Informacja prasowa z dnia 5-11-2018

Konferencja NEXTlab 2018 – NextGeneration of Forensic Biology Laboratory Scientific Conference

konferencja NEXTlab 2018W dniach 6-8 czerwca 2018 r. pracownicy testDNA Laboratorium Sp. z o.o. wzięli udział w międzynarodowej konferencji naukowej NEXTlab w Gdyni (NextGeneration of Forensic Biology Laboratory Scientific Conference, Nowoczesne Laboratorium Biologii Kryminalistycznej). Tematem przewodnim spotkania były przede wszystkim nowoczesne technologie w laboratorium genetyki sądowej.

Konferencja NEXTlab 2018

Organizatorem konferencji było Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji. W czasie trzydniowego spotkania uczestnicy mieli okazję rozszerzyć wiedzę między innymi w takich tematach jak:

 

  • ustalenie cech fenotypowych na podstawie badań DNA;
  • zastosowanie metod statystycznych w genetyce sądowej;
  • automatyzacja procesów laboratoryjnych;
  • zastosowanie nowoczesnej technologii NGS w kryminalistycznych badaniach biologicznych.

Wykłady i prezentacje wygłosili wybitni specjaliści z Polski i z zagranicy (m.in. Chin i Norwegii) – przedstawiciele ośrodków naukowych, laboratoriów badawczych czy firm.

testDNA Laboratorium Sp. z o.o. regularnie uczestniczy w konferencjach i szkoleniach

Dzięki temu nasi pracownicy stale podnoszą swoje kwalifikacje oraz umiejętności i mają okazję do poszerzania wiedzy, którą później wykorzystują w praktyce w trakcie analiz laboratoryjnych. Udział w sympozjach, szkoleniach i konferencjach potwierdzają liczne certyfikaty.

 

Kontakt: tel. 32 44 534 26, kom. 570 070 054

Certyfikaty: www.testDNA.pl/certyfikaty

 

certyfikat NEXTlab

 

testDNA Laboratorium Sp. z o.o. Laboratorium badawcze akredytowane przez PCA, Nr AB 1618 (Zakres akredytacji…). Należymy do czołówki firm wykonujących badania genetyczne z zakresu diagnostyki medycznej oraz ustalenia biologicznego ojcostwa i pokrewieństwa. Najwyższa jakość badań realizowanych w testDNA Laboratorium Sp. z o.o. została potwierdzona licznymi certyfikatami, przyznanymi m.in. przez Niemieckie Stowarzyszenie Medycyny Sądowej (GEDNAP 52) oraz International Society for Forensic Genetics (ISFG). Laboratorium regularnie bierze udział w międzynarodowych programach biegłości m. in. Collaborative Testing Services (CTS), United Kingdom National External Quality Assessment Scheme for Molecular Genetics (UK NEQAS) oraz External Quality Assessment in Laboratory Medicine in Sweden (EQUALIS). Nasz zespół tworzą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem: eksperci ds. identyfikacji osobniczej i kryminalistyki oraz ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa, lekarze, diagności laboratoryjni i biotechnolodzy. Dzięki współpracy z cenionymi specjalistami udostępniamy pacjentom możliwość skorzystania z konsultacji z genetykami, dietetykami, psychologami oraz gastrologami. Nasze badania dostępne są w całej Polsce – posiadamy ponad 200 punktów pobrań, a zestawy do pobrania próbek DNA znajdują się dodatkowo w ponad 150 aptekach. Koordynujemy również przeprowadzanie badań w zagranicznych laboratoriach. Dotyczy to przede wszystkim rzadkich chorób genetycznych, których diagnostyka w Polsce nie jest jeszcze możliwa. Marka testDNA jest obecna na polskim rynku już od 15 lat. W tym czasie wykonaliśmy analizy dla ponad 250 000 pacjentów i zdobyliśmy zaufanie sądów, prokuratury i lekarzy.

Otwórz komunikat w formacie PDF


Data publikacji: 06/11/2018, Data aktualizacji: 28/12/2021