Badania DNA więzów krwi – jakie relacje można sprawdzić?

badanie pokrewieństwa, badania pokrewieństwa, badania na pokrewieństwoCzy to na pewno mój wnuk/wnuczka? Czy to możliwe, że jesteśmy rodzeństwem? Mamy takie samo rzadkie nazwisko – czy jesteśmy spokrewnieni? To trudne pytania, które bardzo często spędzają sen z powiek, czasami spadają na nas jak „grom z jasnego nieba”. Pewność co do więzów krwi umożliwia rozwiązanie wielu spraw – zarówno prywatnych, jak i sądowych (np. o spadek czy alimenty).

Czy jesteśmy spokrewnieni? Badanie DNA pozwoli ustalić więzy krwi

Dziadek i wnuczek, babcia i wnuczka, rodzeństwo (dwie siostry, dwóch braci, siostra i brat), wujek i bratanek… badania pokrewieństwa dają naprawdę dużo różnych możliwości, nawet przy bardzo skomplikowanych sytuacjach. Wynik pozwala zyskać jednoznaczną pewność co do biologicznego pokrewieństwa. W jakich między innymi sytuacjach się przydaje?

.

Badanie DNA dziadków i wnuków – czy jesteśmy spokrewnieni?

Wielu dziadków ma wątpliwości, czy wnukowi lub wnuczce na pewno należy się spadek lub też niespodziewanie na ich drodze staje wnuk/wnuczka, o których istnieniu nie mieli pojęcia. Na szczęście dzięki badaniom pokrewieństwa w prosty sposób można uzyskać odpowiedź na pytanie „czy to na pewno dziecko mojego syna?”, „czy na pewno jesteśmy rodziną?”. Badania te są często wykorzystywane w sytuacji, gdy nie ma możliwości wykonania testu na ojcostwo. Nierzadko korzystają z nich również sądy, a sam wynik jest jednoznaczną informacją. .

Takie przypadki badaliśmy:

Badania DNA rodzeństwa – czy mamy wspólnych rodziców/ojca/matkę?

Zdarzają się także sytuacje, gdy rodzeństwo chce zyskać pewność co do łączących ich więzów krwi lub pochodzenia od tego samego ojca. Adopcja, rozdzielenie po narodzinach, podmiana w szpitalu, nowa rodzina ojca lub matki, romans – to wszystko często powoduje, że dwie osoby wcale nie mają całkowitej pewności co do wspólnych przodków. A badanie pokrewieństwa pozwala im tę pewność zyskać..

Takie przypadki badaliśmy:

Badanie DNA krewnych ojca – czy to moja rodzina?

W jaki jeszcze sposób można wykorzystać badania genetyczne? Dla wielu osób to szansa, by poznać swoich dalekich krewnych czy przodków, a nawet – rodziców, wujostwo czy dziadków. Zdarza się, że to samo rzadkie nazwisko często rodzi podejrzenie pokrewieństwa, jednak tylko badania DNA pozwalają to sprawdzić….

Takie przypadki badaliśmy:

Badania DNA więzów krwi – dlaczego warto się zdecydować?

Korzyści z badania genetycznego na pokrewieństwo jest naprawdę wiele. Pozwalają nie tylko unormować sytuację prawną, ale też emocjonalną. Dla wielu rodzin to wstęp do nowego życia. Co zyskają Państwo dzięki badaniom DNA?.

