test dna płodu, badania wolnego płodowego dna cena, test dna płodu cena, badanie płodowego dna, badanie wolnego płodowego dna z krwi matki, cffdna, wolne płodowe DNA, badania wolnego płodowego dna

Badania wolnego płodowego DNA

Czym jest cffDNA? Na czym polegają badania wolnego DNA płodu? Gdzie je zrobić?

Prenatalne badania wolnego płodowego DNA (cffDNA) wykonuje się zwykle już po 10 tygodniu ciąży. Mają one wysoką czułość i pozwalają one ocenić ryzyko występowania trisomii 21. (zespół Downa), trisomii 18. (zespół Edwardsa) oraz trisomii 13. (zespół Patau) oraz innych chorób genetycznych. Co ważne, badanie to pozwala również sprawdzić kwestię biologicznego ojcostwa jeszcze na etapie ciąży.


 • Pierwszym w Polsce testem opartym na analizie wolnego płodowego DNA był test NIFTY. Do tej pory został wykonany już ponad 9 000 000 razy na całym świecie i jest najczęściej wybieranym NIPT. Aktualnie jest dostępna nowa, najszersza wersja testu NIFTY – test NIFTY pro z ubezpieczeniem.
 • Skuteczność NIFTY dla została potwierdzona w największym badaniu na świecie dotyczącym skuteczności klinicznej testów NIPT.
 • Dzięki wysokiej czułości NIFTY pro może pomóc Ci odzyskać spokój i uniknąć niepotrzebnej amniopunkcji.
 • Badanie jest zalecane w ciąży po 35 roku życia, przy wynikach USG i PAPP-a wskazujących na podwyższone ryzyko trisomii, gdy zalecana jest amniopunkcja ze względu na podejrzenie np. trisomii 21. oraz gdy Mama ma wątpliwości i obawy o zdrowie dziecka.

Czym jest wolne płodowe DNA? Kiedy warto zrobić badania wolnego płodowego DNA? Jaka jest cena badań wolnego płodowego DNA, gdzie je wykonać i jak się umówić na wizytę? Te informacje znajdziesz w dalszej części artykułu.

Wolne płodowe DNA, cffDNA – co to takiego?

W testach NIPT analizowane jest wolne płodowe DNA (cffDNA), które przenika przez łożysko i krąży w krwi matki

W badaniach wolnego płodowego DNA analizowane jest wolne DNA płodu (cffDNA), które przenika przez łożysko i krąży w krwiobiegu matki

Wolne płodowe DNA, zwane także cffDNA to materiał genetyczny dziecka, który przedostaje się do krwi matki poprzez łożysko. W krwiobiegu wchodzi w skład wolnego pozakomórkowego DNA (cfDNA), które zawiera również DNA matki.

Stężenie cffDNA rośnie wraz z wiekiem ciąży i znika z organizmu matki po porodzie. Dopóki wolne płodowe DNA jest obecne w krwiobiegu ciężarnej, taki materiał genetyczny można przebadać. Badanie to jest wykorzystywane w diagnostyce prenatalnej.

Na czym polegają badania wolnego płodowego DNA?

Badania wolnego płodowego DNA wykonuje się w celu wykrycia ryzyka wystąpienia u dziecka trisomii (21., 13., 18. i innych) oraz innych chorób genetycznych.

Polegają one na analizie próbki krwi ciężarnej zawierającej cffDNA czyli wolne płodowe DNA. Badania cffDNA są nieinwazyjne i bezpieczne dla matki oraz jej dziecka. Mimo wysokiej czułości należą do grupy badań prenatalnych przesiewowych – jeśli wynik testu DNA wskazał na podwyższone ryzyko choroby, w celu potwierdzenia wyniku zaleca się wykonanie badań diagnostycznych (inwazyjnych). W większości przypadków jednak dają wynik prawidłowy dzięki czemu rodzice mogą odzyskać spokój. Badania wolnego płodowego DNA charakteryzują się jednak dużo większą czułością niż tradycyjne badania przesiewowe. W przypadku testu

NIFTY pro wynosi ona ponad 99% (dla trisomii 21.) i jest porównywalna do czułości amniopunkcji.
na czym polega test nifty prona czym polega test nifty pro

Kiedy warto zbadać wolne DNA płodowe (cffDNA)?

Badania wolnego płodowego DNA (NIPT) są zalecane dla wszystkich rodziców, którym zależy na tym, by sprawdzić dokładnie zdrowie swojego dziecka i odzyskać spokój w czasie ciąży. Warto zbadać cffDNA w szczególności wtedy, gdy:

 • otrzymano nieprawidłowe wyniki podstawowych badań prenatalnych,
 • wiek ciężarnej jest zaawansowany (powyżej 35 lat),
 • w poprzedniej ciąży lub w rodzinie wystąpiły przypadki chorób genetycznych,
 • istnieją przeciwwskazania do badań inwazyjnych.
 • ciężarna niepokoi się o zdrowie dziecka.

Wykonanie analizy wolnego płodowego DNA (NIPT) jest wskazane także wtedy, gdy para otrzymała skierowania na badania prenatalne inwazyjne ze względu na podejrzenie np. trisomii 21.

REKOMENDACJE

Według rekomendacji Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka dotyczące badań przesiewowych oraz diagnostycznych badań genetycznych wykonywanych w okresie prenatalnym [1]:

 • NIPT należy zaproponować ciężarnej, jeśli ryzyko wyliczone w oparciu o wynik testu złożonego wynosi pomiędzy 1:300 a 1:1000
 • W przedziale ryzyka 1:100 do 1:300 uzasadniona jest alternatywna propozycja przeprowadzenia NIPT lub diagnostyki genetycznej po inwazyjnym pobraniu próbki. [1]

Test złożony obejmuje USG (pomiar przezierności karku płodu NT, CRL, FHR) oraz test podwójny (beta-hCG i PAPP-A).

