Test NIFTY – BGI

nifty bgi

Test NIFTY to nieinwazyjny test prenatalny o wysokiej czułości dostępny w Polsce od kilku lat. Został opracowany przez BGI, jeden z najnowocześniejszych ośrodków na świecie, zajmujących się genomiką.

 

BGI wprowadził NIFTY na rynek i ma największe doświadczenie w nieinwazyjnych testach prenatalnych. Aktualnie bezpośrednio w laboratorium BGI w Hongkongu jest realizowana najszersza wersja NIFTY – test NIFTY pro. Bada aż 94 różne choroby genetyczne i ma ubezpieczenie.

nifty bgi

Test NIFTY – BGI to jeden z największych światowych ośrodków zajmujących się genomiką

Gdzie wykonywane jest najszersze nieinwazyjne badanie prenatalne dostępne w Polsce, test NIFTY pro? BGI w Hongkongu to miejsce, które opracowało całą metodologię badania NIFTY. Jeden z największych i najbardziej nowoczesnych światowych ośrodków zajmujących się genomiką ma dostęp do wysoko wykwalifikowanych specjalistów. To właśnie tam wykonano najwięcej badań potwierdzających skuteczność testu NIFTY.

bgo

 

Test NIFTY – BGI to jeden z najważniejszych partnerów naukowych dla światowej społeczności badawczej

Instytut BGI powstał w 1999 roku. Misją laboratorium jest wykorzystanie genomiki z korzyścią dla ludzkości. Placówka, którą założono z zamiarem uczestnictwa w prestiżowym międzynarodowym projekcie kompleksowego poznania genomu ludzkiego (Human Genome Project), jest obecnie światowym liderem z zakresu nauk przyrodniczych. Na jej koncie znajduje się już ponad 170 publikacji naukowych zamieszczonych w cenionych czasopismach (Science, Nature).

BGI ma siedzibę w Hongkongu, a próbki przesyłane są specjalną przesyłką medyczną w 1-2 dni robocze

BGI ma znacznie więcej możliwości niż inne europejskie ośrodki. W Polsce był dostępny jeszcze do niedawna test NIFTY na licencji BGI, jednak zakres tego badania NIFTY był mniejszy niż w przypadku testu NIFTY pro wykonywanego obecnie w Hongkongu. Obecnie test NIFTY pro jest wykonywany wyłącznie w Hongkongu – dzięki temu pacjentki mogą liczyć na szeroki zakres identyfikowanych chorób oraz pewność wyniku. Mimo tak dużej odległości, która dzieli Polskę i Hongkong, pary, które wykonały oryginalny test NIFTY BGI, otrzymują często wynik badania szybciej niż w przypadku konkurencyjnych badań wolnego płodowego DNA wykonywanych w Polsce. Transport trwa tylko 1-2 dni robocze tak jak do laboratorium w Polsce. Czytaj więcej: Transport próbek NIFTY pro do BGI >>

4.7/5 - (6 głosów / głosy)

Wszystkie artykuły

Powiązane artykuły

Wszystkie artykuły
Back to Top