Wykonanie badania na ojcostwo w ciąży jest wygodne i bezpieczne. Dzięki temu możesz odzyskać spokój i mieć praktycznie 100% pewność co do ojcostwa już od 8 tygodnia ciąży.
Wynik testu na ojcostwo wykonanego w ciąży jest tak samo pewny, jak badania DNA przeprowadzonego po narodzinach dziecka. Dzięki temu, że zyskujesz pewność ojcostwa już na tym etapie ciąży możesz lepiej przygotować się do narodzin dziecka, uwolnić się od stresu i zyskać bezcenny spokój.
Wynik testu na ustalenie ojcostwa w ciąży nie zmieni się po narodzinach dziecka! To badanie jest ważne przez całe życie.
Jak zrobić test na ojcostwo w ciąży?
Test na ojcostwo w ciąży możesz wykonać na dwa sposoby: na podstawie krwi matki i wymazu z policzka lub mikrośladów od domniemanego ojca lub na podstawie płynu owodniowego i dowolnych próbek od rodziców.
>
Niezależnie od metody, na którą się zdecydujesz wynik tego testu będzie tak samo pewny. Wybór metody zależy więc jedynie od Twojej wygody. Jeśli nie wiesz, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza – zadzwoń do nas. Doradzimy Ci, a następnie przeprowadzimy przez cały proces badania.
Umów badanie
Na badanie możesz umówić się za pośrednictwem powyższego formularza przez całą dobę. Wypełnij go i poczekaj na kontakt ze strony konsultanta*.
*kontakt nastąpi maksymalnie w ciągu jednego dnia roboczego.
Ustalenie ojcostwa w ciąży
To najwcześniej dostępny test na ojcostwo na świecie – możesz go wykonać już od 8. tygodnia ciąży. Badanie realizowane jest opatentowaną metodą u naszego partnera – jedno z największych laboratoriów DNA na świecie!
>
Do testu pobierana jest próbka krwi od matki, z której laboratorium izoluje DNA dziecka. Jest to możliwe dzięki temu, że w krwioobiegu kobiety ciężarnej krąży tak zwane wolne DNA płodowe. Jest ono mieszaniną DNA matki i dziecka. Ten test na ojcostwo w ciąży jest w naszej ofercie już od ponad 10 lat. Do tej pory żaden wynik nie został podważony.
Pobranie próbek jest bardzo szybkie i komfortowe: od matki krew pobierana jest jak do standardowej morfologii, a od domniemanego ojca wymaz z policzka lub próbki śladowe – włosy z cebulkami, paznokcie, ślady nasienia oraz próbkę krwi. Wynik dostępny jest już w 10-15 dni roboczych.
Test na ojcostwo z płynu owodniowego
Do testu na ojcostwo w ciąży można wykorzystać również próbkę płynu owodniowego lub kosmówki pobraną w trakcie badań prenatalnych (amniopunkcja lub biopsja kosmówki).
Test na ojcostwo na podstawie tego rodzaju próbek może być wykonany po 15. tygodniu ciąży, a wynik można przyspieszyć nawet do 48 godzin.
Próbka płynu owodniowego jest pobierana podczas badań w ciąży przez doświadczonego lekarza, który pracuje na nowoczesnym sprzęcie. Pobranie materiału jest więc niemal w 100% bezpieczne i prawie bezbolesne, ślad najczęściej przypomina jedynie ten po pobraniu krwi.
Jeśli chodzi o próbki od rodziców to mogą to być zarówno wymazy z policzka jak i krew czy próbki tak zwane “śladowe” takie jak: używana maszynka do golenia, guma do żucia, szklanka, sztućce, chusteczka z katarem itp. Dzięki temu to badanie możesz przeprowadzić bardzo dyskretnie.
