nifty bgi

Test NIFTY – BGI opracowało całą metodologię tego badania

Test NIFTY to nieinwazyjny test prenatalny o wysokiej czułości dostępny w Polsce od kilku lat. Został opracowany przez BGI, jeden z najnowocześniejszych ośrodków na świecie, zajmujących się genomiką. BGI wprowadził NIFTY na rynek i ma największe doświadczenie w nieinwazyjnych testach prenatalnych. Aktualnie bezpośrednio w laboratorium BGI w Hongkongu jest realizowana najszersza wersja NIFTY – test NIFTY pro. Bada aż 94 różne choroby genetyczne i ma ubezpieczenie.

  1. Test NIFTY – BGI to jeden z największych światowych ośrodków zajmujących się genomiką
  2. Test NIFTY – BGI to jeden z najważniejszych partnerów naukowych dla światowej społeczności badawczej
  3. BGI ma siedzibę w Hongkongu, a próbki przesyłane są specjalną przesyłką medyczną w 1-2 dni robocze

Test NIFTY – BGI to jeden z największych światowych ośrodków zajmujących się genomiką

Gdzie wykonywane jest najszersze nieinwazyjne badanie prenatalne dostępne w Polsce, test NIFTY pro? BGI w Hongkongu to miejsce, które opracowało całą metodologię badania NIFTY. Jeden z największych i najbardziej nowoczesnych światowych ośrodków zajmujących się genomiką ma dostęp do wysoko wykwalifikowanych specjalistów. To właśnie tam wykonano najwięcej badań potwierdzających skuteczność testu NIFTY.

 

Test NIFTY – BGI to jeden z najważniejszych partnerów naukowych dla światowej społeczności badawczej

Instytut BGI powstał w 1999 roku. Misją laboratorium jest wykorzystanie genomiki z korzyścią dla ludzkości. Placówka, którą założono z zamiarem uczestnictwa w prestiżowym międzynarodowym projekcie kompleksowego poznania genomu ludzkiego (Human Genome Project), jest obecnie światowym liderem z zakresu nauk przyrodniczych. Na jej koncie znajduje się już ponad 170 publikacji naukowych zamieszczonych w cenionych czasopismach (Science, Nature).

BGI ma siedzibę w Hongkongu, a próbki przesyłane są specjalną przesyłką medyczną w 1-2 dni robocze

BGI ma znacznie więcej możliwości niż inne europejskie ośrodki. W Polsce był dostępny jeszcze do niedawna test NIFTY na licencji BGI, jednak zakres tego badania NIFTY był mniejszy niż w przypadku testu NIFTY pro wykonywanego obecnie w Hongkongu. Obecnie test NIFTY pro jest wykonywany wyłącznie w Hongkongu – dzięki temu pacjentki mogą liczyć na szeroki zakres identyfikowanych chorób oraz pewność wyniku. Mimo tak dużej odległości, która dzieli Polskę i Hongkong, pary, które wykonały oryginalny test NIFTY BGI, otrzymują często wynik badania szybciej niż w przypadku konkurencyjnych badań wolnego płodowego DNA wykonywanych w Polsce. Transport trwa tylko 1-2 dni robocze tak jak do laboratorium w Polsce.


porozmawiaj o badaniu

Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta
Pomoc 7 dni w tygodniu: pon.-pt. 7:00-19:00 Weekendy i święta 9:00-17:00

mgr Barbara Dębowska

mgr Barbara Dębowska

mgr Katarzyna Drab

mgr Katarzyna Drab

mgr Karina Sztendel

mgr Karina Sztendel

mgr Beata Szymczak

mgr Beata Szymczak

mgr Izabella Domurat

mgr Izabella Domurat

mgr Daria Stuchlik

mgr Daria Stuchlik

5/5 - (5 votes)

Data publikacji: 28/01/2022, Data aktualizacji: 24/02/2022