Kiedy chcesz wiedzieć, czy jesteś nosicielem mukowiscydozy?

Depositphotos_2593274_originalByć może Twoi rodzice to nosiciele mukowiscydozy, być może chcesz wiedzieć czy Twój partner nie przenosi wadliwego genu? Boisz się o zdrowie Twojego przyszłego dziecka i zastanawiasz się co można by zrobić aby temu zapobiec? Czy wiesz, że nosiciele mukowiscydozy to osoby całkowicie zdrowe, nie posiadające wyraźnych objawów chorobowych? Nosiciel mukowiscydozy może normalnie funkcjonować.

 

 

 

 

 

Problem pojawia się wtedy kiedy na swojej drodze spotka drugiego nosiciela lub osobę chorą na mukowiscydozę i zapragną razem mieć dziecko. Jeśli oboje partnerów jest zdrowymi nosicielami wadliwego genu wówczas istnieje ok. 25% ryzyko urodzenia dziecka chorego. Z kolei, w przypadku kiedy jeden z partnerów jest nosicielem a drugi choruje na mukowiscydoze wówczas ryzyko wystąpienia choroby u dziecka wynosi 50%!

Mukowiscydoza u dorosłych to poważna choroba genetyczna, która powinna być zdiagnozowana jak najwcześniej. Więcej informacji na temat diagnozowania mukowiscydozy…

Mukowiscydoza jest chorobą dziedziczną, dlatego jeśli w Twojej rodzinie występowała wcześniej ta choroba to istnieje ryzyko zachorowania u twojego dziecka.

.

opinia-Mukowiscydoza

 


domowy_zestaw_testowy

Badanie CFTR – zakres, cena, czas realizacji

Zakres: 36 mutacji genu CFTR

Cena: 570 zł (zawiera bezpłatną dostawę i odbiór pobranej próbki)

Czas realizacji: 14 dni roboczych od momentu dotarcia próbki do laboratorium

Próbka: badanie wykonuje się z próbki śliny, więc można je wykonać zarówno w domu, jak i w 1 z 200 placówek w całym kraju.


 

 


Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta
Pomoc 7 dni w tygodniu: Pon-pt: 7:00 – 21:00 Weekendy i święta: 9:00 – 21:00

mgr Barbara Dębowska

mgr Katarzyna Drab

mgr Karina Sztendel

mgr Beata Szymczak

mgr Izabella Domurat

mgr Daria Stuchlik

.

 

Data publikacji: 29/05/2015, Data aktualizacji: 31/05/2019