Celiakia objawy – najczęstsze objawy celiakii i jak poprawnie zdiagnozować?


Porozmawiaj o swoich objawach, dowiedz się jak można sobie pomóc:


Jakie objawy mogą oznaczać, że to celiakia?

Celiakia to choroba o charakterze autoimmunologicznym, która ma podłoże genetyczne. Jej główną cechą jest trwała nietolerancja glutenu. Objawy celiakii są bardzo różnorodne. U każdego pacjenta celiakia może się pokazywać w inny sposób, a dodatkowo jej objawy są uzależnione od rodzaju celiakii oraz aktywności choroby. Na co zwrócić uwagę, jakie objawy celiakii są charakterystyczne oraz jakie badania na celiakię wykonać?

Spis treści:

 1. Objawy celiakii – informacje ogólne
 2. Objawy celiakii – układ pokarmowy 
 3. Objawy celiakii – problemy skórne
 4. Objawy celiakii – układ nerwowy
 5. Celiakia objawy – układ płciowy
 6. Celiakia objawy – bóle mięśni i ścięgien 
 7. Inne częste objawy celiakii 
 8. Najczęstsze objawy celiakii u dzieci 
 9. Celiakia – choroba dzieci i dorosłych 
 10. Celiakia objawy – dlaczego nie można ich bagatelizować?
 11. Celiakia — czy można z nią normalnie żyć i być zdrowym?
 12. Zamów badania w kierunku celiakii – badania genetyczne i serologiczne

 


Objawy celiakii – informacje ogólne

Objawy celiakii (nietolerancji glutenu) bywają bardzo różnorodne. Mówi się, że nie ma dwóch takich samych celiakii. Spośród tych najczęściej wymienianych są bóle brzucha, wzdęcia, biegunka, zaparcia czy wymioty. Nie oznacza to jednak, że każda osoba z celiakią musi mieć te dolegliwości. Objawy celiakii mogą być bardzo łagodne i niezauważalne pomimo zniszczenia jelit i zaawansowania choroby.

Obecnie nawet 7 razy częściej spotyka się celiakię skąpoobjawową czy bezobjawową (powodującą nietypowe dolegliwości, np. anemię, hipercholesterolemię, zaburzenia neurologiczne, niepłodność czy poronienia), co może powodować kłopoty diagnostyczne i być wyzwaniem dla lekarzy. To właśnie dlatego średni czas postawienia diagnozy celiakii w Polsce to aż 10 lat. Tymczasem diagnostyka celiakii w tym momencie jest już w pełni dostępna dla każdego, prosta i szybka. Czasem wystarczy jeden bezbolesny, szybki test genetyczny, żeby praktycznie 100% wykluczyć, że to objawy celiakii.

Warto wiedzieć:

Chociaż większość osób uważa, że najczęstsze objawy celiakii dotyczą układu pokarmowego to aż 70% pacjentów z noworozpoznaną celiakią nie ma takich dolegliwości. 


Badanie genetyczne w kierunku celiakii – dlaczego warto wykonać?

 • Celiakia to choroba uwarunkowania genetycznie. Na celiakię mogą zachorować jedynie osoby posiadające przynajmniej jeden z genów HLA: DQ2,2, DQ2,5, DQ8 Badanie genetyczne na celiakię wykonywane w naszym laboratorium pozwala na identyfikację tych kluczowych antygenów.

 • Jeśli u pacjenta nie są one obecne, wówczas można celiakię praktycznie wykluczyć tylko tym jednym badaniem. Natomiast jeśli badanie genetyczne na celiakię będzie pozytywne, świadczy to o predyspozycji do jej wystąpienia i konieczności wykonania odpowiednich badań serologicznych.objawy celiakii, celiakia objawy


Objawy celiakii – układ pokarmowy

Objawy celiakii ze strony układu pokarmowego najczęściej występują u małych dzieci, osób starszych oraz kobiet w ciąży ale nie jest to regułą – to znaczy, że mogą wystąpić w zasadzie u każdego pacjenta. Objawy te są bardzo charakterystyczne ale niestety występują tylko u około 30% pacjentów z celiakią. Warto podkreślić, że poniższe objawy celiakii często bywają mylnie zdiagnozowane jako zespół jelita drażliwego, spowodowane stresem czy alergią pokarmową. Dlatego też w przypadku stwierdzenia przez lekarza tych właśnie chorób warto wykonać diagnostykę różnicującą z celiakią. Czyli innymi słowy jeśli stwierdzono u Ciebie zespół jelita drażliwego warto sprawdzić, czy to jednak nie celiakia. Główne objawy celiakii ze strony układu pokarmowego to:

Objawom celiakii ze strony układu pokarmowego towarzyszą często również niedobory pokarmowe w tym anemia oraz utrata masy ciała. Niezdiagnozowana celiakia jest szczególnie groźna dla kobiet planujących ciążę oraz tych będących w ciąży ponieważ prowadzi do niedoboru kwasu foliowego.

