Jak sprawdzić wrodzone predyspozycje do zakrzepicy? Bezpłatne konsultacje

jak bezpiecznie podrozowac

Chcesz sprawdzić, czy masz genetycznie uwarunkowane skłonności do zakrzepicy? Często podróżujesz i chcesz zmniejszyć ryzyko śmiertelnego zatoru płucnego? W Twojej rodzinie wystąpiła zakrzepica i sam chcesz jej uniknąć?

Skontaktuj się z nami i porozmawiaj o badaniu w kierunku trombofilii wrodzonej, sprawdzającym predyspozycje do zachorowania na zakrzepicę. Dzięki wiedzy o jej występowaniu lekarz może zaproponować odpowiednie działania profilaktyczne lub leki rozrzedzające krew, a Ty będziesz mógł świadomie zadbać o zdrowie w czasie podróży i nie tylko.

Bezpłatny numer telefonu: 800 007 771 (dla tel. komórkowych i stacjonarnych)

Jesteśmy dostępni pod telefonem od poniedziałku do piątku od 7:00 do 22:00 (w piątki do 20:00) i w weekendy oraz święta od 9:00 do 21:00.


Spis treści:

Dlaczego warto zrobić badanie w kierunku trombofilii wrodzonej?
Na czym polega badanie w kierunku trombofilii wrodzonej?
Jak pobrać próbkę do badania [ZOBACZ FILM]


Dlaczego warto zrobić badanie w kierunku trombofilii wrodzonej?

  • Zyskasz informację o tym, czy masz genetycznie uwarunkowane skłonności do tworzenia się zakrzepów,
  • Lekarz będzie mógł dobrać odpowiednie dla Ciebie leczenie (jeśli istnieją dodatkowe wskazania),
  • Możesz świadomie unikać dodatkowych czynników ryzyka, które w połączeniu z trombofilią wrodzoną mogą zwiększać ryzyko wystąpienia zakrzepicy i zatorowości płucnej.

Jak sprawdzić wrodzone predyspozycje do zakrzepicy?

Zakrzepica jest chorobą typową dla osób podróżujących. W czasie podróży jesteśmy unieruchomieni przez dłuższy czas w pozycji siedzącej, ze zgiętymi kolanami i stawami biodrowymi. Prowadzi to do spowolnienia przepływu krwi przez co jesteśmy bardziej narażeni na powstanie zakrzepu. Nieleczona zakrzepica może spowodować groźny zator płucny, który może prowadzić do śmierci.

 

Wiedza o wrodzonej predyspozycji pozwala lepiej przygotować się do podróży z uwzględnieniem profilaktyki przeciwzakrzepowej. Badanie wykonuje się raz na całe życie, dlatego przed kolejną długą podróżą już będzie wiadomo, czy lekarz powinien zalecić np. acard. Czytaj też: Zakrzepica w podróży – jak rozpoznać jej objawy i chronić się przed nią?

Na czym polega badanie w kierunku trombofilii wrodzonej?

Wrodzoną predyspozycję do zachorowania na zakrzepicę wykrywa się badaniem genetycznym w kierunku trombofilii wrodzonej. Obejmuje ono analizę mutacji V Leiden, mutacji protrombiny, PAI-1, V R2 i wariantów genu MTHFR.

 

Do analizy wystarczy pobrać wymaz z policzka w przychodni lub w domu za pomocą wysyłkowego zestawu. Pobranie próbki jest szybkie i bezbolesne. Czytaj więcej o badaniu

co_badamy_02
V-R2---czynnik

 

Czy wiesz, że…

Wykrycie trombofilii wrodzonej jest istotne również dla kobiet w ciąży i planujących ciążę.

Nieleczona trombofilia wrodzona może powodować poronienia nawykowe, a w połączeniu z ciążą jeszcze bardziej zwiększa ryzyko wystąpienia zakrzepicy. Czytaj więcej

.

Jak pobrać próbkę do badania genetycznego? [ZOBACZ FILM]

Zapytaj o badanie w kierunku trombofilii wrodzonej

Bezpłatny numer telefonu: 800 007 771 (dla tel. komórkowych i stacjonarnych)

Jesteśmy dostępni pod telefonem od poniedziałku do piątku od 7:00 do 22:00 (w piątki do 20:00) i w weekendy oraz święta od 9:00 do 21:00.


.

.

Data publikacji: 19/04/2019, Data aktualizacji: 16/10/2019