Badanie celiakia

Zadbaj o swoje zdrowie, popraw jego stan i zatrzymaj wyniszczanie organizmu. Wykonując proste badanie na celiakię możesz wreszcie poznać przyczynę swoich dolegliwości (bólu brzucha, biegunek, wstydliwych wzdęć itp.) a także małej wagi czy niskiego wzrostu dziecka. Jeśli Twoje przypuszczenia się potwierdzą i badanie wykaże celiakię możesz pozbyć się dolegliwości i zadbać o swoje zdrowie stosując odpowiednio dobraną dietę.

 

Najbardziej dokładne badanie na celiakię

Wybierając badanie na celiakię warto sprawdzić jego zakres. Aby mieć 100% pewność badanie powinno obejmować haplotypy DQ2.2 (DQA1*05, DQB1*02), HLA DQ2.5 (DQA1*02, DQB1*02), HLA DQ8 (DQA1*03, DQB1*03). Oprócz najszerszego zakresu badania na celiakię otrzymasz od nas również zalecenia lekarza oraz dietetyka klinicznego. Przeczytaj więcej na temat pewności wyników badania na celiakię ….
.

Pamiętaj objawy celiakii mogą być bardzo niecharaktertystyczne!
Bóle brzucha, wzdęcia, zaparcia, biegunki, anemia, złe wchłanianie składników odżywczych, nietolerancja laktozy, apatia i złe samopoczucie, niski wzrost u dzieci czy niska waga ciała to tylko jedne z najczęstszych objawów choroby. Warto jednak wiedzieć, że aż 50% pacjentów, którzy wykonali u nas badanie
ze względu na wyżej wymienione objawy uzyskało wynik wskazujący na celiakię.dlaczego-to-badanie-jest-najlepsze
Dowiedz się, jak jeszcze objawia się celiakia…

Zastanawiasz się nad dietą bezglutenową?

Przejście na własna rękę na dietę bezglutenowej to nierozsądna i potencjalnie szkodliwa decyzja  na którą decydują się osoby podejrzewające u siebie celiakię. Przede wszystkim dlatego, że nie wystarczy zrezygnować ze spożywania glutenu, aby wyeliminować objawy. Celiakia powoduje także złe wchłanianie witamin i składników mineralnych, te niedobory również wpływają na występowanie objawów choroby. Twoja dieta powinna więc być dobrana indywidualnie do Twojego stanu zdrowia, tak aby wszelkie możliwe niedobory byłby uzupełniane.

>
celiakia badanieWażne!
Objawy związane z celiakią nie ustępują często bezpośrednio po odstawieniu produktów zawierających gluten, tak jak oczekują tego pacjenci. Organizm potrzebuje czasu, aby odbudować zniszczone kosmki jelitowe  i odzyskać pełną zdolność przyswajania substancji odżywczych. Sama dieta bezglutenowa jest z kolei kosztowna, a w przypadku osób, które nie są chore na celiakię to niepotrzebne utrudnienie i  zbędny wydatek.
>

Kiedy wykonać badanie? Wskazania do badań
Występowanie objawów sugerujących obecność celiakii:
bóle brzucha, wzdęcia, biegunki, spadek masy, zaburzenia zachowania, problemy skórne, anemia i inne
zobacz najczęstsze objawy celiakii 
.

Chorowanie na choroby zwiększające szanse wystąpienia celiakii: cukrzyca typu I, Hashimoto, schorzenia tarczycy, choroba Dühringa, zespół Downa, choroba Leśniewskiego-Crohna, niepłodność, poronienia nawracające

.

Celiakia pojawiła się w rodzinie


Brak jednoznacznego wyniku wcześniejszych badań

Badanie celiakia najpewniejsze poprzez test genetyczny

Badanie DNA to jedyne badanie, które z tak dużą skutecznością i pewnością  pozwala wykluczyć celiakię oraz uniknąć biopsji jelita cienkiego. W przeciwieństwie do innych badań, wynik fałszywie dodatni lub ujemny jest niemożliwy. Badanie DNA jest  również odpowiednie dla osób przebywających na diecie bezglutenowej. Test genetyczny w 2012 uzyskał rekomendację Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci (ESPGHAN), które opracowuje m.in standardy diagnozowania celiakii obowiązujące w całej Europie. Jeżeli szukasz badania w kierunku celiakii – nasza oferta jest najatrakcyjniejsza. 
.

Badanie DNA celiakia:

  • Daje pewny wynik – wynik nie może wyjść fałszywy tak jak ma to miejsce w przypadku badań serologicznych
  • Jest proste, wygodne i można je zrobić samemu w domu lub w jednej z 200 placówek w całej Polsce
  • Pozwala na szybką diagnozę
  • Może zastąpić biopsję jelita
  • Możliwość wykonania badania ekspresowego wynik już od 3 do 5 dni roboczych – zapytaj nas o to
  • Niska cena badania

Typowe objawy celiakii?

Tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak typowe objawy celiakii. Liczne badania pokazują, że w chwili obecnej celiakia bardzo często ujawnia się dopiero w wieku dorosłym. Co więcej osoby cierpiące na celiakię niekoniecznie muszą mieć biegunki, wzdęcia,  czy też inne dolegliwości ze strony układu pokarmowego, choć faktycznie występują najczęściej. Dolegliwości te nie występują też w sposób ciągły – są okresy, kiedy są mniej nasilone a nawet praktycznie ich nie ma.
>
Częstymi objawami i skutkiem celiakii są np. niedobory witamin, anemia, zmiany nastrojów albo nietolerancja laktozy – cukru mlecznego (celiakia prowadzi do stanu zapalnego jelita w miejscu, gdzie wytwarzany jest enzym laktaza trawiący laktozę i tym samym powoduje jego niedobory).  Pacjenci z celiakią mogą mieć  problemy z koncentracją lub nawet depresję. U dzieci z kolei objawy celiakii to najczęściej dolegliwości brzuszne, problemy ze szkliwem, niska waga ciała i niski wzrost. Niewiele osób wie, że celiakia częściej jest przyczyną niskiego wzrostu dzieci niż niedobór hormonu wzrostu. Diagnostyka celiakii w wielu przypadkach wymaga czujności i uwagi. Celiakia to przebiegła choroba.

Badanie celiakia

Uważaj! Nie lekceważ celiakii.

Celiakia nie jest uczuleniem na gluten. Konsekwencje nieleczonej celiakii są znacznie poważniejsze niż tylko wysypka czy biegunka lub wzdęcia. Celiakia prowadzi do zaniku kosmków jelitowych i stanów zapalnych jelit. To wiąże się ze stopniowym wyniszczeniem organizmu i licznymi powikłaniami takimi jak chociażby osteoporoza (także u dzieci!) a nawet rak jelita. Tym skutkom możemy przeciwdziałać stosując dietę bezglutenową. Pod warunkiem postawienia prawidłowej diagnozy

 

Celiakia badanie

Nieleczona celiakia, czyli brak ścisłej diety bezglutenowej może prowadzić do niebezpiecznych powikłań zdrowotnych w tym do rozwoju nowotworów złośliwych. Najczęściej spotykany wg niektórych badań jest rak jelita cienkiego. Zmiany nowotworowe nie ograniczają się tylko do przewodu pokarmowego, mogą dotyczyć też układu krwiotwórczego (chłoniak nieziarnicze). Inne częste powikłania nieleczonej celiakii to: osteoporoza, niepłodność, wrzodziejące zapalenie jelita cienkiego, wczesna menopauza. Nieleczona celiakia jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży, przyczynia się ona do przedwczesnych porodów oraz nawracających poronień. 

Prof. nadzw. dr hab n. med. Aleksandra Jezela-Stanek

.

Badanie celiakia – dlaczego warto wykonać je całą rodziną?

Celiakia jest chorobą genetyczną. Jeśli więc w Twojej najbliższej rodzinie są osoby ze stwierdzoną celiakią warto wykonać badanie również u Ciebie. Z kolei jeśli Ty masz typowy dla celiakii układ genów HLA DQ2 i HLA DQ8 powinieneś również przebadać swoją rodzinę. Jeżeli interesuje cię cena badania celiakii w przypadku pakietu rodzinnego – napisz do nas na czacie. Jeżeli cena badania genetycznego jest dla Ciebie ważna, nie musisz dalej szukać, badania na celiakię wykonujemy w naszym laboratorium, dzięki czemu możemy zaproponować najatrakcyjniejsze ceny.

 

Badanie celiakia – Test możesz zamówić nie wychodząc z domu lub zrobić badanie w jednej z 200 przychodni w całej Polsce

Aby zamówić badanie celiakii, zadzwoń do nas 535-837-807 lub zamów przez internet. Zestaw przesyłamy do Państwa darmowym kurierem.  Badanie możesz wykonać również w jednej z ponad 200 przychodni w całej Polsce -> znajdź przychodnie

.

Na wszystkie wasze pytania odpowiadamy telefonicznie lub przez nasz czat. Zapytaj nas o wszystko 

Warto wiedzieć:

.
Dowiedz się więcej o innych badaniach: badanie przyczyny poronienia, badanie wad genetycznych po poronieniu, badanie płci płodu po poronieniu

 

Na wszystkie twoje pytania dotyczące nietolerancji glutenu, laktozy i innych genetycznych nietolerancji pokarmowych, odpowiemy na czacie, mailowo lub telefonicznie. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej.

Badanie celiakia-PROMOCJA-zaoszczędź 30%! Najpewniejsze i najbezpieczniejsze badania także dla osób na diecie bezglutenowej. Celiakia badanie w najlepszej cenie


Bezpłatna rozmowa i czat – w trosce o rzetelną informacje o badaniach

Pon-pt: 7:00 – 22:00
Weekendy i święta: 9:00 – 21:00

 

   Rozwiązujemy wątpliwości!

img
img

.

 

Data publikacji: 08/09/2016, Data aktualizacji: 13/07/2017