Objawy celiakii – problemy skórne

Główne objawy skórne celiakii to wypryski, trądzik, łupież ale też łamliwe i wypadające włosy i choroby skórne takie jak egzema czy łuszczyca. Istnieje również skórna postać celiakii nazywana chorobą Duhringa, w której występują objawy skórne przypominające opryszczkę – pęcherzyki i grudki znajdujące się na rumieniowatych plamach. Pojawiają się najczęściej w okolicach stawów łokciowych i kolanowych ale też między łopatkami, na pośladkach czy karku. Często umiejscowione są symetrycznie np. na obu łokciach czy kolanach. Skórna postać celiakii jest dla pacjenta wyjątkowo niekomfortowa ponieważ zmiany swędzą, co prowadzi do drapania i powstawania ran. Na szczęście właściwe wykrycie ich przyczyny czyli zdiagnozowanie celiakii pozwala na szybką ulgę. Zastosowanie diety, a czasem dodatkowych leków pozwala wyeliminować te zmiany skórne praktycznie w 100%.

Objawy celiakii – układ nerwowy

Objawy celiakii ze strony układu nerwowego są często mylnie diagnozowane. Do najczęstszych należą

 • migrena,
 • napadowe bóle głowy,
 • drżenie rąk i nóg,
 • zaburzenia równowagi oraz zaburzenia słuchu

Zdarzają się także zaburzenia mowy, tiki nerwowe, zaburzenia chodu i odczuwania smaku oraz zaburzenia węchu. Objawem celiakii może być również ataksja oraz padaczka. Zdaniem specjalistów bardzo duży odsetek chorych (nawet 50% pacjentów ze świeżo zdiagnozowaną celiakią) ma objawy neurologiczne.

Celiakia objawy – układ płciowy

Objawy celiakii ze strony układu płciowego to nie tylko obniżone libido ale przede wszystkim problemy z poczęciem dziecka wynikające z niedoboru kwasu foliowego, żelaza oraz innych ważnych mikroelementów i witamin. To również poronienia w tym poronienia nawykowe, a u mężczyzn problemy z erekcją i niska jakość nasienia. Objawem celiakii mogą być także zaburzenia miesiączkowania i wczesna menopauza. Większość z nich jednak może minąć po wprowadzeniu leczenia celiakii. Dlatego też wykonanie badania w kierunku celiakii jest wskazane u par, które mają problem z poczęciem dziecka lub zmagają się z poronieniami.

Celiakia objawy – bóle mięśni i ścięgien

U osób z niezdiagnozowaną celiakią spotykamy m.in problemy z kośćmi w tym osteoporozę i osteopenię, drżenie mięśni, obrzęki, bóle mięśni i stawów, zapalenia stawów oraz jeśli celiakia wystąpi w wieku dojrzewania również niski wzrost.

Inne częste objawy celiakii

Wśród innych częstych objawów celiakii możemy wyróżnić anemię z niedoboru żelaza i witaminy B12, wysoki poziom cholesterolu, afty, problemy z koncentracją, zmęczenie, problemy ze szkliwem, niską odporność, tak zwaną „mgłę mózgową”, niedobór witaminy D oraz wielu innych. Objawy te mogą towarzyszyć wielu schorzeniom dlatego celiakia jest chorobą, która tak dobrze się „maskuje”.

Najczęstsze objawy celiakii u dzieci


Porozmawiaj o badaniach na celiakie:


Objawy celiakii u dzieci mogą być bardzo zróżnicowane. Wśród najmłodszych pacjentów najczęstszymi objawami celiakii są biegunka, bóle brzucha, zaparcia, a w dalszej kolejności niska waga ciała. Z kolei u dzieci w wieku przedszkolnym dolegliwości są już mniej charakterystyczne. Najczęściej jest to niski wzrost, któremu czasem towarzyszy również niska waga ciała, zdarzają się również biegunki, ale też zaparcia czy brak apetytu. U dzieci w wieku szkolnym celiakia najczęściej objawia się niskim wzrostem, niedoborem masy ciała i bólami brzucha. Dziecko może wolniej się rozwijać, słabiej się uczyć, być zmęczone oraz apatyczne. Są to najczęstsze objawy celiakii u dzieci, należy jednak pamiętać, że każdy organizm jest inny – w związku z tym objawy mogą być różne, co nie powinno uśpić naszej czujności. Szybka diagnostyka celiakii jest w przypadku dzieci niezwykle ważna ponieważ większość konsekwencji nieleczonej celiakii można cofnąć pod warunkiem wdrożenia leczenia. Przykładowo dziecko, które wolniej rośnie i jest najniższe w klasie, a do tego słabiej się uczy po zastosowaniu leczenia może dogonić swoich rówieśników.

objawy celiakii, celiakia objawy

Celiakia – choroba dzieci i dorosłych

Wiele osób myśli, że celiakia jest chorobą wieku dziecięcego i można z niej po prostu wyrosnąć. Nie jest to jednak prawdą – zachorować można w każdym wieku. Jak mówią źródła naukowe:

Obecnie 60% nowo rozpoznawanych przypadków celiakii dotyczy osób dorosłych (szczyt zachorowań przypada na 3. i 4. dekadę życia), spośród których 15-20% ma ponad 60 lat [2].

