Test NIFTY pro – nieinwazyjne badanie prenatalne o wysokiej czułości

Test nifty pro, badanie nifty pro, test prenatalny nifty pro, badanie genetyczne nifty, test genetyczny nifty

Zadbaj o zdrowie swojego dziecka z najczęściej wybieranym testem NIPT na świecie

 

Już ponad 10 milionów Mam zaufało NIFTY! To jeden z najdokładniejszych testów prenatalnych. Dzięki wysokiej czułości może pomóc odzyskać spokój i uniknąć amniopunkcji

Test NIFTY (Non-invasive Fetal Trisomy Test) to test prenatalny wykonywany z krwi matki. Dzięki temu jest bezpieczny dla dziecka. Najszerszy zakres (aż 94 badane choroby) może pozwolić przyszłej mamie odzyskać spokój i cieszyć się ciążą.

 


Masz pytania o NIFTY pro?

Zadzwoń pod numer telefonu podany poniżej lub zostaw numer aby zamówić rozmowę w formularzu online tutaj >>

zapytaj o NIFTY pro


Dlaczego warto wykonać badanie genetyczne NIFTY pro?

Badanie NIFTY dzięki wysokiej czułości może pomóc zyskać spokój o zdrowie dziecka, a także uniknąć amniopunkcji. Jest przy tym zupełnie bezpieczny (nie wiąże się z ryzykiem poronienia) i prosty.

Do analizy pobiera się nieinwazyjnie krew Mamy – podobnie jak do zwykłego badania krwi. Test NIFTY pro jest polecany dla Mam, które otrzymały nieprawidłowe wyniki testu PAPP-a, mają zalecenie wykonania amniopunkcji, ukończyły 35 roku życia czy mają wątpliwości o zdrowie dziecka...
.

Test NIFTY pro łączy korzyści standardowych badań prenatalnych: bezpieczeństwo testu PAPP-a i czułość amniopunkcji (wynosi ona ponad 99% dla trisomii 21.). Tak wysoka czułość testu NIFTY pro wynika z tego, że jest w nim analizowane DNA dziecka obecne w krwi Mamy. Laboratorium wykorzystuje do tego nowoczesną metodę NGS oraz zaawansowane analizy bioinformatyczne. To dlatego badanie jest jednocześnie tak skuteczne i bezpieczne.

 


DUŻA DOKŁADNOŚĆ
Wysoka czułość badania, walidacja kliniczna wykonania na 146 958 ciążach.


BEZPIECZEŃSTWO
Do testu NIFTY pro pobiera się krew obwodową matki, dlatego też badanie nie wiąże się z żadnym ryzykiem poronienia i powikłań. Pobranie krwi wygląda jak zwykła morfologia.


WCZESNA WYKRYWALNOŚĆ
Test można wykonać już od 10 tygodnia ciąży.


DOSTĘPNOŚĆ
Badanie NIFTY pro w testDNA wykonywane jest na terenie całej Polski w ponad 250 placówkach i z pobraniem próbki w domu – jest to taka pierwsza oferta na rynku.


SZEROKI ZAKRES
Jeszcze bardziej dokładny i szeroki nieinwazyjny test prenatalny, zakres obejmuje nie tylko powszechnie występujące trisomie, ale też mikrodelecje i mikroduplikacje, takie jak np. zespół DiGeorge’a i zespoły Angelmana/Pradera-Williego.


SZYBKI WYNIK
Maksymalnie do 10 dni roboczych od momentu dotarcia próbek do laboratorium. Jest to maksymalny czas, często wynik dostępny jest szybciej (5-6 dni).


NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANY I SKUTECZNY
Ponad 9 000 000 testów NIFTY wykonanych na całym świecie. Skuteczność NIFTY została potwierdzona w największym badaniu dotyczącym skuteczności klinicznej NIPT.

 

umow nifty pro

 

Warto wiedzieć! Na rynku dostępne są również inne testy NIFTY o mniejszym zakresie badanych chorób. Oryginalny test NIFTY pro to najszersza wersja NIFTY, posiada ubezpieczenie, które obejmuje cały zakres badanych chorób. Jako jedyny jest wykonywany w laboratorium BGI, które opracowało metodę badania i ma największe doświadczenie w nieinwazyjnych testach prenatalnych..  Więcej na temat tego, dlaczego warto wykonać NIFTY pro w testDNA przeczytasz tutaj >>

 

Co to jest test NIFTY pro?

Czym jest test NIFTY pro? Test NIFTY pro (Non-invasive Fetal Trisomy Test) to nieinwazyjny, test prenatalny o wysokiej czułości, który służy do wykrywania chorób genetycznych płodu.

 • Test NIFTY pro jest wykonywany z krwi już po 10 tygodniu ciąży.
 • Określa ryzyko wystąpienia u dziecka trisomii 21. (zespół Downa), trisomii 18. (zespół Edwardsa) i trisomii 13. (zespół Patau) oraz wielu innych chorób genetycznych, w tym aneuploidii chromosomów płci oraz mikrodelecji i mikroduplikacji (w sumie 94 choroby).
 • Test NIFTY pro określa również płeć, która podawana jest na życzenie rodziców.
 • Wysoka czułość i bezpieczeństwo testu NIFTY pro wynika z tego, że w badaniu analizowane jest wolne płodowe DNA obecne w krwi Mamy.

 

Zobacz jak wygląda test NIFTY pro w testDNA:

NIFTY pro w testDNA jest wysoko oceniany przez nasze Pacjentki. Średnia 4,96/5,00 z ponad 220 opinii⭐⭐⭐⭐⭐

Test NIFTY pro jest dobrym wyborem dla tych rodziców, którzy chcą mieć dużą wiedzę o tym, czy dziecko jest zdrowe, czy chore już podczas ciąży. NIFTY pro jest doskonałą alternatywą dla badań inwazyjnych, które wiążą się z ryzykiem dla ciąży, na przykład ryzykiem poronienia.

