10 tydzień ciąży – jakie badania warto wykonać w tym czasie?

10 tydzień ciąży

10 tydzień ciąży to czas, gdy przyszła mama jest zazwyczaj już po pierwszej wizycie u ginekologa. Jakie badania wykonać, by upewnić się, że maluszek rozwija się prawidłowo? Warto poznać innowacyjne, bezpieczne badanie prenatalne NIFTY pro.

10 tydzień ciąży – kalendarz ciąży

  • Wielkość dziecka: 3,5 cm
  • Odczuwasz: mdłości, wymioty, rozdrażnienie, senność, zmęczenie
  • Badania zalecane między 6 a 8 tygodniem ciąży: badanie ginekologiczne, cytologia, badanie stomatologiczne, badania ogólne moczu, badania krwi (morfologia, grupa krwi, Rh, glukoza, toksoplazmoza, różyczka, HIV, HCV, VDRL, odczyn COOMBSA).

10 tydzień ciąży – jakie badania warto wykonać?

10 tydzień ciąży to czas, gdy ciężarna z reguły jest już po podstawowych badaniach, takich jak badanie ginekologiczne, cytologia czy morfologia. Jeśli przyszła mama jeszcze nie była u ginekologa, powinna ona jak najszybciej się do niego zgłosić. Specjalista wyznaczy harmonogram badań, które pozwolą sprawdzić, czy dziecko rozwija się prawidłowo.

Badania w ciąży - 10 tydzień ciąży
Żródło: badaniaprenatalne.pl

Poznaj NIFTY pro, prenatalne nieinwazyjne genetyczne badanie, które można wykonać już po 10 tygodniu ciąży

nifty proSpośród różnych nieinwazyjnych prenatalnych badań bardzo wcześnie, bo już po 10 tygodniu ciąży, można wykonać test NIFTY pro. To badanie, które polega na analizie wolnego płodowego DNA. NIFTY pro korzysta z najnowszej technologii – Sekwencjonowania Nowej Generacji i zaawansowanych metod bioinformatycznych, dzięki czemu ma wysoką czułość. Test NIFTY pozwala ocenić, czy istnieje podwyższone ryzyko wystąpienia u malucha chorób genetycznych oraz wad wrodzonych uwarunkowanych genetycznie (m.in. trisomia 21. – zespół Downa).. Jest przy tym zupełnie bezpieczny i nieinwazyjny, nie wiąże się z ryzykiem poronienia czy infekcji wewnątrzmacicznej. Dzięki temu pozwala szybko zyskać spokój o zdrowie dzieckaDowiedz się więcej o teście NIFTY pro >>

Dlaczego warto wykonać test NIFTY pro w 10 tygodniu ciąży?

Test NIFTY pro jest bezpieczny i ma wysoką czułość. Jego prawidłowy wynik może pozwolić odzyskać spokój i uniknąć amniopunkcji.


DOKŁADNOŚĆ
Czułość ponad 99% dla zespołu Downa. Walidacja kliniczna na blisko 147 000 ciąż. NIFTY wykonało już ponad 10 000 000 Mam na całym świecie, co również jest potwierdzeniem jego wiarygodności Jednocześnie NIFTY pro jest nieinwazyjny i bezpieczny.


SZYBKI WYNIK I KONSULTACJA
Często już nawet w 5-6 dni roboczych (maksymalny czas do 10 dni roboczych). Wynik dostępny od razu online. W przypadku wykrycia nieprawidłowości, nasze Pacjentki mają zapewnioną konsultację z lekarzem genetykiem klinicznym w cenie badania.


WYGODNIE I BLISKO
Oryginalny test NIFTY pro wykonasz w 300 przychodniach w Polsce lub pielęgniarka pobierze od Ciebie krew w domu w cenie badania. Umawiamy szybkie terminy badań, nawet na dziś. Jesteśmy dostępni pod telefonem 7 dni w tygodniu.


UBEZPIECZENIE
Jedyny test z ubezpieczeniem wyniku. Dobrowolne i bezpłatne ubezpieczenie umożliwia refundację badań wykonanych w przypadku wyniku wskazującego nieprawidłowości oraz wypłatę około 210 000 zł w przypadku uzyskania wyniku fałszywie negatywnego.


PEWNE LABORATORIUM
Zwróć uwagę na to komu powierzasz wykonanie badania. Decydując się na wykonanie testu NIFTY pro w testDNA wybierasz laboratorium z 20 letnim stażem na rynku, podmiot leczniczy z ubezpieczeniem OC i laboratorium wpisane do rejestru KIDL.

 

Jakie są wskazania do wykonania badania NIFTY pro?

Badanie NIFTY pro może wykonać każda Mama, której zależy na dokładnym i bezpiecznym sprawdzeniu zdrowia dziecka. W szczególności jest ono wskazane:

  • u kobiet, które zaszły w ciążę po 35. roku życia,
  • gdy para otrzymała nieprawidłowe wyniki testu PAPP-a lub innych badań podstawowych,
  • gdy w poprzednich ciążach lub w rodzinie wystąpiły wady genetyczne,
  • gdy istnieją przeciwwskazania do wykonania inwazyjnych badań, takich jak amniopunkcja.

Test NIFTY pro jest całkowicie bezpieczny dla matki oraz jej dziecka. Badanie wyróżnia czułość wyższa niż w tradycyjnych badaniach przesiewowych oraz szeroki zakres wykrywanych nieprawidłowości. 94 choroby

Badanie pozwala wykryć 94 choroby:

  • aneuploidie chromosomów płci (np. zespół Turnera lub Klinefertera),
  • 84 zespoły mikrodelecji / mikroduplikacji,
  • najpopularniejsze trisomie (np. zespół Downa).

Na wyniku podawana jest także płeć dziecka (na życzenie rodziców). Sprawdź zakres badania NIFTY pro >>

 

Badanie NIFTY pro zostało sprawdzone na największej liczbie ciąż

O wiarygodności badania NIFTY świadczy fakt, że wykonano je u ponad 9 000 000 Mam na całym świecie, a także szeroka walidacja kliniczna. Czułość testów NIPT została potwierdzona w największym badaniu dotyczącym skuteczności klinicznej testów NIPT, które obejmowało 146 958 ciąż. Dowiedz się więcej o wyniku >>

 

Badanie NIFTY pro to jedyne przesiewowe badanie prenatalne z pełnym ubezpieczeniem wyniku

Test NIFTY proubezpieczenie Nifty pro to jedyne nieinwazyjne badanie prenatalne, które posiada pełne, ubezpieczenie wyniku (dotyczące całego zakresu badanych chorób). Ma ono zastosowanie zarówno wtedy gdy test dał wynik pozytywny, jak i fałszywie negatywny.

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu NIFTY pro >>

 

Więcej informacji o badaniach prenatalnych:

5/5 - (3 głosów / głosy)

* W zależności od kursu walut

Wszystkie artykuły

Powiązane artykuły

Wszystkie artykuły
Back to Top

nifty ostrzezenie