Zespół testDNA Sp. z o.o. Sp. k.

Kadra testDNA Sp. z o.o. Sp. k. to nie tylko specjaliści (lekarze, diagności, biotechnolodzy, eksperci m in. z zakresu kryminalistyki czy też ustalania ojcostwa i pokrewieństwa), ale także osoby na co dzień dbające o Państwa potrzeby, stały rozwój firmy czy też usprawnienie całego procesu zarządzania. Ponad 15-letnie doświadczenie w zakresie genetyki, zdobyte certyfikaty, a przede wszystkim rozmowy z naszymi klientami sprawiają, że warto nam ufać, bo jesteśmy dla Państwa.

 

Pracownicy stale podnoszą swoje kwalifikacje przez uczestnictwo w szkoleniach i sympozjach, a także współpracę z ekspertami z Polski i ze świata. Dzięki temu przekłada się to na najwyższą jakość usług wykonywanych dla Państwa w zakresie badań genetycznych. Świadczy o tym najwyższy poziom obsługi klienta, który odpowiada światowym standardom.

 

Dział laboratoryjny:

mgr Barbara Prokurat

mgr Barbara Prokurat
Dyrektor ds. operacyjnych

 

Z zawodu biotechnolog. Studia ukończyła w 2003 r. na Uniwersytecie Wrocławskim ze specjalizacją Genetyka Molekularna. Od 2012 r. pełni również rolę biegłego sądowego z zakresu ustalania ojcostwa i pokrewieństwa biologicznego w okręgu Sądu Okręgowego w Katowicach. Regularnie opracowuje ekspertyzy na zlecenie polskich sądów i prokuratury oraz policji. Obecnie zajmuje stanowisko dyrektora ds. operacyjnych, gdzie nadzoruje uczestnictwo w wielu międzynarodowych programach kontroli jakości badań wykonywanych przez testDNA Laboratorium Sp. z o.o. Jest także pełnomocnikiem zarządu obejmującym swoim zakresem przygotowanie i nadzór nad wdrożeniem Systemu Zarządzania Jakością wg normy PN-EN ISO/IEC 17025, regulującej pracę laboratoriów badawczych. Z marką testDNA związana od 2004 roku. Prywatnie żona, mama dwójki małych dzieci, miłośniczka książek i dobrego kina.

Dr Paulina Wolańska-Nowak † 6.12.2019
Ekspert ds. identyfikacji osobniczej i kryminalistyki

Z zawodu biolog molekularny. Studia ukończyła w 1982 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim ze specjalizacją Biofizyka. Doktor Uniwersytetu Jagiellońskiego z zakresu genetyki sądowej. Wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Specjalista laboratoryjnej genetyki sądowej. Posiadała ponad 20-letni staż pracy z Instytucie Ekspertyz Sądowych jako biegły sądowy, w tym czasie wystawiła ponad 2000 ekspertyz. Posiadała praktyczną znajomość metod biostatystycznych…

więcej >

mgr Krystyna Szymczyk

mgr Krystyna Szymczyk
Diagnosta laboratoryjny

Z zawodu biotechnolog, diagnosta laboratoryjny. Studia ukończyła w 2011 roku na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W 2017 roku została absolwentką studiów podyplomowych w zakresie analityki medycznej na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Z marką testDNA związana od 2012 roku. Obecnie pełni funkcję Kierownika ds. Technicznych oraz Zastępcy Koordynatora Laboratorium. Ukończyła szkolenie: Audtior Wewnętrzny Systemu Zarządzania w Laboratorium wg normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02. Prywatnie żona, matka dwójki dzieci. W wolnym czasie interesuje się czytaniem książek, aktywnym spędzaniem czasu z rodziną i psem oraz gotowaniem.

mgr Justyna Pietrasik

mgr Justyna Pietrasik
Diagnosta laboratoryjny

 

Ukończyła studia na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku biologia w 2012 roku. W 2016 roku została absolwentką studiów podyplomowych w zakresie analityki medycznej na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Fanka kolarstwa szosowego. Miłośniczka morza i greckiej kuchni.