Dyskrecja w testach na ojcostwo
Jeśli zależy Ci na dyskrecji – bez konieczności podawania danych uczestników testu. Próbki mogą zostać pobrane w placówce w pobliżu miejsca zamieszkania lub w dowolnym dostępnym punkcie.
Czy badanie na ojcostwo w ciąży można zrobić w domu?
Tak! Badanie na podstawie krwi przyszłej mamy i wymazu z policzka domniemanego ojca można zrobić bez wychodzenia z domu. Wystarczy umówić pielęgniarkę mobilną, która podjedzie pod wskazany adres i pobierze od Was próbki. To bezpieczne i wygodne rozwiązanie szczególnie na etapie ciąży.
Umów wizytę na badanie na ojcostwo w ciąży – wybierz najbliższą przychodnię lub podaj adres, pod który ma podjechać pielęgniarka.
Dlaczego test na ojcostwo warto zrobić już w ciąży?
Wykonanie badania na ojcostwo pozwala nie tylko unormować sytuację prawną, ale też emocjonalną całej rodziny. Realizacja testu jeszcze na etapie ciąży daje szanse na lepsze przygotowanie do nadejścia dziecka na świat. Oto najważniejsze korzyści.
- Spokój na całe życie i poczucie bezpieczeństwa – wykonanie badania ojcostwa jeszcze na etapie ciąży pozwala zyskać spokój i znacznie zmniejszyć stres związany z niepewnością, a także odzyskać kontrolę nad każdym aspektem swojego życia. Dzięki temu można przeżyć ten szczególny okres ciąży w atmosferze radości i harmonii, bez niepotrzebnych wątpliwości. Pewność, jaką daje test na ojcostwo, umożliwia również odzyskanie równowagi i zadbanie o swoje samopoczucie.
.
- Lepsze przygotowanie do roli rodzica – uwolnienie się od napięcia i poczucie bezpieczeństwa dają szansę, by lepiej przygotować się do rodzicielstwa, a w przyszłości zapewnić dziecku szczęśliwą rodzinę. Dla mężczyzny to również okazja, by rozwinąć instynkt ojcowski i zacząć utożsamiać się z potomkiem. Spokój dobrze wpływa też na rozwój dziecka jeszcze w łonie matki, kiedy stres nie jest wskazany.
.
mgr Olga Przybyłek, psychoterapeuta, Gabinet Psychoterapii Przystań Katowice – Pewność, kto jest ojcem dziecka, gwarantuje mamie spokój, poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji, co przekłada się na prawidłowy rozwój płodu. Sprawia, że przyszła mama może zająć się planowaniem i przygotowaniem do narodzin dziecka. Natomiast dla mężczyzny świadomość, że to on jest ojcem dziecka, stanowi podstawę w procesie przeobrażania się w ojca. Pomaga rozwijać instynkt ojcowski i ułatwia przygotowanie się do roli ojca. Wspomaga budowanie więzi z dzieckiem już w okresie prenatalnym. Mężczyzna niepewny swojego ojcostwa nie jest w stanie zapewnić stabilności i bezpieczeństwa rodzinie.
- Stabilizacja w rodzinie – pewność co do ojcostwa pozwala odbudować zaufanie i zadbać o relacje, a także zaplanować przyszłość całej rodziny (również pod względem prawnym czy finansowym). Mężczyzna pewny swojego ojcostwa często decyduje się też na uznanie dziecka jeszcze na etapie ciąży, a wynik badania pomaga mu podjąć tę decyzję.
Ile kosztują testy na ojcostwo w ciąży?
Koszt testów na ojcostwo przed narodzinami dziecka uzależniony jest od kilku czynników. Pierwszym z nich jest metoda oparta o badanie z krwi matki. Badanie na ojcostwo dostępne już od 8. tygodnia ciąży w niektórych laboratoriach kosztuje nawet do 7 tysięcy złotych. W naszym laboratorium to badanie znajdziesz w dużo bardziej atrakcyjnej cenie.
