Zlecenie testu na ojcostwo przez zagranicznego klientaZlecenie testu na ojcostwo przez zagranicznego klienta

Osoby przebywające za granicą na pewno zastanawiają się czy nasze laboratorium realizuje również badania dla klientów mieszkających poza Polską. Oczywiście! Próbki do testu na ustalenie ojcostwa nadchodzą do nas z wielu zakątków całego świata. Jak wygląda procedura zlecenia takiego badania?

Jak to możliwe?

Wymazy do prywatnego testu na ojcostwo można przygotować samodzielnie we własnym domu, a służy do tego specjalny zestaw testowy. Zawiera on komplet sterylnych wymazówek, dokumenty zlecenia badania, instrukcję obsługi oraz blankiet przelewu. Zamówienia zestawu można dokonać telefonicznie, mailowo, za pomocą czatu lub formularza dostępnego na stronie internetowej. Firma przesyła go następnie na wskazany przez klienta adres – bezpłatnie!

Próbki DNA – w postaci wymazów z wewnętrznej strony policzka – stanowią materiał wyjątkowo trwały, dzięki czemu nawet kilkudniowy transport nie będzie miał negatywnego wpływu na ich jakość. Jest to powód, dla którego pobrane wymazy można bez obaw odesłać z powrotem pocztą tradycyjną. Na prośbę klienta laboratorium potwierdzi nadejście przesyłki.

Klienci z zagranicy, którzy planują przyjazd do kraju mogą skorzystać z pomocy fachowców. Laboratorium dysponuje prawie 200 lokalnymi punktami pobrań w całej Polsce! Wystarczy zadzwonić i umówić się na wizytę.

Gdy badane osoby przebywają w dwóch różnych państwach…

Gdy osoby biorące udział w teście przebywają w dwóch różnych krajach (np. domniemany ojciec jest za granicą, a dziecko mieszka w Polsce) istnieje możliwość rozdzielenia zamówionych zestawów oraz nadania ich na dwa różne adresy (wskazane w dokumentach zlecenia). Wynik badania ojcostwa może zostać wysłany na jeden, bądź oba adresy – zgodnie z życzeniem wszystkich jego uczestników.

Ile trwają badania DNA?

Czas trwania analizy DNA jest bardzo krótki, nie przekracza bowiem 3-5 dni roboczych (przeczytaj: Ile trwa badanie DNA). Wynik można otrzymać w następujący sposób

  • Telefonicznie
  • Mailowo
  • Listownie

 .

Chętnie doradzimy

Jeśli nie wiedzą Państwo, jaki typ testu będzie odpowiedni, chcą uzyskać więcej informacji na temat samego badania lub mają inne pytania, zapraszamy do kontaktu z nami.

Telefonicznie
Pod bezpłatnym numerem: 800 007 771 (dla tel. stacjonarnych i kom.) lub 32 445 34 36 . Nasze linie telefoniczne są czynne od poniedziałku do niedzieli (także w święta) w godzinach od 8:00 do 21:00
E-mailowo
Pod adresem e-mail:  biuro@testdna.pl (od poniedziałku do piątku 8.00 do 17.00).

Data publikacji: 07/05/2015, Data aktualizacji: 07/10/2019