Test NIFTY pro można wykonać bezpiecznie już od 10-tego tygodnia ciąży. Wykonanie testu NIFTY pro nie wiąże się z ryzykiem dla ciąży, a daje rzeczywiście dużą wiedzę o tym, czy dziecko jest obarczone jakąś chorobą genetyczną, czy nie. Aby wykonać test wystarczy pobranie małej ilości krwi obwodowej matki, oraz stwierdzenie w badaniu USG wieku ciąży. Wynik jest dostępny w ciągu kilku dni i z 99,9% pewnością.dr Katarzyna Mikołajczyk, specjalista ginekologii i położnictwa

 

Na czym polega NIFTY pro?

.

Metoda badania

Do badania NIFTY pro pobierana jest krew z żyły obwodowej matki (10 ml), w której krąży wolny płodowy DNA (cffDNA). Wraz z DNA pochodzącym od matki (cfDNA) jest z niej izolowany i analizowany z wykorzystaniem innowacyjnej metody Sekwencjonowania Nowej Generacji (NGS) oraz zaawansowanych analiz bioinformatycznych.

Innymi słowy chociaż technologia wykorzystywana w badaniu NIFTY jest bardzo nowoczesna i wymaga zaawansowanej aparatury a także dużego doświadczenia (tylko to gwarantuje pewny wynik), to z punktu widzenia przyszłej mamy badanie NIFTY pro wygląda jak zwykła morfologia. Czytaj więcej: Metoda badania NIFTY pro >>

Jakie choroby wykrywa badanie NIFTY pro?

 

Zakres badania

Test NIFTY pro jest testem o wysokiej czułości i bada pod kątem zaburzeń wszystkie 23 pary chromosomów za pomocą technologii Sekwencjonowania Nowej Generacji, NGS. Jest to obecnie jeden z najdokładniejszych testów prenatalnych a przy tym posiada szeroki zakres (94 choroby).

nifty 94 choroby

Badanie NIFTY pro w ciąży pojedynczej pozwala sprawdzić zdrowie dziecka pod kątem aż 94 chorób. Na życzenie rodziców, na wyniku jest podana również płeć dziecka.

 

Choroby badane w NIFTY pro:

 • Trisomie: 21 – zespół Downa., 18 – zespół Edwardsa., 13 – zespół Patau oraz 9., 16. i 22. chromosomu
 • Nieprawidłowości związane  z liczbą chromosomów płcizespół Turnera, zespół Klinefeltera, zespół XXX, zespół XYY,
 • 84 mikrodelecji i mikroduplikacji – w tym zespół Wolfa-Hirschhorna, zespół diGeorge’a, zespół Williamsa-Beurena, zespół Pradera-Williego/Angelmana czy zespół Potocki-Lupskiego. Więcej informacji: Lista chorób badanych w teście NIFTY pro >>

W przypadku ciąży bliźniaczej, zakres badania NIFTY pro obejmuje: trisomię 21., trisomię 18., trisomię 13. oraz płeć na życzenie.

Choć mikrodelecje uznawane są za rzadkie wady genetyczne prawdopodobieństwo ich wystąpienia u dziecka w przypadku matek przed 40 rokiem życia jest nawet większe niż ma to miejsce przy zespole Downa.

 

mikrodelecje a zespol downa

 

Poniżej znajdą Państwo krótki opis wybranych chorób badanych w teście NIFTY pro:

 

Trisomia 21 (zespół Downa)

Zespół Downa występuje średnio u 1 na 1000 urodzonych noworodków. Częstość występowania zespołu Downa jest aż 10 razy wyższa w przypadku dzieci urodzonych przez matki po 40 roku życia, jednak również młodsze kobiety rodzą dzieci z trisomią 21.

Zespół Downa jest wynikiem obecności dodatkowego chromosomu 21. (trisomia 21.), której przyczyną jest mutacja genetyczna – szacuje się, że w 98 % przypadków powstaje ona spontanicznie (nie jest przekazywana przez rodzicom). Objawom zespołu Downa takim jak płaski profil twarzy, lekko skośne oczy, krótkie kończyny i krępa budowa ciała towarzyszy też upośledzenie umysłowe. Osoby z zespołem Downa cierpią też na poważne problemy zdrowotne obejmujące m.in. układ krążenia i układ pokarmowy, kostny czy moczowo-płciowy.

Trisomia 18 (zespół Edwardsa)

Ryzyko zespołu Edwardsa rośnie wraz z wiekiem matki. Istotny jest także jej tryb życia i stan zdrowia, które wpływają na jakość komórek jajowych.

Zespól Edwardsa występuje częściej u dziewczynek. Zespół Edwardsa jest spowodowany obecnością dodatkowego chromosomu 18. (trisomia 18.). W 95% przypadków jest przyczyną poronienia w I trymestrze ciąży, a większość dzieci które przyjdą na świat z zespołem Edwardsa żyje do 2 miesięcy. 5-10 % dzieci żyje dłużej niż rok.

Zespół Edwardsa objawia się mniejszym wzrostem i wagą, szeroko rozstawionymi oczami z opadającą górną powieką, zaciśniętymi piąstkami z nachodzącymi na siebie palcami, niewykształconymi kciukami i paznokciami oraz zdeformowanym stopami. U chorego występuje cysta splotu naczyniówkowego w czaszce, a także zaburzenia funkcji układu oddechowego, krążenia i innych, wady serca i przepukliny. Dzieci, które żyją dłużej niż rok, nie uczą się chodzić i mają mocno ograniczone zdolności poznawcze i komunikacyjne.

