Oferta badań DNA dla Prokuratury i Policji

Przez lata działalności, wytrwale rozwijamy się w kierunku wytyczonym od pierwszych dni istnienia firmy. Dzięki tak dużemu doświadczeniu, które zdobywamy od ponad 20 lat z sukcesem przeprowadzamy badania nawet w bardzo skomplikowanych przypadkach.

TestDNA Sp. z o.o. specjalizuje się nie tylko w badaniach na ustalenie ojcostwa i pokrewieństwa, ale również w badaniach kryminalistycznych. Wykonuje badania identyfikacji śladów krwi, nasienia czy śliny jak również z zakresu identyfikacji osobniczej, ustalenia profilu STR z zabezpieczonych śladów biologicznych na miejscu zdarzenia, podejrzanych, ofiar wypadków, osób zaginionych, nieznanych ciał lub ich szczątków, a następnie jego porównanie z materiałem porównawczym. Badania polimorfizmu DNA realizowane są w certyfikowanym laboratorium  oraz opiniowane przez doświadczonego biegłego sądowego.

Zakres oferty

zakres badaniazakres badania mob

Laboratorium analizuje ślady biologiczne takie: plamy krwawe, nasienia, włosy, wyskrobiny spod paznokci, inne fragmenty tkanek, wydzieliny, ślady kontaktowe, odciski i ślady dotykowe (na przedmiotach np. rękojeść noża, kierownica), ślina (np. na gumie do żucia, ustnikach papierosów, słomkach, ustnikach butelki, szczoteczce do zębów), wydzielina z nosa, pot). W sprawach dotyczących gwałtów, materiał genetyczny można uzyskać np. ze śladów kontaktowych na ciele ofiary, przedmiotach lub z odzieży,  z wymazu z pochwy, wymazu spod napletka, wyskrobin spod paznokci.

Certyfikaty i programy biegłości

  • Akredytacja PCA, Nr AB 1618 / . Pełny zakres akredytacji… Potwierdza prawidłowość wyników ekspertyz genetycznych realizowanych dla wymiaru sprawiedliwości.
  • Certyfikat ILAC przyznawany przez International Laboratory Accreditation Cooperation – międzynarodową organizację, zrzeszającą podmioty, których celem jest współpraca w zakresie akredytacji programów opracowanych dla laboratoriów.
  • Certyfikat GEDNAP przyznawany przez German DNA profiling group (Zrzeszone Niemieckie Instytuty Kryminalistyki i Medycyny Sądowej).
  • Certyfikat Relationship Testing Workshop Interlaboratory Comparison przyznawany przez ISFG, International Society for Forensic Genetics (Międzynarodowe Towarzystwo Genetyki Sądowej).
  • Międzynarodowy program biegłości CTS (Collaborative Testing Services) w zakresie profilowania DNA w testach na ojcostwo z wymazów z policzka oraz z próbek śladowych. Jest to program organizowany przez amerykańskie stowarzyszenie powiązane z Narodowym Instytutem Standardów i Technologii (National Institute of Standard and Technology). Program CTS jako jeden z nielicznych programów posiada akredytacje ISO/IEC 17043:2010, która jest uznawana na całym świecie.

Informacje o testDNA Sp. z o.o.

Laboratorium badawcze akredytowane przez PCA, Nr AB 1618 (Pełny zakres akredytacji…). Należymy do czołówki firm wykonujących badania genetyczne z zakresu ustalenia biologicznego ojcostwa i pokrewieństwa. Najwyższa jakość badań realizowanych w testDNA Laboratorium Sp. z o.o. została potwierdzona licznymi certyfikatami, przyznanymi m.in. przez Niemieckie Stowarzyszenie Medycyny Sądowej (GEDNAP 65) oraz International Society for Forensic Genetics (ISFG). Laboratorium regularnie bierze udział w międzynarodowych programach biegłości m. in. Collaborative Testing Services (CTS).

Nasze badania dostępne są w całej Polsce – posiadamy ponad 300 punktów pobrań. Marka testDNA jest obecna na polskim rynku od 2003 roku. W tym czasie wykonaliśmy analizy dla ponad 460 000 pacjentów i zdobyliśmy zaufanie Sądów, prokuratury i lekarzy. Żaden nasz wynik nie został prawnie podważony. Nasz zespół tworzą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem: eksperci ds. identyfikacji osobniczej i kryminalistyki oraz ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa, lekarze, diagności laboratoryjni i biotechnolodzy. Więcej o laboratorium…

 

Współpraca z Sądami i Prokuraturą

testDNA Sp. z o.o. już od wielu lat realizuje badania na potrzeby sądowe. Wykonujemy analizy na zlecenie wielu Sądów w całej Polsce. Poniżej prezentujemy referencje uzyskane ze współpracujących z nami Sądów.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą badań DNA, naszymi certyfikatami i referencjami oraz do kontaktu i współpracy.

Dane do kontaktu

Wszystkie artykuły
Back to Top
Zadzwoń
Zadaj pytanie
Scan the code
Witaj 👋
Jak możemy Ci pomóc?