Informacja prasowa z dnia 27-06-2018

Certyfikat GEDNAP 54 i 55 dla testDNA Laboratorium Sp. z o. o.

testDNA Laboratorium Sp. z o.o. kolejny raz bezbłędnie wykonało analizy materiałów referencyjnych i uzyskało prestiżowy certyfikat GEDNAP (German DNA Profiling Group) przyznawany przez Niemieckie Instytuty Kryminalistyki i Medycyny Sądowej. Potwierdza on najwyższą jakość wykonywanych badań DNA w kierunku ustalenia ojcostwa, kompetencje laboratorium oraz utrzymywanie wysokiego poziomu analiz na przestrzeni lat.

Najważniejszy system certyfikacji badań genetycznych

Niemieckie Stowarzyszenie Medycyny Sądowej prowadzi jeden z najtrudniejszych programów atestacyjnych w zakresie testów DNA na ojcostwo, który polega na oznaczaniu profili genetycznych i składowych w mieszaninach DNA. Pozytywne przejście testów jest dowodem wysokiej jakości analiz wykonywanych w laboratorium oraz potwierdzeniem wiarygodności. Certyfikat GEDNAP jest uznawany za najważniejszy system certyfikacji badań genetycznych. Na całym świecie stanowi znak rozpoznawczy jakości badań DNA.

Laboratorium regularnie uczestniczy w badaniach biegłości

testDNA Laboratorium Sp. z o.o. regularnie uczestniczy w międzynarodowych programach biegłości, uzyskując bardzo dobre oceny. Dowodem na to są liczne certyfikaty przyznane przez prestiżowe instytucje (obok GEDNAP również ISFG, International Society for Forensic Genetics). Jest laboratorium akredytowanym przez PCA, Nr AB 1618. Jako jedyne prywatne laboratorium w Polsce uzyskało 100% zgodności wyników w zakresie profilowania DNA w testach na ojcostwo z wymazów z policzka i próbek śladowych w Collaborative Testing Services (CTS). Certyfikaty uzyskane w kontrolach zewnętrznych stanowią dla pacjenta potwierdzenie jakości oferowanych usług. Gwarantują również, że uzyska on pewny i wiarygodny wynik badania DNA.

Kontakt: tel. 32 44 534 26, kom. 570 070 054

Certyfikaty: www.testDNA.pl/certyfikaty

Certyfikat GEDNAP 54 i 55 dla testDNA Laboratorium Sp. z o. o.


testDNA Laboratorium Sp. z o.o. Laboratorium badawcze akredytowane przez PCA, Nr AB 1618. Należymy do czołówki firm wykonujących badania genetyczne z zakresu diagnostyki medycznej oraz ustalenia biologicznego ojcostwa i pokrewieństwa. Najwyższa jakość badań realizowanych w testDNA Laboratorium Sp. z o.o. została potwierdzona licznymi certyfikatami, przyznanymi m.in. przez Niemieckie Stowarzyszenie Medycyny Sądowej (GEDNAP 52) oraz International Society for Forensic Genetics (ISFG).  Laboratorium regularnie bierze udział w międzynarodowych programach biegłości m. in. Collaborative Testing Services (CTS), United Kingdom National External Quality Assessment Scheme for Molecular Genetics (UK NEQAS) oraz External Quality Assessment in Laboratory Medicine in Sweden (EQUALIS). Nasz zespół tworzą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem: eksperci ds. identyfikacji osobniczej i kryminalistyki oraz ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa, lekarze, diagności laboratoryjni i biotechnolodzy. Dzięki współpracy z cenionymi specjalistami udostępniamy pacjentom możliwość skorzystania z konsultacji z genetykami, dietetykami, psychologami oraz gastrologami. Nasze badania dostępne są w całej Polsce – posiadamy ponad 200 punktów pobrań, a zestawy do pobrania próbek DNA znajdują się dodatkowo w ponad 150 aptekach. Koordynujemy również przeprowadzanie badań w zagranicznych laboratoriach. Dotyczy to przede wszystkim rzadkich chorób genetycznych, których diagnostyka w Polsce nie jest jeszcze możliwa. Marka testDNA jest obecna na polskim rynku już od 15 lat. W tym czasie wykonaliśmy analizy dla ponad 250 000 pacjentów i zdobyliśmy zaufanie sądów, prokuratury i lekarzy.

  Otwórz komunikat w formacie PDF


Zobacz też:


 

Data publikacji: 27/06/2018, Data aktualizacji: 28/06/2018