Na czym polegają badania wolnego płodowego DNA? Czym jest cffDNA, wolne DNA płodu?

test dna płodu, badania wolnego płodowego dna cena, test dna płodu cena, badanie płodowego dna, badanie wolnego płodowego dna z krwi matki, cffdna, wolne płodowe DNA, badania wolnego płodowego dna, ocena wolnego dna płodowego, badanie wolnego dna płodu kiedy

Badania wolnego płodowego DNA (cffDNA) wykonuje się zwykle już po 10 tygodniu ciąży. Mają one wysoką czułość i pozwalają one ocenić ryzyko występowania trisomii 21. (zespół Downa), trisomii 18. (zespół Edwardsa) oraz trisomii 13. (zespół Patau) oraz innych chorób genetycznych.

jak wybrać nipt, który nipt wybrać, który nipt jest najlepszyCo ważne, badanie wolnego DNA płodu pozwala również sprawdzić kwestię biologicznego ojcostwa jeszcze na etapie ciąży.

Czym jest wolne płodowe DNA? Kiedy warto zrobić badania wolnego płodowego DNA? Jaka jest cena badań wolnego płodowego DNA, gdzie je wykonać i jak się umówić na wizytę? Te informacje znajdziesz w dalszej części artykułu.

Czy wiesz, że… Testem wolnego DNA płodu, który został wykonany już ponad 10 000 000 razy na całym świecie jest NIFTY. Posiada ubezpieczenie i jego skuteczność została potwierdzona w szerokim badaniu dotyczącym skuteczności klinicznej. Test NIFTY jest dostępny w prawie 300 punktach pobrań oraz w domu w całej Polsce. Czytaj więcej w dalszej części artykułu…

Wolne płodowe DNA, cffDNA – co to takiego?

Wolne płodowe DNA, zwane także cffDNA to materiał genetyczny dziecka, który przedostaje się do krwi matki poprzez łożysko. W krwiobiegu wchodzi w skład wolnego pozakomórkowego DNA (cfDNA), które zawiera również DNA matki.

badania wolnego płodowego DNA, ocena wolnego dna płodowego
Wolne płodowe DNA przenika do krwiobiegu matki i można je zbadać w NIFTY pro. Źródło: BGI

Stężenie cffDNA rośnie wraz z wiekiem ciąży i znika z organizmu matki po porodzie. Dopóki wolne płodowe DNA jest obecne w krwiobiegu ciężarnej, taki materiał genetyczny można przebadać. Badanie to jest wykorzystywane w diagnostyce prenatalnej.

Na czym polegają badania wolnego płodowego DNA?

Opisujemy na przykładzie NIFTY pro:

Badania wolnego płodowego DNA wykonuje się w celu wykrycia ryzyka wystąpienia u dziecka trisomii (w tym 21., 13., 18.) oraz innych chorób genetycznych.

Polegają one na analizie próbki krwi ciężarnej zawierającej cffDNA czyli wolne płodowe DNA. Badania cffDNA są nieinwazyjne i bezpieczne dla matki oraz jej dziecka. Mimo wysokiej czułości należą do grupy badań prenatalnych przesiewowych – jeśli wynik testu DNA wskazał na podwyższone ryzyko choroby, w celu potwierdzenia wyniku zaleca się wykonanie badań diagnostycznych (inwazyjnych).

czułość nifty ponad 99%Badania wolnego płodowego DNA charakteryzują się jednak dużo większą czułością niż tradycyjne badania przesiewowe. W przypadku testu NIFTY pro wynosi ona ponad 99% (dla trisomii 21.) i jest porównywalna do czułości amniopunkcji. Prawidłowy wynik NIFTY pro nie wymaga więc potwierdzenia testem inwazyjnym, jeśli jest podejrzewana np. trisomia 21.

Kiedy warto zbadać wolne DNA płodowe (cffDNA)?

