10 tydzień ciąży – jakie badania warto wykonać w tym czasie?

10 tydzień ciąży

10 tydzień ciąży to czas, gdy przyszła mama jest zazwyczaj już po pierwszej wizycie u ginekologa. Jakie badania wykonać, by upewnić się, że maluszek rozwija się prawidłowo? Warto poznać innowacyjne, bezpieczne badanie prenatalne NIFTY pro oraz Prenatal testDNA.

10 tydzień ciąży – kalendarz ciąży

  • Wielkość dziecka: 3,5 cm
  • Odczuwasz: mdłości, wymioty, rozdrażnienie, senność, zmęczenie
  • Badania zalecane między 6 a 8 tygodniem ciąży: badanie ginekologiczne, cytologia, badanie stomatologiczne, badania ogólne moczu, badania krwi (morfologia, grupa krwi, Rh, glukoza, toksoplazmoza, różyczka, HIV, HCV, VDRL, odczyn COOMBSA).

10 tydzień ciąży – jakie badania warto wykonać?

10 tydzień ciąży to czas, gdy ciężarna z reguły jest już po podstawowych badaniach, takich jak badanie ginekologiczne, cytologia czy morfologia. Jeśli przyszła mama jeszcze nie była u ginekologa, powinna ona jak najszybciej się do niego zgłosić. Specjalista wyznaczy harmonogram badań, które pozwolą sprawdzić, czy dziecko rozwija się prawidłowo.

Badania w ciąży - 10 tydzień ciąży
Żródło: badaniaprenatalne.pl

Poznaj NIFTY pro, prenatalne nieinwazyjne genetyczne badanie, które można wykonać już po 10 tygodniu ciąży

nifty proSpośród różnych nieinwazyjnych prenatalnych badań bardzo wcześnie, bo już po 10 tygodniu ciąży, można wykonać test NIFTY pro. To badanie, które polega na analizie wolnego płodowego DNA. NIFTY pro korzysta z najnowszej technologii – Sekwencjonowania Nowej Generacji i zaawansowanych metod bioinformatycznych, dzięki czemu ma wysoką czułość. Test NIFTY pozwala ocenić, czy istnieje podwyższone ryzyko wystąpienia u malucha chorób genetycznych oraz wad wrodzonych uwarunkowanych genetycznie (m.in. trisomia 21. – zespół Downa).. Jest przy tym zupełnie bezpieczny i nieinwazyjny, nie wiąże się z ryzykiem poronienia czy infekcji wewnątrzmacicznej. Dzięki temu pozwala szybko zyskać spokój o zdrowie dziecka. Dowiedz się więcej o teście NIFTY pro >>

O wiarygodności badania NIFTY świadczy fakt, że wykonano je u ponad 10 000 000 Mam na całym świecie, a także szeroka walidacja kliniczna. Czułość testów NIPT została potwierdzona w największym badaniu dotyczącym skuteczności klinicznej testów NIPT, które obejmowało 146 958 ciąż. Dowiedz się więcej o wyniku >>

Test NIFTY pro to jedyne nieinwazyjne badanie prenatalne, które posiada pełne, ubezpieczenie wyniku (dotyczące całego zakresu badanych chorób). Ma ono zastosowanie zarówno wtedy gdy test dał wynik pozytywny, jak i fałszywie negatywny. Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu NIFTY pro >>

Prenatal testDNA bada wszystkie 23 pary chromosomów dając wyniki zbliżone do analizy kariotypu płodu

Prenatal testDNA - nasz najszerszy nieinwazyjny test prenatalnyTo szerokie i dokładne badanie prenatalne dostępne już od 10 tygodnia ciąży. Analizuje wszystkie 23 pary chromosomów dając wyniki zbliżone do analizy kariotypu płodu, opcjonalnie bada też Rh płodu oraz płeć.

Dokładny zakres badania zależy od wybranego pakietu – dostępny jest Prenatal testDNA 3 (bada 3 trisomie i płeć na życzenie), Prenatal testDNA Karyo Plus (pełny zakres) oraz Prenatal testDNA RHD, który określa Rh płodu.

To skuteczny i sprawdzony test. Jest wykonywany w laboratorium posiadającym duże doświadczenie w nieinwazyjnych testach prenatalnych – wykonało już ponad 300 000 NIPT i potwierdziło ich skuteczność na dużej grupie ciąż. Dowiedz się więcej o Prenatal testDNA >>

Dlaczego warto wykonać Prenatal testDNA?


