Badania DNA – cennik, możliwości. Dlaczego warto robić badania DNA?

➡ Przejdź do cennika badań DNA

Badania DNA mają szerokie zastosowanie ze względu na swoją pewność. Używa się ich w nowoczesnej diagnostyce medycznej, ponieważ wykrywają nieprawidłowości w genach i dają istotną wiedzę o stanie zdrowia. Są ponadto wykorzystywane w celu sprawdzenia ojcostwa czy pokrewieństwa – badanie DNA to najpewniejsza metoda ustalenia, czy między badanymi osobami istnieją więzy krwi.

Rezultat badań DNA każdego dnia zmienia życie naszych Pacjentów na lepsze. Pozwala odzyskać spokój i pewność oraz uzyskać ważną do końca życia informację. Umożliwia także rozpoczęcie dopasowanego do predyspozycji genetycznych leczenia i zwiększenie efektywności stosowanej już terapii, a także pozbycie się nieprzyjemnych objawów i dolegliwości. Daje również szansę na szczęśliwe rodzicielstwo osobom po poronieniu i tym, które bezskutecznie starają się o potomstwo.

Spis treści:

Jakie badania DNA można wykonać?

W testDNA Laboratorium Sp. z o.o. mogą Państwo wykonać zarówno badania medyczne, jak i pewne testy na ojcostwo i pokrewieństwo.

Badania DNA z zakresu diagnostyki medycznej

badania przed zastosowaniem antykoncepcji hormonalnej

Badania DNA na ojcostwo i pokrewieństwo

Ile kosztują badania DNA?

Poniżej znajdą Państwo cenniki oferowanych przez nas badań genetycznych z zakresu diagnostyki medycznej oraz ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa. W cenie każdego badania zawarty jest koszt zestawu do pobrania materiału wraz z wysyłką. Cena zawiera także gwarancję na ponowne bezpłatne pobranie próbek, gdyby okazało się, że poprzednia próbka została nieprawidłowo pobrana.

Testy DNA na ojcostwo i pokrewieństwo

 • Testy na ojcostwo do celów prywatnych (24 markery DNA)
 • Sądowe ustalenie ojcostwa (24 markery DNA)
 • Testy na ojcostwo w ciąży
 • Ustalenie pokrewieństwa (np. siostra-brat, dziadkowie-wnuki)

Sprawdź cennik

Badania DNA medyczne

 • Nietolerancje pokarmowe (celiakia, nietolerancja laktozy)
 • Badania w kierunku przyczyn choroby zakrzepowo-zatorowej
 • Badania dla par starających się o dziecko
 • Badania po poronieniu
 • Badania dla dzieci (test NOVA)
 • Badania w ciąży (test SANCO, NIFTY PRO)
 • Badania przed stosowaniem antykoncepcji hormonalnej
 • Badania w kierunku hemochromatozy i zespołu Gilberta

Sprawdź cennik

Zobacz też: Indeks badań genetycznych

Jak zrobić badania DNA?

Samodzielnie w domu

W testDNA Laboratorium Sp. z o.o. badania DNA mogą Państwo zrobić właściwie z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy zamówić zestaw do pobierania próbek i pobrać je samodzielnie w domu, a następnie odesłać je do laboratorium. Zestaw pobraniowy wyślemy na dowolny adres, również za granicę czy do paczkomatu.

 

W najbliższej placówce

Aby zrobić badanie DNA, mogą Państwo umówić się również w jednej z naszych 200 placówek pobraniowych w całej Polsce. Tam wyszkolony personel medyczny pobierze od Państwa próbkę i pomoże wypełnić dokumenty. Badania DNA zrobią Państwo w wybranej placówce od ręki, często nawet tego samego dnia i bez oczekiwania w kolejce.

 

Do badań medycznych próbką jest wymaz z policzka, a do testu na ojcostwo i pokrewieństwo – wymaz z policzka lub próbki śladowe, np. włosy z cebulkami, maszynka do golenia czy smoczek.

Jakie korzyści daje wykonanie badań DNA?

