8:00-18:00. Prosimy o wcześniejsze
umówienie wizyty. Telefoniczne umawianie wizyt od poniedziałku do niedzieli od godziny 8.00 do 21.00.
Komunikacja miejska:

Przystanek: Komorowskiego

Autobusy: 1, 2, 6

Pełny rozkład można znaleźć TUTAJ

 

W pobliżu:

Woje­wódzki Urząd Pracy w Kra­ko­wie,  Plac na Sta­wach,  Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Narodowe w Krakowie, Bazylika Mariacka, Rynek Główny, Uniwersytet Jagielloński

Przychodnia obsługuje następujące miejscowości: Kraków, Wieliczka, Myślenice, Bochnia, Proszowice, Miechów, Wadowice.

Dowiedz się więcej o badaniach 

Badanie mate­ri­ału poronnego

Najskuteczniejszym metodą badania przyczyn poronienia jest analiza materiału poronnego. Jeżeli więc istnieje taka możliwość, wykonaj je jako pierwsze. Badanie płodu po poronie­niu udziela największej ilości odpowiedzi. Pozwala na:  określenie płci dziecka po poronieniu (co potrzebne jest do zarejestorowania dziecka w USC, otrzymania zasiłku 4000 zł i 56 dni urlopu macierzyńskiego),  stwierdze­nie czy wady genetyczne występujące płodu były powo­dem utraty ciąży, określenie szans utrzy­ma­nia następ­nej ciąży, określenie prawidłowego kierunku diagnostyki.

Dowiedz się więcej o badaniu

Pakiet badań po poronieniu

Przyczyną poronienia mogą być także konkretne mutacje: czynnik V Leiden, mutacja genu protrombiny, mutacja genu MTHFR C677T. U kobiet, u których występują mogą mieć znaczący wpływ na prawidłowy przebieg ciąży, m.in. powodować poronienia samoistne i poronienia nawykowe, zaś u potomstwa mogą być przyczyną wad cewy nerwowej. Wczesne rozpoznanie obecności tych mutacji pozwala Ci rozpocząć właściwe leczenie, które zwiększy Twoje szanse na prawidłowy przebieg kolejnej ciąży.

 Dowiedz się więcej o badaniu

Kariotyp – badanie cytogenetyczne

Badanie kariotypu to  podstawowe badanie genetyczne, wykonywane m.in u pacjentek po poronieniach oraz par bezskutecznie starających się o dziecko. W tych sytuacjach warto poszerzyć je o badanie mutacji w genach, które często utrudniają poczęcie dziecka (m.in V Leiden, mutacja genu protrombiny czy MTHFR). Rozszerzone badanie daje znacznie więcej odpowiedzi i pozwala lekarzowi na lepszą ocenę stanu zdrowia pacjentów, a co za tym idzie zaplanowanie skutecznego leczenia. Badanie podstawowe i rozszerzone mogą Państwo wykonać w blisko 200 naszych przychodniach w całej Polsce.

 Dowiedz się więcej o badaniu

 

 


Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta
Pomoc 7 dni w tygodniu: Pon-pt: 7:00 – 21:00 Weekendy i święta: 9:00 – 21:00

mgr Barbara Dębowska

mgr Katarzyna Drab

mgr Karina Sztendel

mgr Beata Szymczak

mgr Izabella Domurat

mgr Daria Stuchlik

Data publikacji: 09/02/2016, Data aktualizacji: 26/09/2019