Badanie wolnego płodowego DNA NIFTY pro a zły wynik PAPP-a

Zdarza się, że, badania inwazyjne są wykonywane u matki zdrowego dziecka, bo, mimo że test PAPP-a wskazał na podwyższone ryzyko choroby, amniopunkcja tego nie potwierdzi i dziecko rodzi się zdrowe.

W sytuacji otrzymania nieprawidłowego wyniku tradycyjnych badań przesiewowych można  wykonać badanie o czułości wyższej – test NIFTY proBadanie wolnego płodowego DNA może wtedy pomóc podjąć decyzję, czy badania inwazyjne faktycznie są konieczne, a także odzyskać spokój, gdy wynik nie wykaże zwiększonego ryzyka.

Dowiedz się więcej >>

Wynik badania wolnego DNA płoduzły wynik nifty a test pappa

Prawidłowy (negatywny) wynik badania może pomóc odzyskać spokój i uniknąć amniopunkcji. Pozytywny (nieprawidłowy wynik) jest wskazaniem do dalszej diagnostyki i ciężarnej proponuje się badania inwazyjne, takie jak amniopunkcja. W przypadku NIFTY pro są one refundowane do kwoty ok. 2600 zł* w ramach ubezpieczenia. Więcej o ubezpieczeniu w dalszej części tekstu >>

Konsultacja z lekarzem genetykiem w testDNA

W większości przypadków wyniki badań prenatalnych nie wykrywają nieprawidłowości. Jeśli jednak wynik NIFTY pro będzie nieprawidłowy, w testDNA nasze Pacjentki w cenie badania NIFTY pro mają zapewnioną konsultację z lekarzem genetykiem, jeśli wynik badania jest nieprawidłowy. Lekarz genetyk w czasie telefonicznej konsultacji wyjaśnia nieprawidłowy wynik NIFTY pro i raz zaleca dalsze postępowanie. Pacjentka nie jest pozostawiona sama sobie, uzyskuje pomoc i informacje na temat znaczenia rezultatu.

 

Zgodnie z rekomendacjami: W przypadku otrzymania nieprawidłowego wyniku przesiewowego badania genetycznego wykonywanego na wolnym, płodowym DNA wskazana jest konsultacja pacjentki z specjalistą genetykiem klinicznym lub perinatologiem. [3]

 

W NIFTY pro jest bardzo małe prawdopodobieństwo uzyskania wyniku fałszywie pozytywnego (wskazującego na chorobę, której nie ma). Np. dla trisomii 21. wynosi ono poniżej 0,05%. Dzięki temu badanie pozwala zmniejszyć liczbę ciężarnych mających zdrowe dziecko, które kierowane są na badania inwazyjne. Czytaj więcej o wiarygodności wyniku NIFTY pro >>

NIFTY pro to jedyne badanie wolnego płodowego DNA z ubezpieczeniem

Test NIFTY pro na tle innych badań wolnego płodowego DNA wyróżnia fakt, że badanie NIFTY jest objęte ubezpieczeniem wyniku (jest ono dobrowolne i bezpłatne).

Ubezpieczenie NIFTY pro obejmuje trzy sytuacje:

ubezpieczenie wyniku

 1. Gdy rodzice otrzymają fałszywie negatywny wynik testu i w ciągu roku po urodzeniu u dziecka zostanie zdiagnozowana jakakolwiek choroba zaliczona do NIFTY pro (z wyłączeniem mozaikowej nieprawidłowości chromosomalnej) – w takiej sytuacji odszkodowanie wynosi do około 210 000 złotych*.
 2. Gdy rodzice otrzymają fałszywie negatywny wynik testu, ale później u płodu kwalifikowany personel medyczny zdiagnozuje jakąkolwiek chorobę badaną przez NIFTY pro i rodzice zdecydują się na terminację ciąży – w takiej sytuacji rodzicom przysługuje rekompensata finansowa w wysokości do około 11 000 złotych*,
 3. gGdy rodzice otrzymają nieprawidłowy (pozytywny) wynik testu NIFTY pro ze wskazaniem konieczności wykonania badań prenatalnych inwazyjnych – otrzymają oni wtedy refundację wykonanych badań wynoszącą do około 2600 złotych*. Refundacja badań diagnostycznych (inwazyjnych) dotyczy badań wykonywanych prywatnie – możesz więc wybrać dowolną placówkę, nie tylko te, które mają umowę z NFZ.

Wyniku fałszywie negatywne są rzadkie i mogą pojawić się w każdym badaniu wolnego płodowego DNA, jednak tylko NIFTY pro umożliwia wówczas wypłatę rodzicom wysokiego odszkodowania. Czytaj więcej: Ubezpieczenie testu NIFTY pro

Dlaczego jeszcze warto zrobić test NIFTY pro?

dla spokojnej ciążyTest NIFTY został sprawdzony na największej liczbie przypadków. Został wykonany ponad 9 000 000 razy na całym świecie, a czułość dla 3 najczęstszych trisomii została potwierdzona w największym badaniu na świecie dotyczącym skuteczności klinicznej testów NIPT.

 • Test NIFTY został wykonany już ponad 9 000 000 razy na całym świecie.
 • Skuteczność testu NIFTY została potwierdzona w największym badaniu na świecie dotyczącym skuteczności klinicznej testów NIPT, które obejmowało 146 958 ciąż.
 • Test NIFTY pro ma szeroki zakres – wykrywa u dziecka najpopularniejsze trisomie, takie jak zespół Downa czy zespół Patau, a także 84 zespołów mikrodelecji i mikroduplikacji oraz 4 choroby związane z nieprawidłowościami chromosomów płci.
 • Nasze pacjentki testDNA mogą skorzystać z pomocy konsultantów medycznych 7 dni w tygodniu, a w przypadku uzyskania nieprawidłowego wyniku testu NIFTY pro mają zapewnioną konsultację z lekarzem genetykiem w cenie badania.
 • Test NIFTY pro pozwala wielu rodzicom odzyskać spokój i na nowo cieszyć się ciążą. ⭐⭐⭐⭐⭐Sprawdź opinie o NIFTY pro w testDNA >> 

Test NIFTY pro opinie o badaniu testDNA

Ile kosztują badania wolnego płodowego DNA (cffDNA)?

