Ustalenie ojcostwa po śmierci ojca

Test ojcostwa po śmierci ojca

W testDNA Laboratorium Sp. z o.o. możliwe jest wykonanie badania genetycznego w kierunku ustalenia ojcostwa nie tylko u osób żyjących ale także w sytuacji, gdy domniemany ojciec zmarł. Czułość tego badania a zarazem pewność wyniku jest bardzo wysoka. W sytuacji, gdy domniemany ojciec nie żyje istnieją trzy możliwości dochodzenia ojcostwa:

.

Analiza mikrośladów

w tym przypadku konieczne jest włączenie do badania materiałów mikrośladowych pochodzących od zmarłego ojca tj. włosy wyrwane z cebulkami, szczoteczka do zębów, golarka, plama krwi itp.

Analiza chromosomu Y

W tym przypadku do badania angażowane są dodatkowe osoby (krewni zmarłego) płci męskiej np. brat, ojciec, dziadek itp.

Analiza statystyczna

Metodę tę stosuje się wówczas, gdy nie ma możliwości wyizolowania DNA z tak zwanych „mikrośladów” w związku z czym do badania muszą zostać włączone osoby spokrewnione ze zmarłym, z których chociaż jedna jest płci żeńskiej.

.

Czułość metody

poradnikWszystkie wymienione wyżej metody ustalenia ojcostwa po śmierci domniemanego ojca odznaczają się taką samą skutecznością. Wybór tej właściwej uzależniony jest od konkretnej sytuacji. W przypadku ustalenia ojcostwa, gdy domniemany ojciec nie żyje czułość badania może być nieco niższa niż przy standardowym teście na ojcostwo – jest to 95% przy potwierdzeniu ojcostwa i 99% przy jego wykluczeniu. Skuteczność badania zwiększa się wraz z włączeniem do testu dodatkowych osób i może osiągnąć wartość charakterystyczną dla testu DNA przeprowadzanego u osób żyjących.

.

Koszt badania

Koszt badania ojcostwa uzależniony jest od wybranej metody. Dlatego też jeśli są Państwo nim zainteresowani prosimy o kontakt z nami. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące wyżej opisanego testu i zaproponują najskuteczniejsze rozwiązanie w Państwa przypadku.

.


zadzwoń teraz

Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta
Pomoc 7 dni w tygodniu: poniedziałek-piątek: 7:00-19:00, weekendy i święta: 9:00-17:00

Napisz do nas: biuro@testDNA.pl

Marcin Kliś

Marcin Kliś

Joanna Musiał

Joanna Musiał

mgr Ewelina Czernachowska

Ewelina Czernachowska

Ewa Przeliorz

Ewa Przeliorz
 .

Data publikacji: 13/05/2015, Data aktualizacji: 15/12/2021