Poufność i ochrona danych

Dyskrecja, poufność i ochrona danych – jak o nie dbamy?
poufność testy na ojcostwo, dyskrecja testy na ojcostwo
.

Zdajemy sobie sprawę, że powierzają nam Państwo ważne informacje i dane. Z tego powodu wykorzystujemy systemy i procedury, które uniemożliwiają osobom z zewnątrz dostęp do nich – od momentu ich otrzymania. Na każdym etapie realizacji zamówienia Państwa dane są całkowicie bezpieczne. .

.

Bezpieczeństwo danych osobowych

Wszystkie Państwa dane są przez nas chronione. Jako placówka wykonująca usługi medyczne w swojej pracy mamy obowiązek postępować zgodnie z zapisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku O ochronie danych osobowych.

.

 • Wykorzystujemy dane osobowe tylko w celu realizacji konkretnego zamówienia.
 • Nie kontaktujemy się z Państwem w sprawach niezwiązanych z danym zleceniem (np. z ofertą handlową).
 • Nie przekazujemy Państwa danych osobowych innym podmiotom.

Poufność kontaktu

Zawsze upewniamy się, że rozmawiamy z właściwą osobą.

.

 • Nie udzielamy informacji na temat badania w czasie pierwszego kontaktu (nie potwierdzamy ani nie zaprzeczamy, że istnieje zlecenie na dane nazwisko). Zawsze jest to kontakt zwrotny tylko ze zleceniodawcą – na numer telefonu (lub adres e-mail) pozostawiony na formularzu zlecenia badania.
 • Kontaktujemy się tylko w sposób określony w formularzu zlecenia badania.
 • Przed udzieleniem jakichkolwiek informacji prosimy o podanie ustalonego hasła bezpieczeństwa.

poufność testy na ojcostwo, dyskrecja testy na ojcostwoNasza procedura:

Gdy ktoś kontaktuje się z nami (np. w celu zweryfikowania zlecenia), prosimy o imię i nazwisko zleceniodawcy badania. Później kontaktujemy się w sposób określony w formularzu zlecenia badania, a przed udzieleniem informacji prosimy o podanie hasła bezpieczeństwa (jeśli zostało ustalone) lub numeru pesel.

 

Osoby postronne nie mają więc możliwości zdobycia informacji na temat jakiegokolwiek realizowanego przez nas zlecenia.

 

Dyskrecja

Dbamy o dyskrecję na każdym etapie badania.

.

 • Przesyłkę (z zestawem, wynikiem) wysyłamy w sposób określony w formularzu zlecenia badania lub w czasie zamówienia zestawu. Mogą Państwo wybrać dowolny adres, również Poste Restante czy Paczkomaty Inpost albo naszą dowolną placówkę pobraniową.
 • Personel naszych punktów pobraniowych otrzymuje konkretne wytyczne dotyczące dyskrecji w czasie Państwa pobytu w placówce.
 • Na Państwa życzenie możemy przygotować przesyłkę dyskretną – bez danych czy pieczątek laboratorium i której nadawcą jest osoba prywatna.

Możliwość zlecenia badania anonimowego

Badanie do celów prywatnych mogą Państwo zlecić anonimowo – bez konieczności podania danych osobowych uczestników testu.

.

 • Dane uczestników badania nie pojawią się na formularzu zlecenia badania oraz na wyniku testu. W przypadku badania anonimowego podają Państwo jedynie dane zleceniodawcy oraz informację, w jaki sposób przekazać wynik (numer telefonu, adres e-mail, adres pocztowy).
 • Każde zlecenie i każda próbka otrzymują swoje unikalne numery, które nigdy się nie powtórzą – to na ich podstawie realizowane jest badanie, dlatego dane osobowe nie są potrzebne.

Bezpieczeństwo danych genetycznych

Dane uzyskane w badaniu są przechowywane w archiwum laboratorium zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 10 sierpnia 2001 r. regulującym zasady przechowywania dokumentacji medycznej.

.

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Jestem zadowolona z całego zamówienia. Przesyłka została wysłana ekspresowo, odebranie od kuriera również odbyło się na drugi dzień. Co do ceny to nie mam porównania z inną firmą, gdyż zamówienie składałam pierwszy raz, dla mnie cena jest zadowalająca za całość i jakość zamówienia. Odnośnie obsługi klienta- nie miałam żadnych dodatkowych pytań, a o wysłanym raporcie poinformowano mnie telefoniczne, co było na plus. Generalnie całość przebiegła bezproblemowo i bardzo szybko. Także będę polecać dalej jeśli będę miała okazję.”

Klaudia

Serdecznie polecam Laboratorium testDNA.Konsultanci medyczni dbają o to, aby wszystko było zrealizowane na najwyższym poziomie. Na nurtujące pytania odpowiadają wyczerpująco, kompetentnie i mimo trudnych chwil dla pacjenta jakie są związane z wykonaniem określonych badań zawsze jest świetna atmosfera i uśmiech w słuchawce telefonu. Korzystając z usług laboratorium zapewniam, że nikt nie będzie potraktowany jako „następny” lecz jako współpracownik, rozmowy są tak długie ile tego wymaga sytuacja nikt nie pospiesza, ani nie bagatelizuje próśb pacjenta. Komunikacja z personelem ma najwyższą jakość, ponieważ zawsze odbierają telefony i na bieżąco dają znać na jakim etapie jest badanie, które się zleca.Z całego serca polecam tą firmę i mam do nich zaufanie, dlatego też nie zamieniła bym jej na żadną inną.”

Kinga

„Szczerze polecam! Kontakt z laboratorium pomimo weekendu był na5+. Wszystkie informacje rzeczowo przekazane, dzięki czemu bardzo łatwo przeszliśmy przez całą procedurę. Wyniki badań zarówno mailem jak i pocztą doszły błyskawicznie. Zdecydowanie polecam!”

Anna

„Szanowni Państwo,obsługę Klienta/ Pacjenta w Państwa Labolatorium oceniam celująco: podczas rozmowy przez chat uzyskałam proste i kompleksowe informacje o interesujących mnie badaniach. Kiedy zaszła taka potrzeba, rozmowę na chacie elastycznie zmieniliśmy na telefoniczną i mailową. Prosta instrukcja obsługi sprawiła, że samo pobranie materiału do badania było bezstresowe. Czas dostarczenia/odebrania przesyłki oraz wyników był bardzo zadowalający, a mailowa forma wyników badań ułatwia szybki i prosty dostęp do nich w każdym miejscu. Już teraz polecam Państwa usługi osobom zastanawiającym się nad wykonaniem badań genetycznych.Pozdrawiam serdecznie”

Edyta

Zobacz, jak wyglądają badania w testDNA Laboratorium Sp. z o.o.

poufność testy na ojcostwo, dyskrecja testy na ojcostwo


Bezpłatna rozmowa. Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta. Pomoc 6 dni w tygodniu: poniedziałek-piątek: 7:00-19:00, soboty: 9.00-17.00

Wszystkie artykuły
Back to Top