Instrukcja pobrania wymazu z wewnętrznej strony policzka

Czy wiesz w jaki sposób pobiera się materiał do testu DNA w kierunku ustalenia ojcostwa? Materiał do tego badania stanowi wymaz z wewnętrznej strony policzka, zobacz w jaki sposób należy go pobrać!

.
pobranie_materialu_do_badania_dnaW każdym opakowaniu (przeznaczonym dla jednej osoby) znajdują się dwie wymazówki (tj. pałeczki z aplikatorem), które należy użyć. Na około 1-2 godziny przed pobraniem materiału, badana osoba nie powinna spożywać żadnych posiłków ani napojów, również nie palić papierosów.

.

 

pobranie_materialu_do_badania_dna2W celu pobrania materiału należy wyjąć wymazówkę z papierowego opakowania z odpowiednim napisem, chwytając za koniec wymazówki niezakończony bawełnianą główką. Po otwarciu wymazówki nie powinno dojść do kontaktu końcówki, na którą będzie pobierana próbka z żadną inną osobą niż osoba badana. Wymazówka nie powinna mieć też styczności z jakąkolwiek niesterylną powierzchnią. Materiał DNA obcej osoby lub też innego rodzaju zanieczyszczenia mogą znacznie utrudnić lub wręcz uniemożliwić właściwe przeprowadzenie badania.

.

.
pobranie_materialu_do_badania_dna4Do badania posłuży wymaz z nabłonka wewnętrznej strony policzka. Wymaz pobiera się 10-krotnie pocierając tam i z powrotem jedną wymazówką po wewnętrznej stronie jednego policzka, a drugą wymazówką – drugiego policzka. Celem tej czynności jest pobranie komórek nabłonka policzka, z których następnie zostanie wyizolowane DNA.

Uwaga: Samo poślinienie wacika jest niewystarczające – należy potrzeć go 10 razy po wewnętrznych stronach policzka.

.

Bezpośrednio po pobraniu wymazu, proszę umieścić wymazówki z powrotem do papierowego opakowania i podpisać imieniem i nazwiskiem osoby, od której był pobierany wymaz.

Uwaga: Prosimy pamiętać by wacik nie stykał się z żadną inną powierzchnią poza opakowaniem transportowym, z którego wymazówka pochodziła.

Na zleceniu proszę zaznaczyć następujące informacje: płeć dziecka (m – męska,ź – żeńska), imiona i nazwiska badanych osób.

Podpisane oświadczenie i formularz zlecenia prosimy włożyć do koperty zwrotnej.


Chętnie doradzimy

Jeśli nie wiedzą Państwo, jaki typ testu będzie odpowiedni, chcą uzyskać więcej informacji na temat samego badania lub mają inne pytania, zapraszamy do kontaktu z nami.

Telefonicznie
Pod bezpłatnym numerem: 800 007 771 (dla tel. stacjonarnych i kom.) lub 32 445 34 36 . Nasze linie telefoniczne są czynne od poniedziałku do niedzieli (także w święta) w godzinach od 8:00 do 21:00
E-mailowo
Pod adresem e-mail:  biuro@testdna.pl (od poniedziałku do piątku 8.00 do 17.00).

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Data publikacji: 08/06/2015