mgr Ewa Wrężlewicz

mgr Ewa Wrężlewicz
Diagnosta laboratoryjny

 

Z zawodu biotechnolog. studia ukończyła w 2012 roku na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. W 2017 r. została absolwentką studiów podyplomowych w zakresie analityki medycznej. Miłośniczka zwierząt (prywatnie posiadaczka schroniskowego kundelka), koncertów oraz dalekich podróży.

mgr inż. Ewa Rzeszuto

mgr inż. Ewa Rzeszuto
Diagnosta laboratoryjny

 

Z zawodu biotechnolog. Studia ukończyła w 2013 roku na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. W 2016 roku została absolwentką studiów podyplomowych w zakresie analityki medycznej na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Hobby: podróże, góry, decoupage.

mgr Karolina Barańska

mgr Karolina Barańska
Diagnosta laboratoryjny

 

Z zawodu diagnosta laboratoryjny. Studia ukończyła w 2020 r. na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, na kierunku analityka medyczna. Wielbicielka filmów romantycznych, gotowania, dobrej książki z szumem morza w tle.

mgr inż Magdalena Musiorska-Pytka

mgr inż Magdalena Musiorska-Pytka
Diagnosta laboratoryjny

 

Z zawodu biotechnolog. Studia ukończyła w 2015 roku na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. W 2017 roku została absolwentką studiów podyplomowych z zakresu analityki medycznej na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Prywatnie żona i mama małego synka.
Miłośniczka kryminałów, thrillerów i filmów produkcji Marvel Studios.

Anna Lisiecka

Anna Lisiecka
Diagnosta laboratoryjny

 

Z zawodu diagnosta laboratoryjny. Studia ukończyła w 2014r. na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, na kierunku analityka medyczna. Wolny czas spędza przy kryminałach i dobrej muzyce.

Karolina Kordalska

Karolina Kordalska
Diagnosta laboratoryjny

 

Z zawodu diagnosta laboratoryjny. W 2021 roku ukończyła Analitykę Medyczną na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Uwielbia bieganie po górach i filmy Sci-Fi. Wielka miłośniczka zwierząt.

Katarzyna Sztajer

Katarzyna Sztajer
Diagnosta laboratoryjny

 

Z wykształcenia Bioinformatyk. Studia ukończyła w 2011 roku na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. W 2017 roku została absolwentką studiów podyplomowych w zakresie analityki medycznej na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Hobby: książka, rękodzieło, kuchnie świata.

Magdalena Przybysz

Magdalena Przybysz
Diagnosta laboratoryjny

 

Z zawodu diagnosta laboratoryjny, w 2017 roku ukończyła studia na kierunku analityka medyczna. Wolny czas spędza na podróżach, czytaniu książek i słuchaniu podcastów.

Współpracują z nami:

dr n. med. Renata Posmyk

dr n. med. Renata Posmyk
Specjalista genetyki klinicznej

 

Członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku. W latach 2001–2009 była asystentem/wykładowcą w Zakładzie Genetyki Klinicznej UMB oraz lekarzem w Poradni Genetycznej UDSK. Odbyła wymagane staże krajowe i zagraniczne oraz kursy specjalistyczne, a w roku 2007 zdała egzamin specjalizacyjny z zakresu genetyki klinicznej. Od 2009 roku pracuje w Poradni Genetycznej „Genetics” oraz w Klinice Perinatologii UMB. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach, kursach i konferencjach.