Badanie wolnego DNA płodu kiedy wykonać?

Badania wolnego płodowego DNA (NIPT) są zalecane dla wszystkich mam, którym zależy na tym, by sprawdzić dokładnie zdrowie swojego dziecka testem nieinwazyjnym. Szczególnie warto je wykonać w przypadku podwyższonego ryzyka trisomii w badaniach prenatalnych I trymestru.

REKOMENDACJE

Według rekomendacji Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka dotyczące badań przesiewowych oraz diagnostycznych badań genetycznych wykonywanych w okresie prenatalnym [1]:

 • NIPT należy zaproponować ciężarnej, jeśli ryzyko wyliczone w oparciu o wynik testu złożonego wynosi pomiędzy 1:300 a 1:1000
 • W przedziale ryzyka 1:100 do 1:300 uzasadniona jest alternatywna propozycja przeprowadzenia NIPT lub diagnostyki genetycznej po inwazyjnym pobraniu próbki. [1]

Test złożony obejmuje USG (pomiar przezierności karku płodu NT, CRL, FHR) oraz test podwójny (beta-hCG i PAPP-A).

 

Badanie NIFTY pro jest wskazane również gdy:

 • wiek ciężarnej jest zaawansowany (powyżej 35 lat),
 • w poprzedniej ciąży lub w rodzinie wystąpiły przypadki chorób genetycznych,
 • jest zalecona amniopunkcja ze względu na podejrzenie trisomii 21., 18., czy 13.
 • istnieją przeciwwskazania do badań inwazyjnych.

NIFTY pro a zły wynik PAPP-a

Zdarza się, że, badania inwazyjne są wykonywane u matki zdrowego dziecka, bo, mimo że test PAPP-a i test złożony wskazał na podwyższone ryzyko choroby, amniopunkcja tego nie potwierdzi i dziecko rodzi się zdrowe.

W sytuacji otrzymania nieprawidłowego wyniku badań prenatalnych można  wykonać badanie o czułości wyższej – test NIFTY proBadanie wolnego płodowego DNA może wtedy pomóc podjąć decyzję, czy badania inwazyjne faktycznie są konieczne. Więcej >>

Test PAPP-A normy. Co oznacza wynik testu PAPP-A?

Wynik badania wolnego DNA płodu, ocena wolnego DNA płodowego

 • Prawidłowy (negatywny) wynik badania dostarcza ważnych informacji na temat zdrowia dziecka i może pomóc podjąć decyzję, czy amniopunkcja jest konieczna.
 • Pozytywny (nieprawidłowy wynik) jest wskazaniem do dalszej diagnostyki i ciężarnej proponuje się badania inwazyjne, takie jak amniopunkcja. W przypadku NIFTY pro są one refundowane do kwoty ok. 2600 zł* w ramach ubezpieczenia badania. Więcej o ubezpieczeniu wyniku w dalszej części tekstu >>

Chcesz otrzymać przykładowy wynik testu NIFTY pro? Napisz do nas: biuro@testdna.pl

Konsultacja z lekarzem genetykiem w testDNA

Jeśli jednak NIFTY pro będzie nieprawidłowy, w testDNA nasze Pacjentki w cenie badania NIFTY pro mają zapewnioną konsultację z lekarzem genetykiem. Lekarz genetyk w czasie telefonicznej konsultacji wyjaśnia wynik NIFTY pro i zaleca dalsze postępowanie. Pacjentka nie jest pozostawiona sama sobie, uzyskuje pomoc i informacje na temat znaczenia wyniku.

Dlaczego jest to ważne?