 • Zapewniają jednoznaczny i pewny wynik.
 • Są nieinwazyjne, bezbolesne i bezpieczne.
 • Wystarczy zrobić je tylko raz w życiu.
 • Są bezbolesne i nieinwazyjne (pobiera się wymaz z policzka)
 • Pozwalają na znaczne skrócenie czasu diagnostyki.
 • Dzięki nim można wykryć chorobę na wczesnym etapie, gdy inne metody nie dają jeszcze takiej możliwości.
 • Można zrobić je w każdym wieku, także u malutkich dzieci.
 • Pozwalają dobrać odpowiednie leczenie.
 • Dają szansę na wykrycie predyspozycji genetycznych do zachorowania.
 • Nie ma przeciwwskazań do ich realizacji (np. ciąża, infekcja, używki).
 • Pewność uzyskana dzięki wynikowi badania DNA na ojcostwo pozwala odzyskać poczucie bezpieczeństwo, spokój i poprawić relacje w rodzinie.

Czy badania DNA są bezpieczne?

Badania DNA są bezpieczne i nieinwazyjne – najczęściej do ich wykonania wystarczy wymaz z wewnętrznej strony policzka, którego pobranie jest komfortowe i zupełnie bezbolesne. Z tego powodu testy genetyczne można wykonać nawet u małych dzieci (od drugiej doby życia).

W testDNA Laboratorium Sp. z o.o. dbamy również o bezpieczeństwo Państwa danych osobowych, mamy wdrożone rygorystyczne procedury bezpieczeństwa, a także zapewniamy dyskrecję na każdym etapie badania.

Dlaczego warto robić badania DNA w testDNA?

Badania DNA w całej Polsce

Badania genetyczne można zrobić w dowolnym, dogodnym miejscu. Próbki do badania można pobrać w jednym z ponad 200 punktów pobrań w całym kraju. Znajdź najbliższą placówkę

Próbki DNA można też przygotować samodzielnie w domu za pomocą wysyłkowego zestawu pobraniowego (dostępnego również w przychodniach i ponad 150 aptekach). Zestaw wysyłamy na dowolny adres, również za granicą. Pobranie próbki DNA jest bardzo łatwe i bezbolesne nawet u małego dziecka. Polega na potarciu wewnętrznej strony policzka patyczkiem zakończonym bawełnianą główką (przypomina on patyczek higieniczny), tzw. wymazówką.


Konsultacje ze specjalistami

Nasi pacjenci mogą skorzystać z poradnictwa genetycznego. Porady udzielane są telefonicznie przez doświadczonych lekarzy genetyków. Są nimi cieszące się bardzo dobrą opinią wśród pacjentów m.in. dr n. med. Renata Posmyk i lek. Beata Kozak-Klonowska. Ponadto, istnieje możliwość skonsultowania wyników badań z dietetykami klinicznymi, gastroenterologami i psychologami. Lekarze objaśniają rezultat i jego znaczenie dla pacjenta oraz wskazują dalsze postępowanie, przygotowują również pisemne zalecenia. Konsultacja trwa 30 minut i odbywa się w dogodnym dla pacjenta terminie. Rozmowa telefoniczna jest bardzo komfortowa — pacjenci nie muszą wychodzić z domu i czekać w kolejce. Poznaj nasz zespół


Wsparcie 7 dni w tygodniu

Nasi konsultanci medyczni służą pacjentom wsparciem 7 dni w tygodniu do późnych godzin wieczornych. Dzięki temu mogą Państwo na bieżąco rozwiać swoje wątpliwości i porozmawiać z kompetentną i zaangażowaną osobą, która wszystko dokładnie wytłumaczy. Bardzo ważne jest dla nas udzielenie Państwu odpowiedniego wsparcia – merytorycznego i emocjonalnego – na każdym etapie realizacji testu DNA. Każda sytuacja pacjenta jest inna, dlatego nasi konsultanci medyczni traktują każdego indywidualnie. Mogą Państwo skontaktować się z nami w wygodny sposób – przez telefon, e-mail czy bezpłatny czat online. Jeśli chcą Państwo zamówić szybki kontakt, wystarczy pozostawić swój numer telefonu na naszej stronie. Skontaktuj się z nami

Co wpływa na jakość badań DNA w testDNA?

