Badania DNA – cennik. Ile kosztują badania DNA?

Aby sprawdzić cenę badań genetycznych prosimy o wybór rodzaju testu, którym są Państwo zainteresowani. W cenie każdego badania zawarty jest koszt zestawu do pobrania materiału wraz z wysyłką. Cena zawiera także gwarancję na ponowne bezpłatne pobranie próbek (dotyczy wymazów z policzka), gdyby okazało się, że poprzednia próbka została nieprawidłowo pobrana.

Testy DNA na ojcostwo i pokrewieństwo

Sprawdź cennik

Badania DNA medyczne

 • Badanie DNA na nietolerancje pokarmowe (celiakia, nietolerancja laktozy)
 • Badania DNA w kierunku przyczyn choroby zakrzepowo-zatorowej
 • Badania DNA dla par starających się o dziecko
 • Badania DNA po poronieniu
 • Badania DNA dla dzieci
 • Badania DNA w ciąży (test NIFTY PRO)
 • Badania DNA przed stosowaniem antykoncepcji hormonalnej
 • Badania DNA w kierunku hemochromatozy i zespołu Gilberta

Sprawdź cennik

 

Badania DNA mają szerokie zastosowanie ze względu na swoją pewność. Używa się ich w nowoczesnej diagnostyce medycznej, ponieważ wykrywają nieprawidłowości w genach i dają istotną wiedzę o stanie zdrowia. Są ponadto wykorzystywane w celu sprawdzenia ojcostwa czy pokrewieństwa – badanie DNA to najpewniejsza metoda ustalenia, czy między danymi osobami istnieją więzy krwi.

Badanie DNA niejednokrotnie zmienia życie naszych Pacjentów na lepsze. Pozwala odzyskać spokój i pewność oraz uzyskać ważną do końca życia informację. Umożliwia także rozpoczęcie dopasowanego do predyspozycji genetycznych leczenia i zwiększenie efektywności stosowanej już terapii, a także pozbycie się nieprzyjemnych objawów i dolegliwości. Daje również szansę na szczęśliwe rodzicielstwo osobom po poronieniu i tym, które bezskutecznie starają się o potomstwo.

 

Drodzy Pacjenci: w związku z ogłoszeniem od 20 marca 2020 r. stanu epidemii informujemy, że cały czas pracujemy i mogą Państwo wykonać badania DNA. Próbki są przyjmowane cały czas i wyniki są wydawane w terminie. Zapewniamy pełne bezpieczeństwo: oprócz wizyty w przychodni (wybrane punkty cały czas działają i przyjmują bezpiecznie Pacjentów) dostępne są inne rozwiązania – w 100% DOMOWE (m.in. zamówienie zestawu, wizyta pielęgniarki). Więcej informacji >>

Badania DNA cennik – najważniejsze informacje:

Jakie badania DNA można wykonać?

W testDNA Laboratorium Sp. z o.o. mogą Państwo wykonać zarówno badanie DNA z zakresu diagnostyki medycznej, jak i pewne testy na ojcostwo i pokrewieństwo.

Badania DNA z zakresu diagnostyki medycznej

badania DNA koszt, badanie DNA koszt, cena badania DNA badania DNA, badanie DNA, badania DNA cena, badanie DNA cena, badanie DNA cena, badania DNA koszt, badanie DNA koszt, cena badania DNAbadania DNA, badanie DNA, badania DNA cena, badanie DNA cena, badanie DNA cena, badania DNA koszt, badanie DNA koszt, cena badania DNAbadania DNA, badanie DNA, badania DNA cena, badanie DNA cena badanie DNA cena, badania DNA koszt, badanie DNA koszt, cena badania DNAbadania DNA, badanie DNA, badania DNA cena, badanie DNA cenabadania DNA, badanie DNA, badania DNA cena, badanie DNA cena

Badania DNA na ojcostwo i pokrewieństwo
badania DNA, badanie DNA, badania DNA cenabadanie DNA cena, badania DNA koszt, badanie DNA koszt, cena badania DNAbadanie DNA cena, badania DNA koszt, badanie DNA koszt, cena badania DNA

Zobacz też: Indeks badań genetycznych

Jak zrobić badania DNA?

badania DNA, badanie DNA, badania DNA cena, badanie DNA cenaBadanie DNA – pobierz próbki samodzielnie w domu 

W testDNA Laboratorium Sp. z o.o. badanie DNA mogą Państwo zrobić właściwie z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy zamówić zestaw do pobierania próbek i pobrać je samodzielnie w domu, a następnie odesłać je do laboratorium. Zestaw pobraniowy wyślemy na dowolny adres, również za granicę czy do paczkomatu. Dzięki temu badanie DNA jest proste i szybkie w wykonaniu.

 

badanie DNA cena, badania DNA koszt, badanie DNA koszt, cena badania DNABadanie DNA na miejscu w placówce medycznej 

Aby zrobić badanie DNA, mogą Państwo umówić się również w jednej z naszych 200 placówek pobraniowych w całej Polsce. Tam wyszkolony personel medyczny pobierze od Państwa próbkę i pomoże wypełnić dokumenty. Badania DNA zrobią Państwo w wybranej placówce od ręki, często nawet tego samego dnia i bez oczekiwania w kolejce.

