Program UK NEQAS 2019

Program UK NEQAS 2019

Informacja prasowa 19-04-2019 r.

Firma testDNA Laboratorium Sp. z o.o. już po raz drugi bierze udział w programie UK NEQAS (United Kingdom National External Quality Assessment Scheme for Molecular Genetics), którego celem jest zewnętrzna kontrola jakości badań genetycznych z zakresu diagnostyki medycznej. 

Certyfikaty UK NEQAS są potwierdzeniem pewności badań w naszym laboratorium, które wykonywane są zgodnie z międzynarodowymi standardami.

Jak przebiega program kontrolujący jakość?

Do testDNA Laboratorium Sp. z o.o. zostają przesłane próbki materiału genetycznego. Wyniki analizy wraz z informacjami na temat zastosowanej metody zostają przesłane do UK NEQAS i poddane ocenie wystawionej w raporcie.

 

Program trwa cały rok – UK NEQAS przesyła próbki 2 razy w ciągu roku, co daje pewność, że badania genetyczne są cały czas realizowane według międzynarodowych standardów. Aktualnie przystąpiliśmy do pierwszej tury w tegorocznym cyklu, czyli analizujemy pierwszą partię próbek.

 

Zobacz certyfikat z udziału w programie w 2018 roku

Czym zajmuje się organizacją UK NEQAS?

UK NEQAS z siedzibą w Wielkiej Brytanii ma ponad 40 lat doświadczenia w prowadzeniu zewnętrznych kontroli jakości (EQA). Zajmuje się prowadzeniem zewnętrznej kontroli badań realizowanych w laboratoriach diagnostycznych (w tym genetycznych). Udział w ocenie jakości prowadzonej przez UK NEQAS oraz uzyskanie certyfikatu potwierdzającego poprawność realizowanych badań potwierdzają, że dana placówka przeprowadza badania w sposób wiarygodny i prawidłowy.

 

Zobacz też:

4.7/5 - (3 głosów / głosy)
Wszystkie artykuły
Back to Top