Cena NIFTY pro w testDNA

Cena badań wolnego płodowego DNA (cffDNA) różni się w zależności od rodzaju badania. Są to w Polsce badania prywatne i nie są refundowane przez NFZ. Sprawdź, co zawiera cena testu NIFTY pro w testDNA Laboratorium i jak umówić badanie.

Test NIFTY pro

 • Oryginalny test NIFTY pro wykonywany w laboratorium BGIBezpieczny test z krwi o wysokiej czułości
 • Jedyny test NIPT z ubezpieczeniem. W cenie testu jest ubezpieczenie na wypadek wydania wyniku fałszywie negatywnego po urodzeniu dziecka (do 210 000 zł*) i przed urodzeniem z terminacją ciąży (do 11 000 zł*) oraz zwrot kosztów wykonanej diagnostyki prenatalnej (np. amniopunkcji, analizy mikromacierzy chromosomów) do 2600 zł* jeśli wynik testu NIFTY pro będzie pozytywny.
 • Najszerszy test NIFTY – 94 choroby. Zakres dla ciąży pojedynczej: trisomia 21 (zespół Downa), trisomia 18 (zespół Edwardsa), trisomia 13 (zespół Patau), trisomia 9, trisomia 16, trisomia 22, mikrodelecje i zespoły duplikacji – łącznie aż 84 mikrodelecje / duplikacje oraz płeć na życzenie. Zakres dla ciąży bliźniaczej: trisomia 21., trisomia 13., trisomia 18. i płeć na życzenie.
 • Płeć podawana na wyniku na życzenie rodziców.
 • Dostępny od 10 tygodnia ciąży
 • Wynik do 10 dni roboczych (czas liczony od momentu dotarcia próbek do laboratorium, transport trwa najczęściej 1-2 dni robocze). Jest to maksymalny czas oczekiwania, często wynik dostępny jest szybciej.
 • Bezpłatne ponowne pobranie próbki jeśli jakość próbki nie będzie wystarczająca do badania.

Dodatkowo w testDNA

 • Pobranie próbki w placówce lub w domu w cenie badania – w całej Polsce.
 • Bezpłatna konsultacja z lekarzem genetykiem w przypadku wyniku pozytywnego.
 • Wynik udostępniony wygodnie online w bezpiecznym Panelu Pacjenta
 • Dostępne raty i płatności odroczone. Skontaktuj się z nami i zapytaj o raty
test nifty cena, test nifty pro cena, badanie nifty cena, badanie nifty pro cena, nifty cena
Cena: 2397 ,-

Badanie prenatalne test NIFTY Pro

Gdzie zrobić badanie płodowego DNA?

NIFTY pro w testDNA

Badanie wolnego płodowego DNA NIFTY pro możesz wykonać w całej Polsce w placówkach testDNA oraz w domu (wizyty domowe organizujemy w całej Polsce w cenie badania). Umów wizytę domową lub w placówce 7 dni w tygodniu pod numerem tel. 665 761 161 lub korzystając z poniższego formularza online >>

Ogólnopolski formularz rejestracji na test NIFTY pro w testDNA

Na test NIFTY pro w testDNA można umówić się wypełniając poniższy formularz ogólnopolskiej rejestracji online. Udostępniamy również płatność w ratach!

1. Wybierz przychodnię lub wizytę domową rozwiń
(obie opcje w cenie badania, bez dodatkowych opłat)
2. Wybierz lokalizację rozwiń
Podaj adres, w którym chciałabyś umówić wizytę domową

Miasto:

Kod pocztowy:

Ulica:

Numer domu:

Numer mieszkania: (pole nieobowiązkowe)

Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Ciechanów, Ul Spółdzielcza 2
Tel. 665 761 161 Płock, ul. Dworcowa 2
Tel. 665 761 161 Radom, ul. 1905 roku 20
Tel. 665 761 161 Warszawa, ul. Cybernetyki 7
Tel. 665 761 161 Siedlce, ul. Floriańska 57
Tel. 665 761 161 Garwolin, ul. Jana Pawła II 17
Tel. 665 761 161 Grójec, ul. Olimpijska 8A
Tel. 665 761 161 Ostrołęka, ul. Pileckiego 14
Tel. 665 761 161 Legionowo ul. Sowińskiego 4
Tel. 665 761 161 Kozienice, ul. Lubelska 40
Tel. 665 761 161 Płońsk, ul. Grunwaldzka 11A
Tel. 665 761 161 Warszawa, ul. Krzywe Koło 8/10
Tel. 665 761 161 Warszawa, ul. Sienna 86
Tel. (22) 100 32 65 Warszawa Kabaty, ul. Ksawerego Bronikowskiego 55
Tel. (22) 100 32 65 Warszawa, Wrocławska 21a/7
Tel. (22) 100 32 65 Warszawa, Książkowa 9
Tel. (22) 100 32 65 Warszawa, ul. Adama Branickiego 15
Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Katowice, ul. Bocheńskiego 38A
Tel. 665 761 161 Chorzów, Ul. Batorego 19
Tel. 665 761 161 Cieszyn, u. Frysztacka 20
Tel. 665 761 161 Rybnik, ul. Parkowa 4a
Tel. 665 761 161 Ustroń, ul. Stawowa 2A
Tel. 665 761 161 Zawiercie, ul. Powstańców Śląskich 8
Tel. 665 761 161 Bielsko Biała, ul. Pszenna 11
Tel. 665 761 161 Racibórz, Ul. Kolejowa 19A
Tel. 665 761 161 Lubliniec, Ul. Mickiewicza 14
Tel. 665 761 161 Mikołów, Os. 30-lecia 8
Tel. 665 761 161 Czechowice-Dziedzice, ul. Sienkiewicza 8
Tel. 665 761 161 Pszczyna, ul. Dobrawy 7
Tel. 665 761 161 Będzin, ul. Małobądzka 141
Tel. 665 761 161 Gliwice, ul. Szafirowa 18
Tel. 665 761 161 Skoczów, ul. Mały Rynek 1
Tel. 665 761 161 Szczekociny, Aleja Jana Pawła II 6, 42-445
Tel. 665 761 161 Sosnowiec, Al. Wolności 6
Tel. 665 761 161 Zabrze, ul. Wolności 311
Tel. 665 761 161 ul. Wspólna 2, 43-246 Strumień
Tel. 665 761 161 Częstochowa, ul. Brzeźnicka 59
Tel. 665 761 161 Katowice, ul. Wiosny Ludów 24
Tel. 665 761 161 Katowice, ul. Witosa 21
Tel. 665 761 161 Katowice, ul. Radockiego 282
Tel. 665 761 161 Częstochowa, Wieluńska 28
Tel. 665 761 161 Częstochowa, Aleja Wolności 14
Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Poznań, ul. Braniewska 20
Tel. 665 761 161 Nowy Tomyśl, ul. Zbąszyńska 9
Tel. 665 761 161 Piła, ul. Medyczna 6
Tel. 665 761 161 Ostrów Wielkopolski, ul. Wrocławska 28
Tel. 665 761 161 Jarocin, ul. Hallera 9
Tel. 665 761 161 Krotoszyn, ul. Wojciechowskiego 3
Tel. 665 761 161 Turek, ul. Dąbrowskiego 7
Tel. 665 761 161 Września, ul. Piastów 16
Tel. 665 761 161 Leszno, ul. Racławicka 1a
Tel. 665 761 161 Poznań, ul. Kaspra Drużbickiego 7
Tel. 665 761 161 Poznań, ul. Dąbrowskiego 75 lok 7 i 8
Tel. 665 761 161 Stęszew, ul. Łukaszewicza 1
Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Białystok, ul. Sobieskiego 13/8
Tel. 665 761 161 Suwałki, ul. Młynarskiego 9
Tel. 665 761 161 Augustów, ul. Chreptowicza 1
Tel. 665 761 161 Mońki, Al. Wojska Polskiego 42
Tel. 665 761 161 Grajewo, ul. Kolejowa 8
Tel. 665 761 161 Łomża, ul. Akademicka 48 A
Tel. 665 761 161 Białystok, ul. Parkowa 14 lok. 84
Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Biała Podlaska, ul. Królowej Jadwigi 2
Tel. 665 761 161 Chełm, ul.Lipowa 27
Tel. 665 761 161 Lublin, ul. Przyjaźni 13
Tel. 665 761 161 Zamość, ul. Jasna 14
Tel. 665 761 161 Hrubieszów, Ul. Leśmiana 28
Tel. 665 761 161 Kraśnik, Ul. Zygmunta Krasińskiego 16
Tel. 665 761 161 Parczew, ul. 11 listopada 48
Tel. 665 761 161 Puławy, ul. Centralna 15
Tel. 665 761 161 Łuków, ul. Sienkiewicza 7A
Tel. 665 761 161 Lubartów, ul.Mickiewicza 3-5
Tel. 665 761 161 Biłgoraj, ul. Tadeusza Kościuszki 18
Tel. 665 761 161 Zamość, al. Jana Pawła II nr. 19
Tel. 665 761 161 Lublin, ul. Okopowa 3
Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Brodnica, ul.Kopernika 8
Tel. 665 761 161 Bydgoszcz, ul. Karłowicza 3-5
Tel. 665 761 161 Grudziądz, ul. Klasztorna 9/11
Tel. 665 761 161 Inowrocław, ul. Dworcowa 71
Tel. 665 761 161 Toruń, ul. Stefana Srebrnego 1
Tel. 665 761 161 Włocławek, ul. Zduńska 2
Tel. 665 761 161 Golub-Dobrzyń, ul. Szosa Rypińska 4 a
Tel. 665 761 161 Wielgie, ul. Starowiejska 10
Tel. 665 761 161 Bydgoszcz, ul. M. Skłodowskiej-Curie 26
Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Bukowina Tatrzańska, ul. Długa 145
Tel. 665 761 161 Nowy Sącz, ul. Kochanowskiego 2
Tel. 665 761 161 Nowy Targ, ul. Wojska Polskiego 14
Tel. 665 761 161 Sucha Beskidzka, ul. Mickiewicza 56
Tel. 665 761 161 Tarnów, ul. Niepodległości 3A
Tel. 665 761 161 Krynica Zdrój, ul. Reymonta 21
Tel. 665 761 161 Kraków, ul. Mehoffera 6
Tel. 665 761 161 Krzeszowice, ul. Stolarska 1
Tel. 665 761 161 Zakopane, ul. Orkana 6
Tel. 665 761 161 Wieliczka, ul. Wincentego Pola 4a
Tel. 665 761 161 Wadowice, osiedle Kopernika 10B
Tel. 665 761 161 Myślenice, ul. Oś Tysiąclecia 1, 32-400
Tel. 665 761 161 Miechów, ul. Juliusza Słowackiego 13
Tel. 665 761 161 Chrzanów, ul. J. Skorupki 1 C
Tel. 665 761 161 Oświęcim, Pl. Kościuszki 12
Tel. 665 761 161 Bochnia, ul. Krakowska 27 A
Tel. 665 761 161 Kraków, ul. Zacisze 6
Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Elbląg, ul. Nowowiejska 7
Tel. 665 761 161 Szczytno, ul. Chrobrego 10
Tel. 665 761 161 Ostróda, ul. Jana Sobieskiego 3C
Tel. 665 761 161 Biskupiec, ul. Armii Krajowej 1A
Tel. 665 761 161 Mława, ul. Anny Dobrskiej 1
Tel. 665 761 161 Pisz, ul. Sienkiewicza 4
Tel. 665 761 161 Olecko, ul. 11 Listopada 23, 19-400
Tel. 665 761 161 Lidzbark Warmiński, ul. 11- tego Listopada 15
Tel. 665 761 161 Braniewo, ul. Żeromskiego 14a
Tel. 665 761 161 Olsztyn, ul. Liliowa 15/U1-2
Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Gdynia, ul. Adm.J.Unruga 84
Tel. 665 761 161 Gdańsk, ul. Subisława 24
Tel. 665 761 161 Słupsk, ul. Orląt Lwowskich 2
Tel. 665 761 161 Czarne, Plac Wolności 10
Tel. 665 761 161 Kwidzyn, ul. 11 Listopada 20/1
Tel. 665 761 161 Malbork, ul.Dworcowa 14
Tel. 665 761 161 Człuchów, Os. Wazów 8
Tel. 665 761 161 Kartuzy, ul. Sambora 21A
Tel. 665 761 161 Bytów, ul. Lęborska 11
Tel. 665 761 161 Ustka, ul. Mickiewicza 12
Tel. 665 761 161 Wejherowo, ul. I Brygady Pancernej Wojska Polskiego, 84–200
Tel. 665 761 161 Tuchomie, Jana III Sobieskiego 22
Tel. 665 761 161 Gdańsk, Staropolska 32 B
Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Gorzyce, ul. Piłsudskiego 17
Tel. 665 761 161 Rzeszów, ul. Plac Wolności 17
Tel. 665 761 161 Stalowa Wola, ul. Okulickiego 36
Tel. 665 761 161 Sanok, ul. Przemyska 24
Tel. 665 761 161 Krosno, ul. 1000 lecia 13
Tel. 665 761 161 Jarosław, ul. Poniatowskiego 53
Tel. 665 761 161 Lubaczów, ul. Kościuszki 141, 37–600
Tel. 665 761 161 Rzeszów, ul. Architektów 11
Tel. 665 761 161 Rzeszów, ul. Dąbrowskiego 31
Tel. 665 761 161 Przemyśl, ul. Mickiewicza 27
Tel. (17) 778 81 06 Ropczyce, ul. Parkowa 1
Tel. (17) 778 81 06 Ropczyce, ul. ks. Siewierskiego 6
Tel. (17) 778 81 06 Dębica, ul. Kościuszki 18
Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Jelenia Góra, ul. Ogińskiego 1 B
Tel. 665 761 161 Legnica, ul. Biegunowa 2
Tel. 665 761 161 Wałbrzych, ul. Armii Krajowej 22-23
Tel. 665 761 161 Kobierzyce, Ul. Witosa 5
Tel. 665 761 161 Kłodzko, ul. Spółdzielcza 4
Tel. 665 761 161 Ślęza, ul. Przystankowa 2
Tel. 665 761 161 Wrocław, ul. Trwała 7
Tel. 665 761 161 Świdnica, ul. Kliczkowska 37
Tel. 665 761 161 Złotoryja, ul. Rynek 5/2
Tel. 665 761 161 Jawor, ul. Piłsudskiego 10
Tel. 665 761 161 Kamienna Góra, ul. Władysława Broniewskiego 26A
Tel. 665 761 161 Ząbkowice Śląskie, ul.Waryńskiego 18
Tel. 665 761 161 Legnica, ul. Piekarska 7
Tel. 665 761 161 Wrocław, ul. Gagarina 110
Tel. 665 761 161 Wrocław, ul. Skarbowców 121-123
Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Kielce, al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 17a
Tel. 665 761 161 Ostrowiec Świętokrzyski, Os. Ogrody 29
Tel. 665 761 161 Starachowice, ul. Jana Pawła II 1
Tel. 665 761 161 Pińczów, ul. Batalionów Chłopskich 33
Tel. 665 761 161 Włoszczowa, Ul. Mleczarska 11
Tel. 665 761 161 Sędziszów, ul. Dworcowa 23, 28-340
Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Kluczbork, ul. Grunwaldzka 20
Tel. 665 761 161 Opole, ul. Katowicka 55
Tel. 665 761 161 Głubczyce, ul. M. Skłodowskiej-Curie 28
Tel. 665 761 161 Nysa, ul. Marcinkowskiego 2-4
Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Kutno, ul. Sienkiewicza 16
Tel. 665 761 161 Łódź, ul. Kniaziewicza 20 A
Tel. 665 761 161 Piotrków Trybunalski, ul. Polna 13/13A
Tel. 665 761 161 Radomsko, ul. Mickiewicza 29
Tel. 665 761 161 Skierniewice, ul. Sobieskiego 29
Tel. 665 761 161 Tomaszów Mazowiecki, ul. Barlickiego 15
Tel. 665 761 161 Bełchatów, ul. Edwardów 2A
Tel. 665 761 161 Wieluń, ul J.Żubr 30
Tel. 665 761 161 Sieradz, ul. Krakowskie Przedmieście 10
Tel. 665 761 161 Zgierz, ul. Dąbrowskiego 19
Tel. 665 761 161 Pabianice, ul. Warszawska 6
Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Szczecin, ul. Powstańców Wielkopolskich 66/68
Tel. 665 761 161 Szczecinek, ul. Kilińskiego 7
Tel. 665 761 161 Wałcz, ul. Piastowska 3
Tel. 665 761 161 Koszalin, ul. Traugutta 31/3
Tel. 665 761 161 Świnoujście, ul. Piłsudskiego 23-25
Tel. 665 761 161 Gryfice, ul Ks.Stanisława Ruta 9
Tel. 665 761 161 Myślibórz, ul. Kościelna 15
Tel. 665 761 161 Kamień Pomorski, ul. Kopernika 28
Tel. 665 761 161 Goleniów, ul. Partyzantów 11
Tel. 665 761 161 Sławno, ul. Chełmońskiego 9
Tel. 665 761 161 Stargard, ul. Kilińskiego 3
Tel. 665 761 161 Sławno ul. Chełmońskiego 9
Tel. 665 761 161 Szczecin, al. Wyzwolenia 7
Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Zielona Góra, ul. Chrobrego 20 A
Tel. 665 761 161 Wschowa, ul. Zygmunta Starego 4
Tel. 665 761 161 Żary, ul. Strzelców 10
Tel. 665 761 161 Strzelce Krajeńskie, Al. Wolności 9 K
Tel. 665 761 161 Zielona Góra, ul. Jedności 59
Tel. 665 761 161 Zielona Góra, ul. Wyszyńskiego 99,
Tel. 665 761 161 Gorzów Wielkopolski, ul. Kombatantów 34
Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Sandomierz, ul. Adama Mickiewicza 52
Tel. 665 761 161 Tarnobrzeg, ul. Wyspiańskiego 3
Tel. 665 761 161 Gorzów Wielkopolski, ul. 30 Stycznia 15/9
3. Wybierz termin rozwiń

