Mikroślady – niestandardowy materiał do analizy DNA

Mikroślady – niestandardowy materiał do analizy DNA

Zasadniczo badanie laboratoryjne wykonujemy, izolując DNA z przysłanych przez Państwa wymazówek będących częścią zestawu testDNA. Dzięki temu pobranie próbki jest dla Państwa bardzo wygodne i jednocześnie dostarcza wymaganą ilość DNA. Istnieje jednak możliwość wysyłania niestandardowego materiału do analizy, takiego jak zużyte chusteczki do nosa, gumy do żucia oraz wiele innych.

Z naszych doświadczeń wynika, że nie zawsze możliwe jest pobranie materiału w tradycyjny sposób. Może to wynikać z nieobecności badanej osoby (długotrwały pobyt za granicą, zaginięcie itp.) lub innych trudnych do przewidzenia okoliczności. Na szczęście dzięki naszej technologii i wiedzy możliwe jest badanie znacznie szerszego zakresu przesyłanych materiałów zawierających komórki z DNA. Powszechnie nazywane są one mikrośladami i wymagają opracowania specjalnych procedur analizy.

W tej chwili nasze laboratorium jest gotowe dokonać analizy DNA zawartego w następujących próbkach:

 • włosy z cebulkami – do badania wystarczy kilka włosów, wyrwanych wraz z cebulkami np. podczas depilacji (włosy bez cebulek są bezwartościowe dla badania),
 • plamy krwi na ubraniu lub innej rzeczy, należąca do badanej osoby,
 • bielizna lub ubranie – tylko i wyłącznie w przypadku, gdy zawierają one widoczne ślady krwi lub śluzu pochodzącego od badanej osoby,
 • szczecina z maszynki do golenia, pochodząca wyłącznie od badanej osoby, niezmieszana ze szczeciną innych osób,
 • szczoteczka do zębów – używana odpowiednio długo tylko przez badaną osobę,
 • zużyta chusteczka higieniczna – zawierająca śluz z nosa badanej osoby,
 • waciki do czyszczenia uszu – zawierające wyraźne ślady używania,
 • zużyta prezerwatywa – w celu wykorzystania nasienia z zużytej prezerwatywy najlepiej pobrać je na wymazówkę, wysuszyć i w takiej formie przesłać do laboratorium.
 • filtr z papierosa – wypalonego (tylko i wyłącznie) przez badaną osobę,
 • znaczek pocztowy – naklejony śliną przez badaną osobę,
 • smoczek – używany tylko przez badaną osobę,

Uwaga!

Prosimy przed wysłaniem próbek z materiałem badawczym do laboratorium upewnić się, czy materiał pochodzi faktycznie od właściwych osób (tylko i wyłącznie od tych osób). Jakakolwiek pomyłka zafałszuje całkowicie wynik badania.

Badanie z innych niż wymazówki materiałów jest możliwe jedynie w sytuacji, gdy badany materiał nie jest zanieczyszczony obcym DNA. W innych przypadkach badanie jest niemożliwe do wykonania i zostaną poproszeni Państwo o przesłanie nowego, czystego materiału.

Za pochodzenie materiału odpowiada osoba wysyłająca. W razie konieczności powtórzenia badania, pobrana zostanie dodatkowa opłata.

W celu zagwarantowania wysokiej jakości wysyłanego materiału prosimy o kontakt z naszymi konsultantami (telefonicznie lub poprzez anonimowy chat) jeszcze przed wysłaniem próbek do laboratorium.

 

Chętnie doradzimy

Jeśli nie wiedzą Państwo, jaki typ testu będzie odpowiedni, chcą uzyskać więcej informacji na temat samego badania lub mają inne pytania, zapraszamy do kontaktu z nami:

Telefonicznie
Pod bezpłatnym numerem: 800 007 771 lub 32 445 34 36
E-mailowo
pod adresem e-mail:  biuro@testdna.pl (od poniedziałku do piątku 8.00 do 17.00).

Chętnie doradzimy.

Zapraszamy także do zadawania pytań na czacie.

 

Wszystkie artykuły
Back to Top