Zdarza się, że celiakia pojawia się u dziecka, a w wieku dojrzewania jej objawy zanikają. Nie znaczy to jednak, że taka osoba wyzdrowiała. Celiakia może przebiegać w sposób bezobjawowy, prowadząc do wyniszczenia organizmu. Z tego powodu eliminacja glutenu konieczna jest przez całe życie, od momentu postawienia diagnozy.

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Jestem zadowolona z całego zamówienia. Przesyłka została wysłana ekspresowo, odebranie od kuriera również odbyło się na drugi dzień. Co do ceny to nie mam porównania z inną firmą, gdyż zamówienie składałam pierwszy raz, dla mnie cena jest zadowalająca za całość i jakość zamówienia. Odnośnie obsługi klienta- nie miałam żadnych dodatkowych pytań, a o wysłanym raporcie poinformowano mnie telefoniczne, co było na plus. Generalnie całość przebiegła bezproblemowo i bardzo szybko. Także będę polecać dalej jeśli będę miała okazję.”

Klaudia

Serdecznie polecam Laboratorium testDNA.Konsultanci medyczni dbają o to, aby wszystko było zrealizowane na najwyższym poziomie. Na nurtujące pytania odpowiadają wyczerpująco, kompetentnie i mimo trudnych chwil dla pacjenta jakie są związane z wykonaniem określonych badań zawsze jest świetna atmosfera i uśmiech w słuchawce telefonu. Korzystając z usług laboratorium zapewniam, że nikt nie będzie potraktowany jako „następny” lecz jako współpracownik, rozmowy są tak długie ile tego wymaga sytuacja nikt nie pospiesza, ani nie bagatelizuje próśb pacjenta. Komunikacja z personelem ma najwyższą jakość, ponieważ zawsze odbierają telefony i na bieżąco dają znać na jakim etapie jest badanie, które się zleca.Z całego serca polecam tą firmę i mam do nich zaufanie, dlatego też nie zamieniła bym jej na żadną inną.”

Kinga

„Szczerze polecam! Kontakt z laboratorium pomimo weekendu był na5+. Wszystkie informacje rzeczowo przekazane, dzięki czemu bardzo łatwo przeszliśmy przez całą procedurę. Wyniki badań zarówno mailem jak i pocztą doszły błyskawicznie. Zdecydowanie polecam!”

Anna

„Szanowni Państwo,obsługę Klienta/ Pacjenta w Państwa Labolatorium oceniam celująco: podczas rozmowy przez chat uzyskałam proste i kompleksowe informacje o interesujących mnie badaniach. Kiedy zaszła taka potrzeba, rozmowę na chacie elastycznie zmieniliśmy na telefoniczną i mailową. Prosta instrukcja obsługi sprawiła, że samo pobranie materiału do badania było bezstresowe. Czas dostarczenia/odebrania przesyłki oraz wyników był bardzo zadowalający, a mailowa forma wyników badań ułatwia szybki i prosty dostęp do nich w każdym miejscu. Już teraz polecam Państwa usługi osobom zastanawiającym się nad wykonaniem badań genetycznych.Pozdrawiam serdecznie”

Edyta

Celiakia objawy- dlaczego nie można ich bagatelizować?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, do czego może doprowadzić nieleczona celiakia. Tymczasem średni okres diagnostyczny choroby wynosi 10 lat… W tym czasie z pozoru nic nieznaczące objawy celiakii mogą przerodzić się w poważne choroby, np. osteoporozę, łysienie plackowate czy nawet nowotwór.  Nieleczona celiakia 40-krotnie zwiększa ryzyko rozwoju nowotworów układu pokarmowego (głównie chłoniaków).

Niektórzy mogą pomyśleć: „odstawię gluten na chwilę i sprawdzę, czy mój stan zdrowia się poprawi…” Niestety takie postępowanie jest zgubne, ponieważ często nie zdajemy sobie sprawy, w czym tak naprawdę obecny jest gluten. Często dieta bezglutenowa jest bez glutenu tylko z nazwy. Osobie chorej na celiakię szkodzi nawet minimalna ilość tej substancji, np. zawarta w płatkach owsianych, które teoretycznie są bezglutenowe, ale zostały na linii produkcyjnej zanieczyszczone mąką pszenną. Taki produkt nie jest bezpieczny dla osoby z celiakią. Poza tym odstawienie glutenu uniemożliwia pełną diagnostykę celiakii. To znaczy, że jeśli poczujesz poprawę nie dowiesz się, czy jest to spowodowane faktycznie wykluczeniem glutenu czy wynika to  zupełnie innych powodów. Dlatego zanim odstawisz gluten przebadaj się. objawy celiakii, celiakia objawy

Co powoduje, że nieleczona celiakia jest tak niebezpieczna?

Celiakia jest chorobą autoimmunologiczną (podobnie jak np. dobrze znana choroba Hashimoto), w której organizm rozpoznaje własne tkanki jako wroga i zaczyna z nimi walczyć. W tym wypadku wytwarzane są przeciwciała, które powodują zanik kosmków jelitowych (malutkich wypustek w jelicie cienkim, które odpowiadają za wchłanianie substancji odżywczych z pożywienia).