Zgodnie z rekomendacjami: W przypadku otrzymania nieprawidłowego wyniku przesiewowego badania genetycznego wykonywanego na wolnym, płodowym DNA wskazana jest konsultacja pacjentki z specjalistą genetykiem klinicznym lub perinatologiem. [3]

W NIFTY pro jest bardzo małe prawdopodobieństwo uzyskania wyniku fałszywie pozytywnego (wskazującego na chorobę, której nie ma). Np. dla trisomii 21. wynosi ono poniżej 0,05%. Dzięki temu badanie pozwala zmniejszyć liczbę ciężarnych mających zdrowe dziecko, które kierowane są na badania inwazyjne. Więcej o wiarygodności wyniku NIFTY pro >>

jak sprawdzić wiarygodność nifty

Badanie wolnego płodowego DNA z ubezpieczeniem

Test NIFTY na tle innych badań wolnego płodowego DNA wyróżnia fakt, że badanie NIFTY jest objęte ubezpieczeniem  fałszywie negatywnego (jest ono dobrowolne i bezpłatne).

Ubezpieczenie NIFTY pro obejmuje w sumie trzy sytuacje:

ubezpieczenie wyniku

 • Gdy rodzice otrzymają fałszywie negatywny wynik testu i w ciągu roku po urodzeniu u dziecka zostanie zdiagnozowana jakakolwiek choroba zaliczona do NIFTY pro (z wyłączeniem mozaikowej nieprawidłowości chromosomalnej) – w takiej sytuacji odszkodowanie wynosi do około 210 000 złotych*.
 • Gdy rodzice otrzymają fałszywie negatywny wynik testu, ale później u płodu kwalifikowany personel medyczny zdiagnozuje jakąkolwiek chorobę badaną przez NIFTY pro i rodzice zdecydują się na terminację ciąży – w takiej sytuacji rodzicom przysługuje rekompensata finansowa w wysokości do około 11 000 złotych*,
 • Gdy rodzice otrzymają nieprawidłowy (pozytywny) wynik testu NIFTY pro ze wskazaniem konieczności wykonania badań prenatalnych inwazyjnych – otrzymają oni wtedy refundację wykonanych badań wynoszącą do około 2600 złotych*. Refundacja badań diagnostycznych (inwazyjnych) dotyczy badań wykonywanych prywatnie – możesz więc wybrać dowolną placówkę, nie tylko te, które mają umowę z NFZ.

Wyniku fałszywie negatywne są rzadkie i mogą pojawić się też w innych badaniach wolnego płodowego DNA, jednak tylko NIFTY pro umożliwia wówczas wypłatę rodzicom wysokiego odszkodowania. Więcej: Ubezpieczenie testu NIFTY pro >>

Ile kosztują badania wolnego płodowego DNA (cffDNA)?

Cena NIFTY pro w testDNA

Cena badań wolnego płodowego DNA (cffDNA) różni się w zależności od rodzaju badania i oferty placówki. Są to w Polsce badania prywatne i nie są refundowane przez NFZ. Sprawdź, co zawiera cena testu NIFTY pro w testDNA Laboratorium i jak umówić badanie tutaj >>

gwarancja najniższej ceny NIFTY Pro

Gdzie zrobić badanie płodowego DNA?

NIFTY pro w testDNA

Badanie wolnego płodowego DNA NIFTY pro możesz wykonać w całej Polsce w placówkach testDNA oraz w domu (wizyty domowe organizujemy w całej Polsce w cenie badania). Wizytę domową lub w placówce można umówić pod numerem tel. 665 761 161 lub korzystając z formularza online tutaj >>

Dlaczego jeszcze warto zrobić test NIFTY pro w testDNA?


DOKŁADNOŚĆ
Czułość ponad 99% dla zespołu Downa. Walidacja kliniczna na blisko 147 000 ciąż. NIFTY wykonało już ponad 10 000 000 Mam na całym świecie, co również jest potwierdzeniem jego wiarygodności Jednocześnie NIFTY pro jest nieinwazyjny i bezpieczny.