Sprawdź cenę badania ✅
W przypadku alternatywnego badania, dostępne po skończonym 15. tygodniu ciąży koszty są niższe. Wynika to z prostszej metody. Wpływ na ostateczną cenę badania mają dwie zmienne – miejsce pobrania próbek oraz grupa krwi Pacjentki. Koszt całościowy testu na ojcostwo z płynu owodniowego zamyka się z reguły w kwocie od 2 do 3 tys. złotych.
Pakiet Pewna Mama – test na ojcostwo i badanie NIFTY Pro
Uwaga! Pakiet “Pewna Mama jest niedostępny. Badania można wykonać oddzielnie. Wszelkie benefinty z połaczenia obydwu badań pozostają takie same.
Zrób badanie na ojcostwo razem z testem NIFTY PRO. Ten pakiet pozwala Ci zyskać pewność podwójnie.
Badanie to możesz wykonać już od 10 tygodnia ciąży. Oprócz badania na ojcostwo w ciąży pakiet ten daje Ci również możliwość wykonania badania NIFTY, które sprawdzi stan zdrowia dziecka pod kątem aż 94 chorób genetycznych!
Wykonanie testu na ojcostwo i NIFTY w ciąży – korzyści
- Zyskujesz spokój i możesz cieszyć się czasem ciąży bez niepotrzebnych nerwów
- Odzyskasz poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji
Poczytaj inne artykuły na temat testu na ojcostwo w ciąży
Na ten temat pisaliśmy między innymi dla:
Częste pytania i odpowiedzi
Sprawdź listę najczęstszych pytań i odpowiedzi na temat badania na ojcostwo w ciąży.
Jak sprawdzić ojcostwo w czasie ciąży?
Ojcostwo w czasie ciąży można sprawdzić zlecając test na ojcostwo w ciąży. Badanie ojcostwa w ciąży możliwe jest dzięki dwóm metodom – od 8 tygodnia ciąży lub od 15 tygodnia ciąży. Tutaj dowiesz się więcej!
Jak można zamówić test na ojcostwo w ciąży?
Jak wygląda wynik testu na ojcostwo w ciąży?
Wynik badania na ojcostwo wykonywanego w testDNA Sp. z o.o. Sp. k. to dokument – kilkustronicowy raport. Zawiera on przede wszystkim słowną interpretację rezultatu (czyli wskazuje, z jakim prawdopodobieństwem badany mężczyzna jest ojcem badanego dziecka). Na wyniku znajdują się ponadto tabele z profilami genetycznymi uczestników, opis stanu próbek, opis wykorzystanej metody oraz podpisy i pieczątki osób przeprowadzających badanie. Zobacz przykładowy wynik…
Dlaczego warto zrobić test na ojcostwo w ciąży
Ustalić ojcostwo warto już na etapie ciąży! Wynik pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości, zredukować stres i inne negatywne emocje niepożądane w tym szczególnym dla kobiet czasie. Dzięki temu możecie w spokoju przygotować się do roli rodziców i uporządkować swoją sytuację prawną.
Czy test na ojcostwo w ciąży trzeba powtarzać?
Nie – test na ojcostwo w ciąży wystarczy wykonać raz w życiu, ponieważ analizowane w tym badaniu fragmenty DNA nie zmieniają się. Zdarzają się jednak sytuacje, w wyniku których konieczne jest ponowne pobranie próbek – wtedy bezpłatnie dokonujemy powtórnej analizy.
Kiedy można zrobić test na ojcostwo w ciąży?
Badanie na ojcostwo można zrealizować już na etapie ciąży: od 8 tygodnia z krwi matki (jest to najwcześniej dostępne badanie ojcostwa na świecie) albo od 15 tygodnia – na podstawie płynu owodniowego.
Co się stanie, jeśli nieprawidłowo pobiorę wymaz do testu na ojcostwo w ciąży?