Trisomia 13 (zespół Patau)
Zespół Patau jest spowodowany dodatkowym chromosomem 13. (trisomia 13.). Podstawowym czynnikiem rozwoju zespołu Patau jest wiek matki a także nosicielstwo translokacji zrównoważonej chromosomu 13 pary przez jedno z rodziców. Ze względu na rozległe wady wrodzone, zwiększość (80%) dzieci z zespołem Patau umiera wkrótce po porodzie – w ciągu kilku dni lub tygodni, a ponad 90% nie dożywa pierwszego roku, z kolei 5 % osiąga wiek 3 lat.
Zespoły mikrodelecyjne

Zespoły mikrodelecyjne są wynikiem utraty części chromosomu. Nasilenie ich objawów zależy od lokalizacji i rozmiaru delecji. Objawami mikrodelecji są: niepełnosprawność intelektualna i psychoruchowa, epilepsja, zaburzenia wzrostu, zaburzenia zachowania, problemy z odżywaniem, nietypowy wygląd zewnętrzny (dysmorfia) i wiele innych. Przykładowe mikrodelecje, które bada test NIFTY pro to: zespół kociego krzyku (cri du chat syndrome), zespół monosomii 1p36 zespół monosomii 2q33.1. Dzięki technologii NIFTY można wykryć duplikacje i/lub delecje, które są większe niż 5 Mpb (Mpz).

Czytaj więcej: Co bada test NIFTY pro? Zakres badania

 

Ustalenie płci w NIFTY pro

Ustalenie płci dziecka w teście NIFTY pro jest możliwe na bardzo wczesnym etapie – po 10 tygodniu ciąży. Płeć jest podawana na wyniku na życzenie rodziców. Skuteczność ustalenia płci płodu w badaniu NIFTY pro wynosi 99,53%. Ustalenie płci jest możliwe również w ciąży bliźniaczej i wynik dotyczy wówczas całej ciąży, nie poszczególnych dzieci. Dowiedz się więcej: Test NIFTY pro a płeć dziecka

Co oznacza wynik testu NIFTY pro?

 • Wynik negatywny (niskie ryzyko, nie wykryto) oznacza, że dziecko z dużym prawdopodobieństwem jest zdrowe (w zakresie badanej choroby). Rodzice mogą wtedy odzyskać spokój i uniknąć amniopunkcji.
 • Wynik pozytywny (wysokie ryzyko, wykryto) oznacza, że dana choroba występuje z dużym prawdopodobieństwem i w takiej sytuacji zaleca się wykonać badanie inwazyjne np. amniopunkcję w celu potwierdzenia lub wykluczenia choroby (jest refundowana w ramach ubezpieczenia NIFTY pro). Nasze pacjentki mają też zapewnioną konsultację z lekarzem genetykiem w cenie badania. Wyniki pozytywne należą do zdecydowanej mniejszości a niskie prawdopodobieństwo wyniku fałszywie pozytywnego oznacza, że mniej ciężarnych mających zdrowe dziecko jest kierowanych na niepotrzebną amniopunkcję.

 

W testDNA wynik NIFTY pro udostępniamy online w bezpiecznym Panelu Pacjenta. Nie ma więc konieczności dodatkowego dojazdu do placówki. Naszym Pacjentkom zapewniamy konsultację z lekarzem genetykiem w cenie badania w przypadku uzyskania nieprawidłowego wyniku NIFTY pro. Lekarz wyjaśni Ci wynik i zaleci dalsze postępowanie. Dodatkowo do wszystkich wyników w cenie badania dołączamy wskazówki “Jak odczytać wynik”. Zostały opracowane we współpracy z lekarzem genetykiem. Dzięki temu odczytanie wyniku jest jeszcze bardziej proste!

wskazówki jak odczytać wynik badania nifty pro

 

Wiarygodność wyniku

czułość ponad 99% niftyTest NIFTY został sprawdzony na największej liczbie przypadków. Został wykonany ponad 9 000 000 razy na całym świecie, a czułość dla 3 najczęstszych trisomii została potwierdzona w największym badaniu na świecie dotyczącym skuteczności klinicznej testów NIPT. W testach NIPT obliczanie ryzyka odbywa się, w dużym uproszczeniu, na zasadzie statystycznej, to ważne jest, aby wykonywać ten test NIPT, który ma najszerszą walidację w postaci bardzo dużej grupy przetestowanych przypadków.

Jest to jeden z najbardziej dokładnych nieinwazyjnych testów prenatalnych, a jego czułość jest większa od czułości badań biochemicznych i jest porównywalna z czułością amniopunkcji (na poziomie 99% dla trisomii 21.). Dla porównania, czułość testu PAPP-a wynosi około 90% dla zespołu Downa. Czytaj więcej: Wynik testu NIFTY pro – pewność i przykładowy wynik >>

Ubezpieczenie NIFTY proubezpieczenie wyniku nifty

Test NIFTY pro jest jedynym badaniem prenatalnym z pełnym ubezpieczeniem. Obejmuje ono cały zakres badanych chorób, a nie tylko wybrane nieprawidłowości, co wyróżnia NIFTY pro.