Wybierz datę

Wybierz preferowane godziny
Prosimy najpierw wybrać datę.

4. Podaj dane rozwiń

Czy przed złożeniem zamówienia kontaktowali się Państwo z nami?

Z kim się Państwo kontaktowali?

Administratorem danych podanych w formularzu jest TESTDNA sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą: ul. Bocheńskiego 38 A, 40-859 Katowice, o numerze NIP: 634-282-27-48, REGON: 243413225, e-mail: biuro@testDNA.pl , tel.: 32/ 445-34-26. Przekazane nam dane będą wykorzystane w celu:
1) umówienia wizyty w placówce testDNA Laboratorium lub u któregoś z partnerów współpracujących (podstawa: art. 6 ust. 1 lit b) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 2016, Nr 119) – w dalszej części RODO);
2) dochodzenia i obrony przed ewentualnymi roszczeniami (podstawa: art. 6 ust. 1 lit. f) RODO);
3) odpowiedzi na zadane nam pytania i weryfikacji tożsamości osoby (podstawa: art. 6 ust. 1 lit b) RODO;

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże może stanowić warunek udzielenia odpowiedzi na zadane pytania lub realizację usługi. Dane te mogą zostać przekazane podmiotom współpracującym w celu realizacji zleconej nam usługi. Szczegółowe informacje nt. przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj https://www.testdna.pl/polityka-prywatnosci/

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Państwem telefonicznie w ciągu jednego dnia roboczego w celu potwierdzenia rezerwacji.

Już po wysłaniu formularza można wybrać metody płatności, w tym raty i płatności odroczone.

Dlaczego test NIFTY pro warto wykonać w testDNA?

 • Szybkie terminy badań – nawet w dniu umówienia.
 • Raty i płatności odroczone – P24NOW, PayPo.
 • Oryginalny NIFTY pro z najszerszym zakresem badanych chorób i ubezpieczeniem, analizy wykonywane są w BGI w Hongkongu.
 • Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce – również wizyta domowa jest w cenie badania NIFTY pro. Pobrania w domu organizujemy też w małych miasteczkach i wsiach.
 • Wynik wygodnie ONLINE – nasze pacjentki mają dostęp do wygodnego Panelu Pacjenta na stronie internetowej.
 • Konsultacja z lekarzem genetykiem w cenie badania NIFTY pro w przypadku uzyskania wyniku pozytywnego (nieprawidłowego).
 • Bezpłatne konsultacje 7 dni w tygodniu, również w święta.
 • Marka testDNA jest obecna na rynku od 2003 roku. W tym czasie wykonaliśmy analizy dla ponad 250 000 pacjentów, nawiązaliśmy współpracę z wieloma specjalistami i ośrodkami, zdobyliśmy zaufanie sądów, prokuratury i lekarzy.
 • Pozytywne opinie naszych Pacjentek (średnia 4,96/5 na badanienifty.pl).

 

opinie facebook

 

Jak wybrać test wolnego DNA płodowego?

Wskazówki jak wybrać test wolnego DNA płodowego znajdziesz w bezpłatnym poradniku:

jak wybrać nipt

Częste pytania

Czy stężenie cffDNA wpływa na wynik badania prenatalnego?

Stężenie cffDNA wpływa na możliwość przeprowadzenia badania, natomiast nie wpływa na pewność badania. W przypadku testu NIFTY pro wymagane minimalne stężenie cffDNA to 3,5%. Dla pewności badania nie będzie to miało znaczenia, czy stężenie wynosi 4% czy 8%.

W sytuacji, gdy stężenie cffDNA w NIFTY pro jest zbyt niskie, zgłaszamy konieczność ponownego pobrania krwi, które jest dla naszych pacjentek bezpłatne.

Ile czeka się na wynik testu NIFTY pro?

Wynik testu NIFTY pro jest dostępny jest w 10 dni roboczych od momentu dotarcia próbki do laboratorium. Jest to maksymalny czas, często wynik dostępny jest szybciej (5-6 dni). Wynik NIFTY pro w testDNA jest udostępniany online.

W którym tygodniu ciąży można przeprowadzić test NIFTY pro?

Test NIFTY pro wykonuje się od 10 tygodnia ciąży.

 Czym różni się test NIFTY pro od NIFTY?