Toczący się w jelicie stan zapalny powoduje także, że utrudnione jest trawienie (enzymy odpowiadające za rozkład substancji odżywczych, takich jak chociażby cukier mleczny — laktoza, nie są wytwarzane). Z czasem w organizmie dochodzi do dużych niedoborów witamin i składników mineralnych, co ma wpływ na funkcjonowanie wielu narządów — skóry, układu nerwowego (może dojść nawet do padaczki), serca itp. Najgroźniejszym powikłaniem nieleczonej celiakii jest nowotwór.

O celiakii – zdaniem specjalisty (lek. med. Sławomir Krzemiński, gastroenterolog):

Nieleczona celiakia, czyli nieprzestrzeganie ścisłej diety bezglutenowej prowadzi do niebezpiecznych powikłań zdrowotnych. Należą do nich m.in nowotwory układu pokarmowego, głównie chłoniaki. Celiakia jest chorobą prowadząca do zaniku kosmków jelitowych, czyli małych wypustek w jelicie cienkim. Odpowiadają one za wchłanianie składników odżywczych z pożywienia, suplementów diety, a nawet leków.

Celiakia — czy można z nią żyć normalnie i być zdrowym?

Dobra wiadomość jest taka, że Twoje dolegliwości – takie jak ból brzucha, wzdęcia, biegunka, ale też złe samopoczucie, zmęczenie, problemy skórne itp. – mogą zniknąć. I to bez leków. Jeśli po wykonaniu badania na celiakię dowiesz się, że na nią chorujesz i zastosujesz odpowiednią dietę, masz szansę na pełny powrót do zdrowia. Ważna jest jednak szybka diagnoza.

Zamów badania w kierunku celiakii – badania genetyczne i serologiczne

Rozpoznanie celiakii potrzebuje przynajmniej 2 kroków. Aby móc zdiagnozować chorobę, należy zatem wykonać przynajmniej 2 badania.

 1. Pierwszym jest badanie genetyczne w kierunku celiakii: badana jest obecność genów DQ2,2, DQ2,5, DQ8. Jeżeli się okaże, że nie mamy tych genów to oznacza, że diagnostykę celiakii możemy zakończyć już na pierwszym kroku, co daje nam oszczędność. Ponadto test dna jest badaniem, na którego wynik nie mają wpływu czynniki zewnętrzne takie jak stadium choroby, wiek czy dieta uboga w gluten.
 2. Drugim krokiem jest wykonanie badań z krwi na przeciwciała. Wykonuje je się jeśli analiza wykaże obecność choć jednego z genów, W tym badaniu analizowane są konkretne przeciwciała charakterystyczne dla celiakii: przeciwko transglutaminazie tkankowej (tTG) przeciwko deaminowanemu peptydowi gliadyny (DGP). W skład badania wchodzi także ogólny poziom IgA, który jest wskaźnikiem miarodajności i pewności badania.
 3. Z kompletem tych wyników należy udać się do lekarza w celu postawienia diagnozy. Celiakia rozpoznanie –  dowiedz się więcej o diagnostyce celiakii krok po kroku >>

Jak zamówić badanie genetyczne w kierunku celiakii?


Porozmawiaj o badaniach na celiakie:


Mamy dla Państwa 2 możliwości wykonania badania:

Pobierz próbki do badania na celiakię w punkcie pobrań

Całkowity koszt badania: 347,-

1. Wybierz przychodnię lub wizytę domową rozwiń
2. Wybierz lokalizację rozwiń
Podaj adres, w którym chciałabyś umówić wizytę domową

Miasto:

Kod pocztowy:

Ulica:

Numer domu:

Numer mieszkania: (pole nieobowiązkowe)

