Bolą Cię stawy lub kości? – Sprawdź czy nie jesteś zakażona/y chlamydia trachomatis

chlamydia trachomatisBadania Instytutu Reumatologii w Warszawie wykazały, iż w Polsce aż 42 proc. osób chorych na spondyloartropatię, czyli zapalenie stawów kończyn i kręgosłupa, ma przeciwciała świadczące o przebyciu infekcji bakteriami Chlamydia trachomatis. U wielu chorych bakteria chlamydia powoduje tzw. reaktywne zapalenie stawów (nazywane dawniej zespołem Reitera). Jest to najczęstsza choroba reumatyczna występująca wśród młodych mężczyzn. [1] Jeśli zatem jesteś osobą aktywną seksualnie i bolą Cię stawy lub kości lub też masz problem z powracającymi zapaleniami stawów przyczyną może być zakażenie chlamydia trachomatis! Zakażenie to może dać o sobie znać dopiero po wielu latach.

.

W jaki sposób mogę sprawdzić, czy jestem zakażona chlamydią trachomatis?

Najczulszymi i najbardziej swoistymi metodami potwierdzającymi zakażenie Chlamydia są metody z wykorzystaniem biologii molekularnej (genetyczne) np. łańcuchowa reakcja polimerazy (PCR). Czułość i swoistość tych metod wynosi około 100%.

Porównanie metody PCR z innymi badaniami dostępnymi na rynku…

.

Aby wykonać badanie należy zakupić zestaw do pobrania materiału wraz z analizą laboratoryjną. Samo badanie możesz wykonać u swojego lekarza w każdym miejscu w kraju. Podczas wizyty lekarz pobiera za pomocą zamówionego zestawu wymaz z szyjki macicy lub cewki moczowej, dzięki któremu uzyskuje się materiał do analizy DNA. Badanie następnie przeprowadzane jest w laboratorium molekularnym. Badanie trwa 10 dni roboczych.

Pamiętaj, że szybka diagnoza może uchronić Cię przed groźnymi powikłaniami w tym m.in niepłodnością oraz uchronić przed bólem i dyskomfortem spowodowanym zakażeniem.

Wystarczy, że zamówisz prosty test i udasz się z nim do swojego lekarza, aby mieć pewność, że nie jesteś zakażona(y) wyżej opisaną bakterią. Nie zwlekaj! Badanie jest proste, nieinwazyjne i całkowicie bezbolesne!

Zestaw do badania na HPV
Cena badania : 157 zł

Dowiedz się więcej na temat tego badania …

 

.

Chętnie doradzimy

Jeśli nie wiedzą Państwo, jaki typ testu będzie odpowiedni, chcą uzyskać więcej informacji na temat samego badania lub mają inne pytania, zapraszamy do kontaktu z nami:

Telefonicznie
Pod bezpłatnym numerem: 800 007 771 lub 32 445 34 36
E-mailowo
pod adresem e-mail:  biuro@testdna.pl (od poniedziałku do piątku 8.00 do 17.00).

Chętnie doradzimy.

Zapraszamy także do zadawania pytań na czacie.

.