  • Spokój i pewność na całe życie – badanie DNA wystarczy wykonać tylko raz w życiu, by zyskać pewność już na zawsze. Dla wielu osób to szansa, by wreszcie odetchnąć z ulgą i pozbyć się wątpliwości czy stresu.
  • Szansa na unormowanie prawnej sytuacji – wynik często przydaje się w sprawach sądowych, np. o alimenty czy spadek. To dokument, który mogą Państwo przedstawić w sądzie. Co ważne, również sądy często zlecają realizację takich badań, co pozwala rozwiązać wiele spraw.
  • Poprawa relacji i więzi rodzinnych – pewność co do pokrewieństwa w wielu przypadkach pozwala po prostu odbudować naderwane relacje oraz zbudować piękne i szczere więzi. Często ustają spory i wzajemne obwinianie, a pojawiają się szacunek i atmosfera zrozumienia.
  • Możliwość zyskania nowego członka rodziny – odkrycie, że dana osoba może być naszym krewnym, a później potwierdzenie tej informacji badaniem DNA, to niepowtarzalna okazja do zbudowania nowej relacji i odzyskania straconego czasu. To także szansa na poznanie historii rodziny i odkrycia zaskakujących faktów na temat swoich krewnych.
badanie pokrewieństwa, badania na pokrewieństwo, pokrewieństwo

 

Dyskrecja na każdym etapie zlecenia badania DNA

badanie pokrewieństwa, badania pokrewieństwa, badania na pokrewieństwoWiemy jak bardzo jest to dla Państwa ważne, dlatego gwarantujemy dyskrecję na każdym etapie, zaczynając od pierwszego kontaktu z nami po wykonanie testu. Badanie DNA mogą Państwo zlecić zarówno podając swoje dane jak i anonimowo. Do badania wykorzystywana jest praktycznie każda próbka, która jest tak samo dobra i tak samo pewna. O Państwa dyskrecję laboratorium dba również w trakcie wysyłki zestawów testowych oraz wyników. Kontakt z Państwem jest wyłącznie na autoryzowane numery telefonów i adresy e-mailowe i laboratorium nigdy nie potwierdza, że dany pacjent zlecił u nas badanie.

Sprawdź pokrewieństwo na podstawie dowolnej próbki, np. używanej maszynki do golenia

Jednoznaczny rezultat mogą Państwo uzyskać na podstawie każdej próbki z materiałem genetycznym. Z powodzeniem można przekazać więc nie tylko wymazy z policzka, ale też używane przedmioty codziennego użytku (np. maszynkę do golenia, szczoteczkę do zębów, szklankę, słomkę, niedopałek papierosa, podpaskę), włosy z cebulkami, plamy krwi i innych wydzielin i wiele innych elementów..


badanie pokrewieństwa, badania pokrewieństwa, badania na pokrewieństwo, badanie na pokrewieństwo, pokrewieństwo

Pewny i jednoznaczny wynik badania DNA – również do sądu

Takie badanie wystarczy wykonać tylko raz, ponieważ poddawane analizie fragmenty DNA są niezmienne. Co więcej, każda próbka jest tak samo pewna, ponieważ DNA w każdej jest identyczne. Metoda wykorzystana przez laboratorium zależy od różnych czynników, przede wszystkim płci badanych osób. Zawsze dobierana jest tak, by mogli Państwo zyskać jednoznaczny wynik i pewność na całe życie. Przykładowo – w badaniu dziadka i wnuka korzysta się z analizy chromosomu Y. To dlatego, że ten chromosom przekazywany jest z pokolenia na pokolenie w linii męskiej, a więc dziadek, syn i wnuczek będą mieć identyczny.

.

Badanie pokrewieństwa mogą Państwo zlecić także z pełną procedurą sądową, obejmującą m.in. pobranie wymazów z policzka w placówce w obecności świadków i ekspertyzę eksperta ds. ojcostwa i pokrewieństwa (pełniącego funkcję biegłego sądowego). Taki dokument staje się dowodem rozstrzygającym w wielu sprawach sądowych. Badania DNA wykonujemy także na zlecenia polskich sądów oraz prokuratury.

200 placówek w Polsce albo badanie z dowolnego miejsca na świecie – wybierz dogodne miejsce i termin testu

badanie pokrewieństwa, badania pokrewieństwaNa badanie mogą Państwo umówić się telefonicznie lub przez internet do jednej z 200 naszych placówek – bez kolejek. Tam próbki pobierze doświadczony personel medyczny, a także pomoże wypełnić wszystkie dokumenty..

..

