Prenatal testDNA – nasz najszerszy nieinwazyjny test prenatalny

Prenatal testDNA - nasz najszerszy nieinwazyjny test prenatalny

100% bezpieczny 99% dokładny. Bada wszystkie 23 pary chromosomów dając wyniki zbliżone do analizy kariotypu płodu

Oto test prenatalny, który pozwoli Ci zyskać spokój o zdrowie swojego dziecka. Możliwy do wykonania już od 10 tygodnia ciąży. Bez wpisu do rejestru ciąż (IKP)! 

 • Badania prenatalne takie jak test PAPP-a bardzo często dają wyniki fałszywie dodatnie (wskazują na chorobę, podczas gdy dziecko jest zdrowe).
 • Jeśli Twój test PAPP-a wykazał ryzyko urodzenia dziecka z trisomią, możesz wykonać Prenatal testDNA, aby odzyskać spokój.
 • Prawidłowy wynik testu Prenatal testDNA, czyli taki, który nie wskazuje na chorobę dziecka nie musi być już potwierdzany amniopunkcją.

Dlaczego warto wykonać Prenatal testDNA?


DOKŁADNY
Czułość ponad 99%. Walidacja na ponad 70 000 ciążach. Laboratorium wykonało już ponad 300 000 NIPT. Prenatal testDNA jest wykonywany na oprogramowaniu, sprzęcie i odczynnikach CE-IVD przez akredytowane laboratorium UNI EN ISO 15189:2013, numer akredytacji 0018M.


KOMPLEKSOWY
Prenatal testDNA analizuje wszystkie 23 pary chromosomów w tym wybrane małe mikrodelecje wielkości 3 – 7 Mpz (np. zespół DiGeorge’a) dając wyniki zbliżone do analizy kariotypu płodu. Jednocześnie jest bezpieczny i nieinwazyjny. Opcjonalnie bada płeć i RHD płodu.


WYGODNIE I BLISKO
Prenatal testDNA wykonasz w 300 przychodniach w Polsce lub pielęgniarka pobierze od Ciebie krew w domu w cenie badania. Umawiamy szybkie terminy badań, nawet na dziś.


PROSTY
Nie trzeba być na czczo, można wcześniej zjeść posiłek. Z wygodnym wynikiem online w bezpiecznym Panelu Pacjenta, również bez wychodzenia z domu.


PEWNE LABORATORIUM
Zwróć uwagę na to komu powierzasz wykonanie badania. Decydując się na wykonanie testu Prenatal testDNA wybierasz laboratorium z 20 letnim stażem na rynku, podmiot leczniczy z ubezpieczeniem OC i laboratorium wpisane do rejestru KIDL. Zadzwoń do nas i zapytaj o badanie:

Jakie choroby wykrywa badanie Prenatal testDNA?

 • Zakres Prenatal testDNA Karyo Plus obejmuje: analizę trisomii i monosomii wszystkich 23 par chromosomów (w tym trisomia 21., 18., 13., 9, 16, 22), zmiany liczby chromosomów płci (XY), wszystkie delecje i duplikacje większe niż 7 MPZ,  9 mikrodelecji o wielkości 3-7 MPZ: w tym zespół DiGeorge (delecja 22q11.2) oraz płeć na życzenie.
 • Zakres Prenatal testDNA 3 obejmuje trisomię 21., 18., 13. oraz płeć na życzenie.
 • Prenatal testDNA RHD określa czynnik RhD płodu i pomaga zidentyfikować ciąże zagrożone chorobą hemolityczną płodu i noworodka, a tym samym ograniczyć stosowanie profilaktyki anty-D w przypadkach, gdy płód jest RhD ujemny, podobnie jak matka. Test ma zastosowanie wyłącznie w przypadku ciąż, w których matka jest RhD ujemna, a partner RhD dodatni.

