Gdzie zrobić Prenatal testDNA? Gdzie wykonać badanie?

prenatal testdna gdzie zrobić, prenatal testdna gdzie wykonać, gdzie można zrobić prenatal testdna, gdzie wykonać prenatal testdna, prenatal testdna gdzie jest wykonywany

Prenatal testDNA możesz zrobić w blisko 300 punktach pobrań lub z pobraniem próbki w domu. Skontaktuj się z nami, aby znaleźć najbliższy punkt pobrań blisko Ciebie: tel. 665 761 161 lub zamów test online tutaj >>

Dlaczego warto zrobić Prenatal testDNA?


DOKŁADNY
Skuteczność potwierdzona również dla rzadkich nieprawidłowości. Walidacja na ponad 70 000 ciążach przeprowadzona w jedynym ośrodku. Laboratorium ma duże doświadczenie w nieinwazyjnych testach prenatalnych i wykonało ponad 300 000 NIPT. Jest wykonywany na oprogramowaniu, sprzęcie i odczynnikach CE-IVD przez akredytowane laboratorium UNI EN ISO 15189:2013, nr 0018M.


KOMPLEKSOWY
Dostarcza wiele informacji o zdrowiu dziecka dzięki szerokiemu zakresowi analizy. Prenatal testDNA analizuje wszystkie 23 pary chromosomów w tym wybrane małe mikrodelecje wielkości 3 – 7 Mpz (np. zespół DiGeorge’a) dając wyniki zbliżone do analizy kariotypu płodu. Jednocześnie jest bezpieczny i nieinwazyjny. Opcjonalnie bada płeć i RHD płodu.


BLISKO CIEBIE
Prenatal testDNA wykonasz w 300 przychodniach w Polsce lub pielęgniarka pobierze od Ciebie krew w domu w cenie badania. Pobrania domowe są dostępne w całej Polsce również w małych miejscowościach i wsiach.Umawiamy szybkie terminy badań, nawet na dziś!


PROSTY
Nie trzeba być na czczo, można wcześniej zjeść posiłek. Nie wymaga odstawienia heparyny, możesz ją przyjmować tak, jak zwykle. Z wygodnym wynikiem online w bezpiecznym Panelu Pacjenta, również bez wychodzenia z domu.


PEWNE LABORATORIUM
Zwróć uwagę na to komu powierzasz wykonanie badania. Decydując się na wykonanie testu Prenatal testDNA wybierasz laboratorium z 20 letnim stażem na rynku, podmiot leczniczy z ubezpieczeniem OC i laboratorium wpisane do rejestru KIDL. Zadzwoń do nas i zapytaj o badanie:

Gdzie jest wykonywany Prenatal testDNA?

Analizy przeprowadzane są w laboratorium Eurofins Genoma we Włoszech, na terenie Unii Europejskiej. To laboratorium ma duże doświadczenie w NIPT, wykonało ich ponad 300 000. Prenatal testDNA jest wykonywany na oprogramowaniu, sprzęcie i odczynnikach CE-IVD przez akredytowane laboratorium UNI EN ISO 15189:2013, numer akredytacji 0018M.

prenatal testdna laboratorium

Częste pytania

Na czym polega badanie Prenatal testDNA?

Do badania pobiera się małą próbkę krwi z żyły odłokciowej Mamy (podobnie jak do morfologii). W próbce znajduje się DNA pochodzące od dziecka, które można zbadać w kierunku nieprawidłowości genetycznych. Laboratorium stosuje do tego nowoczesną i dokładną metodę NGS w połączeniu z zaawansowanymi analizami bioinformatycznymi.

Przyjmuję heparynę. Czy mogę wykonać Prenatal testDNA?

Tak możesz wykonać badanie. Możesz przyjmować heparynę tak, jak zazwyczaj i nie musisz jej odstawiać.

Prenatal testDNA NIPT heparyna

Jak wygląda Prenatal testDNA krok po kroku?

