Badanie wariantów C677T i A1298C genu MTHFR

MTHFR – reduktaza metylenotetrahydrofolianowa (potoczna nazwa: mutacja mthfr, mutacja mthfr badanie, badanie MTHFR, mutacje genu MTHFR)


1.Korzyści, dla których warto wykonać badanie wariantów genu MTHFR

2.Test MTHFR jest dla Ciebie przydatny

3. MTHFR badanie – Jak wykonać badanie wariantów C677T i A1298C genu MTHFR?

4.Badanie MTHFR cena

5.Kiedy i jak otrzymam wynik badania MTHFR?


4 korzyści, dla których warto wykonać badanie wariantów genu MTHFR (potocznie mutacji genu MTHFR):
krecha

 

 • badanie mthfrBędziesz mogła skutecznie zadbać o właściwy poziom kwasu foliowego – Polskie Towarzystwo Ginekologiczne w rekomendacjach z 2017 roku zwraca uwagę na to, że w przypadku kobiet z wariantami C677T i A1298C genu MTHFR bardziej skuteczna jest suplementacja aktywnymi folianami w porównaniu ze zwykłym kwasem foliowym
  .

  „Wyniki przeprowadzonych badań w populacji nieciężarnych kobiet nosicielek różnych genotypów MTHFR pokazały, iż aktywne formy folianów wpływały na wzrost stężenia folianów w osoczu znacząco bardziej niż kwas foliowy” [1]

  .
  .

 • Dbając o odpowiedni poziom kwasu foliowego i witaminy B12 chronisz swoje dziecko przed wystąpieniem m.in. wad cewy nerwowej oraz innych komplikacji[2] [3] [4]. Dowiesz się, czy w Twoim przypadku istnieją wskazania do częstego monitorowania poziomu homocysteiny – osoby z wariantem genu MTHFR C677T są bardziej narażone na podwyższony poziom homocysteiny jeśli w ich diecie jest zbyt mało kwasu foliowego. Z kolei wysoka homocysteina może przyczyniać się do podwyższonego ciśnienia krwi, miażdżycy, zakrzepicy oraz podwyższonego poziomu cholesterolu[5] [6]. Udowodniono, że wysoki poziom homocysteiny można obniżyć poprzez odpowiednią suplementację właściwą formą kwasu foliowego i witaminy B12[7].
  .
  Dowiedz się więcej: Miażdżyca a test dna MTHFR
  .
 • badanie mthfr, mutacja mthfrDowiesz się, czy w Twoim przypadku istnieją wskazania do zwiększenia ilości choliny w diecie, aby uniknąć skutków jej niedoborów w tym m.in. wad cewy nerwowej u płodu (w badaniu Shaw i wsp. wskazano, że niskie stężenie choliny w surowicy krwi matki ma związek ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia wad cewy nerwowej u płodu niezależnie od prawidłowego poziomu folianów). Polskie Towarzystwo Ginekologiczne wskazuje, że osoby z polimorfizmem genu MTHFR C677T potrzebują większych ilości tego składnika[8]. .

Test MTHFR jest
dla Ciebie przydatny, jeśli:

jesteś w ciąży lub ją planujesz
przyjmujesz kwas foliowy
i/lub witaminę B12
urodziłaś dziecko z wadą cewy nerwowej
lub rozszczepem wargi/podniebienia
masz zbyt wysoki
poziom homocysteiny
poroniłaś
ktoś z najbliższej rodziny
ma mutacje genu MTHFR

MTHFR badanie  Jak wykonać badanie wariantów (C677T i A1298C) genu MTHFR?

Do badania MTHFR pobierana jest próbka krwi lub wymaz z wewnętrznej strony policzka. Ponieważ nasze DNA jest niezmienne – jest dokładnie takie samo bez względu na to skąd zostanie pobrane –  dla większości pacjentów wygodniejsze jest wykonanie badania na podstawie wymazu z policzka. Wynik testu na podstawie tej próbki jest tak samo pewny i jednoznaczny, jak w przypadku próbki krwi.
.

 

  • Z kolei pobranie wymazu jest bardzo łatwe, bezbolesne i bezinwazyjne dlatego można dokonać go samodzielnie w domu. Każda próbka jest również ubezpieczona na wypadek nieprawidłowego pobrania (w takiej sytuacji laboratorium prosi o dostarczenie kolejnej próbki i jej analiza wykonywana jest w 100% bezpłatnie).