Różnice dotyczą przede wszystkim zakresu badania oraz ubezpieczenia wyniku. Od 2018 roku w Polsce dostępna jest rozszerzona wersja – test NIFTY pro. Analizy DNA w teście NIFTY pro są przeprowadzane bezpośrednio w laboratorium BGI w Hongkongu. Dla pacjentek oznacza to możliwość ubezpieczenia oraz szerszy zakres badania. Zobacz porównanie >>

Czy wiesz, że... NIFTY pro mogą różnić się, w zależności od placówki, w której są zlecane. Zobacz, co zawiera NIFTY pro w testDNA. Kliknij aby rozwinąć>>
 • Analiza w kierunku 94 chorób genetycznych (6 trisomii, w tym trisomia 21., 18., 13., 4 choroby związane z nieprawidłowościami liczby chromosomów płci, 84 mikrodelecje / mikroduplikacje) w ciąży pojedynczej. W ciąży bliźniaczej badane są 3 trisomie.
 • Płeć dziecka na życzenie.
 • Ubezpieczenie wyniku (3 sytuacje i cały zakres badanych chorób).
 • Analizy w laboratorium BGI, które opracowało metodę badania.

 Dodatkowo w testDNA: 

 • Pobranie próbki w placówce lub w domu w całej Polsce w cenie badania.
 • Konsultacja nieprawidłowego wyniku NIFTY pro z lekarze genetykiem w cenie badania.
 • Dostępne raty i płatności bezpłatnie odroczone (P24NOW).
 • Szybkie terminy badań, nawet w dniu umówienia.
 • Wynik wygodnie online w bezpiecznym Panelu Pacjenta.
 • Bezpłatne konsultacje 7 dni w tygodniu.

👉NIFTY pro w testDNA jest wysoko oceniany przez nasze Pacjentki. Średnia 4,96/5,00 z ponad 200 opinii⭐⭐⭐⭐⭐

Czym różni się test NIFTY pro od testu PAPP-a i od amniopunkcji?

Test NIFTY pro jest badaniem przesiewowym (podobnie jak test PAPP-a) i jednocześnie charakteryzuje się wysoką czułością (dla trisomii 21. na poziomie ponad 99%, podobnie jak amniopunkcja). Jest przy tym zupełnie bezpieczny, gdyż do testu pobiera się krew z żyły odłokciowej ciężarnej (podobnie jak w przypadku morfologii). Sprawdź porównanie badań w tabeli:

porownanie badan prenatalnych

Porównanie badań wolnego płodowego DNA

Możesz też pobrać checklistę Jak wybrać NIPT, która pomoże Ci samodzielnie porównać badania wolnego płodowego DNA.

checklista jak wybrać nipt

Badanie cffDNA a ustalenie ojcostwa w czasie ciąży

Analiza wolnego płodowego DNA pozwala także ustalić ojcostwo jeszcze przed narodzinami dziecka. Test na ojcostwo możesz wykonać również w pakiecie z badaniem NIFTY.

Pakiet Pewna Mama – test na ojcostwo w ciąży + Nifty o POŁOWĘ TANIEJ!!! 💟

Oszczędź aż do 4,5 tys. zł – zrób badanie na ojcostwo razem z testem NIFTY. Ten pakiet pozwala Ci odzyskać pewność podwójnie, a przy tym oszczędzić pieniądze.

Zdecyduj się na badania w pakiecie Pewna Mama. Dzięki niemu ustalisz ojcostwo biologiczne jeszcze na etapie ciąży (od 10 tygodnia ciąży) z wykorzystaniem najbardziej precyzyjnej metody!

Badanie dostarcza pewną i jednoznaczną informację, tak samo jak badanie wykonywane po narodzinach.

Dodatkowo w cenie badania na ojcostwo w ciąży z krwi masz również możliwość wykonania badania NIFTY, które sprawdzi stan zdrowia dziecka pod kątem aż 70 chorób genetycznych! 

Wykonaj oba badania i zyskaj bezcenny spokój w ciąży! Wynik badania dostępny jest od 10 do 15 dni roboczych od momentu dostarczenia próbek do laboratorium.

Pakiet Pewna Mama pozwala:

Oszczędzić pieniądze – badania w pakiecie zrobisz o połowę taniej!

Pozbyć się wątpliwości, zyskać spokój i cieszyć tym szczególnym czasem bez niepotrzebnych nerwów.

Odzyskać poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji.

Zadbać o zdrowie dziecka i mamy.

Częste pytania o test NIFTY pro

Czym jest test NIFTY pro?
Test NIFTY pro to nieinwazyjne badanie prenatalne oparte na analizie wolnego płodowego DNA. Wystarczy pobrać małą próbkę krwi matki (ok. 10 ml z żyły odłokciowej) i zbadać próbkę z wykorzystaniem nowoczesnej metody NGS i zaawansowanych metod bioinformatycznych. To dlatego test NIFTY pro jest tak skuteczny, a jednocześnie bezpieczny dla dziecka i mamy – nie wiąże się z ryzykiem poronienia. Czytaj więcej o metodzie badania stosowanej w NIFTY pro

Kiedy warto zrobić test NIFTY pro?
Test NIFTY pro warto wykonać w każdym przypadku gdy mama chce bezpiecznie sprawdzić zdrowie nienarodzonego dziecka i to w szerokim zakresie (94 choroby genetyczne). Szczególnie jest wskazany gdy:

 • wiek matki wynosi ponad 35 lat,
 • w poprzedniej ciąży występowały choroby genetyczne,
 • w rodzinie występują choroby genetyczne,
 • badania prenatalne I trymestru dały wynik wskazujący na podwyższone ryzyko chorób genetycznych,
 • jest zalecana amniopunkcja (np. ze względu na podejrzenie trisomii 21., 13., 18.).
W którym tygodniu ciąży wykonać test NIFTY pro?
Test NIFTY pro wykonuje się po 10 tygodniu ciąży. Nie ma górnej granicy wieku ciąży i wiek ciąży (po skończonym 10 tc) nie wpływa na pewność badania. Zalecanym sposobem ustalenia wieku ciąży jest USG.