 

Do badań medycznych próbką jest wymaz z policzka, a do testu na ojcostwo i pokrewieństwo – wymaz z policzka lub próbki śladowe, np. włosy z cebulkami, maszynka do golenia czy smoczek.

Badanie DNA – jakie korzyści daje wynik?

 • Zapewniają jednoznaczny i pewny wynik.
 • Są nieinwazyjne, bezbolesne i bezpieczne.
 • Wystarczy zrobić je tylko raz w życiu.
 • Są bezbolesne i nieinwazyjne (pobiera się wymaz z policzka)
 • Pozwalają na znaczne skrócenie czasu diagnostyki.
 • Dzięki nim można wykryć chorobę na wczesnym etapie, gdy inne metody nie dają jeszcze takiej możliwości.
 • Można zrobić je w każdym wieku, także u malutkich dzieci.
 • Pozwalają dobrać odpowiednie leczenie.
 • Dają szansę na wykrycie predyspozycji genetycznych do zachorowania.
 • Nie ma przeciwwskazań do ich realizacji (np. ciąża, infekcja, używki).
 • Pewność uzyskana dzięki wynikowi badania DNA na ojcostwo pozwala odzyskać poczucie bezpieczeństwo, spokój i poprawić relacje w rodzinie.

Czy badania DNA są bezpieczne?

Badania DNA są bezpieczne i nieinwazyjne – najczęściej do ich wykonania wystarczy wymaz z wewnętrznej strony policzka, którego pobranie jest komfortowe i zupełnie bezbolesne. Z tego powodu testy genetyczne można wykonać nawet u małych dzieci (od drugiej doby życia).

W testDNA Laboratorium Sp. z o.o. dbamy również o bezpieczeństwo Państwa danych osobowych, mamy wdrożone rygorystyczne procedury bezpieczeństwa, a także zapewniamy dyskrecję na każdym etapie. Dzięki temu badanie DNA jest dla Państwa w pełni bezpieczne.

Dlaczego warto robić badania DNA w testDNA?

badania DNA, badanie DNA, badania DNA cena

Badania DNA w całej Polsce

Badanie DNA można zrobić w dowolnym, dogodnym miejscu. Próbki do badania można pobrać w jednym z ponad 200 punktów pobrań w całym kraju. Znajdź najbliższą placówkę

Próbki DNA można też przygotować samodzielnie w domu za pomocą wysyłkowego zestawu pobraniowego (dostępnego również w przychodniach i ponad 150 aptekach). Zestaw wysyłamy na dowolny adres, również za granicą. Pobranie próbki DNA jest bardzo łatwe i bezbolesne nawet u małego dziecka. Polega na potarciu wewnętrznej strony policzka patyczkiem zakończonym bawełnianą główką (przypomina on patyczek higieniczny), tzw. wymazówką.


badanie DNA cena, badania DNA koszt, badanie DNA koszt, cena badania DNA

Skonsultuj badanie DNA ze specjalistą

Nasi pacjenci mogą skorzystać z poradnictwa genetycznego. Porady udzielane są telefonicznie przez doświadczonych lekarzy genetyków. Są nimi cieszące się bardzo dobrą opinią wśród pacjentów m.in. dr n. med. Renata Posmyk i lek. Beata Kozak-Klonowska. Ponadto, istnieje możliwość skonsultowania wyników badań z dietetykami klinicznymi, gastroenterologami i psychologami. Lekarze objaśniają rezultat i jego znaczenie dla pacjenta oraz wskazują dalsze postępowanie, przygotowują również pisemne zalecenia. Konsultacja trwa 30 minut i odbywa się w dogodnym dla pacjenta terminie. Rozmowa telefoniczna jest bardzo komfortowa — pacjenci nie muszą wychodzić z domu i czekać w kolejce. Poznaj nasz zespół


badania DNA, badanie DNA, badania DNA cena, badanie DNA cena

Nie wiesz jak wykonać badanie DNA – masz nasze wsparcie aż 7 dni w tygodniu!

Nasi konsultanci medyczni służą pacjentom wsparciem 7 dni w tygodniu do późnych godzin wieczornych. Dzięki temu mogą Państwo na bieżąco rozwiać swoje wątpliwości i porozmawiać z kompetentną i zaangażowaną osobą, która wszystko dokładnie wytłumaczy. Bardzo ważne jest dla nas udzielenie Państwu odpowiedniego wsparcia – merytorycznego i emocjonalnego – na każdym etapie realizacji testu DNA. Każda sytuacja pacjenta jest inna, dlatego nasi konsultanci medyczni traktują każdego indywidualnie. Mogą Państwo skontaktować się z nami w wygodny sposób – przez telefon, e-mail czy bezpłatny czat online. Jeśli chcą Państwo zamówić szybki kontakt, wystarczy pozostawić swój numer telefonu na naszej stronie. Skontaktuj się z nami

Badanie DNA – co wpływa na jakość i pewność wyniku?