 1. Po umówieniu terminu kontaktuje się z Pacjentką nasz konsultant medyczny aby potwierdzić termin oraz dokończyć proces rezerwacji terminu badania. Kontakt następuje w ciągu jednej godziny.
 2. Aby dokończyć rezerwację prosimy o opłacenie badania.
 3. Po potwierdzeniu terminu i rezerwacji, w umówionym terminie należy przyjść do wybranej placówki lub oczekiwać na wizytę domową.
 4. W trakcie pobrania próbki podpisywany jest formularz zlecenia badania oraz formularz świadomej zgody (wcześniej przesyłamy wzór na e-mail).
 5. Do Prenatal testDNA pobierana jest próbka krwi od matki z żyły odłokciowej, podobnie jak do badania krwi typu morfologia. Pobranie próbek jest szybkie i cała wizyta w placówce lub wizyta domowa trwa zwykle do 20 minut.
 6. Próbka wraz z formularzem zlecenia przekazywana jest do laboratorium Eurofins Genoma we Włoszech, w którym wykonywane są analizy. Transport próbek jest szybki i trwa tylko 1-2 dni robocze, podobnie jak w przypadku dostarczenia przesyłki do laboratorium w Polsce. Transport jest bezpieczny, odbywa się za pośrednictwem specjalnej przesyłki medycznej DHL Medical Express w temperaturze pokojowej (próbki nie przechowuje się w lodówce).
 7. Wynik testu dostępny jest do pobrania w bezpiecznym Panelu Pacjenta. Jest to oryginał – dokument jest podpisywany elektronicznie.
 8. W przypadku uzyskania nieprawidłowego wyniku można umówić się na konsultację z lekarzem genetykiem w cenie badania. Lekarz w trakcie konsultacji telefonicznej wyjaśnia znaczenie rezultatu i zaleca dalsze postępowanie.

Co oznacza wynik Prenatal testDNA?

 • Negatywny wynik testu (wynik prawidłowy). Nie wykryto badanych nieprawidłowości, a dziecko jest najprawdopodobniej zdrowe (w zakresie badanych nieprawidłowości). 
 • Pozytywny wynik testu (wynik nieprawidłowy).Wykryto badaną nieprawidłowość. W takiej sytuacji zalecana jest konsultacja z genetykiem klinicznym i wykonanie badań inwazyjnych (takich jak amniopunkcja). Nasze pacjentki mają zapewnioną konsultację z lekarzem genetykiem klinicznym w cenie badania.

Ile czeka się na wynik Prenatal testDNA?

Wynik Prental testDNA 3 jest dostępny do 9 dni roboczych, Prenatal Karyo Plus do 12 i Prenatal testDNA RHD – do 14 dni. Czas liczony jest od momentu dotarcia próbki do laboratorium i jest to maksymalny czas, wynik może być dostępny szybciej.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do wykonania testu?

Prenatal testDNA warto wykonać w ciąży po 35 roku oraz gdy badania takie jak PAPP-A i test złożony wskazują na podwyższone ryzyko trisomii. Dowiedz się wiecej o wskazaniach i przeciwwskazaniach tutaj >>

Czy Prenatal testDNA można wykonać w ciąży bliźniaczej i po in vitro?

Tak, Prenatal testDNA można zrobić w ciąży bliźniaczej i po in vitro. Możliwość wyboru pakietu w ciąży bliźniaczej zależy od tego, czy jest to ciąża jednokosmówkowa czy dwukosmówkowa.

 • Ciąża bliźniacza jednokosmówkowa: Można wykonać Prenatal testDNA 3 i Karyo Plus. Jest jeden wynik, który można odnieść do jednego i drugiego płodu.
 • Ciąża bliźniacza dwukosmówkowa: Można wykonać tylko Prenatal testDNA 3 i wynik dotyczy całej ciąży.

Czym różni się Prenatal testDNA od badania NIFTY pro?

Testy różnią się zakresem badanych nieprawidłowości oraz laboratorium, w którym wykonywane są analizy. Zobacz porównanie >>

Gdzie wykonywany jest Prenatal testDNA?

Prenatal testDNA jest wykonywany we Włoszech, przez laboratorium Eurofins Genoma.

laboratorium prenatal testdna

Czy Prenatal testDNA jest refundowany przez NFZ?

Nie, Prenatal testDNA podobnie jak inne NIPT nie jest refundowany przez NFZ, można go zrobić tylko prywatnie.

Czy personel medyczny, który przyjeżdża pobrać krew do badania w domu, ma samochód z widocznymi oznaczeniami testDNA?

Personel przyjeżdża swoimi samochodami, które nie mają oznaczeń laboratorium testDNA.

Czy zrobienie Prenatal testDNA wiąże się z wpisem do rejestru ciąż i dane są widoczne w Internetowym Koncie Pacjenta?

Nie, dane z tego badania nie są wpisywane w rejestrze ciąż i nie są widoczne w IKP.


Źródła: https://www.testdna.pl/badania-prenatalne/prenatal-testdna/zrodla/

5/5 - (2 głosów / głosy)

Wszystkie artykuły

Powiązane artykuły

Wszystkie artykuły
Back to Top
Zadzwoń