Na czym polega Prenatal testDNANa czym polega Prenatal testDNA

Kiedy zrobić Prenatal testDNA? Wskazania

Prenatal testDNA można zrobić już po 10 tygodniu ciąży. Warto zrobić go w następujących przypadkach:

 • Gdy badania prenatalne takie jak test PAPP-A i test złożony wskazują na nieprawidłowości mogące sugerować np. trisomię 21. Prenatal testDNA ma wyższą czułość i dostarcza ważnych informacji na temat zdrowia dziecka. Według rekomendacji Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka NIPT należy zaproponować ciężarnej, jeśli ryzyko wyliczone w oparciu o wynik testu złożonego wynosi pomiędzy 1:300 a 1:1000, a w przedziale ryzyka 1:100 do 1:300 uzasadniona jest alternatywna propozycja przeprowadzenia NIPT lub diagnostyki genetycznej po inwazyjnym pobraniu próbki. [2]
 • Gdy zalecana jest amniopunkcja z uwagi na podejrzenie zespołu Downa, Edwardsa czy Patau. Prawidłowy wynik Prenatal testDNA nie wymaga już potwierdzenia badaniem inwazyjnym.
 • W ciąży po 35. roku życia ze względu na większe ryzyko urodzenia dziecka z chorobą genetyczną.
 • W przypadku wcześniejszego urodzenia dziecka z chorobą genetyczną lub występowania choroby genetycznej w rodzinie.
 • W przypadku chęci sprawdzenia zdrowia dziecka przed narodzinami w nieinwazyjny sposób.

Do przeciwwskazań należy m. in. obecność DNA guza w krwi matki, ciąża z 3 i więcej płodami oraz wiek ciąży poniżej 10 tygodnia ciąż. Dowiedz się więcej o przeciwwskazaniach >>

Skuteczność testu

 • czułość ponad 99%Skuteczność badania została potwierdzona w dużym badaniu na 70 000 ciążach. Czułość testu jest wysoka i wynosi ponad 99%. Jednocześnie jest małe prawdopodobieństwo uzyskania wyniku fałszywego – poniżej 0,1%. [1]
 • Laboratorium ma duże doświadczenie w nieinwazyjnych testach prenatalnych i wykonało już ponad 300 000 NIPT.
 • Prenatal testDNA wykonywany na oprogramowaniu, sprzęcie i odczynnikach z certyfikatem CE-IVD przez akredytowane laboratorium UNI EN ISO 15189:2013, numer akredytacji 0018M.

Dowiedz się więcej o skuteczności Prenatal testDNA >>

Cena Prenatal testDNA

Cena Prenatal testDNA zależy od wybranego pakietu badania. Przejdź do sklepu aby sprawdzić cenę Prenatal testDNA i zamówić wybrany pakiet:

Prenatal testDNA w ratach

Za Prenatal testDNA możesz zapłacić korzystając z P24NOW. Dostępne są płatności bezpłatnie odroczone do 54 dni lub raty – sama wybierasz sposób płatności. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się więcej o ratach: tel. 665 761 161

Gdzie wykonać Prenatal testDNA?

Prenatal testDNA możesz zrobić w blisko 300 punktach pobrań lub z pobraniem próbki w domu w całej Polsce. Pobranie próbki jest już w cenie badania, zarówno w przypadku pobrania w placówce, jak i w domu. Skontaktuj się z nami, aby znaleźć najbliższy punkt pobrań blisko Ciebie: tel. 665 761 161

Dlaczego Prenatal testDNA warto wykonać w testDNA?

 • testDNA to podmiot leczniczy z OC i laboratorium diagnostyki medycznej – wpis do KIDL numer 3449
 • Specjalizujemy się w badaniach genetycznych od 2003 roku i wykonaliśmy analizy dla 460 000 Pacjentów. Średnia opinia Pacjentów o nas to 4,9/5 ⭐⭐⭐⭐⭐
 • Nasze badania możesz wykonać w jednym z blisko 300 punktów pobrań lub z pobraniem próbki w domu w całej Polsce.
 • Nasza cena jest całkowita, bez dodatkowych opłat – zawiera już pobranie próbki i konsultację nieprawidłowego wyniku Prenatal testDNA z lekarzem genetykiem klinicznym.
 • U nas są szybkie terminy badań, nawet w dniu umówienia.
 • Udostępniamy raty i płatności bezpłatnie odroczone – P24NOW, PayPo.
 • Z bezpłatnych konsultacji możesz skorzystać codziennie. Nasi konsultanci medyczni służą pomocą i wsparciem również w sobotę.
 • Wynik wygodnie online – nasze pacjentki mają dostęp do wygodnego Panelu Pacjenta na stronie internetowej.
 • Wykonanie badania nie wiąże się z wpisem do rejestru ciąż (brak danych w Internetowym Koncie Pacjenta).