Pobranie wymazu z policzka jest bardzo proste, dlatego najczęściej wykonywane jest prawidłowo. Jeśli na wymazówce nie będzie odpowiedniej ilości DNA, masz gwarancję – kolejne pobranie jest bezpłatne.
Czy test na ojcostwo w ciąży jest bezpieczny?
Test na ojcostwo w ciąży z krwi matki (od 8 tygodnia ciąży) jest pewny i bezpieczny. Od matki pobierana jest krew jak w przypadku standardowej morfologii, natomiast od ojca – wymaz z policzka (jego pobranie jest bardzo proste) lub określone mikroślady (włosy z cebulkami, paznokcie, ślady nasienia i próbki krwi).
Test na ojcostwo od 15 tygodnia ciąży odbywa się na podstawie płynu owodniowego pobranego od matki. Współpracujemy z najlepszymi ginekologami w kraju, aby nasze Pacjentki czuły się pewnie. Natomiast ojciec, jak i matka mogą dostarczyć dowolne próbki – wymazy z policzka albo próbki dyskretne (np. szczoteczka do zębów, maszynka do golenia, guma do żucia, niedopałek papierosa, włosy z cebulkami itp.)
Gdzie można zrobić test na ojcostwo w ciąży?
🏥 W PLACÓWCE MEDYCZNEJ W CAŁEJ POLSCE
Współpracujemy z ponad 250 przychodniami w całej Polsce, umówimy Cię na pobranie krwi do badania najbliżej Twojego miejsca zamieszkania.
Jeżeli chcesz zlecić test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia ciąży, wtedy umówimy Cię na pobranie płynu owodniowego do jednego z kilku najlepszych specjalistów w tej dziedzinie w Polsce.
Umów wizytę: formularz on-line Rejestracja 24 h/dobę
Ile się czeka na wynik testu na ojcostwo w ciąży?
W przypadku testu na ojcostwo od 8 tygodnia ciąży na wynik czeka się około 10-15 dni roboczych.
Jeżeli natomiast wykonujemy badanie ojcostwa z płynu owodniowego lub kosmówki (od 15 tygodnia ciąży) wynik otrzymasz w 5-10 dni roboczych.
Jak otrzymam wynik testu na ojcostwo w ciąży?
Wynik otrzymasz w sposób zaznaczony na formularzu zlecenia badania. Możesz otrzymać go on-line i/lub wysyłkowo bądź odebrać w wybranej przychodni.
Ile kosztuje test na ojcostwo w ciąży?
To, ile kosztuje test na ojcostwo, sprawdzisz w naszym CENNIKU.
Czy można opłacić badanie na raty?
Tak – koszt badania na ojcostwo można rozłożyć na raty (5-60 rat). Wystarczy zostawić swój numer telefonu, by dział finansowy skontaktował się w tej sprawie. Gwarancja kredytowa zostanie przesłana kurierem w ciągu 2 dni – nie trzeba więc udawać się do banku. Pod uwagę brane są dochody nie tylko z umowy o pracę, ale też np. umowy zlecenia, umowy o dzieło czy emerytury. Poczytaj więcej o ratach…
Czy test na ojcostwo w ciąży można zrobić na NFZ?
Narodowy Fundusz Zdrowia pokrywa koszt badań medycznych – które mają na celu poprawę stanu zdrowia pacjenta, wykrycie chorób etc. Test na ojcostwo nie należy do tego rodzaju badań – nie można go więc zrobić na NFZ.
Jak zapłacić za test na ojcostwo w ciąży?
Za test na ojcostwo można zapłacić w wygodny dla siebie sposób: tradycyjnym przelewem bankowym, przelewem internetowym albo przekazem pocztowym. W przypadku pobrania próbek w placówce pierwsza część opłaty (100-200 złotych – zależnie od placówki) często zostaje uiszczona na miejscu (otrzymasz stosowną informację).
4.6/5 - (105 głosów / głosy)