 • testDNA Laboratorium Sp. z o.o. jest laboratorium badawczym akredytowanym przez PCA, Nr AB 1618.
 • Najwyższą jakość badań została potwierdzają liczne certyfikaty, przyznane m.in. przez Niemieckie Stowarzyszenie Medycyny Sądowej (GEDNAP) oraz International Society for Forensic Genetics (ISFG). Zobacz certyfikaty
 • Laboratorium regularnie bierze udział w międzynarodowych programach biegłości m. in. Collaborative Testing Services (CTS), United Kingdom National External Quality Assessment Scheme for Molecular Genetics (UK NEQAS) oraz Labquality.
 • Analizy w laboratorium wykonywane są na najwyższej jakości odczynnikach (m.in. firmy PROMEGA oraz z certyfikatem IVD).
 • Jako jedno z nielicznych laboratoriów w Polsce przeprowadzamy badania ojcostwa na aż 24 markerach DNA.
 • W przypadku wyniku wykluczającego ojcostwo, badanie wykonywane jest drugi raz.
 • Na wyniku badania ojcostwa przedstawione są profile genetyczne, które potwierdzają rzetelne wykonanie analiz.
 • Robimy badania z każdej próbki, nawet tak nietypowej jak nadgryziony wafelek czy balon nadmuchiwany przez badaną osobę.
 • Marka testDNA istnieje od 2003 roku i w tym czasie wykonaliśmy analizy dla 250 000 pacjentów.
 • Zaufały nam sądy, eksperci i uznane ośrodki polskie i zagraniczne, z którymi współpracujemy.
 • Nasz zespół tworzą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem: eksperci ds. identyfikacji osobniczej i kryminalistyki oraz ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa, lekarze, diagności laboratoryjni i biotechnolodzy.

.


Jak skontaktować się z nami w sprawie badań DNA?

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi badaniami i zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy dostępni pod telefonami od poniedziałku do piątku od 7.00 do 22.00 (w piątki do 20:00), w weekendy i święta od 9:00 do 21:00. – Magdalena Łyźniak, Kierownik Działu Obsługi Klienta.

.

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Jestem zadowolona z całego zamówienia. Przesyłka została wysłana ekspresowo, odebranie od kuriera również odbyło się na drugi dzień. Co do ceny to nie mam porównania z inną firmą, gdyż zamówienie składałam pierwszy raz, dla mnie cena jest zadowalająca za całość i jakość zamówienia. Odnośnie obsługi klienta- nie miałam żadnych dodatkowych pytań, a o wysłanym raporcie poinformowano mnie telefoniczne, co było na plus. Generalnie całość przebiegła bezproblemowo i bardzo szybko. Także będę polecać dalej jeśli będę miała okazję.”

Klaudia

Serdecznie polecam Laboratorium testDNA.Konsultanci medyczni dbają o to, aby wszystko było zrealizowane na najwyższym poziomie. Na nurtujące pytania odpowiadają wyczerpująco, kompetentnie i mimo trudnych chwil dla pacjenta jakie są związane z wykonaniem określonych badań zawsze jest świetna atmosfera i uśmiech w słuchawce telefonu. Korzystając z usług laboratorium zapewniam, że nikt nie będzie potraktowany jako „następny” lecz jako współpracownik, rozmowy są tak długie ile tego wymaga sytuacja nikt nie pospiesza, ani nie bagatelizuje próśb pacjenta. Komunikacja z personelem ma najwyższą jakość, ponieważ zawsze odbierają telefony i na bieżąco dają znać na jakim etapie jest badanie, które się zleca.Z całego serca polecam tą firmę i mam do nich zaufanie, dlatego też nie zamieniła bym jej na żadną inną.”

Kinga

„Szczerze polecam! Kontakt z laboratorium pomimo weekendu był na5+. Wszystkie informacje rzeczowo przekazane, dzięki czemu bardzo łatwo przeszliśmy przez całą procedurę. Wyniki badań zarówno mailem jak i pocztą doszły błyskawicznie. Zdecydowanie polecam!”

Anna

„Szanowni Państwo,obsługę Klienta/ Pacjenta w Państwa Labolatorium oceniam celująco: podczas rozmowy przez chat uzyskałam proste i kompleksowe informacje o interesujących mnie badaniach. Kiedy zaszła taka potrzeba, rozmowę na chacie elastycznie zmieniliśmy na telefoniczną i mailową. Prosta instrukcja obsługi sprawiła, że samo pobranie materiału do badania było bezstresowe. Czas dostarczenia/odebrania przesyłki oraz wyników był bardzo zadowalający, a mailowa forma wyników badań ułatwia szybki i prosty dostęp do nich w każdym miejscu. Już teraz polecam Państwa usługi osobom zastanawiającym się nad wykonaniem badań genetycznych.Pozdrawiam serdecznie”

Edyta
Cennik badań DNA
4.9 (98.79%) 33
Data publikacji: 26/10/2017, Data aktualizacji: 29/04/2019