 

Ubezpieczenie NIFTY pro jest bezpłatne, dobrowolne i dotyczy trzech sytuacji:

Wynik fałszywie negatywny po urodzeniu (mimo, że wynik nie wskazywał na daną chorobę, to dziecko się z nią urodziło) – odszkodowanie do około 210 000 zł.*

Wynik fałszywie negatywny przed urodzeniem, z terminacją ciąży  – odszkodowanie do około 11 000 zł.*

Wynik pozytywny (nieprawidłowy) – w tym przypadku jeśli rodzice zdecydują się wykonać badania prenatalne diagnostyczne, uzyskają zwrot kosztów do ok. 2600 zł.* Refundacja badań diagnostycznych (inwazyjnych) dotyczy badań wykonywanych prywatnie – możesz więc wybrać dowolną placówkę, nie tylko te, które mają umowę z NFZ.

Czytaj więcej o ubezpieczeniu NIFTY pro >>

Wskazania do NIFTY pro

dla spokojnej ciąży

 

 • Wszystkie przyszłe mamy, które chciałyby mieć spokój i upewnić się co do zdrowia dziecka.
 • Kobiety, które ukończyły 35 rok życia,
 • Pacjentki, które dostały skierowanie na amniopunkcję, np. ze względu na podejrzenie trisomii 21. (zespołu Downa).
 • Ciężarne, których wyniki badań biochemicznych i ultrasonograficznych w pierwszym i drugim trymestrze ciąży sugerują zwiększone ryzyko wystąpienia wyżej opisanych wad wrodzonych, podwyższone ryzyko chorób genetycznych w teście zintegrowanym FMF.
 • Kobiety, które mają przeciwwskazania do przeprowadzenia inwazyjnych testów prenatalnych (łożysko przodujące, wysokie ryzyko poronienia, zakażenie HBV, HIV, itd.

Przeciwwskazania do wykonania testu prenatalnego NIFTY pro

Test NIFTY pro jest zupełnie bezpieczny i można go wykonać również u pacjentek z ciążą zagrożoną czy jakimikolwiek przeciwwskazaniami do wykonania amniopunkcji. Istnieją jednak przeciwwskazania do wykonania testu NIFTY pro (m. in. przeszczep narządu u matki czy terapia komórkami macierzystymi), dlatego przed wykonaniem badania przeprowadzamy ankietę dotyczącą ciąży, zdrowia i stosowanych leków.

 

Masz pytania o NIFTY pro? Zamów rozmowę

Zostaw numer telefonu i wypełnij poniższy formularz aby zamówić rozmowę – oddzwonimy do Ciebie.

  Administratorem danych podanych w formularzu jest TESTDNA sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą: ul. Bocheńskiego 38 A, 40-859 Katowice, o numerze NIP: 634-282-27-48, REGON: 243413225, e-mail: biuro@testDNA.pl , tel.: 32/ 445-34-26.

  Przekazane nam dane będą wykorzystane w celu: 1) umówienia wizyty w placówce testDNA Laboratorium lub u któregoś z partnerów współpracujących (podstawa: art. 6 ust. 1 lit b) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 2016, Nr 119) – w dalszej części RODO); 2) dochodzenia i obrony przed ewentualnymi roszczeniami (podstawa: art. 6 ust. 1 lit. f) RODO); 3) odpowiedzi na zadane nam pytania i weryfikacji tożsamości osoby (podstawa: art. 6 ust. 1 lit b) RODO;Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże może stanowić warunek udzielenia odpowiedzi na zadane pytania lub realizację usługi. Dane te mogą zostać przekazane podmiotom współpracującym w celu realizacji zleconej nam usługi. Szczegółowe informacje nt. przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj https://www.testdna.pl/polityka-prywatnosci/

  Ile kosztuje NIFTY pro?

  Cena testu NIFTY pro i raty w testDNA

  Test NIFTY pro jest korzystny cenowo biorąc pod uwagę szeroki zakres badanych chorób oraz pełne ubezpieczenie. Sprawdź cenę testu NIFTY pro w testDNA.

   

  Test
  • Oryginalny test NIFTY pro wykonywany w laboratorium BGI.
  • Aż 94 nieprawidłowości– NIFTY pro to najszerszy test NIFTY. Zakres dla ciąży pojedynczej: trisomia 21 (zespół Downa), trisomia 18 (zespół Edwardsa), trisomia 13 (zespół Patau), trisomia 9, trisomia 16, trisomia 22, mikrodelecje i zespoły duplikacji – łącznie aż 84 mikrodelecje / duplikacje. Zakres dla ciąży bliźniaczej: trisomia 21., trisomia 13., trisomia 18.
  • Płeć na życzenie.
  • Ubezpieczenie na życzenie. NIFTY to jedyny test NIPT z ubezpieczeniem. W cenie testu NIFTY pro jest ubezpieczenie na wypadek wydania wyniku fałszywie negatywnego po urodzeniu dziecka (do 210 000 zł*) i przed urodzeniem z terminacją ciąży (do 11 000 zł*) oraz zwrot kosztów wykonanej diagnostyki prenatalnej (np. amniopunkcji) do 2600 zł* jeśli wynik testu NIFTY pro będzie pozytywny.
  • Wynik do 10 dni roboczych (czas liczony od momentu dotarcia próbek do laboratorium). Jest to maksymalny czas oczekiwania, często wynik dostępny jest szybciej, w 5-6 dni.
  • Bezpłatne ponowne pobranie próbki jeśli jakość próbki nie będzie wystarczająca do badania (są to bardzo rzadkie przypadki).
  Dodatkowo w testDNA:
  • Pobranie próbki w placówce lub w domu w cenie badania w całej Polsce.
  • Konsultacja z lekarzem genetykiem w cenie badania w przypadku pozytywnego wyniku NIFTY pro.
  • Wskazówki „Jak odczytać wynik” dołączane do wyniku w cenie badania opracowane we współpracy z lekarzem genetykiem.
  • Wynik udostępniany online w bezpiecznym Panelu Pacjenta
  • Dostępne raty i płatności odroczone P24NOW. Skontaktuj się z nami i zapytaj o raty.

