badanie czynnik v leiden, mutacja czynnika V Leiden, V Leiden

Czynnik V Leiden – badanie genetyczne

Najważniejsze informacje:

 1. Czynnik V Leiden – jak wykonać badanie?
 2. Czynnik V Leiden – wynik badania
 3. Czynnik V Leiden – cena badania
 4. Pewny wynik badania
 5. Mutacja czynnika V Leiden – dlaczego warto wykonać badanie rozszerzone?
 6. Mutacja czynnika V Leiden – co warto wiedzieć?
W takich sytuacjach wykonaj badanie mutacji V Leiden
V-LeidenV-Leiden

 

Oce­nia się, że nawet co 10 osoba w Polsce może być nosi­cielem mutacji czyn­nika V Lei­den. Wpływa ona nie tylko na zwięk­sze­nie ryzyka wys­tąpi­enia zakrzepicy, udaru mózgu czy zawału serca, ale także na poronienia samoistne i patolo­gie ciąży. Więk­szości z nich można skutecznie prze­ci­wdzi­ałać. Dlat­ego też tak ważna jest jak najszyb­sza diag­nos­tyka pozwala­jąca na pod­ję­cie leczenia.

 

Czynnik V Leiden – jak wykonać badanie?

trombofilia wrodzona

Próbką do badania jest wymaz z wewnętrznej strony policzka. Z tego względu aż 90% naszych pacjentów samodzielnie pobiera próbkę w domu. Jest to niezwykle proste, bezbolesne i trwa około 30 sekund. 👉 Kliknij TUTAJ i zobacz, jak wygląda pobranie próbki do badania.

✅Dodatkowo w cenie badania masz zagwarantowaną dostawę zestawu do domu. Możemy go wysłać do Ciebie firmą kurierską lub dostarczyć do paczkomatu.

v leiden, czynnik v leiden,

Ważne!
Pobrane próbki są ubezpieczone! Co to oznacza w praktyce? Jeśli z jakiegoś powodu w pobranej próbce byłoby zbyt mało Twojego DNA, wyślemy do Ciebie ponownie i całkowicie bezpłatnie nowy zestaw do pobrania próbki, dlatego możesz czuć się w pełni bezpiecznie.

👉Co zawiera zestaw do pobrania próbki w domu?
 • Sterylne wymazówki do badania DNA
 • Rękawiczki
 • Zaadresowaną kopertę zwrotną
 • Formularz zlecenia badania
 • Instrukcję pobrania wymazu

.

Jeśli jednak zależy Ci na tym, aby wymaz z policzka do badania czynnika V Leiden został pobrany przez personel medyczny, to możemy umówić Cię w 1 z ponad 200 naszych placówek w dogodnej dla Ciebie lokalizacji. Na taką wizytę nie musisz długo czekać – zazwyczaj odbywa się ona następnego dnia. W tej opcji, badanie V Leiden kosztuje 327 zł.

.

Czynnik V Leiden – wynik badania

Analiza pod kątem nosicielstwa mutacji czynnika V Leiden trwa 7-10 dni roboczych od momentu dotarcia próbki do naszego laboratorium. Wynik badania udostępniamy online (w Panelu Pacjenta). Jest on opatrzony podpisami elektronicznymi, dlatego po wydrukowaniu ma taką samą wartość. Abyś, jak najszybciej mógł pobrać wynik badania, wysyłamy powiadomienie SMS lub e-mail o jego dostępności.

Czynnik V Leiden – cena badania

.

Badanie mutacji
czynnika V Leiden

Badanie mutacji czynnika V Leiden
Zestaw do pobrania próbek + wysyłka
Wynik online
już w 6-7 dni roboczych
Cena: 217,-

Badanie rozszerzone pakietowebadanie V leiden


Mutacja czynnika V Leiden
Badanie mutacji w genie protrombiny

Badanie wariantów C677T
i A1298C genu MTHFR

Badanie mutacji V R2
Polimorfizm PAI-1
Zestaw do pobrania próbek
+ wysyłka
Wynik online
już w 6-7 dni roboczych
Cena: 387,-

 

Badanie V leiden

 

badanie leiden, badanie V leiden, leiden, badanie mutacji czynnika V LeidenPewny wynik badania

Badanie mutacji czynnika V Leiden wykonywane z wymazu z policzka jest tak samo pewne i czułe jak test z krwi (nasze DNA jest niezmienne bez względu na miejsce, z którego jest izolowane). Do realizacji badania wykorzystujemy certyfikowane odczynniki IVD CE i jest ono wykonywane metodą QF-PCR.  Jakość naszych badań potwierdza certyfikat UK NEQAS


Mutacja czynnika V Leiden – dlaczego warto wykonać badanie rozszerzone?

