Czy test na ojcostwo będzie rozwiązaniem Twojego problemu?

Brak pewności co do ojcostwa, wątpliwości, podejrzenia – mierzysz się z nimi na co dzień? Te negatywne emocje same nie znikną, a będą narastać. Chyba że… zdecydujesz się ich pozbyć i wreszcie odetchnąć z ulgą.

 

Całkowitą pewność da Ci wynik testu na ojcostwo. Rezultat takiego badania to również szansa na pozytywne zakończenie wielu spraw i podjęcie odpowiednich decyzji. Jest też dowodem dla sądu, np. w sprawach o zaprzeczenie ojcostwa i spadkowych.

 

Tego dowiesz się z artykułu:

Kiedy warto zrobić test na ojcostwo? 4 najczęstsze sytuacje

1. Zanim rozpocznie się sprawa np. o zaprzeczenie czy ustalenie ojcostwa

Zastanawiasz się, czy warto robić badania ojcostwa jeszcze przed rozpoczęciem sprawy w sądzie i przyjść z gotowym wynikiem? Jak najbardziej – takie badanie możesz zrobić bez skierowania z sądu! Dlaczego warto?

 • Oszczędzisz czas i nerwy – tak naprawdę sądy rzadko kierują na badania genetyczne. Opierają się na innych dowodach, m.in. zeznaniach świadków, zdjęciach, SMS-ach… Z tego powodu często potrzeba kilku spraw, a to trwa i trwa. Jeśli pokażesz wynik testu na ojcostwo już na pierwszej rozprawie, istnieje duża szansa, że sąd szybciej wyda wyrok i wszystko znacznie się skróci.
 • Oszczędzisz pieniądze – każda kolejna rozprawa to coraz wyższe koszty sądowe do opłacenia. Im szybciej dojdzie do wydania wyroku, tym kosztów będzie mniej. Cena badania genetycznego zleconego przez sąd jest ponadto dużo wyższa niż tego, jakie zleca się prywatnie (nawet tego, które ma pełną procedurę sądową).

2. Kiedy minął termin zaprzeczenia ojcostwa lub przed rozpoczęciem sprawy o zaprzestanie płacenia alimentów

Podejrzewasz, że płacisz alimenty na nie swoje dziecko i chcesz przestać płacić niesłusznie? Masz zamiar złożyć pozew o zaprzeczenie ojcostwa, ale minął już Twój termin i jedyne wyjście to prokurator?

 • Wynik testu na ojcostwo to… dowód dla prokuratury, żeby sprawa mogła się rozpocząć – jeśli nie przekażesz prokuraturze żadnych wyników badań genetycznych, nie będzie miała podstawy do wniesienia pozwu. Sprawa być może w ogóle się nie rozpocznie. Często zdarza się też, że prokurator wręcz zaleca realizację badania ojcostwa i zgłoszenie się z wynikiem.

3. Przed uznaniem ojcostwa (gdy dziecko urodziło się w związku pozamałżeńskim)

Uznanie ojcostwa mimo wątpliwości: pod wpływem impulsu, z poczucia obowiązku, by ratować związek? To wcale nie taka rzadka sytuacja…

 • Zyskaj pewność, że podejmujesz właściwą decyzję – uznanie ojcostwa niesie za sobą poważne konsekwencje. Mężczyzna staje się ojcem prawnym dziecka, zyskuje wobec niego prawa i obowiązki (w tym finansowe). Jeśli po uznaniu wyjdzie na jaw, że to wcale nie Twoje dziecko… Nie odzyskasz wpłaconych alimentów, przywiążesz się do dziecka i będzie Ci coraz trudniej.

4. Przy jakichkolwiek wątpliwościach – np. niezgodności grupy krwi czy plotce

Plotka w rodzinie, podejrzenie zdrady, niezgodność grup krwi, brak podobieństwa dziecka do ojca – brzmi znajomo? Jeśli tak, niepewność prawdopodobnie niekorzystnie wpływa nie tylko na samopoczucie, ale też relacje w rodzinie.

 • Wynik testu na ojcostwo to spokój ducha i pewność na zawsze – badanie DNA wystarczy wykonać tylko raz, żeby już do końca życia cieszyć się pewnością. To ważne tym bardziej, że różnego rodzaju wątpliwości nigdy nie znikają same.

Jak zrobić test na ojcostwo?