   

  Warto wiedzieć…

  • NIFTY pro to najszersza wersja testu NIFTY. Jest to jedyny test NIFTY, którego analizy wykonywane są tylko w laboratorium BGI, które opracowało metodę badania. Bada najwięcej chorób (94) i ubezpieczenie obejmuje je wszystkie. Zobacz też: Czym różni się NIFTY pro od innych NIFTY
  • W testDNA Laboratorium cena testu NIFTY pro zawiera dodatkowo konsultację z lekarzem genetykiem wyniku nieprawidłowego oraz pobranie próbki placówce lub w domu w całej Polsce. Wyróżniają nas szybkie terminy badań, raty i płatności odroczone, wygodny wynik online oraz pozytywne opinie naszych Pacjentek w serwisie badanienifty.pl (średnia 4,95/5).
  • Test NIFTY jest sprawdzony na największej liczbie ciąż.  Badanie NIFTY wykonano już ponad 9 000 000 razy na całym świecie, a skuteczność została potwierdzona w największym badaniu na świecie dotyczącym skuteczności klinicznej testów NIPT, które obejmowało 146 958 ciąż. Wszystko to o wiarygodności badania NIFTY.

   

  Zapłać za test NIFTY pro w ratach w testDNA

  Płatność za badanie NIFTY pro można rozłożyć na raty w systemie MediRaty, P24NOW i PayPop24now

  • P24NOW – płatności odroczone bezpłatnie do 54 dni lub po 54 dniach raty. Sam decydujesz jak spłacisz. Limit wynosi nawet 10 000 zł.
  • PayPo – forma płatności z odroczeniem zapłaty określonej kwoty do 30 dni, bez dodatkowych kosztów. Możliwe jest opłacenie części kwoty za badanie metodą PayPo – do 700 zł dla nowych klientów PayPo.
  • Mediraty. Wystarczy jeden telefon, wszystkie formalności można przeprowadzić bez wychodzenia z domu.

   

  Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji o ratach: tel. 665 761 161

  Zobacz więcej: Metody płatności NIFTY pro >>
  Ogólnopolski formularz rejestracji on-line

   

  Po otrzymaniu zgłoszenia, skontaktujemy się z Państwem telefonicznie w ciągu jednego dnia roboczego w celu potwierdzenia rezerwacji. Po wysłaniu formularza będzie można wybrać metodę płatności w tym raty i P24NOW.

   

  Dlaczego test prenatalny NIFTY pro warto wykonać w testDNA Laboratorium?

  • Szybkie terminy badań – nawet w dniu umówienia.
  • Raty i płatności odroczone – P24NOW, PayPo, Mediraty.
  • Oryginalny NIFTY pro z najszerszym zakresem badanych chorób i pełnym ubezpieczeniem (całego zakresu badanych chorób), analizy wykonywane są w BGI w Hongkongu.
  • Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce – również wizyta domowa jest w cenie badania NIFTY pro. Pobrania w domu organizujemy też w małych miasteczkach i wsiach.
  • Wynik wygodnie ONLINE – nasze pacjentki mają dostęp do wygodnego Panelu Pacjenta na stronie internetowej.
  • Konsultacja z lekarzem genetykiem w cenie badania NIFTY pro w przypadku uzyskania wyniku pozytywnego (nieprawidłowego).
  • Wskazówki “Jak odczytać wynik” dołączane do wyniku. Zostały opracowane we współpracy z lekarzem genetykiem i dzięki nim odczytanie wyniku jest jeszcze łatwiejsze.
  • Bezpłatne konsultacje 7 dni w tygodniu, również w święta.
  • Marka testDNA jest obecna na rynku od 2003 roku. W tym czasie wykonaliśmy analizy dla ponad 250 000 pacjentów, nawiązaliśmy współpracę z wieloma specjalistami i ośrodkami, zdobyliśmy zaufanie sądów, prokuratury i lekarzy.
  • Pozytywne opinie naszych Pacjentek (średnia 4,95/5 na badanienifty.pl).

  Gdzie wykonać test NIFTY pro w testDNA?

   

  Ponad 250 placówek i pobrania w domu w całej Polsce

  Punkty pobrań

   

  Test NIFTY pro możesz wykonać w całej Polsce w jednym z 200 autoryzowanych punktów pobrań, w których możemy umówić Cię na takie badanie. Wystarczy, że do nas zadzwonisz a podpowiemy Ci, gdzie będzie to możliwe najbliżej Twojego miejsca zamieszkania.

   

  Sprawdź na mapie lokalizacje punktów pobrań NIFTY pro:

  .

  Filtruj wg

  .

  .

  Zobacz: Test NIFTY – gdzie zrobić w placówce w testDNA? Lista punktów pobrań w całej Polsce

   

  Wizyty domowe

  Test NIFTY pro w testDNA możesz też zrobić w domu – organizujemy wtedy wizytę domową pielęgniarki w dni robocze oraz w niedziele.

  W ramach wizyty domowej przyjedzie do Ciebie pielęgniarka i pobierze krew do badania – w dni robocze oraz w niedziele. Dzięki temu test NIFTY pro  jest jeszcze bardziej dostępny dla pacjentek, które mają mniejsze możliwości dojazdu do placówki i dla których liczy się wygoda. Wizyty domowe umawiamy w cenie badania (bez dodatkowych opłat) w całym kraju, również w małych miasteczkach i wsiach.

