Test zdrady – sprawdź jak prostym sposobem udowodnić niewierność ✔

test zdrady, testy zdrady, badanie zdrady, badania zdrady, badanie na zdradę

Podejrzewasz, że partner/-ka Cię zdradza? Zachowuje się niecodziennie, nie rozstaje się z telefonem, a może zauważyłeś/-aś dziwne plamy na bieliźnie czy ubraniu? Dobrym rozwiązaniem będzie test zdrady. To badanie pozwalające sprawdzić, czy na przekazanej próbce (np. bielizna, ubranie) znajduje się nasienie, a jeśli tak – ustalić, do kogo należy.
Wszystko jest szybkie i wygodne: wystarczy odesłać próbkę do laboratorium, a po 2-3 dniach odebrać wynik on-line. Masz gwarancję 100% dyskrecji!

 

Na rynku dostępne są również domowe testy zdrady, które nie wymagają odsyłania próbek do laboratorium, co wydaje się kuszące. Pomyśl jednak, że takie badanie ma zawsze tylko jeden etap – detekcję nasienia. Jeśli będziesz chciał/-a zlecić dalsze analizy i porównać próbkę z innym materiałem DNA (np. swoim) – będzie to niemożliwe.

 

💔 Test na zdradę wykonywany w laboratorium genetycznym to szansa na rozszerzenie analizy i sprawdzenie, czy nasienie należy np. do stałego partnera czy kochanka. Dzięki temu uzyskasz jednoznaczną informację, która pozwoli Ci podjąć dalsze decyzje na temat Twojego związku.

 

Na czym polega test zdrady?

Test zdrady składa się z dwóch etapów:

 1. Detekcja nasienia – nadesłana próbka jest analizowana pod kątem obecności spermy. Sprawdzana jest obecność antygenu PSA charakterystycznego w dużych ilościach właśnie dla nasienia.
 2. Analiza porównawcza – jeśli na wysłanej próbce zostanie wykryte nasienie, laboratorium może ustalić na jej podstawie profil genetyczny. Może on zostać porównany z dosłanym materiałem porównawczym (np. wymazem z policzka od stałego partnera – żeby sprawdzić, czy na próbce znajdowało się jego nasienie czy może kogoś innego).

✅ Przykładowo: mąż podejrzewa swoją żonę o zdradę. Na jej bieliźnie zauważa plamy przypominające nasienie i decyduje się na przesłanie próbki do laboratorium. W wyniku analizy okazuje się, że to rzeczywiście sperma. Laboratorium ustala profil DNA z przesłanej próbki, a mężczyzna dosyła wymaz z policzka od siebie. Po porównaniu tych dwóch profili okazuje się, że należą do dwóch różnych osób – nasienie na bieliźnie należało więc rzeczywiście do kochanka.

Czy test zdrady jest pewny?

test zdrady, testy zdrady, test na zdradę, testy na zdradę, badanie zdrady, badania zdrady, badanie na zdradę, badania na zdradę, jak wykryć zdradęTest zdrady składa się z dwóch części: biochemicznej i genetycznej. Pierwsza polega na sprawdzeniu, czy w próbce obecny jest antygen PSA – który jest charakterystyczny przede wszystkim właśnie dla męskiego nasienia.

PSA  jest  czułym  markerem  ekspozycji  kobiet  na  nasienie  (blisko  100%  czułości) (Renata Budzyńska-Nosal, Krzysztof Marczewski, Czy kobiety mają prostatę, a jeżeli tak, to po co?, Zamojskie Studia i Materiały 2011, XIII, 1 (34), s. 98.

W trakcie drugiego etapu na podstawie przesłanej próbki można ustalić profil Y STR (obecny tylko u mężczyzn) oraz porównać go z inną nadesłaną próbką. Najczęściej stały partner przysyła materiał DNA od siebie, co pozwala sprawdzić, czy nasienie należało do niego (jeśli nie – ma pewność, że to materiał kochanka).

 

W Internecie pojawiają się informacje, że badanie antygenu PSA nie jest wiarygodne, ponieważ niektóre kobiety również go wytwarzają. Rzeczywiście – w niewielkim stężeniu jest on obecny w organizmach kobiet, w większym u tych m.in. z rakiem sutka czy chorobą Cushinga.

 

W niezwykle rzadkich przypadkach stężenie to jest na tyle wysokie, aby zostało wykryte testem wykorzystywanym w badaniu zdrady. Badanie w kierunku detekcji PSA pozostaje jednak najskuteczniejszym sposobem na wykrycie nasienia i jest używane również w sprawach kryminalnych.