 

 


 • Badanie MTHFR cena

 • Złóż zamówienie na zestaw do badania MTHFR do godziny 14:00 z szybką płatnością online lub za pobraniem, a zestaw wyślemy do Ciebie tego samego dnia roboczego.

  Badanie wariantów
  genu MTHFR

  Badanie wariantów C677T
  i A1298C genu MTHFR
  Zestaw do pobrania próbek
  + wysyłka
  Wynik już w 7-10 dni roboczych
  badanie mthfr cenaCena: 277,-

  Badanie rozszerzone pakietowebadanie mthfr


  Badanie wariantów C677T
  i A1298C genu MTHFR
  Polimorfizm PAI-1
  Mutacja czynnika V Leiden
  Badanie mutacji V R2
  Badanie mutacji w genie protombiny
  Zestaw do pobrania próbek
  + wysyłka
  Wynik już w 7-10 dni roboczych
  badanie mthfr cenaCena: 347,-

   

  badanie mthfr

  Gen MTHFR – pewny wynik badania

 • Do realizacji badania wykorzystujemy certyfikowane odczynniki IVD CE.
  Badanie jest wykonywane metodą QF-PCR. Jakość naszych badań potwierdza certyfikat UK NEQAS
 • .badanie mthfr
 • Badanie możesz wykonać także w jednej z naszych 200 placówek w całej Polsce. Na miejscu wykwalifikowany personel pobierze od Ciebie wymaz z wewnętrznej strony policzka i pomoże uzupełnić formularz zlecenia badania. Zestawy do badania wysyłamy również za granicę.

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Jestem zadowolona z całego zamówienia. Przesyłka została wysłana ekspresowo, odebranie od kuriera również odbyło się na drugi dzień. Co do ceny to nie mam porównania z inną firmą, gdyż zamówienie składałam pierwszy raz, dla mnie cena jest zadowalająca za całość i jakość zamówienia. Odnośnie obsługi klienta- nie miałam żadnych dodatkowych pytań, a o wysłanym raporcie poinformowano mnie telefoniczne, co było na plus. Generalnie całość przebiegła bezproblemowo i bardzo szybko. Także będę polecać dalej jeśli będę miała okazję.”

Klaudia

Serdecznie polecam Laboratorium testDNA.Konsultanci medyczni dbają o to, aby wszystko było zrealizowane na najwyższym poziomie. Na nurtujące pytania odpowiadają wyczerpująco, kompetentnie i mimo trudnych chwil dla pacjenta jakie są związane z wykonaniem określonych badań zawsze jest świetna atmosfera i uśmiech w słuchawce telefonu. Korzystając z usług laboratorium zapewniam, że nikt nie będzie potraktowany jako „następny” lecz jako współpracownik, rozmowy są tak długie ile tego wymaga sytuacja nikt nie pospiesza, ani nie bagatelizuje próśb pacjenta. Komunikacja z personelem ma najwyższą jakość, ponieważ zawsze odbierają telefony i na bieżąco dają znać na jakim etapie jest badanie, które się zleca.Z całego serca polecam tą firmę i mam do nich zaufanie, dlatego też nie zamieniła bym jej na żadną inną.”

Kinga

„Szczerze polecam! Kontakt z laboratorium pomimo weekendu był na5+. Wszystkie informacje rzeczowo przekazane, dzięki czemu bardzo łatwo przeszliśmy przez całą procedurę. Wyniki badań zarówno mailem jak i pocztą doszły błyskawicznie. Zdecydowanie polecam!”

Anna

„Szanowni Państwo,obsługę Klienta/ Pacjenta w Państwa Labolatorium oceniam celująco: podczas rozmowy przez chat uzyskałam proste i kompleksowe informacje o interesujących mnie badaniach. Kiedy zaszła taka potrzeba, rozmowę na chacie elastycznie zmieniliśmy na telefoniczną i mailową. Prosta instrukcja obsługi sprawiła, że samo pobranie materiału do badania było bezstresowe. Czas dostarczenia/odebrania przesyłki oraz wyników był bardzo zadowalający, a mailowa forma wyników badań ułatwia szybki i prosty dostęp do nich w każdym miejscu. Już teraz polecam Państwa usługi osobom zastanawiającym się nad wykonaniem badań genetycznych.Pozdrawiam serdecznie”

Edyta
Data publikacji: 18/12/2015, Data aktualizacji: 17/10/2019