Telefon: Adres:
Tel: (23) 682 67 03 Ciechanów, Ul Spółdzielcza 2
Tel: (29) 642 30 08 Ostrów Mazowiecka, ul. Słowackiego 6
Tel: (24) 361 74 30 Płock, ul. Dworcowa 2
Tel: (48) 386 13 08 Radom, ul. 1905 roku 20
Tel: (22) 100 32 65 Warszawa, ul. Cybernetyki 7
Tel: (25) 740 50 09 Siedlce, ul. Floriańska 57
Tel: (25) 786 66 64 Garwolin, ul. Jana Pawła II 17
Tel: (48) 685 64 55 Grójec, ul. Kopernika 8a
Tel: (29) 642 30 59 Ostrołęka, ul. Pileckiego 14
Tel: 22 100 50 59 Legionowo ul. Sowińskiego 4
Tel: (48) 386 14 16 Kozienice, ul. Lubelska 40
Tel: (24) 361 74 30 Płońsk, ul. Grunwaldzka 11A
Tel: (22) 100 32 65 Warszawa, ul. Krzywe Koło 8/10
Tel: (48) 386 13 08 Radom, ul. Królowej Jadwigi 13
Tel: (22) 100 32 65 Warszawa, ul. Sienna 86
Telefon: Adres:
Tel: (32) 445 02 61 Katowice, ul. Bocheńskiego 38A
Tel: (32) 445 07 11 Chorzów, Ul. Batorego 19
Tel: (33) 488 02 01 Cieszyn, u. Frysztacka 20
Tel: (34) 343 01 48 Częstochowa, Al. Pokoju 44
Tel: (32) 445 06 31 Gliwice, ul. Szafirowa 18
Tel: (32) 445 06 57 Rybnik, ul. Parkowa 4a
Tel: (33) 488 03 16 Ustroń, ul. Stawowa 2A
Tel: (32) 445 05 26 Zawiercie, ul. Powstańców Śląskich 8
Tel: (33) 488 00 84 Bielsko Biała, ul. Pszenna 11
Tel: (32) 445 09 77 Jastrzębie Zdrój, ul. Dworcowa 1D
Tel: (32) 760 57 87 Racibórz, Ul. Kolejowa 19A
Tel: (34) 343 00 49 Lubliniec, Ul. Mickiewicza 14
Tel: (32) 442 01 71 Wodzisław Śląski, ul. Gałczyńskiego 2
Tel: (32) 445 35 66 Mikołów, Os. 30-lecia 8
Tel: (32) 722 07 37 Czechowice-Dziedzice, ul. Sienkiewicza 8
Tel: (32) 445 37 31 Pszczyna, ul. Dobrawy 7
Tel: (32) 445 06 57 Żory, ul.Wojska Polskiego 3C
Tel: (32) 445 02 61 Będzin, ul. Małobądzka 141
Tel: (32) 445 02 61 Jaworzno, ul. Grunwaldzka 235
Tel: (32) 445 06 31 Gliwice, ul. Grodowa 1a
Tel: (32) 445 02 61 Zabrze, Plac Wolności 311
Tel: (32) 445 02 61 Tychy, ul. Łabędzia 67/18, Polska
Tel: 32 718 00 90 Sosnowiec, Al. Wolności 6
Tel: (32) 445 02 61 Szczekociny, ul. Jana Pawła II 6
Tel: (34) 343 01 48 Częstochowa, ul. Brzeźnicka 59
Telefon: Adres:
Tel: (61) 27 941 03 Poznań, ul. Słowackiego 28
Tel: (62) 501 35 07 Kalisz, ul. Majkowska 13a
Tel: (61) 278 56 55 Nowy Tomyśl, ul. Zbąszyńska 9
Tel: (67) 345 01 77 Piła, ul. Matwiejewa 6
Tel: (63) 220 21 65 Koło, ul. Bolesława Prusa 5
Tel: (63) 220 21 88 Konin, ul. Fryderyka Chopina 23A
Tel: (62) 501 35 11 Kępno, ul. Mickiewicza 12
Tel: (62) 501 35 10 Ostrów Wielkopolski, ul. Wrocławska 28
Tel: (62) 594 05 95 Jarocin, ul. Hallera 9
Tel: (62) 501 35 10 Krotoszyn, ul. Wojciechowskiego 3
Tel: (63) 220 21 65 Turek, ul. Dąbrowskiego 7
Tel: (61) 278 50 80 Września, ul. Piastów 16
Tel: (61) 278 50 80 Kościan, ul. Nacławska 15
Tel: (62) 6250135 Leszno, ul. Racławicka 1a
Tel: (63) 220 21 65 Koło, ul. PCK 8
Tel: (62) 501 35 10 Ostrów Wielkopolski, ul. Brzozowa 7
Tel: (61) 27 941 03 Poznań, ul. Braniewska 20
Telefon: Adres:
Tel: (85) 674 99 06 Białystok, ul. Dziesięciny 12
Tel: (87) 735 10 40 Suwałki, ul. Młynarskiego 9
Tel: (87) 735 10 06 Augustów, ul. Chreptowicza 1
Tel: (86) 225 23 53 Grajewo, Osiedle Południe 9
Tel: (85) 871 03 05 Bielsk Podlaski, ul. 3 Maja 15
Tel: (85) 674 99 06 Mońki, Al. Wojska Polskiego 42
Tel: (86) 225 23 53 Grajewo, ul. Kolejowa 8
TeL: (85) 733 32 22 Białystok, Sobieskiego 13 m 8
Telefon: Adres:
Tel: (83) 410 20 36 Biała Podlaska, ul. Królowej Jadwigi 2
Tel: (82) 592 20 41 Chełm, ul.Lipowa 27
Tel: (81) 451 10 20 Lublin, ul. Przyjaźni 13
Tel: (84) 534 34 00 Zamość, ul. Jasna 14
Tel: (84) 534 34 08 Hrubieszów, Ul. Leśmiana 28
Tel: (81) 451 11 44 Kraśnik, Ul. Zygmunta Krasińskiego 16/6
Tel. (83) 410 20 45 Parczew, ul. 11 listopada 48
Tel. (81) 451 11 75 Puławy, ul. Centralna 15
Tel: (25) 740 56 04 Łuków, ul. Sienkiewicza 7A
Tel: (84) 534 35 35 Tomaszów Lubelski, ul. Petera 3