   

  Uruchomienie mobilnych punktów pobrań jest odpowiedzią na potrzeby naszych Pacjentek. Wiele z nich chętnie korzysta z możliwości przyjazdu pielęgniarki i pobrania krwi do badania w domu. Dzięki temu coraz więcej mam ma dostęp do nowoczesnego badania prenatalnego o wysokiej czułości. Dotyczy to sytuacji ograniczonej mobilności, braku czasu lub po prostu chęci wykonania testu w zaciszu domowym. Odbiór wyniku online i konsultacja telefoniczna z lekarzem genetykiem są dopełnieniem wizyty domowej i sprawiają, że całe badanie można wykonać bez wychodzenia z domu. – Karina Sztendel, Kierownik Działu Medycznego TESTDNA sp. z o.o. Sp.k.

  Częste pytania

   

  Jak wygląda test genetyczny NIFTY pro krok po kroku?

  W przypadku zgłoszenia na badanie NIFTY pro przez formularz on-line, nasz konsultant medyczny kontaktuje się z Państwem aby potwierdzić termin oraz dokończyć proces rezerwacji terminu badania. Kontakt następuje w ciągu jednego dnia roboczego (godziny pracy: poniedziałek – piątek, od 8:00 do 16:00).

  1. W pierwszej kolejności prosimy o wypełnienia ankiety, która zawiera pytania istotne do przeprowadzenia badania NIFTY pro.  Pytania dotyczą m.in. m.in. wieku ciąży czy przyjmowanych leków.
  2. Do dokończenia rezerwacji wymagane jest wpłacenie zadatku. Zadatek jest wymagany, ponieważ do placówki jest wysyłany indywidualnie przygotowany zestaw z unikalnym numerem, który czeka na pacjentkę w umówionym terminie badania. Żadna inna osoba nie skorzysta z zestawu. Kwota zadatku jest wliczona w cenę badania i nie jest to kwota dodatkowa.
  3. Po potwierdzeniu terminu i dokończeniu rezerwacji, w umówionym terminie należy przyjść do wybranej placówki lub oczekiwać na wizytę domową.
  4. W czasie wizyty w placówce lub w czasie wizyty domowej podpisywany jest formularz zlecenia badania. Wcześniej przesyłamy wzór formularza na e-mail, aby pacjentka mogła się z nim zapoznać przed pobraniem próbki.
  5. Do badania NIFTY pro pobierana jest próbka krwi od matki z żyły odłokciowej, podobnie jak do badania krwi typu morfologia. Pobranie próbki jest szybkie i cała wizyta w placówce lub wizyta domowa trwa zwykle do 20 minut.
  6. Pobrana próbka wraz z formularzem zlecenia przekazywana jest do laboratorium BGI, w którym wykonywane są analizy. Transport próbki trwa tylko 1-2 dni robocze i odbywa się specjalną szybką przesyłką medyczną lotem cargo. Każda próbka wysyłana jest indywidualnie, nie czekamy na określoną liczbę próbek. Wynika to z tego, że istotny jest czas dostarczenia próbki do laboratorium od momentu pobrania.
  7. Czas oczekiwania na wynik testu NIFTY pro wynosi do 10 dni roboczych od momentu dotarcia próbek do laboratorium. Jest to maksymalny czas oczekiwania, często wynik dostępny jest szybciej. 
  8. Wynik testu NIFTY pro dostępny jest do pobrania w Panelu Pacjenta na naszej stronie internetowej. Jest to oryginał, ponieważ dokument jest podpisywany elektronicznie.

   

  Zły wynik testu PAPP-a a test NIFTY pro

  Jeżeli wynik testu PAPP-a wskaże na podwyższone ryzyko choroby, często zdarza się, że amniopunkcja tego nie potwierdza i dziecko rodzi się zdrowe. Wiele amniopunkcji jest więc przeprowadzanych u mam, które mają zdrowe dziecko. Test NIFTY pro dzięki swojej wysokiej czułości pozwala więc sprawdzić zdrowie dziecka i pomaga zdecydować, czy wykonać amniopunkcję. Czytaj więcej o pewności wyniku testu NIFTY pro

  Warto też wiedzieć, że jeśli wynik testu NIFTY pro również wskaże na nieprawidłowości, to pacjentka ma zapewnioną bezpłatną konsultację z lekarzem genetykiem. Może też liczyć na zwrot kosztów diagnostyki prenatalnej do kwoty ok. 2600 zł*(np. amniopunkcji, FISH, analizy mikromacierzy chromosomów), jeśli zdecyduje się na dalsze badania diagnostyczne po otrzymaniu pozytywnego (nieprawidłowego) wyniku testu NIFTY pro. Czytaj więcej o bezpłatnym ubezpieczeniu badania NIFTY pro >>

   

  Nieprawidłowy (pozytywny) wynik testu NIFTY pro – co dalej?

  W przypadku uzyskania pozytywnego (nieprawidłowego) wyniku testu NIFTY pro, czyli wskazującego na podwyższone ryzyko choroby, pacjentka ma zapewnioną bezpłatną konsultację z lekarzem genetykiem.

  W takiej sytuacji zalecane jest także przeprowadzenie diagnostycznego badania prenatalnego w celu potwierdzenia lub wykluczenia choroby. Test NIFTY pro jako jedynie przesiewowe badanie prenatalne obejmuje pełne ubezpieczenie, dotyczące całego zakresu badanych chorób. Jeśli ciężarna zdecyduje się na dalszą diagnostykę prenatalną, uzyska zwrot jej kosztów do kwoty 2600 zł. Refundacja dotyczy amniopunkcji, FISH, analizy mikromacierzy chromosomów i innych badań prenatalnych diagnostycznych. Czytaj więcej o ubezpieczeniu NIFTY pro >>

   

  Czy badanie genetyczne NIFTY pro można zrobić w ciąży bliźniaczej i w ciąży po in vitro?