Dr hab. n. med. Marcin Wiecheć

Dr hab. n. med. Marcin Wiecheć
Specjalista położnictwa i ginekologii

 

Ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu Jagiellońskiego w 1998 r. Posiada certyfikaty kompetencji w zakresie: ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego; badań ultrasonograficznych między 11–13+6 — przesiewowych pod kątem aberracji chromosomowych i opóźnienia wzrostu płodu — Fundacja Medycyny Płodowej; procedur inwazyjnych w ciąży, badań dopplerowskich u płodu, oceny ultrasonograficznej szyjki macicy –Fundacja Medycyny Płodowej…

 

więcej >

Dr n. med. Grzegorz Południewski

Dr n. med. Grzegorz Południewski
Specjalista ginekologii i położnictwa

 

Do 2000 roku zatrudniony jako adiunkt w Instytucie Położnictwa i Ginekologii. Absolwent Akademii Medycznej w Białymstoku. Autor publikacji i książek skierowanych do młodzieży dotyczących zakresu zdrowia seksualnego i antykoncepcji oraz promocji zdrowia. Aktualnie prowadzi prywatną praktykę lekarską. Zainteresowania zawodowe to przede wszystkim antykoncepcja, nowoczesne prowadzenie ciąży, profilaktyka nowotworów czy też leczenie niepłodności. Propagowanie wiedzy z obszaru zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego.

 

Joanna Piątek-Perlak

Joanna Piątek-Perlak
psycholog perinatalny

 

Psycholog specjalizujący się w udzielaniu pomocy psychologicznej osobom w głębokich traumach spowodowanych śmiercią dziecka, poronieniem i ciężką chorobą. Towarzyszy rodzinom i parom w trakcie żałoby, pomaga przez nią przejść. Pracuje z osobami zmagającymi się z problemami bezpłodności. Współpracuje z lekarzami ginekologami, położnikami oraz z położnymi. Obejmuje pomocą kobiety, które mają zagrożoną ciążę lub ciążę utraconą. Pracuje z kobietami i ich rodzinami, którym na etapie badań prenatalnych zdiagnozowano ciężką, letalną chorobę płodu. Opiekuje się osobami u których po porodzie…

więcej >

Anna Wietrzykowska

Anna Wietrzykowska
Psycholog, psychoterapeuta pracujący w nurcie psychoterapii systemowej.

 

W gabinecie psychoterapeutycznym udziela psychologicznej pomocy okołoporodowej. Towarzyszy pacjentom zmagającymi się z problemami niepłodności, po doświadczeniu niepowodzeń położniczych (poronienie, martwy poród, terminacja ciąży), w trakcie korzystania z metod wspomaganego rozrodu (in vitro/inseminacja/dawstwo gamet/adopcja zarodka), na etapie ciąży i po porodzie. Wspiera pary po zakończonym procesie starań o dziecko, u których leczenie nie zakończyło się pojawieniem ciąży…

więcej >

mgr Katarzyna Nowak

mgr Katarzyna Nowak
dietetyk kliniczny FoodMed Centrum

 

Z wykształcenia dietetyk kliniczny, biotechnolog i edukator diabetologiczny. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W Ramach programu stypendialnego uczestniczyła w badaniach nad wpływem czynników środowiskowych na DNA człowieka prowadzonych w Instytucie Genomiki i Biotechnologii na Uniwersytecie w Vila Real. Uczestniczka wielu programó o tematyce prozdrowotnej organizowanych przez Polskie Towarzystwo Dietetyki. Specjalizuje się w dietoterapii zaburzeń gospodarki węglowodanowej i hormonalnej…

więcej >

mgr Aleksandra Majsnerowska

mgr Aleksandra Majsnerowska
dietetyk kliniczny FoodMed Centrum

 

Z wykształcenia dietetyk kliniczny oraz pedagog. Członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków, działaczka Fundacji Centrum Rodziny. Propagatorka zdrowego stylu życia oraz animatorka aktywności fizycznej. Organizuje i prowadzi liczne warsztaty, wykłady oraz spotkania poświęcone zdrowiu. Autorka programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży ” Cukier w Ryzach”, „Nakarm swój Mózg”, ”Akademia Zdrowego Juniora”. Na co dzień w Centrum Rodziny współpracuje ze Szkołą Rodzenia Ksenia oraz Ośrodkiem Troski o Płodność Juglans. Wraz z Katarzyną Nowak współtworzy program dla niepłodnych par oraz przyszłych rodziców…więcej >