 

Potwierdzają to źródła naukowe:

⏩ […] komercyjnie dostępne zestawy do wykrywania PSA stanowią zatem w chwili obecnej najskuteczniejsze i najszybsze narzędzie do potwierdzenia obecności nasienia w badanym materiale dowodowym (Marta Gorzkiewicz, Marcin Woźniak, Tomasz Grzybowski, Sylwia Łuczak, Katarzyna Linkowska, Patrycja Daca, Identyfikacja nasienia w zaplamieniach krwawych z użyciem alternatywnego źródła światła i przesiewowych testów biochemicznych, Archiwum Medycyny Sądowej i Kryminologii 2008, LVIII, s. 187).

 

Stężenie PSA w nasieniu osiąga wartości ok. 1,5 g/L, tj. o wiele więcej niż kobieta jest w stanie wyprodukować, pozycja PSA jako markera nasienia pozostaje niezachwiana (Renata Budzyńska-Nosal, Krzysztof Marczewski, Czy kobiety mają prostatę, a jeżeli tak, to po co?, Zamojskie Studia i Materiały 2011, XIII, 1 (34), s. 99).


Test na zdradę (detekcja nasienia) to:

 • najpewniejszy obecnie test wykrywający nasienie (stosowany również w kryminalistyce dla spraw policji/prokuratury)
 • potwierdzenie obecności spermy może być przeprowadzone nawet w przypadku niewystępowania plemników (np. w wypadku mężczyzn po wazektomii)
 • wysoka stabilność – PSA w wymazach z pochwy wykryć do 14-47 godzin po stosunku, a co więcej – nawet 30-letnie ślady spermy zawierają jeszcze PSA w wykrywalnym stężeniu
 • możliwość wykrycia nawet niewielkiej ilości PSA

Dlaczego warto zrobić test zdrady?

W internecie coraz częściej można natknąć się na domowe testy zdrady – w których nie ma konieczności wysyłania próbki do analizy. Rozwiązanie wydaje się dyskretne i wygodne, jednak tak naprawdę badanie najlepiej wykonać w laboratorium. Dlaczego?

 

Dzięki temu:

masz pewność, że detekcja nasienia wykonana jest metodą, którą badania realizuje się również do spraw kryminalistycznych

badanie można rozszerzyć – o ustalenie profilu genetycznego, a potem porównanie go z innym materiałem DNA, co pozwoli Ci na uzyskanie jednoznacznej informacji, do kogo należy nasienie – wykonanie takiej analizy samodzielnie w domu jest niemożliwe

nie zniszczysz próbki – samodzielnie wykonywane badania nasienia często powodują, że próbka ulega zniszczeniu – nie można jej potem wykorzystać do ustalenia DNA

Jakie próbki można pobrać?

Do badania na zdradę nadają się takie próbki jak:

 • bielizna,
 • ubrania,
 • wkładka higieniczna,
 • pościel,
 • chusteczka,
 • prezerwatywa.

 

Próbkę (lub wycięty fragment z widocznymi plamami) wystarczy spakować do czystej papierowej koperty i opisać. Jeśli chcesz przesłać kilka różnych próbek – spakuj każdą w ten sposób osobno.

 

Za jednym razem możesz dodatkowo przesłać próbkę porównawczą, np. swój wymaz z policzka lub próbkę potencjalnie należącą do innej osoby, którą podejrzewasz o zostawienie nasienia (możesz wysłać np. niedopałek papierosa, szczoteczkę do zębów, włosy z cebulkami, chusteczkę z katarem, kubek, szklankę, puszkę i wiele innych).

Próbka porównawcza przydatna jest, gdy mamy możliwość wykonania drugiego etapu badania – analizy porównawczej. Gdy w ramach pierwszego etapu, detekcji nasienia, zostanie jednoznacznie potwierdzone, iż na przesłanej próbce wykryto spermę mężczyzny, wtedy w kolejnym etapie istnieje możliwość sprawdzenia, od którego mężczyzny pochodzi zabezpieczony ślad.

Ile kosztuje test zdrady?

To, ile kosztuje test na zdradę, zależy od liczby realizowanych etapów (czy zlecasz tylko detekcję nasienia czy może później również porównanie genetyczne). Samo sprawdzenie, czy na badanej próbce jest nasienie, to koszt 300 złotych.

Istnieje również możliwość wykonania przyspieszonej detekcji nasienia – dzięki której w ciągu 24h otrzymasz informację, czy na przesłanej próbce znajduje się nasienie! Test zdrady express wykonasz w cenie 400zł.

 

Zamów test zdrady!