Zestaw do pobierania próbek mogą Państwo zamówić również do dowolnego miejsca na świecie, a później odesłać próbki do laboratorium. Mogą Państwo wybrać przesyłkę dyskretną (bez danych i pieczątek laboratorium), dzięki czemu nikt nie domyśli się jej zawartości. Co ważne, badanie pokrewieństwa może być wykonane również anonimowo – bez podawania danych osobowych uczestników testu. O Państwa dyskrecję na każdym etapie badania. Dzięki temu mogą mieć Państwo pewność, że wszelkie informacje są bezpieczne.

Poczytaj inne artykuły na temat badania pokrewieństwa

Na ten temat pisaliśmy między innymi dla:

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Jestem zadowolona z całego zamówienia. Przesyłka została wysłana ekspresowo, odebranie od kuriera również odbyło się na drugi dzień. Co do ceny to nie mam porównania z inną firmą, gdyż zamówienie składałam pierwszy raz, dla mnie cena jest zadowalająca za całość i jakość zamówienia. Odnośnie obsługi klienta- nie miałam żadnych dodatkowych pytań, a o wysłanym raporcie poinformowano mnie telefoniczne, co było na plus. Generalnie całość przebiegła bezproblemowo i bardzo szybko. Także będę polecać dalej jeśli będę miała okazję.”

Klaudia

Serdecznie polecam Laboratorium testDNA.Konsultanci medyczni dbają o to, aby wszystko było zrealizowane na najwyższym poziomie. Na nurtujące pytania odpowiadają wyczerpująco, kompetentnie i mimo trudnych chwil dla pacjenta jakie są związane z wykonaniem określonych badań zawsze jest świetna atmosfera i uśmiech w słuchawce telefonu. Korzystając z usług laboratorium zapewniam, że nikt nie będzie potraktowany jako „następny” lecz jako współpracownik, rozmowy są tak długie ile tego wymaga sytuacja nikt nie pospiesza, ani nie bagatelizuje próśb pacjenta. Komunikacja z personelem ma najwyższą jakość, ponieważ zawsze odbierają telefony i na bieżąco dają znać na jakim etapie jest badanie, które się zleca.Z całego serca polecam tą firmę i mam do nich zaufanie, dlatego też nie zamieniła bym jej na żadną inną.”

Kinga

„Szczerze polecam! Kontakt z laboratorium pomimo weekendu był na5+. Wszystkie informacje rzeczowo przekazane, dzięki czemu bardzo łatwo przeszliśmy przez całą procedurę. Wyniki badań zarówno mailem jak i pocztą doszły błyskawicznie. Zdecydowanie polecam!”

Anna

„Szanowni Państwo,obsługę Klienta/ Pacjenta w Państwa Labolatorium oceniam celująco: podczas rozmowy przez chat uzyskałam proste i kompleksowe informacje o interesujących mnie badaniach. Kiedy zaszła taka potrzeba, rozmowę na chacie elastycznie zmieniliśmy na telefoniczną i mailową. Prosta instrukcja obsługi sprawiła, że samo pobranie materiału do badania było bezstresowe. Czas dostarczenia/odebrania przesyłki oraz wyników był bardzo zadowalający, a mailowa forma wyników badań ułatwia szybki i prosty dostęp do nich w każdym miejscu. Już teraz polecam Państwa usługi osobom zastanawiającym się nad wykonaniem badań genetycznych.Pozdrawiam serdecznie”

Edyta

Zobacz, jak wyglądają badania w testDNA Laboratorium Sp. z o.o.

 


badanie pokrewieństwa, badania pokrewieństwa, badania na pokrewieństwo, badanie na pokrewieństwo, pokrewieństwo


zadzwoń teraz

Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta
Pomoc 7 dni w tygodniu: poniedziałek-piątek: 7:00-19:00, weekendy i święta: 9:00-21:00

Napisz do nas: biuro@testDNA.pl

mgr Aleksandra Kłudkowska

mgr Aleksandra Kłudkowska

mgr Joanna Musiał

mgr Joanna Musiał

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewa Przeliorz

mgr Ewa Przeliorz
Data publikacji: 19/11/2015, Data aktualizacji: 20/01/2020