Tel: (81) 451 10 20 Lubartów, ul.Mickiewicza 3-5
Tel: (84) 534 35 35 Biłgoraj, ul. Tadeusza Kościuszki 18
Tel: (81) 451 10 20 Lublin, ul. Okopowa 3
Tel: (84) 534 34 00 Zamość, al. Jana Pawła II nr. 19
Telefon: Adres:
Tel: (56) 690 40 98 Brodnica, ul.Kopernika 8
Tel: (52) 569 11 16 Bydgoszcz, ul. Karłowicza 3-5
Tel: (56) 690 40 97 Grudziądz, ul. Klasztorna 9/11
Tel: (52) 569 10 93 Inowrocław, ul. Dworcowa 71
Tel: (56) 690 40 95 Toruń, ul. Stefana Srebrnego 1
Tel: (54) 412 41 03 Włocławek, ul. Zduńska 2
Tel: (54) 421 00 07 Ciechocinek, ul. Marii Konopnickiej 37
Tel: (56) 690 41 88 Golub-Dobrzyń, ul. Szosa Rypińska 4a
Tel: (52) 569 10 88 Świecie, ul. Bydgoska 1
Tel: (54) 412 41 03 Lipno, ul. Kościuszki 21
Tel: (54) 412 41 03 Wielgie, Wielgie ul. Starowiejska 10
Tel: (52) 569 11 16 Bydgoszcz, ul. M. Skłodowskiej-Curie 26
Telefon: Adres:
Tel: (18) 521 14 92 Bukowina Tatrzańska, ul. Długa 145
Tel: (18) 521 12 60 Nowy Sącz, ul. Kochanowskiego 2
Tel: (18) 521 11 84 Nowy Targ, ul. Wojska Polskiego 14
Tel: (33) 488 02 75 Sucha Beskidzka, ul. Mickiewicza 56
Tel: (14) 696 00 79 Tarnów, ul. Niepodległości 3a
Tel: (18) 521 10 81 Krynica Zdrój, ul. Reymonta 21
Tel: (12) 444 68 60 Kraków, ul. Kościuszki 44
Tel: (12) 444 68 60 Kraków, ul. Mehoffera 6
Tel: (12) 312 41 53 Krzeszowice, ul. Stolarska 1
Tel. (18) 521 10 74 Zakopane, ul. Orkana 6d
Tel: (14) 696 00 79 Tarnów, ul. Goldhammera 10
Tel: (12) 444 68 60 Wieliczka, ul. Wincentego Pola 4a
Tel: (33) 488 02 75 Wadowice, osiedle Kopernika 10B
Tel: (12) 444 68 60 Kraków, ul. Zdrowa 1/3
Tel: (12) 638 38 18 Kraków ,ul. Zachodnia 5/12 A
Tel: (33) 488 02 75 Myślenice, ul. Osiedle Tysiąclecia 1
Tel: (33) 488 02 75 Bochnia, ul. Krakowska 27 A
Tel: (12) 444 68 60 Miechów, ul. Słowackiego 13
Telefon: Adres:
Tel: (52) 569 10 67 Chojnice, Ul. Mickiewicza 3
Tel: (58) 739 69 24 Gdynia, ul. Adm.J.Unruga 84
Tel: (58) 739 66 96 Gdańsk, ul. Subisława 24
Tel: (59) 722 84 43 Słupsk, ul. Juliusza Kossaka 22
Tel: (58) 746 34 72 Wejherowo, ul. I Brygady Pancernej 36
Tel: (59) 722 84 26 Czarne, Plac Wolności 10
Tel: (55) 621 23 05 Kwidzyn, ul. 11 Listopada 20/1
Tel: (55) 612 93 10 Malbork, ul.Dworcowa 14
Tel: (58) 739 67 99 Starogard Gdański, ul. Skarszewska 10A
Tel: (59) 727 33 15 Człuchów, Os. Wazów 8
Tel: (58) 739 66 96 Kartuzy, ul. Sambora 21A
Tel: (59) 722 84 43 Bytów, ul. Lęborska 11
Tel: (58) 739 66 96 Puck, ul. I Armii Wojska Polskiego 27
Tel: (59) 727 33 15 Ustka, ul. Mickiewicza 12
Tel: (59) 722 84 43 Tuchomie, ul. Jana III Sobieskiego 22
Tel: (58) 739 69 24 Gdynia, ul. Warszawska 34/36
Tel: (59) 722 84 43 Słupsk, ul. Zielona 8
Telefon: Adres:
Tel: (55) 621 21 99 Elbląg, ul. Nowowiejska 7
Tel: (89) 627 16 68 Olsztyn, ul. Wioślarska 4
Tel: (89) 627 12 88 Szczytno, ul. Chrobrego 10
Tel: (89) 627 13 20 Ostróda, ul. Jana Sobieskiego 3C
Tel: (89) 627 13 43 Biskupiec, ul. Armii Krajowej 1A
Tel: (23) 682 23 32 Mława, ul. Anny Dobrskiej 1
Tel: (87) 735 13 18 Pisz, ul. Sienkiewicza 4
Tel: (89) 627 16 68 Bartoszyce, u. Andrzeja Wajdy 10
Tel: (55) 621 21 99 Braniewo, ul. Żeromskiego 14a
Tel: (89) 627 13 43 Biskupiec, ul. Armii Krajowej 8
Tel: (87) 735 13 18 Ełk ul. Nadjeziorna 23/A2
Tel: (89) 627 16 68 Olecko, 11 listopada 23
Tel: (55) 621 21 99 Elbląg, ul. Bema 80/3-4
Tel: (89) 627 13 43 Lidzbark Warmiński, ul. 11 Listopada
Telefon: Adres:
Tel: (15) 816 50 20 Gorzyce, ul. Piłsudskiego 17
Tel: (17) 784 00 51 Rzeszów, ul.Architektów 11
Tel. (15) 816 50 66 Stalowa Wola, ul. Okulickiego 36
Tel. (14) 696 06 51 Sanok, ul. Przemyska 24
Tel: (13) 444 01 02 Krosno, ul. 1000 lecia 13
Tel: (16) 736 11 17 Jarosław, ul. Poniatowskiego 53
Tel: (16) 736 11 17 Lubaczów, ul. Kościuszki 141/7
Tel: (17) 784 00 51 Rzeszów, Pl. Wolności 17