Zobacz, jak wygląda praca w naszym laboratorium

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Jestem zadowolona z całego zamówienia. Przesyłka została wysłana ekspresowo, odebranie od kuriera również odbyło się na drugi dzień. Co do ceny to nie mam porównania z inną firmą, gdyż zamówienie składałam pierwszy raz, dla mnie cena jest zadowalająca za całość i jakość zamówienia. Odnośnie obsługi klienta- nie miałam żadnych dodatkowych pytań, a o wysłanym raporcie poinformowano mnie telefoniczne, co było na plus. Generalnie całość przebiegła bezproblemowo i bardzo szybko. Także będę polecać dalej jeśli będę miała okazję.”

Klaudia

Serdecznie polecam Laboratorium testDNA.Konsultanci medyczni dbają o to, aby wszystko było zrealizowane na najwyższym poziomie. Na nurtujące pytania odpowiadają wyczerpująco, kompetentnie i mimo trudnych chwil dla pacjenta jakie są związane z wykonaniem określonych badań zawsze jest świetna atmosfera i uśmiech w słuchawce telefonu. Korzystając z usług laboratorium zapewniam, że nikt nie będzie potraktowany jako „następny” lecz jako współpracownik, rozmowy są tak długie ile tego wymaga sytuacja nikt nie pospiesza, ani nie bagatelizuje próśb pacjenta. Komunikacja z personelem ma najwyższą jakość, ponieważ zawsze odbierają telefony i na bieżąco dają znać na jakim etapie jest badanie, które się zleca.Z całego serca polecam tą firmę i mam do nich zaufanie, dlatego też nie zamieniła bym jej na żadną inną.”

Kinga

„Szczerze polecam! Kontakt z laboratorium pomimo weekendu był na5+. Wszystkie informacje rzeczowo przekazane, dzięki czemu bardzo łatwo przeszliśmy przez całą procedurę. Wyniki badań zarówno mailem jak i pocztą doszły błyskawicznie. Zdecydowanie polecam!”

Anna

„Szanowni Państwo,obsługę Klienta/ Pacjenta w Państwa Labolatorium oceniam celująco: podczas rozmowy przez chat uzyskałam proste i kompleksowe informacje o interesujących mnie badaniach. Kiedy zaszła taka potrzeba, rozmowę na chacie elastycznie zmieniliśmy na telefoniczną i mailową. Prosta instrukcja obsługi sprawiła, że samo pobranie materiału do badania było bezstresowe. Czas dostarczenia/odebrania przesyłki oraz wyników był bardzo zadowalający, a mailowa forma wyników badań ułatwia szybki i prosty dostęp do nich w każdym miejscu. Już teraz polecam Państwa usługi osobom zastanawiającym się nad wykonaniem badań genetycznych.Pozdrawiam serdecznie”

Edyta

Częste pytania

Na czym polega badanie Prenatal testDNA?

Do badania pobiera się małą próbkę krwi z żyły odłokciowej Mamy (podobnie jak do morfologii). W próbce znajduje się DNA pochodzące od dziecka, które można zbadać w kierunku nieprawidłowości genetycznych. Laboratorium stosuje do tego nowoczesną i dokładną metodę NGS w połączeniu z zaawansowanymi analizami bioinformatycznymi. To dlatego badanie jest tak dokładne i jednocześnie nieinwazyjne, a więc bezpieczne.

Jak wygląda Prenatal testDNA krok po kroku?

 1. Po umówieniu terminu kontaktuje się z Pacjentką nasz konsultant medyczny aby potwierdzić termin oraz dokończyć proces rezerwacji terminu badania. Kontakt następuje w ciągu jednej godziny.
 2. Aby dokończyć rezerwację prosimy o opłacenie badania.
 3. Po potwierdzeniu terminu i rezerwacji, w umówionym terminie należy przyjść do wybranej placówki lub oczekiwać na wizytę domową.
 4. W trakcie pobrania próbki podpisywany jest formularz zlecenia badania oraz formularz świadomej zgody (wcześniej przesyłamy wzór na e-mail).
 5. Do Prenatal testDNA pobierana jest próbka krwi od matki z żyły odłokciowej, podobnie jak do badania krwi typu morfologia. Pobranie próbek jest szybkie i cała wizyta w placówce lub wizyta domowa trwa zwykle do 20 minut.
 6. Próbka wraz z formularzem zlecenia przekazywana jest do laboratorium Eurofins Genoma we Włoszech, w którym wykonywane są analizy. Transport próbek jest szybki i trwa tylko 1-2 dni robocze, podobnie jak w przypadku dostarczenia przesyłki do laboratorium w Polsce. Transport jest bezpieczny, odbywa się za pośrednictwem specjalnej przesyłki medycznej DHL Medical Express w temperaturze pokojowej (próbki nie przechowuje się w lodówce).
 7. Wynik testu dostępny jest do pobrania w bezpiecznym Panelu Pacjenta. Jest to oryginał – dokument jest podpisywany elektronicznie.
 8. W przypadku uzyskania nieprawidłowego wyniku można umówić się na konsultację z lekarzem genetykiem w cenie badania. Lekarz w trakcie konsultacji telefonicznej wyjaśnia znaczenie rezultatu i zaleca dalsze postępowanie.

