Certyfikowane laboratorium badań DNA

Zdobywamy doświadczenie od 2003 roku

testDNA Sp. z o.o. Sp. k. to laboratorium badawcze akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji [w zakresie: Analiza pokrewieństwa, Analiza polimorfizmu DNA z wykorzystaniem układu STR. Metoda: Multipleks PCR z elektroforezą kapilarną] / [w odniesieniu do wymagań PN-EN ISO/IEC 17025], [Nr AB 1618]. Pełny zakres akredytacji…

Jest to oficjalnym potwierdzeniem kompetencji laboratorium do przeprowadzania badań a także uznaniem wiarygodności, bezstronności i niezależności w działaniu. Jednym słowem jest dla Państwa gwarancją uzyskania pewnego wyniku.

.

Marka testDNA istnieje od 2003 roku. Od tego czasu żaden wynik wydany przez testDNA nie został prawnie zakwestionowany. Dzięki tak dużemu doświadczeniu – w tym również zdobytemu w trakcie zagranicznej praktyki – laboratorium jest w stanie z sukcesem wykonywać badania nawet w bardzo skomplikowanych przypadkach. To potwierdza wysokie kompetencje oraz specjalistyczność oferowanych usług.

 

Akredytowane laboratoriumRegularne uczestnictwo w programach biegłości

Laboratorium regularnie uczestniczy w międzynarodowych programach biegłości uzyskując bardzo dobre oceny. Dowodem na to są liczne certyfikaty przyznane przez prestiżowe instytucje. testDNA Sp. z o.o. Sp. k. posiada m.in certyfikat ISFG (International Society for Forensic Genetics).

Zobacz wszystkie certyfikaty….

 

Kompleksowa oferta badań DNA

testDNA Sp. z o.o. Sp. k. specjalizuje się zarówno w wykonywaniu badań DNA związanych z identyfikacją osób oraz analizą pokrewieństwa, jak i również badań z zakresu diagnostyki medycznej. Swoje usługi kieruje zarówno do klientów indywidualnych ale też sądów czy prokuratury. Owocną współpracę z wymiarem sprawiedliwości potwierdzają uzyskane referencje.

Przeczytaj referencje z Sądów …

.

Wysokiej jakości sprzęt laboratoryjny

testDNA Sp. z o.o. Sp. k. pracuje wyłącznie na wysokiej jakości odczynnikach m.in. odczynnikach firmy PROMEGA. Korzysta z wysoko wyspecjalizowanego sprzętu, który poddawany jest regularnym kontrolom i kalibracji. Sposób działania sprzętu oraz jego precyzja stanowiła jeden z elementów sprawdzanych w trakcie akredytacji PCA. Dodatkowo na uwagę zasługuje również autorskie oprogramowanie pozwalające na bardzo precyzyjną analizę statystyczną w oparciu o bazę danych częstości występowania alleli w populacji polskiej.

 

Zobacz jak wygląda test na ojcostwo w naszym laboratorium…

 

 

Współpraca z cenionymi ekspertami

testDNA współpracuje z wieloma cenionymi specjalistami z różnych dziedzin m.in. drem n. med. Grzegorzem Południewskim – znanym i cenionym ginekologiem czy drem hab. n. med. Marcinem Wiecheciem – specjalistą z zakresu nowoczesnej diagnostyki prenatalnej, który od wielu lat szkoli lekarzy zarówno w kraju jak i za granicą.

 

Na szczególną uwagę zasługuje również współpraca z dr Pauliną Wolańską Nowak – ekspertem z zakresu kryminalistyki i identyfikacji osobniczej. Posiadała ponad 20 letni staż pracy z Instytucie Ekspertyz Sądowych jako biegły sądowy, w tym czasie wystawiła ponad 200 ekspertyz. Posiadała również praktyczną znajomość metod biostatycznych niezbędnych do wartościowania dowodów DNA w sprawach kryminalnych: analiz z miejsca zdarzenia, dochodzenie spornego ojcostwa, identyfikacja szczątków ludzkich. W 2001 roku obroniła doktorat z zakresu genetyki sądowej, a od 2015 roku była związana z testDNA Laboratorium Sp. z o.o. Była też wykładowcą Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

.

 

 

 

Akredytowane laboratorium

Data publikacji: 29/04/2015, Data aktualizacji: 31/10/2022