DOKŁADNY
Czułość ponad 99%. Walidacja na ponad 70 000 ciążach. Laboratorium wykonało już ponad 300 000 NIPT. Prenatal testDNA jest wykonywany na oprogramowaniu, sprzęcie i odczynnikach CE-IVD przez akredytowane laboratorium UNI EN ISO 15189:2013, numer akredytacji 0018M.


KOMPLEKSOWY
Prenatal testDNA analizuje wszystkie 23 pary chromosomów w tym wybrane małe mikrodelecje wielkości 3 – 7 Mpz (np. zespół DiGeorge’a) dając wyniki zbliżone do analizy kariotypu płodu. Jednocześnie jest bezpieczny i nieinwazyjny. Opcjonalnie bada płeć i RHD płodu.


WYGODNIE I BLISKO
Prenatal testDNA wykonasz w 300 przychodniach w Polsce lub pielęgniarka pobierze od Ciebie krew w domu w cenie badania. Umawiamy szybkie terminy badań, nawet na dziś.


PROSTY
Nie trzeba być na czczo, można wcześniej zjeść posiłek. Z wygodnym wynikiem online w bezpiecznym Panelu Pacjenta, również bez wychodzenia z domu.


PEWNE LABORATORIUM
Zwróć uwagę na to komu powierzasz wykonanie badania. Decydując się na wykonanie testu Prenatal testDNA wybierasz laboratorium z 20 letnim stażem na rynku, podmiot leczniczy z ubezpieczeniem OC i laboratorium wpisane do rejestru KIDL. Zadzwoń do nas i zapytaj o badanie:

Dlaczego warto wykonać test NIPT w 10 tygodniu ciąży?

Test NIPT taki jak NIFTY pro oraz Prenatal testDNA jest bezpieczny i ma wysoką czułość. Jego prawidłowy wynik może pozwolić odzyskać spokój i uniknąć amniopunkcji.

Jakie są wskazania do wykonania badania NIPT?

Badanie NIFTY pro i Prenatal testDNA może wykonać każda Mama, której zależy na dokładnym i bezpiecznym sprawdzeniu zdrowia dziecka. W szczególności jest ono wskazane:

  • u kobiet, które zaszły w ciążę po 35. roku życia,
  • gdy para otrzymała nieprawidłowe wyniki testu PAPP-a lub innych badań podstawowych,
  • gdy w poprzednich ciążach lub w rodzinie wystąpiły wady genetyczne,
  • gdy istnieją przeciwwskazania do wykonania inwazyjnych badań, takich jak amniopunkcja.

Test NIFTY pro i Prenatal testDNA jest całkowicie bezpieczny dla matki oraz jej dziecka. Badanie wyróżnia czułość wyższa niż w tradycyjnych badaniach przesiewowych oraz szeroki zakres wykrywanych nieprawidłowości.

  • Badanie NIFTY pro pozwala wykryć 94 choroby: aneuploidie chromosomów płci (np. zespół Turnera lub Klinefertera); 84 zespoły mikrodelecji / mikroduplikacji, najpopularniejsze trisomie (np. zespół Downa). Na wyniku podawana jest także płeć dziecka (na życzenie rodziców). Sprawdź zakres badania NIFTY pro >>
  • Badanie Prenatal testDNA analizuje wszystkie 23 pary chromosomów płodu dając wyniki zbliżone do analizy kariotypu płodu. Bada nie tylko zmiany liczbowe (np. zespół Downa), ale też strukturalne (np. zespół DiGeorge’a). Opcjonalnie bada też Rh płodu. Dowiedz się więcej o Prenatal testDNA >>

bezpłatne konsultacje

Więcej informacji o badaniach prenatalnych:

5/5 - (4 głosów / głosy)

Źródła: testdna.pl/badania-prenatalne/test-nifty-pro/zrodla; testdna.pl/badania-prenatalne/prenatal-testdna/zrodla

* W zależności od kursu walut

Wszystkie artykuły

Powiązane artykuły

Wszystkie artykuły
Back to Top
Zadzwoń
Zadaj pytanie
Scan the code
Witaj 👋
Jak możemy Ci pomóc?