Co bada test NIFTY pro?
Test NIFTY pro bada choroby genetyczne i płeć na życzenie. W ciąży pojedynczej zakres badania obejmuje 94 choroby genetyczne w tym 6 trisomii, 4 choroby związane z nieprawidłową liczbą chromosomów płciowych oraz mikrodelecje i mikroduplikacje. W ciąży bliźniaczej NIFTY pro bada trisomię 21., 13. i 18. Zobacz listę chorób badanych w NIFTY pro

NIFTY pro jest najszerszym testem NIFTY – bada najwięcej chorób – i jako jedyny test zapewnia ubezpieczenie wszystkich badanych chorób. Ubezpieczenie obejmuje wynik pozytywny oraz fałszywie negatywny (przed i po narodzinach dziecka). Czytaj więcej: Ubezpieczenie NIFTY pro

Jaki jest czas oczekiwania na wynik testu NIFTY pro?
Maksymalny czas oczekiwania na wynik testu NIFTY pro to do 10 dni roboczych od dotarcia próbki do laboratorium. Często wynik jest szybciej, nawet w 5-6 dni. Wynik udostępniamy gdy tylko jest gotowy – można go pobrać online w bezpiecznym Panelu Klienta. Dzięki temu jest dostępny jeszcze szybciej bez konieczności dodatkowego dojazdu do placówki. Zobacz jak wygląda wynik badania NIFTY pro

Czym różni się test NIFTY pro od amniopunkcji i testu PAPP-a?
Można powiedzieć, że test NIFTY pro łączy w sobie bezpieczeństwo testu Pappa (jest to badanie wykonywane z krwi) i czułość amniopunkcji (ponad 99% dla trisomii 21.). Test NIFTY pro nie zastępuje badań diagnostycznych jednak może pozwolić uniknąć niepotrzebnej amniopunkcji. Często jest tak, że test PAPP-a i USG wskazują na podwyższone ryzyko choroby genetycznej a dodatkowe badania tego nie potwierdzają i dziecko rodzi się zdrowe.  Zobacz więcej: Porównanie testu NIFTY pro, amniopunkcji i testu PAPP-a

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Jestem zadowolona z całego zamówienia. Przesyłka została wysłana ekspresowo, odebranie od kuriera również odbyło się na drugi dzień. Co do ceny to nie mam porównania z inną firmą, gdyż zamówienie składałam pierwszy raz, dla mnie cena jest zadowalająca za całość i jakość zamówienia. Odnośnie obsługi klienta- nie miałam żadnych dodatkowych pytań, a o wysłanym raporcie poinformowano mnie telefoniczne, co było na plus. Generalnie całość przebiegła bezproblemowo i bardzo szybko. Także będę polecać dalej jeśli będę miała okazję.”

Klaudia

Serdecznie polecam Laboratorium testDNA.Konsultanci medyczni dbają o to, aby wszystko było zrealizowane na najwyższym poziomie. Na nurtujące pytania odpowiadają wyczerpująco, kompetentnie i mimo trudnych chwil dla pacjenta jakie są związane z wykonaniem określonych badań zawsze jest świetna atmosfera i uśmiech w słuchawce telefonu. Korzystając z usług laboratorium zapewniam, że nikt nie będzie potraktowany jako „następny” lecz jako współpracownik, rozmowy są tak długie ile tego wymaga sytuacja nikt nie pospiesza, ani nie bagatelizuje próśb pacjenta. Komunikacja z personelem ma najwyższą jakość, ponieważ zawsze odbierają telefony i na bieżąco dają znać na jakim etapie jest badanie, które się zleca.Z całego serca polecam tą firmę i mam do nich zaufanie, dlatego też nie zamieniła bym jej na żadną inną.”

Kinga

„Szczerze polecam! Kontakt z laboratorium pomimo weekendu był na5+. Wszystkie informacje rzeczowo przekazane, dzięki czemu bardzo łatwo przeszliśmy przez całą procedurę. Wyniki badań zarówno mailem jak i pocztą doszły błyskawicznie. Zdecydowanie polecam!”

Anna

„Szanowni Państwo,obsługę Klienta/ Pacjenta w Państwa Labolatorium oceniam celująco: podczas rozmowy przez chat uzyskałam proste i kompleksowe informacje o interesujących mnie badaniach. Kiedy zaszła taka potrzeba, rozmowę na chacie elastycznie zmieniliśmy na telefoniczną i mailową. Prosta instrukcja obsługi sprawiła, że samo pobranie materiału do badania było bezstresowe. Czas dostarczenia/odebrania przesyłki oraz wyników był bardzo zadowalający, a mailowa forma wyników badań ułatwia szybki i prosty dostęp do nich w każdym miejscu. Już teraz polecam Państwa usługi osobom zastanawiającym się nad wykonaniem badań genetycznych.Pozdrawiam serdecznie”

Edyta

porozmawiaj o badaniu

Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta
Pomoc 7 dni w tygodniu: pon.-pt. 7:00-19:00 Weekendy i święta 9:00-17:00

mgr Barbara Dębowska

mgr Barbara Dębowska

mgr Katarzyna Drab

mgr Katarzyna Drab

mgr Karina Sztendel

mgr Karina Sztendel

mgr Izabella Domurat

mgr Izabella Domurat

mgr Daria Stuchlik

mgr Daria Stuchlik

Źródła:

[1] Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka dotyczące badań przesiewowych oraz diagnostycznych badań genetycznych wykonywanych w okresie prenatalnym, Ginekologia i Perinatologia Praktyczna 2022 tom 7, nr 1, strony 20–33

*W zależności od kursu walutowego

4.9/5 - (20 votes)

Data publikacji: 18/02/2021, Data aktualizacji: 02/11/2022