Wdrazamy ISO

Pakiety Infekcyjne - HPV, HSV, Chlamydia trachomatis, Ureaplasma, Mycoplasma, Neisseria gonorrhoeae

Zakażenia układu moczowo-płciowego często wywoływane są przez szereg patogenów. Nie zawsze zidentyfikowanie jednego z nich daje jednoznaczną odpowiedz co do przyczyny pojawiających się objawów. Pakiet infekcyjny daje możliwość oznaczenie w jednej próbce obecności wielu patogenów.


 Testy genetyczne potrafią z bardzo wysoką czułością wykryć nawet śladowe ilości materiału genetycznego, dlatego też nie są porównywalne z jakąkolwiek inną diagnostyką. Decydując się na pakiet infekcyjny mają Państwo możliwość zidentyfikowania 4 różnych patogenów, przy zachowaniu atrakcyjnej ceny.

Pakiet infekcyjny to badanie, które zalecamy przede wszystkim osobom aktywnym seksualnie, borykającym się z objawami zakażenia układu moczowo-płciowego lub bezpłodnością.

Co badamy?

Wirus HPV - wirus brodawczaka ludzkiego.  Jest to główny czynnik rozwoju raka szyjki macicy. Badanie to zalecane jest kobietom aktywnym seksualnie, zwłaszcza tych, które posiadają nieprawidłowy wynik badania cytologicznego.
Badanie w pakiecie infekcyjnym obejmuje analizę 14 typów wirusa HPV: 6, 11,16, 18, 31,33,35,39,45,52,56,58,59,66.

Więcej informacji na temat wirusa HPV....

Chlamydia trachomatis - bakteria wywołująca zapalenie układu moczowo – płciowego. Nieleczone infekcje chlamydialne mogą prowadzić do bezpłodności, reumatyzmu w młodym wieku, zapalenia przydatków czy też zapalenia pęcherza moczowego.

Badanie to zalecane jest pacjentom z nawracającymi zapaleniami układu moczowo-płciowego oraz borykających się problemem bezpłodności.

Więcej informacji na temat bakterii chlamydia trachomatis...

HSV (opryszczka płciowa) - inaczej zwana opryszczką narządów płciowych. Zakażenia opryszczką płciową są uważane za jeden z czynników prowadzących do rozwoju raka szyjki macicy. Badanie to zalecane jest zwłaszcza u kobiet ciężarnych, u których wykryto objawy HSV lub, których partner cierpi na przewlekłe zakażenie opryszczką. Grupę wysokiego ryzyka stanowią osoby z obniżoną odpornością.

Ureaplasma urealyticum -
bakteria wywołująca zapalenia układu moczowo-płciowego. Badanie zalecane jest pacjentom borykających się z częstymi, nawracającymi zakażeniami układu moczowego lub zapaleniem jajników.
Nieleczone zakażenie może przyczyniać się do poronienia.

Ureaplasma species (sp.) - bakterie z tego gatunku występują często w dolnym odcinku układu moczowo-płciowego. Szacuje się, że odpowiadają za około 20% nieswoistych przypadków zapalenia układu moczowo-płciowego. Zakażenie nimi może spowodować  m.in. przedwczesny poród, zapalenie jajników, jajowodów, szyjki macicy oraz trzonu macicy a u mężczyzn zakażenie gruczołu krokowego. Bakterie te mogą również być przyczyną zakażeń okołoporodowych u noworodków oraz sepsy popołogowej.  Najczęstszymi bakteriami z tego gatunku atakującymi drogi moczowo-płciowe są Ureaplasma ureolyticum oraz Ureaplasma parvum.  

Test zalecany jest pacjentom u których wystąpiły spontaniczne poronienia, przedwczesne pęknięcia pęcherza płodowego czy porodu. 

Mycoplasma genitalium - bakteria przenoszona przez kontakty płciowe. Powoduje m.in. zapalenie śluzówki macicy, jajowodów, szyjki macicy oraz miednicy mniejszej. Nieleczona może prowadzić do niepłodności zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

Mycoplasma hominis - bakteria, która powoduje zapalenie cewki moczowej u mężczyzn oraz  jajników i jajowodów u kobiet. Może także prowadzić do zmniejszenia liczby i ruchliwości oraz uszkodzenia budowy plemników. Nieleczona może przyczynić się do niepłodności. 

Neisseria gonorrhoeae - bakteria atakująca przede wszystkim nabłonek cewki moczowej oraz szyjki macicy. Zakażenie tą bakterią może powodować zapalenie szyjki macicy oraz cewki moczowej. Nieleczona może prowadzić do bezpłodności.

Gdzie wykonać?

Badania genetyczne przeprowadzane są w całej Polsce

Wystarczy, że zamówisz prosty test i udasz się z nim do swojego lekarza, aby mieć pewność, że nie jesteś zakażona(y) wyżej opisanymi patogenami. Nie zwlekaj! Badanie jest proste, nieinwazyjne i całkowicie bezbolesne!

 KOSZT BADANIA:  od 260 ZŁ

WYBIERZ ODPOWIEDNI DLA CIEBIE PAKIET BADAŃ

 

 Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z opiekunem medycznym badania - Magdaleną Siedlińską:

  • Adres e-mail: magdalena.siedlinska@testdna.pl
  • Infolinia : 800-007-771 (bezpłatna infolinia dla połączeń z telefonów stacjonarnych)
  • Telefon stacjonarny: (32) 445 34 36, (32) 445 34 26

 

 

 print