SZYBKI WYNIK I KONSULTACJA
Często już nawet w 5-6 dni roboczych (maksymalny czas do 10 dni roboczych). Wynik dostępny od razu online. W przypadku wykrycia nieprawidłowości, nasze Pacjentki mają zapewnioną w cenie badania konsultację z doświadczonym lekarzem genetykiem. Wyniki konsultuje dr n. med. Renata Posmyk, specjalista genetyki klinicznej i członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka. 


WYGODNIE I BLISKO
Oryginalny test NIFTY pro wykonasz w 300 przychodniach w Polsce lub pielęgniarka pobierze od Ciebie krew w domu w cenie badania. Umawiamy szybkie terminy badań, nawet na dziś.


UBEZPIECZENIE
Jedyny test z ubezpieczeniem wyniku. Dobrowolne i bezpłatne ubezpieczenie umożliwia refundację badań wykonanych w przypadku wyniku wskazującego nieprawidłowości (do ok. 2600 zł) oraz wypłatę około 210 000 zł w przypadku uzyskania wyniku fałszywie negatywnego.


PEWNE LABORATORIUM
Zwróć uwagę na to komu powierzasz wykonanie badania. Decydując się na wykonanie testu NIFTY pro w testDNA wybierasz laboratorium z 20 letnim stażem na rynku, podmiot leczniczy z ubezpieczeniem OC i laboratorium wpisane do rejestru KIDL. Zadzwoń do nas i zapytaj o badanie:

Jak wybrać test wolnego DNA płodowego?

Jeśli zastanawiasz się, które badanie wolnego płodowego DNA wybrać, to ten poradnik jest dla Ciebie. Znajdziesz w nim informacje: czym są testy NIPT, czym się różnią i jakie mają cechy wspólne, wskazówki na co zwrócić uwagę wybierając NIPT.

Jak wybrać NIPT?


  Zamów bezpłatny poradnik

  Przekazane nam dane będą wykorzystane w celu wysłania zamówionego poradnika, odpowiedzi na zadane nam pytania i weryfikacji tożsamości osoby (podstawa: art. 6 ust. 1 lit b) RODO; dochodzenia i obrony przed ewentualnymi roszczeniami (podstawa: art. 6 ust. 1 lit. f) RODO). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże może stanowić warunek udzielenia odpowiedzi na zadane pytania lub realizację usługi. Dane te mogą zostać przekazane podmiotom współpracującym w celu realizacji zleconej nam usługi. Szczegółowe informacje nt. przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj https://www.testdna.pl/polityka-prywatnosci/

  .

  .

  Masz pytania?

  Zadzwoń pod niżej podany numer lub zamów bezpłatną rozmowę w formularzu online tutaj >>

  zapytaj o NIFTY pro

  .

  Zamów rozmowę

  Zostaw numer telefonu i wypełnij poniższy formularz aby zamówić rozmowę – oddzwonimy do Ciebie.

   Administratorem danych podanych w formularzu jest TESTDNA sp. z o.o. z siedzibą: ul. Feliksa Bocheńskiego 38a, 40-859 Katowice, o numerze REGON: 243413225, NIP: 634-282-27-48, KRS: 0001091570, e-mail: biuro@testDNA.pl , tel.: 665 761 161.

   Przekazane nam dane będą wykorzystane w celu: 1) umówienia wizyty w placówce testDNA Laboratorium lub u któregoś z partnerów współpracujących (podstawa: art. 6 ust. 1 lit b) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 2016, Nr 119) – w dalszej części RODO); 2) dochodzenia i obrony przed ewentualnymi roszczeniami (podstawa: art. 6 ust. 1 lit. f) RODO); 3) odpowiedzi na zadane nam pytania i weryfikacji tożsamości osoby (podstawa: art. 6 ust. 1 lit b) RODO;Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże może stanowić warunek udzielenia odpowiedzi na zadane pytania lub realizację usługi. Dane te mogą zostać przekazane podmiotom współpracującym w celu realizacji zleconej nam usługi. Szczegółowe informacje nt. przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj https://www.testdna.pl/polityka-prywatnosci/

    

   Częste pytania

   Czy stężenie cffDNA wpływa na wynik badania prenatalnego?