Co oznacza wynik Prenatal testDNA?

 • Negatywny wynik testu (wynik prawidłowy). Nie wykryto badanych nieprawidłowości, a dziecko jest najprawdopodobniej zdrowe (w zakresie badanych nieprawidłowości). 
 • Pozytywny wynik testu (wynik nieprawidłowy).Wykryto badaną nieprawidłowość. W takiej sytuacji zalecana jest konsultacja z genetykiem klinicznym i wykonanie badań inwazyjnych (takich jak amniopunkcja). Nasze pacjentki mają zapewnioną konsultację z lekarzem genetykiem klinicznym w cenie badania.

Napisz do nas aby otrzymać przykładowy wynik Prenatal testDNA: biuro@testna.pl.

Ile czeka się na wynik Prenatal testDNA?

Wynik Prental testDNA 3 jest dostępny do 9 dni roboczych, Prenatal Karyo Plus do 12 i Prenatal testDNA RHD – do 14 dni. Czas liczony jest od momentu dotarcia próbki do laboratorium i jest to maksymalny czas, wynik może być dostępny szybciej. Udostępniany jest online w bezpiecznym Panelu Pacjenta.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do wykonania testu?

Prenatal testDNA warto wykonać w ciąży po 35 roku oraz gdy badania takie jak PAPP-A i test złożony wskazują na podwyższone ryzyko trisomii. Dowiedz się więcej o wskazaniach i przeciwwskazaniach tutaj >>

Czy Prenatal testDNA można wykonać w ciąży bliźniaczej i po in vitro?

Tak, Prenatal testDNA można zrobić w ciąży bliźniaczej i po in vitro. Możliwość wyboru pakietu w ciąży bliźniaczej zależy od tego, czy jest to ciąża jednokosmówkowa czy dwukosmówkowa.

 • Ciąża bliźniacza jednokosmówkowa: Można wykonać Prenatal testDNA 3 i Karyo Plus. Jest jeden wynik, który można odnieść do jednego i drugiego płodu.
 • Ciąża bliźniacza dwukosmówkowa: Można wykonać tylko Prenatal testDNA 3 i wynik dotyczy całej ciąży.

Czym różni się Prenatal testDNA od NIFTY pro?

Prenatal testDNA ma szerszy zakres badanych nieprawidłowości, bada wszystkie 23 pary chromosomów (zmiany zarówno liczbowe jak i struykturalne). Jest wykonywany w Unii Europejskiej na oprogramowaniu, sprzęcie i odczynnikach z certyfikatem CE-IVD przez akredytowane laboratorium UNI EN ISO 15189:2013, numer akredytacji 0018MZobacz porównanie badań >>

Czy Prenatal testDNA jest refundowany przez NFZ?

Nie, Prenatal testDNA podobnie jak inne NIPT nie jest refundowany przez NFZ, można go zrobić tylko prywatnie. Udostępniamy płatność w ratach,

Czy personel medyczny, który przyjeżdża pobrać krew do badania w domu, ma samochód z widocznymi oznaczeniami testDNA?

Nie, personel przyjeżdża swoimi samochodami, które nie mają oznaczeń laboratorium testDNA.

Czy zrobienie Prenatal testDNA wiąże się z wpisem do rejestru ciąż i dane są widoczne w Internetowym Koncie Pacjenta?

Nie, dane z tego badania nie są wpisywane w rejestrze ciąż i nie są widoczne w IKP.


Źródła: [1] Eurofins Genoma – analiza retrospektywna. Dane przesłane w 2023 r., [2] Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka dotyczące badań przesiewowych oraz diagnostycznych badań genetycznych wykonywanych w okresie prenatalnym, Ginekologia i Perinatologia Praktyczna 2022 tom 7, nr 1, strony 20–33, Więcej: testdna.pl/badania-prenatalne/prenatal-testdna/zrodla

Wszystkie artykuły

Powiązane artykuły

Wszystkie artykuły
Back to Top