Lek. med. Iwona Płowaś

Lek. med. Iwona Płowaś
specjalista genetyki klinicznej, specjalista neurologii, pediatra

 

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. Do 2010 r asystent w Zakładzie Genetyki Klinicznej UMŁ oraz lekarz w Poradni Genetycznej USK nr 3. W 2000 r. otrzymała tytuł pediatry , w 2006 r tytuł specjalisty genetyki klinicznej oraz w 2017 r. tytuł specjalisty neurologii. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach, kursach i konferencjach. Obecnie czynnie pracująca jako neurolog i genetyk kliniczny, zarówno w lecznictwie zamkniętym jak i otwartym.

Lek. med Sławomir Krzemiński

Dr n. med. Sławomir Krzemiński
specjalista chorób wewnętrznych i gastroenterologii

 

Studia ukończył w 2002 r. na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obecne miejsca pracy: Szpital MSWiA w Krakowie, Szpital im J. Dietla w Krakowie, Samodzielny Publiczny Zespół Lecznictwa Otwartego w Wieliczce. Zajmuje się udzielaniem konsultacji gastrologicznych, endoskopią przewodu pokarmowego, orzecznictwem. Posiada specjalizacje chorób wewnętrznych i gastroenterologii. Posiada dyplomy umiejętności z panendoskopii i kolonoskopii. Prywatnie mąż i ojciec, pasjonujący się turystką, sportem i ogrodnictwem.

Ewa Rostkowska

Ewa Rostkowska
adwokat

Prowadzi Kance­larię Adwokacką w Chor­zowie przy ul. Wol­ności 124. Wpisana na listę adwokatów Okrę­gowej Rady Adwokack­iej w Katow­icach. Adwokat prowadzi sprawy karne, rodzinne, cywilne oraz gospo­dar­cze. 

lek. Beata Kozak-Klonowska
specjalista genetyki klinicznej

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku.
Członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka. Rezydentura w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, tytuł specjalisty uzyskała w 2008 r. Od 2001 roku pracuje w Poradni Genetycznej w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach. Zainteresowania zawodowe to nowotwory dziedziczne oraz opieka nad osobami wysokiego/podwyższonego ryzyka zachorowania oraz diagnostyka niepowodzeń rozrodu. Kontakt z pacjentem jest dla mnie nieustanną motywacją do podnoszenia swoich kwalifikacji .

lek. Artur Dobosz

Dr n. med. Artur Dobosz
genetyk

Dotychczasowe doświadczenie oparte jest na diagnostyce i udzieleniu kompleksowych porad genetycznych ponad 1.000 pacjentom. Na co dzień pracuję w Poradni Genetycznej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Dodatkowo zajmuję się badaniami naukowymi nad podłożem genetycznym wad serca u dzieci z zespołem Downa. Prowadzi zajęcia ze studentami i wykłady dla przyszłych specjalistów z dziedziny genetyki.

Dr hab. med. Małgorzata Świątkowska-Freund

Dr hab. med. Małgorzata Świątkowska-Freund, prof. nadzwyczajny Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

Specjalista położnictwa i ginekologii oraz perinatologii.

Jej głównym miejscem zatrudnienia jest Klinika Położnictwa Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie pełni funkcję Zastępcy Kierownika Kliniki. Jest również Prezesem Pomorskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej. Jej głównym miejscem zatrudnienia jest…
więcej >

Dr n. med. Paweł Rajewski

Dr n. med. Paweł Rajewski
specjalista chorób wewnętrznych, specjalista chorób zakaźnych, hepatolog

W trakcie specjalizacji z zakresu transplantologii klinicznej. W 2004 ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem otyłości, zaburzeń metabolicznych (cukrzyca i dyslipidemia), nadciśnienia tętniczego, ostrych i przewlekłych chorób nerek i wątroby (marskość wątroby, niealkoholowe stłuszczenie wątroby, wirusowe zapalenia watroby i.in.)…
więcej >


Przeczytaj więcej:

Data publikacji: 24/06/2016, Data aktualizacji: 24/10/2022