   W przypadku NIFTY pro stężenie cffDNA wpływa na możliwość przeprowadzenia badania, natomiast nie wpływa na pewność badania. Dla NIFTY pro wymagane minimalne stężenie cffDNA to 3,5%. Dla pewności badania nie będzie to miało znaczenia, czy stężenie wynosi 4% czy 8%.

   W sytuacji, gdy stężenie cffDNA w NIFTY pro jest zbyt niskie, zgłaszamy konieczność ponownego pobrania krwi, które jest dla naszych pacjentek bezpłatne. Laboratorium zawsze sprawdza ilość DNA płodu w badanej próbce i na wyniku badania NIFTY pro podana jest frakcja płodowa.

   Ile czeka się na wynik testu NIFTY pro?

   Wynik testu NIFTY pro jest dostępny jest w 10 dni roboczych od momentu dotarcia próbki do laboratorium. Jest to maksymalny czas, często wynik dostępny jest szybciej (5-6 dni). Wynik NIFTY pro w testDNA jest udostępniany online w bezpiecznym Panelu Pacjenta.

   YouTube player
   W którym tygodniu ciąży można przeprowadzić test NIFTY pro?

   Test NIFTY pro wykonuje się od skończonego 10 tygodnia ciąży.

   YouTube player
   Czym różni się test NIFTY pro od NIFTY Plus i innych?

   Różnice dotyczą przede wszystkim zakresu badania oraz ubezpieczenia wyniku. Od 2018 roku w Polsce dostępna jest rozszerzona wersja – test NIFTY pro. Analizy DNA w teście NIFTY pro są przeprowadzane bezpośrednio w laboratorium BGI w Hongkongu. Dla pacjentek oznacza to możliwość ubezpieczenia oraz szerszy zakres badania. Porównanie NIFTY pro i innych NIFTY >>

   Czym różni się test NIFTY pro od testu PAPP-a i od amniopunkcji?

   Test NIFTY pro jest badaniem przesiewowym (podobnie jak test PAPP-a) i jednocześnie charakteryzuje się wysoką czułością (dla trisomii 21. na poziomie ponad 99%, podobnie jak amniopunkcja). Jest przy tym zupełnie nieinwazyjny, gdyż do testu pobiera się krew z żyły odłokciowej ciężarnej (podobnie jak w przypadku morfologii). Sprawdź porównanie badań w tabeli:

   porównanie badań prenatalnych

   Porównanie badań wolnego płodowego DNA

   Badanie cffDNA a ustalenie ojcostwa w czasie ciąży

   Analiza wolnego płodowego DNA pozwala także ustalić ojcostwo jeszcze przed narodzinami dziecka. Test na ojcostwo możesz wykonać również w pakiecie z badaniem NIFTY.

   Pakiet Pewna Mama – test na ojcostwo w ciąży + Nifty o POŁOWĘ TANIEJ!!! 💟

   Oszczędź aż do 4,5 tys. zł – zrób badanie na ojcostwo razem z testem NIFTY. Ten pakiet pozwala Ci odzyskać pewność podwójnie, a przy tym oszczędzić pieniądze.

   Zdecyduj się na badania w pakiecie Pewna Mama. Dzięki niemu ustalisz ojcostwo biologiczne jeszcze na etapie ciąży (od 10 tygodnia ciąży) z wykorzystaniem najbardziej precyzyjnej metody!

   Badanie dostarcza pewną i jednoznaczną informację, tak samo jak badanie wykonywane po narodzinach.

   Dodatkowo w cenie badania na ojcostwo w ciąży z krwi masz również możliwość wykonania badania NIFTY, które sprawdzi stan zdrowia dziecka pod kątem aż 70 chorób genetycznych! 

