Dyskrecja, poufność i ochrona danych – jak o nie dbamy?

.

Zdajemy sobie sprawę, że powierzają nam Państwo ważne informacje i dane. Z tego powodu wykorzystujemy systemy i procedury, które uniemożliwiają osobom z zewnątrz dostęp do nich – od momentu ich otrzymania. Na każdym etapie realizacji zamówienia Państwa dane są całkowicie bezpieczne. .

.

Bezpieczeństwo danych osobowych

Wszystkie Państwa dane są przez nas chronione. Jako placówka wykonująca usługi medyczne w swojej pracy mamy obowiązek postępować zgodnie z zapisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku O ochronie danych osobowych.

.

 • Wykorzystujemy dane osobowe tylko w celu realizacji konkretnego zamówienia.
 • Nie kontaktujemy się z Państwem w sprawach niezwiązanych z danym zleceniem (np. z ofertą handlową).
 • Nie przekazujemy Państwa danych osobowych innym podmiotom.

Poufność kontaktu

Zawsze upewniamy się, że rozmawiamy z właściwą osobą.

.

 • Nie udzielamy informacji na temat badania w czasie pierwszego kontaktu (nie potwierdzamy ani nie zaprzeczamy, że istnieje zlecenie na dane nazwisko). Zawsze jest to kontakt zwrotny tylko ze zleceniodawcą – na numer telefonu (lub adres e-mail) pozostawiony na formularzu zlecenia badania.
 • Kontaktujemy się tylko w sposób określony w formularzu zlecenia badania.
 • Przed udzieleniem jakichkolwiek informacji prosimy o podanie ustalonego hasła bezpieczeństwa.

Nasza procedura:

Gdy ktoś kontaktuje się z nami (np. w celu zweryfikowania zlecenia), prosimy o imię i nazwisko zleceniodawcy badania. Później kontaktujemy się w sposób określony w formularzu zlecenia badania, a przed udzieleniem informacji prosimy o podanie hasła bezpieczeństwa (jeśli zostało ustalone) lub numeru pesel.

 

Osoby postronne nie mają więc możliwości zdobycia informacji na temat jakiegokolwiek realizowanego przez nas zlecenia.

 

Dyskrecja

Dbamy o dyskrecję na każdym etapie badania.

.

 • Przesyłkę (z zestawem, wynikiem) wysyłamy w sposób określony w formularzu zlecenia badania lub w czasie zamówienia zestawu. Mogą Państwo wybrać dowolny adres, również Poste Restante czy Paczkomaty Inpost albo naszą dowolną placówkę pobraniową.
 • Personel naszych punktów pobraniowych otrzymuje konkretne wytyczne dotyczące dyskrecji w czasie Państwa pobytu w placówce.
 • Na Państwa życzenie możemy przygotować przesyłkę dyskretną – bez danych czy pieczątek laboratorium i której nadawcą jest osoba prywatna.

Możliwość zlecenia badania anonimowego

Badanie do celów prywatnych mogą Państwo zlecić anonimowo – bez konieczności podania danych osobowych uczestników testu.

.

 • Dane uczestników badania nie pojawią się na formularzu zlecenia badania oraz na wyniku testu. W przypadku badania anonimowego podają Państwo jedynie dane zleceniodawcy oraz informację, w jaki sposób przekazać wynik (numer telefonu, adres e-mail, adres pocztowy).
 • Każde zlecenie i każda próbka otrzymują swoje unikalne numery, które nigdy się nie powtórzą – to na ich podstawie realizowane jest badanie, dlatego dane osobowe nie są potrzebne.

Bezpieczeństwo danych genetycznych

Dane uzyskane w badaniu są przechowywane w archiwum laboratorium zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 10 sierpnia 2001 r. regulującym zasady przechowywania dokumentacji medycznej.

.

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Jestem zadowolona z całego zamówienia. Przesyłka została wysłana ekspresowo, odebranie od kuriera również odbyło się na drugi dzień. Co do ceny to nie mam porównania z inną firmą, gdyż zamówienie składałam pierwszy raz, dla mnie cena jest zadowalająca za całość i jakość zamówienia. Odnośnie obsługi klienta- nie miałam żadnych dodatkowych pytań, a o wysłanym raporcie poinformowano mnie telefoniczne, co było na plus. Generalnie całość przebiegła bezproblemowo i bardzo szybko. Także będę polecać dalej jeśli będę miała okazję.”

Klaudia

Serdecznie polecam Laboratorium testDNA.Konsultanci medyczni dbają o to, aby wszystko było zrealizowane na najwyższym poziomie. Na nurtujące pytania odpowiadają wyczerpująco, kompetentnie i mimo trudnych chwil dla pacjenta jakie są związane z wykonaniem określonych badań zawsze jest świetna atmosfera i uśmiech w słuchawce telefonu. Korzystając z usług laboratorium zapewniam, że nikt nie będzie potraktowany jako „następny” lecz jako współpracownik, rozmowy są tak długie ile tego wymaga sytuacja nikt nie pospiesza, ani nie bagatelizuje próśb pacjenta. Komunikacja z personelem ma najwyższą jakość, ponieważ zawsze odbierają telefony i na bieżąco dają znać na jakim etapie jest badanie, które się zleca.Z całego serca polecam tą firmę i mam do nich zaufanie, dlatego też nie zamieniła bym jej na żadną inną.”

Kinga

„Szczerze polecam! Kontakt z laboratorium pomimo weekendu był na5+. Wszystkie informacje rzeczowo przekazane, dzięki czemu bardzo łatwo przeszliśmy przez całą procedurę. Wyniki badań zarówno mailem jak i pocztą doszły błyskawicznie. Zdecydowanie polecam!”

Anna

„Szanowni Państwo,obsługę Klienta/ Pacjenta w Państwa Labolatorium oceniam celująco: podczas rozmowy przez chat uzyskałam proste i kompleksowe informacje o interesujących mnie badaniach. Kiedy zaszła taka potrzeba, rozmowę na chacie elastycznie zmieniliśmy na telefoniczną i mailową. Prosta instrukcja obsługi sprawiła, że samo pobranie materiału do badania było bezstresowe. Czas dostarczenia/odebrania przesyłki oraz wyników był bardzo zadowalający, a mailowa forma wyników badań ułatwia szybki i prosty dostęp do nich w każdym miejscu. Już teraz polecam Państwa usługi osobom zastanawiającym się nad wykonaniem badań genetycznych.Pozdrawiam serdecznie”

Edyta

Zobacz, jak wyglądają badania w testDNA Laboratorium Sp. z o.o.

.


Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta
Pomoc 7 dni w tygodniu: Pon-pt: 7:00 – 22:00 Weekendy i święta: 9:00 – 21:00

Napisz do nas:

mgr Aleksandra Kłudkowska

mgr Aleksandra Kłudkowska

mgr Joanna Musiał

mgr Joanna Musiał

mgr Emilia Mazur

mgr Emilia Mazur

mgr Klaudia Müller

mgr Klaudia Müller

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewa Przeliorz

mgr Ewa Przeliorz
Data publikacji: 27/05/2015, Data aktualizacji: 23/04/2018