Tel: (17) 784 00 51 Rzeszów, ul.Dąbrowskiego 31
Telefon: Adres:
Tel: (95) 783 51 55 Gorzów Wielkopolski, ul. Kombatantów
Tel: (68) 414 50 54 Zielona Góra, ul. Wyszyńskiego 99
Tel: (65) 356 82 52 Wschowa, ul. Zygmunta Starego 4
Tel: (95) 783 51 55 Gorzów Wielkopolski, ul. Łużycka 7
Tel: (68) 414 52 72 Żary, ul. Strzelców 10
Tel: (95) 711 70 06 Strzelce Krajeńskie, Al. Wolności 9 K
Tel: (68) 414 50 54 Zielona Góra, ul. Kazimierza Wielkiego 6A
Telefon: Adres:
Tel: (75) 610 60 29 Jelenia Góra, ul. Ogińskiego 1B
Tel: (76) 745 40 29 Legnica, ul. Piekarska 7
Tel: (74) 660 62 60 Wałbrzych, ul. Armii Krajowej 22-23
Tel: (71) 723 00 56 Wrocław, Ul. Kunickiego 37A
Tel: (71) 723 00 56 Kobierzyce, Ul. Witosa 5
Tel: (74) 660 61 88 Kłodzko, Ul. Wojska Polskiego 18
Tel: (71) 723 01 46 Bystrzyca, Ul. Chrobrego 14
Tel: (71) 723 00 56 Ślęza, ul. Przystankowa 2
Tel. (71) 723 00 56 Wrocław, ul. Trwała 7
Tel: (74) 660 62 55 Świdnica, ul. Kliczkowska 37
Tel: (71) 723 73 40 Oleśnica, ul. gen. J. Hallera 25
Tel: (76) 745 43 03 Złotoryja, ul. Rynek 5/2
Tel: (76) 745 40 29 Jawor, ul. Piłsudskiego 10
Tel: (75) 610 60 29 Kamienna Góra, ul. Władysława Broniewskiego 26A
Tel: (71) 723 00 56 Wrocław, ul. Skarbowców 121-123
Tel: (76) 745 40 29 Legnica, ul. Biegunowa 2
Tel: (76) 745 43 03 Ząbkowice Śląskie, ul.Waryńskiego 18
Telefon: Adres:
Tel: (41) 519 652 379 Kielce, al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 17a
Tel: (41) 241 22 19 Ostrowiec Świętokrzyski, Os. Ogrody 29
Tel: (41) 241 22 01 Starachowice, ul. Jana Pawła II 1
Tel: (41) 241 22 02 Końskie, ul. Południowa 1
Tel: (41) 260 80 03 Jędrzejów, ul. Małogoska 25
Tel: (41) 248 39 99 Pińczów, ul. Batalionów Chłopskich 33
Tel: (41) 241 21 45 Włoszczowa, Ul. Mleczarska 11
Tel: (41) 519 652 379 Kielce, ul. Śląska 13
Tel: (41) 519 652 379 Kielce, ul. Podklasztorna 120/2
Tel: (41) 519 652 379 Sędziszów, ul. Dworcowa 23
Telefon: Adres:
Tel: (77) 547 48 08 Kędzierzyn Koźle, ul. Czerwińskiego 3
Tel: (77) 547 44 60 Kluczbork, ul. Grunwaldzka 20
Tel: (77) 547 44 59 Nysa, ul. Ogrodowa 1
Tel. (77) 541 83 66 Prudnik, ul. Ogrodowa 2a
Tel: (77) 547 43 14 Brzeg, ul. Trzech Kotwic 6
Tel: (77) 547 43 14 Opole, ul. Kościuszki 2
Tel: (77) 547 43 14 Opole, ul. Katowicka 55
Tel: (77) 547 43 14 Nysa, ul. Marcinkowskiego 2-4
Tel: (77) 547 43 14 Strzelce Opolskie, ul. Marka Prawego 9
Tel: (77) 547 43 14 Głubczyce, ul. M. Skłodowskiej-Curie 26
Telefon: Adres:
Tel: (24) 386 21 11 Kutno, ul. Sienkiewicza 16
Tel: (42) 279 72 24 Łódź, ul. Kniaziewicza 20a
Tel: (44) 744 13 10 Piotrków Trybunalski, ul. Polna 13/13A
Tel: (44) 744 12 75 Radomsko, ul. Mickiewicza 29
Tel: (46) 816 61 99 Skierniewice, ul. Sobieskiego 29
Tel: (44) 744 12 99 Tomaszów Mazowiecki, ul. Barlickiego 15
Tel: (44) 744 13 55 Bełchatów, ul. Edwardów 2A
Tel: (43) 655 74 09 Wieluń, ul J.Żubr 30
Tel: (43) 656 43 73 Sieradz, ul. Krakowskie Przedmieście 10
Tel: (42) 279 74 94 Zgierz, ul. Dąbrowskiego 19
Tel: (42) 279 72 24 Pabianice, ul. Warszawska 6
Tel: (42) 279 72 24 Łódź, ul. Bazarowa 9
Telefon: Adres:
Tel: (91) 852 22 36 Szczecin, ul. Powstańców Wielkopolskich 66/68
Tel: (94) 716 60 83 Szczecinek, ul. Kilińskiego 7
Tel: (67) 345 01 36 Wałcz, ul. Piastowska 3
tel. (94) 716 63 51 Dębno, ul. Kościuszki 48
Tel. (94) 716 60 72 Koszalin, ul. Traugutta 31/3
Tel. (91) 852 22 67 Świnoujście, ul. Piłsudskiego 23-25
Tel: (91) 831 09 04 Gryfice, ul Ks.Stanisława Ruta 9
Tel: (95) 711 70 38 Myślibórz, ul. Kościelna 15
Tel: (91) 831 09 77 Kamień Pomorski, ul. Kopernika 28
Tel: (91) 852 22 36 Goleniów, ul. Partyzantów 11
Tel: (59) 727 33 15 Sławno, ul. Chełmońskiego 9
Tel: (91) 852 28 06 Stargard, ul. Kilińskiego 3
Tel. (94) 716 60 72 Koszalin, ul. Słowackiego 4
3. Wybierz termin rozwiń

