Test na ojcostwo z włosa itp.

analizy ojcostwa

Pewne, dyskretne testy na ojcostwo z każdej próbki
Badanie DNA z włosa, szklanki, szczoteczki do zębów itp.

Pacjenci bardzo często pytają o to, z jakich próbek można wykonać badania DNA. Czy są to tylko wymazy? Nie! Badanie DNA na ojcostwo można wykonać praktycznie z każdej próbki, w tym np. z włosów z cebulkami, szczoteczki do zębów, niedopałka papierosa, smoczka, kubka itp.

Doświadczone laboratorium wyda jednoznaczny wynik niezależnie od rodzaju próbki, ponieważ każda z nich jest tak samo pewna. Jeśli nie mają Państwo pewności, czy dany materiał nada się do badań, wtedy można zadzwonić do nas w celu bezpłatnej konsultacji. Doradzimy jaki materiał zebrać i jak go zabezpieczyć.

Jakie próbki nadają się do testu na ojcostwo?

Dobre laboratorium zbada praktycznie każdą próbkę. W testDNA sp. z o.o. badano nawet materiał DNA z fragmentów ciastek czy mocno zabrudzonych jedzeniem sztućców. Zobacz, jakie inne nietypowe przypadki badano w testDNA…

.

Do badania na ojcostwo mogą posłużyć m.in. takie próbki jak:

 • włosy z cebulkami (włosy ucięte są bezużyteczne),
 • plamy krwi,
 • plamy spermy,
 • szczoteczka do zębów,
 • chusteczka do nosa z wydzieliną z nosa,
 • woskowina pozostawiona na patyczku do czyszczenia uszu,
 • maszynka do golenia,
 • pasek z glukometru,
 • niedopałek papierosa,
 • guma do żucia,
 • paznokcie,
 • podpaska lub tampon,
 • smoczek/gryzak,
 • sztućce,
 • butelka lub puszka,
 • słomka,
 • szklanka, kubek.

Mogą Państwo przesłać nam kilka próbek, a my wybierzemy tę najlepszą – najlepiej rokującą. Jeśli nie będzie nadawała się do badania, po prostu zbadamy kolejną (całkowicie bezpłatnie!).

🎯 Ważne! Laboratorium wydaje pewne i jednoznaczne wyniki na próbkach, które zostały dostarczone do analizy. Nie dzielimy próbek na lepsze i gorsze – nawet na podstawie niestandardowych próbek jesteśmy w stanie przeprowadzić wiarygodne badanie. 

Czy można zrobić test DNA z włosa bez cebulki?

Czy badanie DNA z włosa bez cebulki jest możliwe? Niestety nie. Nasze DNA znajduje się właśnie w cebulce, dlatego włosy przekazane do testu muszą je mieć. Najlepiej przekazać więc włosy wyrwane lub zebrane ze szczotki, grzebienia czy ubrań.

Czy każda próbka jest tak samo pewna?

Pacjenci często słyszą, że test na ojcostwo najlepiej wykonać na podstawie wymazu z policzka. Faktycznie taka próbka jest najłatwiejsza w analizie, wymaga mniejszej ilości odczynników i mniej specjalistycznego sprzętu. To właśnie dlatego laboratoria tak chętnie ją polecają.

Dla TESTDNA sp. z o.o., tak naprawdę każda próbka jest tak samo dobra. Zajmujemy się badaniami DNA od 2003 roku dlatego mamy spore doświadczenie. Laboratorium zatrudnia specjalistów wywodzących się z Zakładu Medycyny Sądowej, dla których analiza próbek innych niż wymaz to codzienność. To właśnie dlatego jest w stanie zagwarantować Państwu pewny wynik testu ojcostwa bez względu na dostarczony do badania materiał.

.
analiza ojcostwa, analizy ojcostwa, DNA z włosa, badanie DNA z włosa, DNA z włosa bez cebulki
analiza ojcostwa, analizy ojcostwa, DNA z włosa, badanie DNA z włosa, DNA z włosa bez cebulki

Jak laboratorium dba o Państwa dyskrecję?

analiza ojcostwa, analizy ojcostwa, DNA z włosa, badanie DNA z włosa, DNA z włosa bez cebulkiWszystkim naszym pacjentom laboratorium gwarantuje dyskrecję. Jest to możliwe dzięki wewnętrznym procedurom pracy. W jaki sposób laboratorium dba o poufność Państwa zleceń? Po pierwsze badania prywatne mogą Państwo zlecać anonimowo – bez podawania danych osób badanych. Po drugie laboratorium kontaktuje się z Państwem wyłącznie na autoryzowane numery telefonów i adresy e-mailowe i nigdy nie potwierdzamy, że w laboratorium zostało zlecone dane badanie. Po trzecie korespondencja kierowana jest do Państwa w dyskretny sposób – bez pieczątek i danych laboratorium.

Dlaczego badania w testDNA sp. z o.o. są pewne?