To naprawdę proste i wygodne. Wystarczy, że:

 1. Umówisz się na wizytę w placówce lub zamówisz zestaw do badania na dowolny adres.
 2. Pobierzesz próbki do badania (lub zostaną pobrane przez personel medyczny) – wymazy z policzka albo np. maszynkę do golenia, smoczek, włosy.
 3. Podpiszesz dokumenty i przekażesz próbki do laboratorium.
 4. Opłacisz badanie – szybkim przelewem DotPay, przelewem tradycyjnym lub na poczcie.
 5. Odbierzesz pewny wynik – będzie dostępny on-line, możesz odebrać go też osobiście lub na poczcie.

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami – bezpłatna porada

 • Bezpłatna porada 7 dni w tygodniu (poniedziałek-czwartek od 7:00 do 22:00, piątek od 7:00 do 20:00, weekendy i święta od 9:00 do 21:00).
 • Indywidualne podejście – rozwiązanie dopasowane do Twojego problemu i Twoich potrzeb.
 • Dyskrecja i bezpieczeństwo na każdym etapie.

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Jestem zadowolona z całego zamówienia. Przesyłka została wysłana ekspresowo, odebranie od kuriera również odbyło się na drugi dzień. Co do ceny to nie mam porównania z inną firmą, gdyż zamówienie składałam pierwszy raz, dla mnie cena jest zadowalająca za całość i jakość zamówienia. Odnośnie obsługi klienta- nie miałam żadnych dodatkowych pytań, a o wysłanym raporcie poinformowano mnie telefoniczne, co było na plus. Generalnie całość przebiegła bezproblemowo i bardzo szybko. Także będę polecać dalej jeśli będę miała okazję.”

Klaudia

Serdecznie polecam Laboratorium testDNA.Konsultanci medyczni dbają o to, aby wszystko było zrealizowane na najwyższym poziomie. Na nurtujące pytania odpowiadają wyczerpująco, kompetentnie i mimo trudnych chwil dla pacjenta jakie są związane z wykonaniem określonych badań zawsze jest świetna atmosfera i uśmiech w słuchawce telefonu. Korzystając z usług laboratorium zapewniam, że nikt nie będzie potraktowany jako „następny” lecz jako współpracownik, rozmowy są tak długie ile tego wymaga sytuacja nikt nie pospiesza, ani nie bagatelizuje próśb pacjenta. Komunikacja z personelem ma najwyższą jakość, ponieważ zawsze odbierają telefony i na bieżąco dają znać na jakim etapie jest badanie, które się zleca.Z całego serca polecam tą firmę i mam do nich zaufanie, dlatego też nie zamieniła bym jej na żadną inną.”

Kinga

„Szczerze polecam! Kontakt z laboratorium pomimo weekendu był na5+. Wszystkie informacje rzeczowo przekazane, dzięki czemu bardzo łatwo przeszliśmy przez całą procedurę. Wyniki badań zarówno mailem jak i pocztą doszły błyskawicznie. Zdecydowanie polecam!”

Anna

„Szanowni Państwo,obsługę Klienta/ Pacjenta w Państwa Labolatorium oceniam celująco: podczas rozmowy przez chat uzyskałam proste i kompleksowe informacje o interesujących mnie badaniach. Kiedy zaszła taka potrzeba, rozmowę na chacie elastycznie zmieniliśmy na telefoniczną i mailową. Prosta instrukcja obsługi sprawiła, że samo pobranie materiału do badania było bezstresowe. Czas dostarczenia/odebrania przesyłki oraz wyników był bardzo zadowalający, a mailowa forma wyników badań ułatwia szybki i prosty dostęp do nich w każdym miejscu. Już teraz polecam Państwa usługi osobom zastanawiającym się nad wykonaniem badań genetycznych.Pozdrawiam serdecznie”

Edyta

Zobacz, jak wyglądają badania w testDNA Laboratorium Sp. z o.o.

 Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta
Pomoc 7 dni w tygodniu: pon.-czw. 7:00-22:00, pt, 7:00-20:00, weekendy i święta: 9:00-21:00

Napisz do nas: biuro@testDNA.pl

mgr Aleksandra Kłudkowska

mgr Aleksandra Kłudkowska

mgr Joanna Musiał

mgr Joanna Musiał

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewa Przeliorz

mgr Ewa Przeliorz
Data publikacji: 25/06/2019, Data aktualizacji: 03/08/2019