Wybierz datę

Wybierz preferowane godziny

4. Podaj dane rozwiń

Administratorem danych podanych w formularzu jest TESTDNA sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą: ul. Bocheńskiego 38 A, 40-859 Katowice, o numerze NIP: 634-282-27-48, REGON: 243413225, e-mail: biuro@testDNA.pl , tel.: 32/ 445-34-26. Przekazane nam dane będą wykorzystane w celu:
1) umówienia wizyty w placówce testDNA Laboratorium lub u któregoś z partnerów współpracujących (podstawa: art. 6 ust. 1 lit b) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 2016, Nr 119) – w dalszej części RODO);
2) dochodzenia i obrony przed ewentualnymi roszczeniami (podstawa: art. 6 ust. 1 lit. f) RODO);
3) odpowiedzi na zadane nam pytania i weryfikacji tożsamości osoby (podstawa: art. 6 ust. 1 lit b) RODO;

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże może stanowić warunek udzielenia odpowiedzi na zadane pytania lub realizację usługi. Dane te mogą zostać przekazane podmiotom współpracującym w celu realizacji zleconej nam usługi. Szczegółowe informacje nt. przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj https://www.testdna.pl/polityka-prywatnosci/

Pobierz próbki do badania na celiakię sam w domu

Twoje próbki zostaną objęte bezpłatną gwarancją na wypadek
nieprawidłowego pobrania - 100% bezpieczeństwo.
objawy celiakii, celiakia objawy


Jak zamówić badanie serologiczne w kierunku celiakii?

objawy celiakii, celiakia objawy

Pobierz próbki do badania na celiakię w placówce - skonsultuj się z nami w celu umówienia pobrania krwi w placówce.

 


Może zainteresuje Cię również:


celiakia, test dna celiakia, test dna na celiakię, przyczyny celiakii, celiakia przyczyny, celiakia rozpoznanie

494,-

 

Badanie obejmuje:
-Wszystkie geny związane z celiakią- jeśli nie masz genów DQ2.2 i DQ2.5 oraz DQ8 to oznacza, że możesz być spokojny ponieważ nigdy nie zachorujesz na celiakię
-Dwie zmiany w genie LCT: C/T(-13910) oraz G/A(-22018) odpowiedzialne za nietolerancję laktozy
-PisemneZalecenia lekarskie i dietetyczne do wyniku celiakii

Czas realizacji badania: celiakia 7 dni roboczych, nietolerancja laktozy do 10 dni roboczych

 

Dowiedz się więcej: Pakiet zdrowe jelita

Nasi specjaliści

badania na nietolerancję glutenu
badania na nietolerancję glutenu

zadzwoń teraz

Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta
Pomoc 7 dni w tygodniu: poniedziałek-piątek: 7:00-19:00, weekendy i święta: 9:00-17:00

Napisz do nas: biuro@testDNA.pl

Marcin Kliś

Marcin Kliś

Joanna Musiał

Joanna Musiał

mgr Ewelina Czernachowska

Ewelina Czernachowska

Ewa Przeliorz

Ewa Przeliorz

Celiakia objawy, diagnostyka i leczenie – dowiedz się więcej:

4.6/5 - (72 votes)

 

 

Data publikacji: 12/07/2016, Data aktualizacji: 14/12/2021