Informacja prasowa z dnia 22-10-2018

Certyfikaty ISFG za 2018 rok dla testDNA Laboratorium Sp. z o.o.

Certyfikaty ISFG

testDNA Laboratorium Sp. z o.o. kolejny raz uzyskało prestiżowe certyfikaty ISFG wydawane przez International Society for Forensic Genetics (Międzynarodowe Stowarzyszenie Genetyki Sądowej) – potwierdzające jakość realizowanych badań pokrewieństwa. To jedne z najważniejszych zaświadczeń, które przyznawane są tylko nielicznym laboratoriom po bezbłędnej analizie próbek referencyjnych.

Certyfikaty ISFG za 2018 rok

Certyfikaty, uzyskane za genotypowanie i analizę statystyczną – są gwarancją, że testDNA Laboratorium Sp. z o.o. prawidłowo przeprowadza te dwa kluczowe dla badań ojcostwa i pokrewieństwa etapy. W tym roku analiza, mająca na celu sprawdzenie prawidłowości genotypowania, obejmowała matkę, dziecko i domniemaną babcię.

International Society for Forensic Genetics (Międzynarodowe Stowarzyszenie Genetyki Sądowej) jest międzynarodową instytucją, uznaną na całym świecie. Jej cel to promocja i szerzenie naukowej wiedzy w zakresie analiz genetycznych na potrzeby medycyny sądowej. Stowarzyszenie zrzesza członków z ponad 60 krajów i istnieje już od wielu lat.

testDNA Laboratorium Sp. z o.o. regularnie poddaje się kontrolom zewnętrznym

Dzięki temu można mieć pewność, że stale, na przestrzeni lat, utrzymuje najwyższy poziom przeprowadzanych analiz. Oprócz certyfikatów ISFG laboratorium regularnie uzyskuje certyfikaty GEDNAP (German DNA Profiling Group) przyznawane przez Niemieckie Instytuty Kryminalistyki i Medycyny Sądowej.

testDNA Laboratorium Sp. z o.o. jest ponadto laboratorium akredytowanym przez PCA, Nr AB 1618 (Zakres akredytacji…). Jako jedyne prywatne laboratorium w Polsce uzyskało również 100% zgodności wyników w zakresie profilowania DNA w testach na ojcostwo z wymazów z policzka i próbek śladowych w Collaborative Testing Services (CTS).

Kontakt: tel. 32 44 534 26, kom. 570 070 054

Certyfikaty: www.testDNA.pl/certyfikaty

Certyfikaty ISFG testDNA Laboratorium Sp. z o.o. Certyfikaty ISFG testDNA Laboratorium Sp. z o.o.

 

testDNA Laboratorium Sp. z o.o. Laboratorium badawcze akredytowane przez PCA, Nr AB 1618 (Zakres akredytacji…). Należymy do czołówki firm wykonujących badania genetyczne z zakresu diagnostyki medycznej oraz ustalenia biologicznego ojcostwa i pokrewieństwa. Najwyższa jakość badań realizowanych w testDNA Laboratorium Sp. z o.o. została potwierdzona licznymi certyfikatami, przyznanymi m.in. przez Niemieckie Stowarzyszenie Medycyny Sądowej (GEDNAP 52) oraz International Society for Forensic Genetics (ISFG).  Laboratorium regularnie bierze udział w międzynarodowych programach biegłości m. in. Collaborative Testing Services (CTS), United Kingdom National External Quality Assessment Scheme for Molecular Genetics (UK NEQAS) oraz External Quality Assessment in Laboratory Medicine in Sweden (EQUALIS). Nasz zespół tworzą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem: eksperci ds. identyfikacji osobniczej i kryminalistyki oraz ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa, lekarze, diagności laboratoryjni i biotechnolodzy. Dzięki współpracy z cenionymi specjalistami udostępniamy pacjentom możliwość skorzystania z konsultacji z genetykami, dietetykami, psychologami oraz gastrologami. Nasze badania dostępne są w całej Polsce – posiadamy ponad 200 punktów pobrań, a zestawy do pobrania próbek DNA znajdują się dodatkowo w ponad 150 aptekach. Koordynujemy również przeprowadzanie badań w zagranicznych laboratoriach. Dotyczy to przede wszystkim rzadkich chorób genetycznych, których diagnostyka w Polsce nie jest jeszcze możliwa. Marka testDNA jest obecna na polskim rynku już od 15 lat. W tym czasie wykonaliśmy analizy dla ponad 250 000 pacjentów i zdobyliśmy zaufanie sądów, prokuratury i lekarzy.

Zobacz też:


 

Data publikacji: 22/10/2018, Data aktualizacji: 28/12/2021