 • Badanie nawet 34 markerów DNA u każdej osoby – analiza takiej liczby markerów DNA to najpewniejsze badanie pozwalające potwierdzić lub wykluczyć ojcostwo. Przeczytaj więcej o 34 markerach DNA…
 • Profile genetyczne – wynik zawiera pełny raport z przeprowadzonej analizy, m.in. tabelę z profilami genetycznymi, opis metody, słowną interpretację wyniku oraz informacje o jednostce wykonującej test. Zobacz, jak wygląda przykładowy wynik badania ojcostwa…
 • Badanie realizowane przez specjalistów – wszystkie analizy przeprowadzane są przez specjalistów z długoletnim doświadczeniem: osoby, które uczestniczą w konferencjach, szkoleniach, a także są autorami wielu publikacji naukowych.
 • Badanie wykonywane 2 razy – każde badanie, którego wynik wyklucza ojcostwo, testDNA Laboratorium sp. z o.o. wykonuje dwa razy, z dwóch różnych próbek, przez dwa niezależne zespoły. To daje Państwu pewność otrzymania wiarygodnego rezultatu. Dzięki temu żaden wynik nie został do tej pory prawnie podważony.
 • Potwierdzona jakość – testDNA sp. z o.o. posiada liczne certyfikaty, regularnie poddaje się zewnętrznym kontrolom jakości badań DNA. To laboratorium badawcze akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji / , . Sprawdź dokładny zakres akredytacji… Jako jedyne prywatne laboratorium w Polsce uzyskało m.in. 100% zgodność rezultatów w teście na ojcostwo w programie biegłości CTS (Collaborative Testing Services) z akredytacją ISO/IEC 17043:2010 (organizowany przez amerykańskie stowarzyszenie związane z National Institute of Standard and Technology – Narodowym Instytutem Standardów i Technologii). Certyfikaty laboratorium…
img
img

Test ojcostwa – zamów badanie, otrzymasz zestaw do pobrania próbek

Zestaw testowy – wysyłany po zakupie badania na ojcostwo

(do pobrania próbek DNA)

analiza ojcostwa, analizy ojcostwa, DNA z włosa, badanie DNA z włosa, DNA z włosa bez cebulki

W zestawie:

 • sterylne wymazówki do pobrania próbek dla 4 osób
 • instrukcja pobrania próbek
 • formularz zlecenia badania
 • zaadresowana i opłacona koperta zwrotna

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Jestem zadowolona z całego zamówienia. Przesyłka została wysłana ekspresowo, odebranie od kuriera również odbyło się na drugi dzień. Co do ceny to nie mam porównania z inną firmą, gdyż zamówienie składałam pierwszy raz, dla mnie cena jest zadowalająca za całość i jakość zamówienia. Odnośnie obsługi klienta- nie miałam żadnych dodatkowych pytań, a o wysłanym raporcie poinformowano mnie telefoniczne, co było na plus. Generalnie całość przebiegła bezproblemowo i bardzo szybko. Także będę polecać dalej jeśli będę miała okazję.”

Klaudia

Serdecznie polecam Laboratorium testDNA.Konsultanci medyczni dbają o to, aby wszystko było zrealizowane na najwyższym poziomie. Na nurtujące pytania odpowiadają wyczerpująco, kompetentnie i mimo trudnych chwil dla pacjenta jakie są związane z wykonaniem określonych badań zawsze jest świetna atmosfera i uśmiech w słuchawce telefonu. Korzystając z usług laboratorium zapewniam, że nikt nie będzie potraktowany jako „następny” lecz jako współpracownik, rozmowy są tak długie ile tego wymaga sytuacja nikt nie pospiesza, ani nie bagatelizuje próśb pacjenta. Komunikacja z personelem ma najwyższą jakość, ponieważ zawsze odbierają telefony i na bieżąco dają znać na jakim etapie jest badanie, które się zleca.Z całego serca polecam tą firmę i mam do nich zaufanie, dlatego też nie zamieniła bym jej na żadną inną.”

Kinga

„Szczerze polecam! Kontakt z laboratorium pomimo weekendu był na5+. Wszystkie informacje rzeczowo przekazane, dzięki czemu bardzo łatwo przeszliśmy przez całą procedurę. Wyniki badań zarówno mailem jak i pocztą doszły błyskawicznie. Zdecydowanie polecam!”

Anna

„Szanowni Państwo,obsługę Klienta/ Pacjenta w Państwa Labolatorium oceniam celująco: podczas rozmowy przez chat uzyskałam proste i kompleksowe informacje o interesujących mnie badaniach. Kiedy zaszła taka potrzeba, rozmowę na chacie elastycznie zmieniliśmy na telefoniczną i mailową. Prosta instrukcja obsługi sprawiła, że samo pobranie materiału do badania było bezstresowe. Czas dostarczenia/odebrania przesyłki oraz wyników był bardzo zadowalający, a mailowa forma wyników badań ułatwia szybki i prosty dostęp do nich w każdym miejscu. Już teraz polecam Państwa usługi osobom zastanawiającym się nad wykonaniem badań genetycznych.Pozdrawiam serdecznie”

Edyta

 

.

 

Dodatkowe informacje:

1. Jak prawidłowo zabezpieczyć próbkę do badania

2. Jak opłacić badanie

3. Formularz badania z mikrośladu

4. Nietypowe przypadki, jakie badaliśmy

 

Wszystkie artykuły
Back to Top
Zadzwoń