Cena: 300,-

badania ojcostwa, badanie ojcostwa, ojcostwo

Co zawiera test zdrady:

 • pełna dyskrecja
 • szybki i pewny wynik badania (w 72h, a nawet w 24h!)
 • formularz zlecenia testu zdrady
 • możliwość rozszerzenia badania o analizę profilu Y STR

Próbki do badania zdrady przesyłasz pocztą, kurierem lub paczkomatem razem z wypełnionym formularzem zlecenia. Wszystko jest wygodne i bardzo dyskretne, a wyniki odbierzesz on-line na specjalnym panelu pacjenta.

Właściwie zabezpieczone próbki do testu zdrady możesz również przynieść osobiście do jednej z naszych 250 placówek w całej Polsce! Wystarczy, że zadzwonisz lub zarejestrujesz się poprzez poniższy formularz on-line.

Jakie są objawy zdrady?

Jeśli zastanawiasz się nad wykonaniem testu na zdradę, na pewno masz ku temu powody. Skąd jednak wiadomo, że daną osobę można podejrzewać o niewierność?

 

Do najczęstszych objawów zdrady należą:

 

💔 brak ochoty na zbliżenia, w tym seks – chociaż spadek libido nie jest jednoznaczny ze zdradą, jest to jeden z objawów, że być może partner/ka spełnia tego rodzaju potrzeby z kimś innym;

💔 zmiany w wyglądzie – jeśli partner/ka nagle zaczyna bardziej o siebie dbać, zmienia fryzurę, sposób ubierania i styl, to może świadczyć o tym, że ma nowy obiekt westchnień, dla którego się stara;

💔 dystans albo wręcz przeciwnie – zależnie od danej osoby niektórzy dystansują się od partnerów, a inni ze względu na poczucie winy chcą zrekompensować im swoją niewierność;

💔 ciągłe zerkanie w telefon – pisanie z kimś, ukrywanie telefonu, zmiana hasła – to sygnały ostrzegawcze, które mogą świadczyć o romansie.


Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Jestem zadowolona z całego zamówienia. Przesyłka została wysłana ekspresowo, odebranie od kuriera również odbyło się na drugi dzień. Co do ceny to nie mam porównania z inną firmą, gdyż zamówienie składałam pierwszy raz, dla mnie cena jest zadowalająca za całość i jakość zamówienia. Odnośnie obsługi klienta- nie miałam żadnych dodatkowych pytań, a o wysłanym raporcie poinformowano mnie telefoniczne, co było na plus. Generalnie całość przebiegła bezproblemowo i bardzo szybko. Także będę polecać dalej jeśli będę miała okazję.”

Klaudia

Serdecznie polecam Laboratorium testDNA.Konsultanci medyczni dbają o to, aby wszystko było zrealizowane na najwyższym poziomie. Na nurtujące pytania odpowiadają wyczerpująco, kompetentnie i mimo trudnych chwil dla pacjenta jakie są związane z wykonaniem określonych badań zawsze jest świetna atmosfera i uśmiech w słuchawce telefonu. Korzystając z usług laboratorium zapewniam, że nikt nie będzie potraktowany jako „następny” lecz jako współpracownik, rozmowy są tak długie ile tego wymaga sytuacja nikt nie pospiesza, ani nie bagatelizuje próśb pacjenta. Komunikacja z personelem ma najwyższą jakość, ponieważ zawsze odbierają telefony i na bieżąco dają znać na jakim etapie jest badanie, które się zleca.Z całego serca polecam tą firmę i mam do nich zaufanie, dlatego też nie zamieniła bym jej na żadną inną.”

Kinga

„Szczerze polecam! Kontakt z laboratorium pomimo weekendu był na5+. Wszystkie informacje rzeczowo przekazane, dzięki czemu bardzo łatwo przeszliśmy przez całą procedurę. Wyniki badań zarówno mailem jak i pocztą doszły błyskawicznie. Zdecydowanie polecam!”

Anna

„Szanowni Państwo,obsługę Klienta/ Pacjenta w Państwa Labolatorium oceniam celująco: podczas rozmowy przez chat uzyskałam proste i kompleksowe informacje o interesujących mnie badaniach. Kiedy zaszła taka potrzeba, rozmowę na chacie elastycznie zmieniliśmy na telefoniczną i mailową. Prosta instrukcja obsługi sprawiła, że samo pobranie materiału do badania było bezstresowe. Czas dostarczenia/odebrania przesyłki oraz wyników był bardzo zadowalający, a mailowa forma wyników badań ułatwia szybki i prosty dostęp do nich w każdym miejscu. Już teraz polecam Państwa usługi osobom zastanawiającym się nad wykonaniem badań genetycznych.Pozdrawiam serdecznie”

Edyta
4.5/5 - (18 votes)

Related Posts

Wszystkie artykuły

Powiązane artykuły

Wszystkie artykuły
Back to Top
Umów