Aż 12% pac­jen­tów z mutacją czyn­nika V Lei­den posi­ada także mutację genu pro­trom­biny. Dlat­ego też wielu z nich decy­duje się na rozszerzenie badania mutacji czynnika V Leiden o pozostałe mutacje mające wpływ na zwiększone ryzyko wystąpienia choroby zakrzepowo-zatorowej czy też poronień. Posz­er­zony zakres testu obe­j­muje anal­izę aż 6 mutacji w tym. min.: badanie genu pro­trom­biny (F2), dwa warianty genu MTHFR C677T i A1298C oraz mutację w genie PAI-1. Warto wiedzieć, że w przy­padku kobiet ciężarnych szczególne znacze­nie może mieć wys­tępowanie wariantów genu MTHFR — wpływa ona na upośledze­nie wchła­ni­a­nia kwasu foliowego — tak bardzo ważnego dla praw­idłowego roz­woju ciąży.


badanie leiden, badanie V leiden, leiden, badanie mutacji czynnika V LeidenEpidemia koronawirusa a możliwość wykonania badania mutacji czynnika V Leiden

Zdajemy sobie sprawę, że epidemia koronawirusa wywołuje niepokój. Zastanawiacie się Państwo zapewne, czy wykonujemy badania oraz czy wyniki są wydawane w terminie🤔.

Zachowując pełne normy bezpieczeństwa wykonujemy analizy, a rezultaty udostępniane są w czasie✅

Dbamy o Państwa BEZPIECZEŃSTWO – możliwość wysyłki bezkontaktowej!

Jeśli chcecie Państwo zamówić zestaw do badania jest możliwość „wysyłki bezkontaktowej”. Co to oznacza?

Kurier może dostarczyć przesyłkę bez kontaktu z Państwem. Musi być zachowany jedynie kontakt wzrokowy. Jest również możliwość odebrania przesyłki z paczkomatu, który można otworzyć za pomocą aplikacji w telefonie.

Mutacja czynnika V Leiden – co warto wiedzieć?

Ryzyko zakrzepicy u heterozygot mutacji czynnika V Leiden jest trzykrotnie wyższe niż w ogólnej populacji, natomiast u homozygot oceniane jest na 50 do 80 razy większe niż u osób bez defektu [1]..

Mutacja czynnika V Leiden jest najczęstszą genetyczną przyczyną zakrzepicy (20-40% chorych jest nosicielami tej mutacji). Ryzyko zakrzepicy, związane z nosicielstwem mutacji, jest szczególnie wysokie u kobiet w ciąży, u kobiet przyjmujących doustne tabletki antykoncepcyjne oraz u osób po urazie czy po zabiegu operacyjnym[2].

Trombofilia może być też skutkiem defektu wielogenowego. U ok. 15% chorych z zakrzepicą żylną występują co najmniej 2 rodzaje trombofilii. Około 10% nosicieli mutacji Leiden genu czynnika V ma jednocześnie mutację G20210A genu protrombiny.

Wyniki przeprowadzonych badań w Polsce wykazały, ze u 10% nosicieli heterozygotycznego niedoboru białka C, u 30% nosicieli polimorfizmu G20210A genu protrombiny i u 10% rodzin z niedoborem antytrombiny występuje jednocześnie mutacja Leiden genu czynnika V[3].


porozmawiaj o badaniu

Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta
Pomoc 7 dni w tygodniu: pon.-pt. 7:00-19:00 Weekendy i święta 9:00-17:00

mgr Barbara Dębowska

mgr Barbara Dębowska

mgr Katarzyna Drab

mgr Katarzyna Drab

mgr Karina Sztendel

mgr Karina Sztendel

mgr Izabella Domurat

mgr Izabella Domurat

mgr Daria Stuchlik

mgr Daria Stuchlik

Mutacja genu MTHFR i jej wpływ na ciążę
Trombofilia wrodzona
Dlaczego warto samodzielnie pobrać wymaz z policzka?


Źródła:

[1]W. Noszczyk, P. Ciostek: Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa, s. 375

[2]G. Gromadzka: Genetyczne uwarunkowania udaru mózgu. Pracownia Neuroimmunologii II Kliniki Neurologii Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, s. 64

[3]K. Zawilska: Trombofilia

Data publikacji: 17/03/2021, Data aktualizacji: 23/08/2022