  Test NIFTY pro można wykonać w ciąży bliźniaczej.  Cena testu NIFTY pro pozostaje wówczas bez zmian. W tym przypadku wynik testu dotyczy całej ciąży, nie poszczególnych dzieci. Zakres testu NIFTY pro dla ciąży mnogiej obejmuje:

  • zespół Downa (trisomia 21.)
  • zespół Edwardsa (trisomia 18.)
  • zespół Patau (trisomia 13.)
  • płeć dziecka (na życzenie rodziców)

  Test NIFTY pro jest dostępny również w przypadku ciąż, w których do zapłodnienia doszło metodą in vitro, również w ciąży u biorczyni komórki jajowej. 

   

   Ile czeka się na wynik badania NIFTY pro?

  Wynik badania NIFTY pro dostępny jest w 10 dni roboczych od momentu dotarcia próbki do laboratorium. Jest to maksymalny czas, często wynik dostępny jest wcześniej. Wynik jest udostępniany od razu w Panelu Pacjenta – można go pobrać on-line. Wersja wyniku pobrana z Panelu Klienta jest oryginałem (dokument jest podpisywany elektronicznie).

   

  Kiedy, w którym tygodniu ciąży wykonać badanie NIFTY pro?

  Badanie NIFTY pro można przeprowadzić już po 10 tygodniu ciąży. Jest to związane z tym, że w badaniu analizowane jest wolne DNA płodu, które przenika przez łożysko do krwiobiegu matki. Po 10 tygodniu ciąży osiąga wartość odpowiednią do analizy, dlatego czas po 10 tygodniu ciąży jest optymalny do wykonania badania NIFTY pro. Warto podkreślić, że procent cffDNA nie wpływa na pewność wyniku badania, a jedynie na możliwość przeprowadzenia analizy. Jeżeli stężenie wolnego płodowego DNA jest zbyt niskie, wówczas organizujemy dla pacjentki bezpłatne ponowne pobranie krwi. Są to jednak rzadkie sytuacje.

  Nie ma górnej granicy wieku ciąży, w którym można wykonać NIFTY pro.

   

  Test NIFTY pro a inne badania prenatalne

  Test NIFTY pro jest badaniem prenatalnym nieinwazyjnym. Jest zupełnie bezpieczny i jednocześnie charakteryzuje się wysoką czułością, porównywalną do czułości amniopunkcji. Czym test NIFTY pro różni się od testu PAPP-a, USG i amniopunkcji? Obrazuje to poniższa tabela:

  porównanie badań prenatalnych

   

  Czym różni się test NIFTY pro od innych NIPT?

  Test NIFTY pro od innych NIPT różni się przede wszystkim ubezpieczeniem wyniku i zakresem badanych chorób. Test NIFTY został wykonany już ponad 9 000 000 razy na całym świecie i jego skuteczność została potwierdzona w największym badaniu dotyczącym skuteczności klinicznej testów NIPT. Czytaj więcej: Porównanie testów NIPT >>

  Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się więcej:

  jak wybrać test nipt

   

   

   Czym różni się test NIFTY pro od NIFTY Plus i innych NIFTY?

  Czy wiesz, że... NIFTY pro mogą różnić się, w zależności od placówki, w której są zlecane. Zobacz, co zawiera NIFTY pro w testDNA. Kliknij aby rozwinąć>>
  • Analiza w kierunku 94 chorób genetycznych (6 trisomii, w tym trisomia 21., 18., 13., 4 choroby związane z nieprawidłowościami liczby chromosomów płci, 84 mikrodelecje / mikroduplikacje) w ciąży pojedynczej. W ciąży bliźniaczej badane są 3 trisomie.
  • Płeć dziecka na życzenie.
  • Ubezpieczenie wyniku (3 sytuacje i cały zakres badanych chorób).
  • Analizy w laboratorium BGI, które opracowało metodę badania.

   Dodatkowo w testDNA: 

  • Pobranie próbki w placówce lub w domu w całej Polsce w cenie badania.
  • Konsultacja nieprawidłowego wyniku NIFTY pro z lekarze genetykiem w cenie badania.
  • Dostępne raty i płatności bezpłatnie odroczone (P24NOW).
  • Szybkie terminy badań, nawet w dniu umówienia.
  • Wynik wygodnie online w bezpiecznym Panelu Pacjenta.
  • Bezpłatne konsultacje 7 dni w tygodniu.

  👉NIFTY pro w testDNA jest wysoko oceniany przez nasze Pacjentki. Średnia 4,96/5,00 z ponad 200 opinii⭐⭐⭐⭐⭐

  test nifty pro a nifty plus

   

  Czy test NIFTY pro jest refundowany przez NFZ?

  Test NIFTY pro aktualnie nie jest refundowany przez NFZ i można go zrobić prywatnie. Mimo braku refundacji warto rozważyć wykonanie badania z tego względu, że jego czułość jest bardzo wysoka i jest to badanie nieinwazyjne (z krwi matki). Cena testu NIFTY pro wynika z tego, że badania wolnego płodowego DNA wymagają stosowania jednej z najbardziej nowoczesnych technologii, która wiąże się z wysoką ceną. Jednak tylko ona pozwala na zapewnienie wysokiej czułości badania i jest dobrym rozwiązaniem dla pacjentek, które obawiają się badań inwazyjnych (np. amniopunkcji) lub nie mogą ich wykonać ze względu na przeciwwskazania. Czytaj więcej: Cena testu NIFTY pro >>

   

  Jak w testDNA dbamy o bezpieczeństwo i chronimy przed koronawirusem?