   Wykonaj oba badania i zyskaj bezcenny spokój w ciąży! Wynik badania dostępny jest od 10 do 15 dni roboczych od momentu dostarczenia próbek do laboratorium.

   Pakiet Pewna Mama pozwala:

   Oszczędzić pieniądze – badania w pakiecie zrobisz o połowę taniej!

   Pozbyć się wątpliwości, zyskać spokój i cieszyć tym szczególnym czasem bez niepotrzebnych nerwów.

   Odzyskać poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji.

   Zadbać o zdrowie dziecka i mamy.

   Częste pytania o test NIFTY pro

   Czym jest test NIFTY pro?
   Test NIFTY pro to nieinwazyjne badanie prenatalne oparte na analizie wolnego płodowego DNA. Już od 10 tygodnia ciąży pozwala zbadać dziecko w kierunku trisomii 21. (zespół Downa), trisomii 13. (zespół Patau), trisomii 18. (zespół Edwardsa) i innych nieprawidłowości genetycznych. Wystarczy pobrać małą próbkę krwi matki (10 ml z żyły odłokciowej) i zbadać próbkę z wykorzystaniem nowoczesnej metody NGS i zaawansowanych metod bioinformatycznych. To dlatego test NIFTY pro jest tak skuteczny, a jednocześnie nieinwazyjny.

   Kiedy warto zrobić test NIFTY pro?
   Test NIFTY pro warto wykonać w każdym przypadku gdy mama chce nieinwazyjnie sprawdzić zdrowie nienarodzonego dziecka i to w szerokim zakresie (94 choroby genetyczne). Szczególnie jest wskazany gdy:

   • wiek matki wynosi ponad 35 lat,
   • w poprzedniej ciąży występowały choroby genetyczne,
   • w rodzinie występują choroby genetyczne,
   • badania prenatalne I trymestru dały wynik wskazujący na podwyższone ryzyko trisomii,
   • jest zalecana amniopunkcja (np. ze względu na podejrzenie trisomii 21., 13., 18.). Prawidłowy wynik NIFTY pro nie wymaga już potwierdzenia badaniem inwazyjnym.
   W którym tygodniu ciąży wykonać test NIFTY pro?
   Test NIFTY pro wykonuje się po 10 tygodniu ciąży. Nie ma górnej granicy wieku ciąży i wiek ciąży (po skończonym 10 tc) nie wpływa na wiarygodność badania.

   Co bada test NIFTY pro?
   Test NIFTY pro bada 94 nieprawidłowości genetyczne i płeć na życzenie. W ciąży pojedynczej zakres badania obejmuje 6 trisomii, 4 choroby związane z nieprawidłową liczbą chromosomów płciowych oraz mikrodelecje i mikroduplikacje. W ciąży bliźniaczej NIFTY bada trisomię 21., 13. i 18. oraz płeć na życzenie. NIFTY pro jest najszerszym testem NIFTY – bada najwięcej nieprawidłowości – i jako jedyny zapewnia ubezpieczenie wszystkich badanych nieprawidłowości (nie tylko wybranych). Ubezpieczenie obejmuje wynik pozytywny oraz fałszywie negatywny (przed i po narodzinach dziecka).

   Jaki jest czas oczekiwania na wynik testu NIFTY pro?
   Maksymalny czas oczekiwania na wynik testu NIFTY pro to do 10 dni roboczych od dotarcia próbki do laboratorium. Często wynik jest szybciej, nawet w 5-6 dni. Wynik udostępniamy gdy tylko jest gotowy – można go pobrać online w bezpiecznym Panelu Klienta. Dzięki temu jest dostępny jeszcze szybciej bez konieczności dodatkowego dojazdu do placówki.

