Ustalenie ojcostwa po śmierci ojca

Test ojcostwa po śmierci ojca

W testDNA Laboratorium Sp. z o.o. możliwe jest wykonanie badania genetycznego w kierunku ustalenia ojcostwa nie tylko u osób żyjących ale także w sytuacji, gdy domniemany ojciec zmarł. Czułość tego badania a zarazem pewność wyniku jest bardzo wysoka. W sytuacji, gdy domniemany ojciec nie żyje istnieją trzy możliwości dochodzenia ojcostwa:

.

Analiza mikrośladów

w tym przypadku konieczne jest włączenie do badania materiałów mikrośladowych pochodzących od zmarłego ojca tj. włosy wyrwane z cebulkami, szczoteczka do zębów, golarka, plama krwi itp.

Analiza chromosomu Y

W tym przypadku do badania angażowane są dodatkowe osoby (krewni zmarłego) płci męskiej np. brat, ojciec, dziadek itp.

Analiza statystyczna

Metodę tę stosuje się wówczas, gdy nie ma możliwości wyizolowania DNA z tak zwanych „mikrośladów” w związku z czym do badania muszą zostać włączone osoby spokrewnione ze zmarłym, z których chociaż jedna jest płci żeńskiej.

.

Czułość metody

poradnikWszystkie wymienione wyżej metody ustalenia ojcostwa po śmierci domniemanego ojca odznaczają się taką samą skutecznością. Wybór tej właściwej uzależniony jest od konkretnej sytuacji. W przypadku ustalenia ojcostwa, gdy domniemany ojciec nie żyje czułość badania może być nieco niższa niż przy standardowym teście DNA na ojcostwo – jest to 95% przy potwierdzeniu ojcostwa i 99% przy jego wykluczeniu. Skuteczność badania zwiększa się wraz z włączeniem do testu dodatkowych osób i może osiągnąć wartość charakterystyczną dla testu DNA przeprowadzanego u osób żyjących.

.

Koszt badania

Koszt badania uzależniony jest od wybranej metody. Dlatego też jeśli są Państwo nim zainteresowani prosimy o kontakt z nami. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące wyżej opisanego testu i zaproponują najskuteczniejsze rozwiązanie w Państwa przypadku.

.


Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta
Pomoc 7 dni w tygodniu: Pon-pt: 7:00 – 22:00 Weekendy i święta: 9:00 – 21:00

Napisz do nas:

mgr Aleksandra Kłudkowska

mgr Aleksandra Kłudkowska

mgr Joanna Musiał

mgr Joanna Musiał

mgr Emilia Mazur

mgr Emilia Mazur

mgr Klaudia Müller

mgr Klaudia Müller

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewa Przeliorz

mgr Ewa Przeliorz
 .

Data publikacji: 13/05/2015 Data aktualizacji: 20/07/2017