  Test NIFTY pro w domu bezpiecznie dla Ciebie i dziecka – bez wizyty w przychodni

  • Zapewniamy możliwość dojazdu personelu medycznego do domu – próbkę pobiera nasza pielęgniarka lub położna w czasie wizyty domowej, dzięki temu unikasz wizyty w przychodni. Wizyta domowa jest w cenie badania, bez dopłaty.
  • Personel medyczny stosuje wszystkie rygorystyczne procedury ochrony przed koronawirusem stworzone przez Ministerstwo Zdrowia.
  • Zestawy do pobrania krwi używane w teście NIFTY pro krwi są produkowane w Europie i są sterylne.

  Nasze pacjentki mogą więc w pełni bezpiecznie wykonywać badanie NIFTY pro bez obaw o swoje zdrowie!

  Próbki docierają do laboratorium BGI w 1-2 robocze specjalną przesyłką medyczną cargo

  Badanie NIFTY pro odbywa się cały czas bez ograniczeń i próbki docierają do laboratorium BGI w ciągu 1-2 dni roboczych. Informacje w mediach o ograniczeniach lotów dotyczą lotów pasażerskich. Próbka z NIFTY pro jest przesyłana specjalną szybką przesyłką medyczną „DHL Medical Express”. Jest to transport cargo, nie pasażerski. Możesz także sprawdzić opinie Mam, które wykonały test NIFTY pro >> 

   

  Czy personel medyczny, który przyjeżdża pobrać krew do NIFTY pro w domu, ma samochód z widocznymi oznaczeniami testDNA?

  Nie, personel medyczny nie jest wyposażony w pojazdy z oznakowaniem testDNA. Porusza się prywatnymi samochodami.

  .

   

  nifty forum

   

  Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

  Jestem zadowolona z całego zamówienia. Przesyłka została wysłana ekspresowo, odebranie od kuriera również odbyło się na drugi dzień. Co do ceny to nie mam porównania z inną firmą, gdyż zamówienie składałam pierwszy raz, dla mnie cena jest zadowalająca za całość i jakość zamówienia. Odnośnie obsługi klienta- nie miałam żadnych dodatkowych pytań, a o wysłanym raporcie poinformowano mnie telefoniczne, co było na plus. Generalnie całość przebiegła bezproblemowo i bardzo szybko. Także będę polecać dalej jeśli będę miała okazję.”

  Klaudia

  Serdecznie polecam Laboratorium testDNA.Konsultanci medyczni dbają o to, aby wszystko było zrealizowane na najwyższym poziomie. Na nurtujące pytania odpowiadają wyczerpująco, kompetentnie i mimo trudnych chwil dla pacjenta jakie są związane z wykonaniem określonych badań zawsze jest świetna atmosfera i uśmiech w słuchawce telefonu. Korzystając z usług laboratorium zapewniam, że nikt nie będzie potraktowany jako „następny” lecz jako współpracownik, rozmowy są tak długie ile tego wymaga sytuacja nikt nie pospiesza, ani nie bagatelizuje próśb pacjenta. Komunikacja z personelem ma najwyższą jakość, ponieważ zawsze odbierają telefony i na bieżąco dają znać na jakim etapie jest badanie, które się zleca.Z całego serca polecam tą firmę i mam do nich zaufanie, dlatego też nie zamieniła bym jej na żadną inną.”

  Kinga

  „Szczerze polecam! Kontakt z laboratorium pomimo weekendu był na5+. Wszystkie informacje rzeczowo przekazane, dzięki czemu bardzo łatwo przeszliśmy przez całą procedurę. Wyniki badań zarówno mailem jak i pocztą doszły błyskawicznie. Zdecydowanie polecam!”

  Anna

  „Szanowni Państwo,obsługę Klienta/ Pacjenta w Państwa Labolatorium oceniam celująco: podczas rozmowy przez chat uzyskałam proste i kompleksowe informacje o interesujących mnie badaniach. Kiedy zaszła taka potrzeba, rozmowę na chacie elastycznie zmieniliśmy na telefoniczną i mailową. Prosta instrukcja obsługi sprawiła, że samo pobranie materiału do badania było bezstresowe. Czas dostarczenia/odebrania przesyłki oraz wyników był bardzo zadowalający, a mailowa forma wyników badań ułatwia szybki i prosty dostęp do nich w każdym miejscu. Już teraz polecam Państwa usługi osobom zastanawiającym się nad wykonaniem badań genetycznych.Pozdrawiam serdecznie”

  Edyta

  Źródła:
  1. Clinical application of massively parallel sequencingbased prenatal noninvasive fetal trisomy test for trisomies 21 and 18 in 11 105 pregnancies with mixed risk factors. (Prenatal Diagnosis, 2012 Nov 9) 2. Noninvasive prenatal diagnosis of common fetal chromosomal aneuploidies by maternal plasma DNA sequencing (Journal of Maternal Fetal and Neonatal Medicine, 2012) 3. Prenatal Detection of Aneuploidy and Imbalanced Chromosomal Arrangements by Massively Parallel Sequencing (PLoS ONE, 2012) 4. Clinical utility of Non-Invasive Fetal Trisomy (NIFTY) test –Early experience (The Journal of Maternal-Fetal and Neonatal Medicine, 2012) 5. Noninvasive prenatal genetic testing for fetal aneuploidy detects maternal trisomy X. (Prenatal Diagnosis, 2012).

  Materiały informacyjne Medfemina, GenePlanet

  Autor: mgr Katarzyna Makuszewska

  *w zależności od kursu walutowego

  4.5/5 - (68 votes)

  Wszystkie artykuły

  Powiązane artykuły

  Wszystkie artykuły
  Umów