   Czym różni się test NIFTY pro od amniopunkcji i testu PAPP-A?
   Można powiedzieć, że test NIFTY pro łączy w sobie nieinwazyjny charakter testu PAPP-A (jest to badanie wykonywane z krwi) i czułość amniopunkcji (ponad 99% dla trisomii 21.). Test NIFTY pro nie zastępuje badań diagnostycznych jednak gdy jest wykonany np. w przypadku podejrzenia trisomii 21., to jego prawidłowy wynik nie wymaga potwierdzenia badaniami inwazyjnymi. Często jest tak, że test PAPP-a i test złożony wskazują na podwyższone ryzyko choroby genetycznej a dodatkowe badania tego nie potwierdzają i dziecko rodzi się zdrowe.

   Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

   Jestem zadowolona z całego zamówienia. Przesyłka została wysłana ekspresowo, odebranie od kuriera również odbyło się na drugi dzień. Co do ceny to nie mam porównania z inną firmą, gdyż zamówienie składałam pierwszy raz, dla mnie cena jest zadowalająca za całość i jakość zamówienia. Odnośnie obsługi klienta- nie miałam żadnych dodatkowych pytań, a o wysłanym raporcie poinformowano mnie telefoniczne, co było na plus. Generalnie całość przebiegła bezproblemowo i bardzo szybko. Także będę polecać dalej jeśli będę miała okazję.”

   Klaudia

   Serdecznie polecam Laboratorium testDNA.Konsultanci medyczni dbają o to, aby wszystko było zrealizowane na najwyższym poziomie. Na nurtujące pytania odpowiadają wyczerpująco, kompetentnie i mimo trudnych chwil dla pacjenta jakie są związane z wykonaniem określonych badań zawsze jest świetna atmosfera i uśmiech w słuchawce telefonu. Korzystając z usług laboratorium zapewniam, że nikt nie będzie potraktowany jako „następny” lecz jako współpracownik, rozmowy są tak długie ile tego wymaga sytuacja nikt nie pospiesza, ani nie bagatelizuje próśb pacjenta. Komunikacja z personelem ma najwyższą jakość, ponieważ zawsze odbierają telefony i na bieżąco dają znać na jakim etapie jest badanie, które się zleca.Z całego serca polecam tą firmę i mam do nich zaufanie, dlatego też nie zamieniła bym jej na żadną inną.”

   Kinga

   „Szczerze polecam! Kontakt z laboratorium pomimo weekendu był na5+. Wszystkie informacje rzeczowo przekazane, dzięki czemu bardzo łatwo przeszliśmy przez całą procedurę. Wyniki badań zarówno mailem jak i pocztą doszły błyskawicznie. Zdecydowanie polecam!”

   Anna

   „Szanowni Państwo,obsługę Klienta/ Pacjenta w Państwa Labolatorium oceniam celująco: podczas rozmowy przez chat uzyskałam proste i kompleksowe informacje o interesujących mnie badaniach. Kiedy zaszła taka potrzeba, rozmowę na chacie elastycznie zmieniliśmy na telefoniczną i mailową. Prosta instrukcja obsługi sprawiła, że samo pobranie materiału do badania było bezstresowe. Czas dostarczenia/odebrania przesyłki oraz wyników był bardzo zadowalający, a mailowa forma wyników badań ułatwia szybki i prosty dostęp do nich w każdym miejscu. Już teraz polecam Państwa usługi osobom zastanawiającym się nad wykonaniem badań genetycznych.Pozdrawiam serdecznie”

   Edyta

   .

    

   Źródła:

   [1] Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka dotyczące badań przesiewowych oraz diagnostycznych badań genetycznych wykonywanych w okresie prenatalnym, Ginekologia i Perinatologia Praktyczna 2022 tom 7, nr 1, strony 20–33

   Więcej źródeł: www.testdna.pl/badania-prenatalne/test-nifty-pro/zrodla

   *W zależności od kursu walutowego

   4.9/5 - (23 głosów / głosy)

   Wszystkie artykuły

   Powiązane artykuły

   Wszystkie artykuły
   Back to Top

   nifty ostrzezenie