 • Laboratorium badawcze akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji [w zakresie: Analiza pokrewieństwa, Analiza polimorfizmu DNA z wykorzystaniem układu STR. Metoda: Multipleks PCR z elektroforezą kapilarną] / [w odniesieniu do wymagań PN-EN ISO/IEC 17025], [Nr AB 1618].
 • Najwyższą jakość badania DNA została potwierdzają liczne certyfikaty, przyznane m.in. przez Niemieckie Stowarzyszenie Medycyny Sądowej (GEDNAP) oraz International Society for Forensic Genetics (ISFG). Zobacz certyfikaty
 • Laboratorium regularnie bierze udział w międzynarodowych programach biegłości m. in. Collaborative Testing Services (CTS), United Kingdom National External Quality Assessment Scheme for Molecular Genetics (UK NEQAS) oraz Labquality.
 • Analizy w laboratorium wykonywane są na najwyższej jakości odczynnikach (m.in. firmy PROMEGA oraz z certyfikatem IVD).
 • Jako jedno z nielicznych laboratoriów w Polsce przeprowadzamy badania DNA ojcostwa na aż 34 markerach DNA.
 • W przypadku wyniku wykluczającego ojcostwo, badanie wykonywane jest drugi raz.
 • Na wyniku badania DNA na ojcostwa przedstawione są profile genetyczne, które potwierdzają rzetelne wykonanie analiz.
 • Robimy badania DNA z każdej próbki, nawet tak nietypowej jak nadgryziony wafelek czy balon nadmuchiwany przez badaną osobę.
 • Marka testDNA istnieje od 2003 roku i w tym czasie wykonaliśmy analizy dla 250 000 pacjentów.
 • Zaufały nam sądy, eksperci i uznane ośrodki polskie i zagraniczne, z którymi współpracujemy.
 • Nasz zespół tworzą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem: eksperci ds. identyfikacji osobniczej i kryminalistyki oraz ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa, lekarze, diagności laboratoryjni i biotechnolodzy.
img
img

.


Jak skontaktować się z nami w sprawie badań DNA?

badania DNA, badanie DNA, badania DNA cena

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi badaniami i zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy dostępni pod telefonami od poniedziałku do piątku od 7.00 do 19.00, w weekendy i święta od 9:00 do 21:00. – Magdalena Łyźniak, Kierownik Działu Obsługi Klienta.

.

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Jestem zadowolona z całego zamówienia. Przesyłka została wysłana ekspresowo, odebranie od kuriera również odbyło się na drugi dzień. Co do ceny to nie mam porównania z inną firmą, gdyż zamówienie składałam pierwszy raz, dla mnie cena jest zadowalająca za całość i jakość zamówienia. Odnośnie obsługi klienta- nie miałam żadnych dodatkowych pytań, a o wysłanym raporcie poinformowano mnie telefoniczne, co było na plus. Generalnie całość przebiegła bezproblemowo i bardzo szybko. Także będę polecać dalej jeśli będę miała okazję.”

Klaudia

Serdecznie polecam Laboratorium testDNA.Konsultanci medyczni dbają o to, aby wszystko było zrealizowane na najwyższym poziomie. Na nurtujące pytania odpowiadają wyczerpująco, kompetentnie i mimo trudnych chwil dla pacjenta jakie są związane z wykonaniem określonych badań zawsze jest świetna atmosfera i uśmiech w słuchawce telefonu. Korzystając z usług laboratorium zapewniam, że nikt nie będzie potraktowany jako „następny” lecz jako współpracownik, rozmowy są tak długie ile tego wymaga sytuacja nikt nie pospiesza, ani nie bagatelizuje próśb pacjenta. Komunikacja z personelem ma najwyższą jakość, ponieważ zawsze odbierają telefony i na bieżąco dają znać na jakim etapie jest badanie, które się zleca.Z całego serca polecam tą firmę i mam do nich zaufanie, dlatego też nie zamieniła bym jej na żadną inną.”

Kinga

„Szczerze polecam! Kontakt z laboratorium pomimo weekendu był na5+. Wszystkie informacje rzeczowo przekazane, dzięki czemu bardzo łatwo przeszliśmy przez całą procedurę. Wyniki badań zarówno mailem jak i pocztą doszły błyskawicznie. Zdecydowanie polecam!”

Anna

„Szanowni Państwo,obsługę Klienta/ Pacjenta w Państwa Labolatorium oceniam celująco: podczas rozmowy przez chat uzyskałam proste i kompleksowe informacje o interesujących mnie badaniach. Kiedy zaszła taka potrzeba, rozmowę na chacie elastycznie zmieniliśmy na telefoniczną i mailową. Prosta instrukcja obsługi sprawiła, że samo pobranie materiału do badania było bezstresowe. Czas dostarczenia/odebrania przesyłki oraz wyników był bardzo zadowalający, a mailowa forma wyników badań ułatwia szybki i prosty dostęp do nich w każdym miejscu. Już teraz polecam Państwa usługi osobom zastanawiającym się nad wykonaniem badań genetycznych.Pozdrawiam serdecznie”

Edyta
4.7/5 - (42 głosów / głosy)
Data publikacji: 26/10/2017, Data aktualizacji: 31/05/2021