Ustalenie ojcostwa po śmierci domniemanego ojca

Ustalenie ojcostwa po śmierci domniemanego ojcaW testDNA Laboratorium Sp. z o.o. możliwe jest wykonanie badania genetycznego w kierunku ustalenia ojcostwa nie tylko u osób żyjących, ale także w sytuacji, gdy domniemany ojciec zmarł. Czułość tego badania, a zarazem pewność wyniku jest bardzo wysoka – sięga 99%.
W sytuacji, gdy domniemany ojciec nie żyje istnieją trzy możliwości dochodzenia ojcostwa:

  • Analiza mikrośladów – w tym przypadku konieczne jest włączenie do badania materiałów mikrośladowych pochodzących od zmarłego ojca, tj. włosy wyrwane z cebulkami, szczoteczka do zębów, golarka, plama krwi itp.
  • Analiza chromosomu Y – w tym przypadku do badania angażowane są dodatkowe osoby (krewni zmarłego) płci męskiej, np. brat, ojciec, dziadek itp.
  • Analiza statystyczna – metodę tę stosuje się wówczas, gdy nie ma możliwości wyizolowania DNA z tzw. „mikrośladów”, w związku z czym do badania muszą zostać włączone osoby spokrewnione ze zmarłym, z których chociaż jedna jest płci żeńskiej.

Czułość metody

Wszystkie wymienione wyżej metody ustalenia ojcostwa po śmierci domniemanego ojca odznaczają się taką samą skutecznością. Wybór tej właściwej uzależniony jest od konkretnej sytuacji. W przypadku ustalenia ojcostwa, gdy domniemany ojciec nie żyje czułość badania może być nieco niższa niż przy standardowym teście DNA na ojcostwo – jest to 95% przy potwierdzeniu ojcostwa i 99% przy jego wykluczeniu. Skuteczność badania zwiększa się wraz z włączeniem do testu dodatkowych osób i może osiągnąć wartość charakterystyczną dla testu DNA przeprowadzanego u osób żyjących.

Koszt badania

Koszt badania uzależniony jest od wybranej metody. Dlatego też jeśli są Państwo nim zainteresowani, prosimy o kontakt z nami. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące wyżej opisanego testu i zaproponują najskuteczniejsze rozwiązanie w Państwa przypadku.


Chętnie doradzimy

Jeśli nie wiedzą Państwo, jaki typ testu będzie odpowiedni, chcą uzyskać więcej informacji na temat samego badania lub mają inne pytania, zapraszamy do kontaktu z nami.

Telefonicznie
Pod bezpłatnym numerem: 800 007 771 (dla tel. stacjonarnych i kom.) lub 32 445 34 36 . Nasze linie telefoniczne są czynne od poniedziałku do niedzieli (także w święta) w godzinach od 8:00 do 21:00
E-mailowo
Pod adresem e-mail:  biuro@testdna.pl (od poniedziałku do piątku 8.00 do 17.00).

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

 

Data publikacji: 25/05/2015, Data aktualizacji: 14/09/2016