Zapewnienie jakości badań

Zapewnienie jakości badań

Od początku działania laboratorium kładzie ogromny nacisk na zapewnienie najwyższej jakości realizowanych badań. Jest to także wynikiem procedur, które muszą być przestrzegane w momencie przystąpienia do akredytacji ISO 17025. 

Certyfikowane laboratorium badań DNA – potwierdzenie wysokich kompetencji

TestDNA Sp. z o.o.  to laboratorium badawcze akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji / , . Pełny zakres akredytacji…

Jest to oficjalnym potwierdzeniem kompetencji laboratorium do przeprowadzania badań a także uznaniem:

 • wiarygodności,
 • bezstronności
 • niezależności w działaniu.

Jednym słowem jest dla Państwa gwarancją uzyskania pewnego wyniku Laboratorium

certyfikat

Kontakt: tel. kom. 665 761 161

Certyfikaty: www.testDNA.pl/certyfikaty

Jedną z procedur jest konieczność zapewniania jakości badania, m.in. dzięki wewnętrznej kontroli czy udziale w programach badania biegłości. To niezwykle istotne, ponieważ pozwala zagwarantować pewny i jednoznaczny rezultat.

Zlecając u nas realizację badania, mogą Państwo mieć pewność, że za każdym razem będziemy podejmować działania kontrolne.

Jakie działania kontrolne podejmujemy?

 • W czasie kluczowych etapów badania zawsze obecny jest drugi laborant, który kontroluje pracę wykonywaną przez pierwszego pracownika.
 • Jeśli uzyskany wynik wyklucza ojcostwo lub gdy jakość DNA jest niska, test realizowany jest drugi raz, by uzyskać taki sam wynik analizy dwa razy.
 • Co roku bierzemy udział w co najmniej trzech kontrolach biegłości badań. Są one przeprowadzane przez zagraniczne ośrodki certyfikujące. Rezultaty uzyskane przez biorące w nich udział laboratoria są porównywane. Po pozytywnym przejściu kontroli wydawany jest certyfikat, który jest potwierdzeniem skuteczności realizowanych badań.
 • Wprowadziliśmy stałe schematy pracy laboratoryjnej. Stosują się do nich wszyscy pracownicy, aby wyeliminować możliwość wystąpienia błędu.
 • Zawsze (przy każdej badanej partii próbek) wykorzystujemy kontrole pozytywne i negatywne procesu izolacji DNA i jego amplifikacji (reakcji PCR). Dzięki temu można sprawdzić czystość wykorzystywanych odczynników oraz wykluczyć zanieczyszczenie próbek obcym DNA.
 • Mamy utworzoną bazę profili DNA wszystkich pracowników, którzy wykonują badania. To pozwala wykluczyć zanieczyszczenie ich DNA.
 • Aby zachować spójność pomiarową, poddajemy wyposażenie laboratoryjne regularnej kontroli.
 • Aby zachować sterylność prac laboratoryjnych, poddajemy czystość blatów roboczych oraz pipet regularnej kontroli.
 • Raz na sześć miesięcy poddajemy analizie materiały wzorcowe przygotowane przez National Institute of Standards and Technology (NIST) o znanym profilu DNA. Dzięki temu potwierdzamy sprawność ustalania profili DNA oraz poprawność działania aparatury laboratoryjnej.
 • Podczas analizy wyników i opracowywania sprawozdania z badania wykorzystujemy technikę wzajemnego sprawdzania przez drugiego laboranta. Jest to opisane na sprawozdaniu z badania

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Jestem zadowolona z całego zamówienia. Przesyłka została wysłana ekspresowo, odebranie od kuriera również odbyło się na drugi dzień. Co do ceny to nie mam porównania z inną firmą, gdyż zamówienie składałam pierwszy raz, dla mnie cena jest zadowalająca za całość i jakość zamówienia. Odnośnie obsługi klienta- nie miałam żadnych dodatkowych pytań, a o wysłanym raporcie poinformowano mnie telefoniczne, co było na plus. Generalnie całość przebiegła bezproblemowo i bardzo szybko. Także będę polecać dalej jeśli będę miała okazję.”

Klaudia

Serdecznie polecam Laboratorium testDNA.Konsultanci medyczni dbają o to, aby wszystko było zrealizowane na najwyższym poziomie. Na nurtujące pytania odpowiadają wyczerpująco, kompetentnie i mimo trudnych chwil dla pacjenta jakie są związane z wykonaniem określonych badań zawsze jest świetna atmosfera i uśmiech w słuchawce telefonu. Korzystając z usług laboratorium zapewniam, że nikt nie będzie potraktowany jako „następny” lecz jako współpracownik, rozmowy są tak długie ile tego wymaga sytuacja nikt nie pospiesza, ani nie bagatelizuje próśb pacjenta. Komunikacja z personelem ma najwyższą jakość, ponieważ zawsze odbierają telefony i na bieżąco dają znać na jakim etapie jest badanie, które się zleca.Z całego serca polecam tą firmę i mam do nich zaufanie, dlatego też nie zamieniła bym jej na żadną inną.”

Kinga

„Szczerze polecam! Kontakt z laboratorium pomimo weekendu był na5+. Wszystkie informacje rzeczowo przekazane, dzięki czemu bardzo łatwo przeszliśmy przez całą procedurę. Wyniki badań zarówno mailem jak i pocztą doszły błyskawicznie. Zdecydowanie polecam!”

Anna

„Szanowni Państwo,obsługę Klienta/ Pacjenta w Państwa Labolatorium oceniam celująco: podczas rozmowy przez chat uzyskałam proste i kompleksowe informacje o interesujących mnie badaniach. Kiedy zaszła taka potrzeba, rozmowę na chacie elastycznie zmieniliśmy na telefoniczną i mailową. Prosta instrukcja obsługi sprawiła, że samo pobranie materiału do badania było bezstresowe. Czas dostarczenia/odebrania przesyłki oraz wyników był bardzo zadowalający, a mailowa forma wyników badań ułatwia szybki i prosty dostęp do nich w każdym miejscu. Już teraz polecam Państwa usługi osobom zastanawiającym się nad wykonaniem badań genetycznych.Pozdrawiam serdecznie”

Edyta

Przeczytaj więcej:

Wszystkie artykuły
Back to Top
Zadzwoń